Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι μανούλα μιας μικρής κόρης 40ημερων το πρόβλημα μου είναι πως αυτές τις μέρες είναι πολύ ανήσυχη πειναει κάθε μία ώρα και κάθεται στο στήθος μια ώρα βάζοντας κ βγάζοντας την θηλή  όταν την αφήνω σπαραζει στο κλάμα της κάνω μασάζ στην κοιλίτσα μήπως έχει κολικούς ησυχάζει και μετά πάλι από την αρχή όλα αυτά και έχω κουραστεί. Επίσης της δίνω που κ που πιπίλα μήπως και ηρεμήσει αλλά δεν την δέχεται πάντα. Δεν ξέρω τι να κάνω .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει!!

Ο γιος μου από την ημέρα που τον πήραμε σπίτι μέχρι και 3ων μηνών περίπου ήταν μόνο στο στήθος. Χωρίς υπερβολές. Θηλαζε(και πιπιλουσε) 2 με 3 ώρες σερί, σταματούσε 20' και ξανά από την αρχή. Να είναι καλά ο μάρσιπος. Με είχε σωσει!

Αυτό που περιγράφεις είναι φυσιολογικό πάντως. Τα μωράκια , φτιάχνουν την παραγωγή μας. Θα δεις πως μετά τους 3 περίπου μήνες μπορεί να θηλάζει και πάλι πολλές φορές την ημέρα αλλά για λίγο για 5' με 10' λεπτά.

Είναι προσωρινό οπότε. Κάνε υπομονή και απόλαυσε τις στιγμές που είστε σχεδόν ένα! 

Ίσως έχει και κολικούς όπως γράφεις. Απλά συνήθως στους κολικούς , δεν ηρεμούν ούτε στην αγκαλιά ούτε με το στήθος. Ή μπορεί να παρηγορηθουν για λίγο από τον πόνο των κολικων. 

 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά έχω τρελαθεί 4 μέρες σερί να γίνεται αυτό να μην κοιμάται καθόλου και να κλαει όλη την ώρα μέρικες φορές κ κατά την διάρκεια του θηλασμού έκλαιγε...αφού νόμιζα μήπως έχει κάτι το γάλα μου... Σχεδόν 1,5 μήνας για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευανθία88 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά έχω τρελαθεί 4 μέρες σερί να γίνεται αυτό να μην κοιμάται καθόλου και να κλαει όλη την ώρα μέρικες φορές κ κατά την διάρκεια του θηλασμού έκλαιγε...αφού νόμιζα μήπως έχει κάτι το γάλα μου... Σχεδόν 1,5 μήνας για να δούμε

Γτ δεν την βάζεις σε ρηλαξ που κουνιέται; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν δηλαδή που είναι από μηδέν μηνών και ουσιαστικά είναι στην στάση σαν το αυγό του αυτοκινήτου. Όμως αυτό που κάθεται τόση ώρα στο στήθος φυσιολογικό μου ακούγεται. Και εμένα έτσι ήταν στην αρχή και ακόμα δηλαδή το κάνει. Αυτό ίσως που πρέπει να δεις είναι ότι αφήνει το στήθος. Ρώτησε τον παιδίατρο σου για αυτό μήπως είναι τύπουπαλινδρόμηση 

 


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ευανθία88 είπε:

Δεν είναι μικρή για το ρηλαξ ; 

Θα πάρεις αυτά που είναι από νεογέννητο 

Just now, demmikot είπε:

Υπάρχουν δηλαδή που είναι από μηδέν μηνών και ουσιαστικά είναι στην στάση σαν το αυγό του αυτοκινήτου. Όμως αυτό που κάθεται τόση ώρα στο στήθος φυσιολογικό μου ακούγεται. Και εμένα έτσι ήταν στην αρχή και ακόμα δηλαδή το κάνει. Αυτό ίσως που πρέπει να δεις είναι ότι αφήνει το στήθος. Ρώτησε τον παιδίατρο σου για αυτό μήπως είναι τύπουπαλινδρόμηση 

 

Δεν έχουν κλίση τα από 0+ πέφτουν και τελείως ξάπλα και με το κούνημα τα παίρνει ο ύπνος 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Αα δεν τα ξέρω αυτά εμένα έχει λίγο κλίση είναι σαν το αυγό αλλά το έχει δεί η παιδεία και μου έχει πει μια χαρά. Άλλο που ο δικός μου κάθεται μαχ δέκα λεπτά μέσα..


Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ευανθία88 είπε:

Καλησπέρα είμαι μανούλα μιας μικρής κόρης 40ημερων το πρόβλημα μου είναι πως αυτές τις μέρες είναι πολύ ανήσυχη πειναει κάθε μία ώρα και κάθεται στο στήθος μια ώρα βάζοντας κ βγάζοντας την θηλή  όταν την αφήνω σπαραζει στο κλάμα της κάνω μασάζ στην κοιλίτσα μήπως έχει κολικούς ησυχάζει και μετά πάλι από την αρχή όλα αυτά και έχω κουραστεί. Επίσης της δίνω που κ που πιπίλα μήπως και ηρεμήσει αλλά δεν την δέχεται πάντα. Δεν ξέρω τι να κάνω .. 

Καλησπέρα δεν έχω θηλάσει αλλά από όλα αυτά που έχω διαβάσει ολο αυτο το διαστημα μου φαινεται φυσιολογικο να θέλει να είναι όλη μέρα στο στήθος,θα συμφωνήσω με τα κορίτσια που σου είπανε για το ρηλαξ βάλτην Μήπως την ηρεμεί.εγω τον έβαζα από 40 ημερών

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια!!!!πήγαμε στον παιδίατρο κ μου είπε ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά η μικρή μου τα πάει πολύ καλά κ χαίρομαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ευανθία88 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις κορίτσια!!!!πήγαμε στον παιδίατρο κ μου είπε ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά η μικρή μου τα πάει πολύ καλά κ χαίρομαι!!!

Ναι κορίτσι μου. Σκέψου ότι το μωρό σου ήταν μέσα στη μήτρα τόσους μήνες.. Και βρισκεται μόλις 40 ημέρες στον έξω κόσμο. Θέλει το χρόνο του να προσαρμοστεί. Μονο εσένα έχει ανάγκη αυτή τη στιγμή γιατί μόνο εσένα γνώριζε και τόσους μήνες. Άστο να θηλάζει και όλη μέρα ή έχε το και όλη μέρα αγκαλιά. Όσο κουραστικό και να είναι , μόνο εκεί νιώθει ασφάλεια το μωρό. Άλλωστε δεν θα είναι για πάντα έτσι. Λίγο χρόνο θέλει το μωρό σου. Οι κολικοί κάπου τώρα ξεκινάνε, υπομονή αν είναι κολικοί.. 

Κι αν το μωρό σου παίρνει βάρος και βρέχει πάνες, όλα καλά είναι από θέμα διατροφής.

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...