Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Τεστ ωορηξιας...


Recommended Posts

Λένε ότι κρατάει 24 ώρες ναι. Απλά κάνε και σήμερα και δες μήπως είναι πιο έντονο. Γενικά επειδή είναι ο πρώτος μήνας που τα κάνεις τα τεστ ωορρηξίας είσαι λίγο χαμένη. Κάνε υπομονή να δεις και τις άλλες μέρες τι θα σου βγαλει. Και αν δεν τα καταφέρεις αυτό το μήνα τον επόμενο ξανακάνεις και θα δεις θα τα διαβάζεις πιο εύκολα. Είναι λογικό να είσαι χαμένη κάπως όλες έτσι ήμασταν. 

Επίσης κορίτσια να κάνετε κάθε μέρα την ίδια ώρα το τεστ και να έχετε να πάτε τουαλέτα τουλάχιστον τέσσερις ώρες. Εμένα με βόλευε τα πρώτα πρωινά ούρα!

@Comet μετά είδα στο τικερακι σου ότι έχεις ένα παιδάκι. Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και να έχεις μια υγιής εγκυμοσύνη. Να σου πάνε όλα καλά.. 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, demmikot είπε:

Λένε ότι κρατάει 24 ώρες ναι. Απλά κάνε και σήμερα και δες μήπως είναι πιο έντονο. Γενικά επειδή είναι ο πρώτος μήνας που τα κάνεις τα τεστ ωορρηξίας είσαι λίγο χαμένη. Κάνε υπομονή να δεις και τις άλλες μέρες τι θα σου βγαλει. Και αν δεν τα καταφέρεις αυτό το μήνα τον επόμενο ξανακάνεις και θα δεις θα τα διαβάζεις πιο εύκολα. Είναι λογικό να είσαι χαμένη κάπως όλες έτσι ήμασταν. 

Επίσης κορίτσια να κάνετε κάθε μέρα την ίδια ώρα το τεστ και να έχετε να πάτε τουαλέτα τουλάχιστον τέσσερις ώρες. Εμένα με βόλευε τα πρώτα πρωινά ούρα!

@Comet μετά είδα στο τικερακι σου ότι έχεις ένα παιδάκι. Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και να έχεις μια υγιής εγκυμοσύνη. Να σου πάνε όλα καλά.. 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι θα πρεπε να κάνω άλλο ένα αλλά ήταν το τελευταίο είχα πάρει 5 κ τα είχα ξεκινήσει νωρίτερα από την 10η μέρα.  Απλά επειδή την μόνη επαφή που είχαμε ήταν προχθές το βράδυ Τετάρτη και δεν μπορέσαμε χθες να κανουμε κάτι, απλά αναρωτιομουν αν θα πέρασε ήδη η ωορρηξία, το γόνιμο παράθυρο ας το πούμε. Πάντως θα συνεχίσουμε κ σήμερα αύριο τις προσπάθειες. Εφόσον τα τεστ βγαίνουν θετικά όταν σε προειδοποιούν ότι θα ξεκινήσει η ωορρηξια, τότε στο 24ωρο που ακολουθει τα τεστ συνεχιζουν  να βγαίνουν ροζ θετικά η πέφτουν ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Enik είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, παρακολουθώ τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να με βοηθήσετε και μένα με κάτι σχετικό. Έχω κύκλο σταθερό 26 ημ. και χρησιμοποιώ τα τεστ ωορρηξίας τις ταινίες. Λογικά η ωορρηξία μου θα ήταν χθες 13η μερα. Έκανα αυτές τις μέρες τα τεστ και δεν έβγαιναν πολύ σκουρα και χθες το βράδυ 12 η ώρα της Πέμπτης (προς Παρασκευή δηλαδή) βγήκε κάπως πιο σκούρο αλλά δεν ξέρω αν είναι κ θετικο. Αλλά δεν μπορέσαμε να έχουμε κ επαφή το βράδυ που μας πέρασε λόγω δουλειάς. Από τη στιγμή που βγει θετικό έχω μόνο προθεσμία 24 ώρες να έρθω σε επαφή? Επειδη λένε ότι κρατάει τόσο. Φωτό υπάρχει τρόπος να ανεβάσω?

