Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Το καφε της παλιοπαρεας!!!!!


minaki

Recommended Posts

πω ...πω....κοσμος !!!!!!!!!!

Ανδριανή , να σας ζησει η κοριτσάρα !!!

Τζενη, ερχεται η σειρα σου , θα δεις ποτε θα γεννησεις και δεν θα το πιστευεις!

Αννετάκι , τι κανετεεεεεε ? Ο Γεράσιμος ? πω...πω...θελω να σας δω ! να κανονίσουμε

Παπάκι, περιμενουμε τα ευχαριστα νεα !!! ο μικρος πως ειναι ?

Μαριάθ , με το καλο και το 2ο !!!!!!!!!!!!

Ξανθή, τι κανουν τα δικά σου θηριάκια ?

θα θελα κι εγω ενα ακομα παιδάκι , αλλα .............δύσκολο εως αδύνατο

εντωμεταξυ , ο μικρούλης ειναι πολυ κοινωνικος , παει στα παιδάκια , μικρα , μεγάλα τα χαιδεύει , τους γελάει, καλα ειναι γλυκα , στελνει φιλιά ,μας φιλαει στο μάγουλο κανονικά , και αλλα πολλά ....γενικά ειναι πολυ χαρούμενο κ γελαστό παιδάκι !

πολλά φιλιά σε όλα τα κοριτσια !!

που εισαι κυρα μου,ετσι ειπαμε;μια φορα το 2μηνο μπαινεις.ολα καλα διαβαζω.μπραβω.κ το δευτερο δεν θα σας ρωτησει οταν θα ερθει,να το ξερεις.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • geni

    2544

  • Αννα25

    1805

  • ΚΙΤΤΥ

    1310

  • παπακι4501

    1064

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ευχαριστω για τις ευχες σας

η μικρουλα μου εμεινε μεσα γιατι εκανε αιμα στα κακα της κ φοβηθηκαν για μικροβιο αλλα τελικα ειναι απο το στηθος μου βγηκε οτι ο σταφυλοκοκος που εχουμε ολοι στο δερμα μας στο στηθος μου ηταν αυξημενος κ της εκανε πληγουλα στο εντερακι της θα καθισουμε μεσα καμια βδομαδουλα ακομα αλλα τελος καλο ολα καλα απο δευτερα θα μας κατεβασουν στην παιδιατρικη κ θα μαστε μαζι οοοοοολη μερα δεν θελουν να την αφησουν στην μεθ μην κολλησει τπτ αλο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ειπα οτι η κορη μου ειναι μια κουκλα?αληθεια σας λεω το χρυσανθεμακι μου ειναι για φαγωμα!η μαρια δε! μια βδομαδα την αφησα κ την εκανε η γιαγια της λες κ παιρνει αναβολικα τα ρουχα της δεν της πανε αλλα ειναι τοσο ομορφη κ τοσο μα τοοοοοοοσο μαλαγανα εχθες με χτυπαγε κ μολις θυμωνα μου εκανε !!!!!!!μαμα!!!μαμα!!!!!!!!!μα! μα! μα! με φιλουσε για να μην ποναω

ιδια ο πατερας της


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...Τζένη βάλε τικεράκι τώρα να βλέπουμε την πρόοδο σου....Μια χαρά και εμείς εδώ γίνεται χαμός αλλά περνάνε οι μέρες...

κοπελια δεν ξερω να βαλω τικερακι.με την πρωτη ευκαιρια που θα παω η στη ρουλα η στην αντριανη θα τους πω να το φτιαξουν.

για δουλεια ποτε ειπαμε πας;


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανδριανή περαστικά και ηρεμία θα φύγετε για το σπίτι γρήγορα...Και πάλι να την χαίρεστε....Τζενάκο γυρνάω 6 Νοεμβρίου για εργασία και χαρά...

Μαρία με το καλό το μωράκι σου!!!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευγενια ακομα μεσα εισαι? εμενα μου εχει σπασει τα νευρα η ελενα... θελει λεει ενα υπολογιστη δικο της!!

χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχ.....λεει ο θοδωρης.πες του χαζομπαμπα να παρει ενα λαπ τοπ της κορης και να το αφησει το αυτοκινητο....:rolleyes:


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

βγαινω.παμε να φαμε μια πιτα,γιατι δεν ξερω απο αυριο αν θα ξαναφαω .μπαααααααιιιιιιιιι


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!'Εχω πολύ καιρό να μπω στο καφέ και δεν έχω διαβάσει καθόλου τα νέα σας....Βλέπετε τα πράγματα ήρθαν λίγο διαφορετικά από ότι περιμέναμε και έτσι δεν έχω ελεύθερο χρόνο σχεδόν καθόλου....Τώρα όλοι κοιμούνται αλλά εγώ δεν μπορώ να κλείσω μάτι....Είμαι πολύ χάλια αλλά δεν το έχω πει σε κανέναν....Δεν ξέρω που να μιλήσω και .....νομίζω ότι μόνο εδώ μπορώ να τα πω....Όπως όλος ο κόσμος .....έτσι και εμείς κάναμε πολλές περικοπές στα έξοδά μας για να μπορέσουμε να επιβιώσουμε....Μέσα στις περικοπές ήταν δυστυχώς η "κοπέλα" του σπιτιού....Έμεινε μαζί μας 18 ολόκληρα χρόνια....με μεγάλωσε,περάσαμε μαζί πολλά ( όμορφα και άσχημα),τσακονώμασταν και τα ξαναβρίσκαμε,ήταν σαν αδελφή μου και έτσι απλά.....σήμερα το βράδυ ....την αποχαιρετήσαμε.....Δεν μπορούμε να την κρατήσουμε άλλο.....Δεν ξέρω τί θα πω στα παιδιά, δεν ξέρω πώς θα τα βγάλω πέρα και το κυριότερο.....θα μου λείψει πολύ.....Φυσικά σε όλους δείχνω ότι δεν με νοιάζει για να το κάνω πιο εύκολο....αλλά υποφέρω και με δυσκολία κρατάω τα δάκρυά μου.....Και εκείνη με πολύ δυσκολία μας αποχαιρέτησε....Τί θα κάνω δεν ξέρω....Τί θα πω στα παιδιά που τα φρόντιζε από τότε που γεννήθηκαν.....Πώς θα τα καταφέρω μόνη μου......Εδώ δεν προλάβαινα όταν την είχα εδώ....τώρα πως θα προλαβαίνω;;;;;

Παλιές μου φίλες.....με καταλαβαίνετε;;;;Μόλις ξεκίνησε μία καινούργια ζωή για εμένα και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω....Φοβάμαι και είμαι πολυ΄στεναχωρημένη.....Θα μου λέιψει τόοοσο πολύ και σαν άνθρωπος και σαν βοήθεια....Αλήθεια τί θα πω στα παιδιά;;;;;;;;;;;Όσο για εκέινη...είναι επίσης χάλια....βρήκε δουλειά αλλού αλλά πονάει γιατί δεν θα μεγαλώνει πια τα παιδιά....τα έχει σαν παιδιά της ...είναι σκληρό που τα αποχαιρετάει.......Αυτό το αντίο με πόνεσε πολύ......Αχ παλιά μου παρεούλα δεν ξέρω πότε θα έχω το χρόνο να ξαναμπω αλλά είχα πραγματικά ανάγκη να τα πω κάπου......Ευχαριστώ που υπάρχετε.....Ελπίζω τα πράγματα να πάνε στο μέλλον καλύτερα για όλους μας!!!!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζένη μπράβο καλό μου άντε να βλέπουμε την πρόοδό σας...Πότε με το καλό η β επιπέδου;;;Η μικρή της Ανδριανής βγήκε;;;

Έρι δυστυχώς όλοι αναγκαζόμαστε να κόψουμε από κάπου και όσο περνάει ο καιρός θα γίνονται και χειρότερα τα πράγματα.Εδώ λένε μισθοί από 300-1000 οι υψηλόβαθμοι οπότε παρά το ότι σε πονάει υπομονή...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζένη μπράβο καλό μου άντε να βλέπουμε την πρόοδό σας...Πότε με το καλό η β επιπέδου;;;Η μικρή της Ανδριανής βγήκε;;;

Έρι δυστυχώς όλοι αναγκαζόμαστε να κόψουμε από κάπου και όσο περνάει ο καιρός θα γίνονται και χειρότερα τα πράγματα.Εδώ λένε μισθοί από 300-1000 οι υψηλόβαθμοι οπότε παρά το ότι σε πονάει υπομονή...

