Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Το καφε της παλιοπαρεας!!!!!


minaki

Recommended Posts

δεν μπορεις να πεις κοινωνικο το παιδακι μου

σημερα μου λεει μαμα παμε μπια ναι της λεω το απογευμα ναι μου λεει μπια -κωστας,γωγος ντουντουνια χυμο

κανε μια μεταφραση


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • geni

    2544

  • Αννα25

    1805

  • ΚΙΤΤΥ

    1310

  • παπακι4501

    1064

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ξερεις τι λεω;να ερθεις μια μερα μονο με τη μπεμπα που δεν χρειαζεται να την κυνηγαμε.να ερθεις απο το πρωι και να ερθει ο αντρεας με τη μαρια το βραδακι να σε παρουν.

ακου τωρα την μαρια την αδικησα προχθες κ ημουν ολη μερα χαλια που την αφησα καλυτερα να ερθει η τονια να κρατησει την μικρη κ να παρω την μαρια μαζι μου ετσι κ αλλιως ειναι καλοβολο παιδακι δεν θα μας κουρασει.


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν προλαβαινω θα σου κανω αλλη μερα μεταφραση ξυπνησε η μικρη για φαι αν σε πετυχω μετα καλως τα λεμε


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ακου τωρα την μαρια την αδικησα προχθες κ ημουν ολη μερα χαλια που την αφησα καλυτερα να ερθει η τονια να κρατησει την μικρη κ να παρω την μαρια μαζι μου ετσι κ αλλιως ειναι καλοβολο παιδακι δεν θα μας κουρασει.

οτι θελεις.μην περιμενεις να γεννησω πρωτα ομως.κανονισε το να ερθεις μεσα στην εβδομαδα.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

κανε μια μεταφραση

κ τωρα η μεταφραση .το απογευμα θα παμε στην μπια κ τον κωστα κ θα παρουμε φουντουνια κ χυμο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά πότε τα γράψατε όλα αυτά;;;

Κορίτσια Ανδριανή μου πανέξυπνες οι άτιμες...

Τζενάκο κοντεύεις να μπεις στον μήνα σου ε;;;;Πόσο μεγάλη είναι η μπουμπού καλέ;;;

κ πηγαμε στην μπια κ στον κωστα κ στον δρομο φωναζε κοκο κ λεω του αντρεα λεφτα εχουμε?κ πεταγεται κ λεει η ιδια εχουμε εχουμε!!!!!εχεις να πεις κατι?


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλά πότε τα γράψατε όλα αυτά;;;

Κορίτσια Ανδριανή μου πανέξυπνες οι άτιμες...

Τζενάκο κοντεύεις να μπεις στον μήνα σου ε;;;;Πόσο μεγάλη είναι η μπουμπού καλέ;;;

την περασμενη τεταρτη ηταν 2380.κ ολοι λενε οτι αν συνεχισει ετσι θα βγει πανω απο 4 κιλα.κ ξερεις πως θα μου γινουν τα ματια για να τη βγαλω;:shock::shock::shock::shock::shock::shock:..ετσι...

εσυ τι κανεις;


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

δεν σε βριζω μωρη ετσι για να σκασεις....:rolleyes:

και συ ανεργη;κ εγω επισης.το μαγαζι το ανελαβε ο αδελφος μου με τη νυφη μου.εγω θα κατσω λιγο καιρο με τη μπεμπουλα μου και μετα εχει ο θεος.καπου θα βρω.

την ξανθη αστην......εχει σχεδιο αυτη.....;)

καλά θα κανεις ,να ευχαριστηθεις το κοριτσακι σου :P:p

ναι,με απολυσανε γιατι εκλειναν μαγαζια και κρατουσαν το παλιο προσωπικο. και τωρα ,αντε να βρεις κατι........

το μονο καλο , οτι ειμαι με τον μικρουλη , ο οποιος εχει κολλησει πανω μου. αλλα ωραια περναμε, βολτες ,κουνιες ειναι κ τρυφερος ολο αγκαλιες κ φιλια :P


Γι ΄αυτό έγινε ο κόσμος μάτια μου , για να σε συναντήσω !!!!!!

7-4-2011

5s7mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπομονή όλο και κάτι θα βρεις αλλά καλύτερα να χαρείς τον μικρό σου γιατί μετά με σχολεία, δραστηριότητες κτλ δεν θα σας μένει χρόνος ούτε για γιούπι...

πες το ψεμματα ρε Ξανθουλα μου ουτε για ΖΗΤΩ δεν μενει χρονος κατσε να δεις με το 3ο τωρα μεγαλεια που θα εχουμε και διαβασματα ξερεις τι παρατηρησα ρε φιλεναδα ολα μας τα παιδια εχουν περιπου 4-6 μηνες διαφορα συνενοημενες ειμαστε????:rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:


0hrOp2.png

zygvp2.pngyPhUp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσαρα αυτο το νεο το περιμενα πολυ καιρο.χαρηκα παρα πολυ.σου ευχομαι μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

μπες μεσα να μας πεις λεπτομερειες.τι παιδακι περιμενεις;το εχεις ακουσει;

καλησπερα τζενουλα ευχαριστω για τις ευχες με το καλο να παρεις και συ το μωρακι σου στην αγκαλια σου να σου ζησει και το ανηψακι

το μιτσο μου ειναι αγορακι εκανα την αμνιοπαρακεντηση και περιμενω

τα αποτελεσματα πολυ αγχος...ειμαι στο περιμενε

τον ακουω που και που


RPVCp3.png?gonw6PAb
Link to comment
Share on other sites

κοριτσιααααααααααααα..............τι κάνετε ?

καλα ,μην βαρατε .....τι να κανω η κακοιμοιρα ? δεν δουλευω πια ,κ με απασχολει όοοολη μερα το μικρο θηρίο. μολις ξυπναει με τραβολογαει για βολτα ,γυριζουμε σε κουνιες ,παιδοτοπους κλπ.λεει πολλες λεξεις , ειναι γλυκος κ τρυφερος , μας αγκαλιαζει , δινει φιλακια και αλλα πολλά.

Τζενη,Ξανθη,Φαίη με το καλο τα μωρακια αας !!!!!!

καλα ,εσυ ΞΑνθη , ,μας εβαλες τα γυαλιά.....χαχαχχαχαχα............τριτο ,. βρε θηρίο ?

πολυ μου λειπετε....................!!!!!!!!!!!!

φιλια σε όλες !!!!!!!

ευχριστω κιττυ μου να χαιρεσαι τον μικρο σου :P


RPVCp3.png?gonw6PAb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας τι κανετε με το καλο Φαιη μου το μωρακι σου Ανδριανη να σου ζησει ακι η 2η μπεμπουλα Τζενακι μου με το καλο να ερθει η μπεμπουλα σου Ξανθουλα εμεις τα εχουμε πει οι υπολοιπες τι κανετε ξερω χαθηκα μην με μαλωνετε ομως ενταξει?

ευχαριστω μινακι μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου εσεις ολα καλα?


RPVCp3.png?gonw6PAb
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...