Νομιζω οτι αν εχεις επαφη σημερα και αυριο εισαι σιγουρα καλλυμενη.Μακαρι να το πετυχεις:)


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Νομιζω οτι αν εχεις επαφη σημερα και αυριο εισαι σιγουρα καλλυμενη.Μακαρι να το πετυχεις:)

Ευχαριστώ κοπελα μου να σαι καλα και εσύ το ίδιο στο εύχομαι σύντομα☺️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Enik said:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι θα πρεπε να κάνω άλλο ένα αλλά ήταν το τελευταίο είχα πάρει 5 κ τα είχα ξεκινήσει νωρίτερα από την 10η μέρα.  Απλά επειδή την μόνη επαφή που είχαμε ήταν προχθές το βράδυ Τετάρτη και δεν μπορέσαμε χθες να κανουμε κάτι, απλά αναρωτιομουν αν θα πέρασε ήδη η ωορρηξία, το γόνιμο παράθυρο ας το πούμε. Πάντως θα συνεχίσουμε κ σήμερα αύριο τις προσπάθειες. Εφόσον τα τεστ βγαίνουν θετικά όταν σε προειδοποιούν ότι θα ξεκινήσει η ωορρηξια, τότε στο 24ωρο που ακολουθει τα τεστ συνεχιζουν  να βγαίνουν ροζ θετικά η πέφτουν ?

Κοίτα αν κάνεις ένα τεστ το 24ωρο μπορεί να σου βγουν δύο μέρες με ωορρηξία. Τώρα αν κάνεις δυο την μέρα δεν ξέρω πόσα θα σου βγουν θετικά. Και αυτόν τον μήνα να μην κάτσει θα κάτσει τον επόμενο μην σκας!


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια, πως ειστε;Καλο ΣΚ.Μολις εκανα το τεστ,παλι αχνη γραμμη.Σημερα 12η μερα του κυκλου με κυκλο 26 ημερων .Τελος παντων,την επαφη μας το βραδυ και αυριο το απογευμα θα την εχουμε κι οτι γινει.Την επομενη φορα αν χρειαστει θα παρω ταινιες.Τσαμπα τα λεφτα το ψηφιακο..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσια, πως ειστε;Καλο ΣΚ.Μολις εκανα το τεστ,παλι αχνη γραμμη.Σημερα 12η μερα του κυκλου με κυκλο 26 ημερων .Τελος παντων,την επαφη μας το βραδυ και αυριο το απογευμα θα την εχουμε κι οτι γινει.Την επομενη φορα αν χρειαστει θα παρω ταινιες.Τσαμπα τα λεφτα το ψηφιακο..

Καλησπέρα κοπέλα μου. Και εγω που έχω κύκλο 26 ημερών την 12η μέρα αχνό μου έδειχνε όχι πολύ έντονο (ταινίες). 13η βράδυ έγινε πιο σκούρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Enik είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Και εγω που έχω κύκλο 26 ημερών την 12η μέρα αχνό μου έδειχνε όχι πολύ έντονο (ταινίες). 13η βράδυ έγινε πιο σκούρο. 