ξανθουκω η β επιπεδου ειναι στις 29 του μηνος.περιμενω..πως την περιμενω.η μικρουλα μας δεν βγηκε ακομα,υποτροπιασε κ την κρατησανε.μαλλον τελος αυτης της εβδομαδας θα τους πουνε.

εν τω μεταξυ απο προχτες δεν πολυ ακουω το παιδακι μου κ εχω φοβηθει.ενω πριν μου εδινε συνεχεια κλωτσιες,εδω κ δυο μερες μονο κανα δυο το μεσημερι και το ιδιο το βραδυ.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ουουυυυυυυυυυ

τι μου κανετε αγαπες μου?

εγω ειμαι κομπσι κομπσα...αρρωστησα η ατιμουλα...μπουκωμα βηχας και βαλε και την κοκκινη ηρθε κι εδεσε :(

ελπιζω να την γλυτωσει ο μικρος!

κιττυ μου εννοειται πως θελω να τα πουμε, κατσε να αναρρωσω και θα μιλησουμε

φιλια στον μποιμπιρακο!

μαρη δευτερομανουλα ανδριανη κι απο δω να χαιρεσαι την κοπελαρα σου και τωρα που γραφω να ειστε ηδη στο σπιτακι σας να σας κανει την ζωη δυσκολη η μαρια μας χαχαχα

ερακι μου υπομονη μαναρι μου, οπως τοσες μανουλες με τρια και ανω παιδακια και δουλεια τα καταφερνουν ετσι θα τα καταφερεις κι εσυ!δεν σε φοβαμαι!

φορα ενα μεγαλο χαμογελο παρε βαθεια ανασα και βουρ να αποδειξεις πως εισαι αξια να τα καταφερεις μονη σου!!!ο μπαμπας δεν μπορει να βοηθησει καθολου?η μαμα σου?

οσον αφορα την κοπελα μην χασεις επαφη κι ετσι δεν θα σου λειψει οσο φανταζεσαι!

σας φιλω!

ευζενη μου μαναρι αν και τωρα που γραφω σιγουρα θα εχεις παει για υπερυχο για να δεις πως ολα πανε καλα να μην αγχωνεσαι σου λεω...και οταν εχεις ανησυχιες κατευθειαν στον γυναικολογο να σου φευγει το αγχος...και μη δισταζεις να τον ζαλιζεις στα τηλεφωνα, η δουλεια του ειναι εξαλλου!\και με το καλο η β επιπεδου!!!!αααααααααααχ!!!

ξανθηηηηηηηηηη να μου φιλησεις τα ζουζουνια, αντε να δουμε ποτε θα σας δουμε παλι, την ειδα την πριγκηπεσσα νεογεννητη...θελω να την δω και κοπελαρα!!!

σας φιλωωωωωωωωω!!!ολεεεεεεεεεεες!!!μου λειψατεεεεεεεεεε!!!

θα προσπαθησω να μπαινω καθε μερα, αντε να ξαναγεμιζουμε να ξαναφουσκωνουμε και να ζουμε παλι ανεπαναληπτες στιγμες οπως παλια!!!

αννα, αδερφι, sis, φαιη μινακι και ολα μα ολα τα κοριτσακια!!!

μακια μακια μακια!!!και κυριως στα ζουζουνακια!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

γιουχουυυυυυυ...τι κανετε;βρε αννετο μου χρονια και ζαμανια.για υπερηχο σημερα πηγα και ειναι ολα σουπερ ντουπερ.το νινακι μου εχει κανει τον πλακουντα μαξιλαρακι και εχει αραξει.αγχος εχω μονο οταν δεν το ακουω.αν και εδω και μια εβδομαδα το ακουω συνεχεια.τωρα περιμενω 29 του μηνος τη β επιπεδου.αυτα απο μενα.εσενα το ζεβρακι σου ενταξει;

οι υπολοιπες τσουπρες;ξανθη;φαιη;αννα;παπι;κιτσι;γιατι χαθηκατε;


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...