Σε ευχαριστω πολυ.Παντως σημερα απο το πρωι εχω πολλα υγρα.Μαχρι χτες δεν ειχα οποτε κοντευει η ωορηξια.Ισως αυριο..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Λοιπον χτες ειπαμε πολλα υγρα απο το πρωι και αχνο τεστ το μεσημερι.Ειχαμε επαφη το βραδυ.Μιλαω το πρωι με μια γειτονισα φιλη για τα τεστ και μου δινει ενα ψηφιακο αυτα με το  χαμογελο.Το κανω εκεινη την ωρα και βγαινει το χαμογελο και οι δυο γραμμες απο κατω σκουρες μπλε και οι 2 ολοιδιες.Αρα καραθετικο.Το βραδυ θα εχουμε επαφη(13η μερα).Δεν ειχα αλλο απο τα παλια να συγκρινω αλλα νομιζω παλι αχνη γραμμη θα βγαινε.Αν δεν μεινω εγκυος τον αλλο μηνα θα παρω με το χαμογελο κι ας ειναι ακριβα.Τα αλλα με μπερδεψαν και με αγχωσαν.Ελπιζω βεβαια να μην χρειαστει.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 8/9/2019 at 6:00 ΜΜ, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσια.Λοιπον χτες ειπαμε πολλα υγρα απο το πρωι και αχνο τεστ το μεσημερι.Ειχαμε επαφη το βραδυ.Μιλαω το πρωι με μια γειτονισα φιλη για τα τεστ και μου δινει ενα ψηφιακο αυτα με το  χαμογελο.Το κανω εκεινη την ωρα και βγαινει το χαμογελο και οι δυο γραμμες απο κατω σκουρες μπλε και οι 2 ολοιδιες.Αρα καραθετικο.Το βραδυ θα εχουμε επαφη(13η μερα).Δεν ειχα αλλο απο τα παλια να συγκρινω αλλα νομιζω παλι αχνη γραμμη θα βγαινε.Αν δεν μεινω εγκυος τον αλλο μηνα θα παρω με το χαμογελο κι ας ειναι ακριβα.Τα αλλα με μπερδεψαν και με αγχωσαν.Ελπιζω βεβαια να μην χρειαστει.

Καλημέρα κορίτσι πως είσαι? Σε ποια μέρα βρίσκεσαι έκανες τεστακι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Enik είπε:

Καλημέρα κορίτσι πως είσαι? Σε ποια μέρα βρίσκεσαι έκανες τεστακι? 

Καλησπερα. Καλα ειμαι .Το Σαββατο περιμενω περιοδο αλλα Παρασκευη μπορει να κανω τεστ.Πλοοα υγρα και πρησμενο στηθος.Τιποτα αλλο.Με εχει φαει η αγωνια..Ευτυχως με απασχολει ο μικρος..


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα. Καλα ειμαι .Το Σαββατο περιμενω περιοδο αλλα Παρασκευη μπορει να κανω τεστ.Πλοοα υγρα και πρησμενο στηθος.Τιποτα αλλο.Με εχει φαει η αγωνια..Ευτυχως με απασχολει ο μικρος..

Ένα αγοράκι έχεις ε..να το χαίρεσαι σου εύχομαι σύντομα κ το δευτερο:) Εγώ τώρα έχω αρχίσει τις προσπάθειες δεύτερος μήνας, αλλά έχω θέμα με κύστη και μπορεί πιθανόν να δυσκολευτω μου έχουν πει. Περιμένω περίοδο την Πέμπτη έκανα ένα σήμερα το πρωί της hometest 2 μέρες πριν δηλ.  και κου βγήκε αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα σας! εχω μια απορια με το clear blue τεστ ωορρηξιας τιο ηλεκτρονικο. εδω και 6 μερες  συνεχομενες μου βγαζει θετικο δηλ χαμογελαστη φατσα ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο; σε αυτο το τεστ στις οδηγιες γραφει οτι δεν εχουν σχεση οι γραμμεςαλλα το χαμογελαστο ανθρωπακι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γεωργία Β είπε:

Καλησπερα σας! εχω μια απορια με το clear blue τεστ ωορρηξιας τιο ηλεκτρονικο. εδω και 6 μερες  συνεχομενες μου βγαζει θετικο δηλ χαμογελαστη φατσα ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο; σε αυτο το τεστ στις οδηγιες γραφει οτι δεν εχουν σχεση οι γραμμεςαλλα το χαμογελαστο ανθρωπακι.

κ μεvα μου ειχε συμβει με τα συγκεκριμεvα τεστ ωορηξιας δεv ειvαι κ πολυ αξιοπιστα πιο καλα ειvαι τα απλα απτο ιvτερvετ  οι απλες ταιvιουλες κ ειvαι κ πιο οικοvομικα 10 φορες πιο φθηvα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...