Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Το καφε της παλιοπαρεας!!!!!


minaki

Recommended Posts

μινακι εισαι εγγυος?με το καλοοοοοοοοοοοοοο


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • geni

    2544

  • Αννα25

    1805

  • ΚΙΤΤΥ

    1310

  • παπακι4501

    1064

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!

Μπηκα μετα απο τοσο καιρο,σας διαβασα και χαρηκα με τα νεα σας!!

Πολλες εγκυμοσυνες βλεπω,,:) περιμενω και εγω το αγορακι μου οπως βλεπετε!!

Φιλακια πολλα σε ολες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πω πω νεα το καφε κοριτσια καλη εγκυμοσυνη να εχετε εγω για 3 δεν το βλεπω αν κ ποτε δεν ξερεις σε κανα 3 χρονια το συζηταω χαχαχαχα

πολυ κουραση κοριτσια κ εχω κ τοση βοηθεια αν εμενα μονη μου θα μουν με ψυχοφαρμακα η μαρια ζηλευει πολυ κ εχει γινει ανταρτης αυτο βεβαια εχει κ τα καλα του κανει συνεχως καινουρια πραγματα για να μας τραβαει την προσοχη

κοριτσια αντε να μαζευτουμε ξανα μια παρεα ειχα χαθηκατε κ σεις

αν κ τωρα θα ρθει η συνηφαδα μου να μεινει εδω κ θα χω λιγη παρεα κ πολυ βοηθεια

θελω να βγω βολτα μονη μου με τον αντρα μου κ η πεθερα μου φοβαται να φυλαξει την μπεμπα ενω η συνηφαδα μου την φυλαει

α!κ το κυριοτερο κανω διαιτα να χασω καμια 12 κιλα να γινω φιτ ειμαι στην 10 μερα διαιτας κ δεν ζυγιζομαι στον μηνα θα ανεβω σε ζυγαρια μην απογοητευτω

κοριτσια καλος ο θηλασμος αλλα πηρα 5 κιλα ελεος σε 5 μερες την βαζω σε ξενο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλλη μαρια με βρηκε χαχαχχαχα

χθες που γυρισα μου λεει μαμα ηρθες? ναι μαρια μου κανε υσηχια κοιμαται η μπεμπα

κ μου λεει λυκε λυκε εισαι εδω?σε κυνηγαωωωωωωω κ φυσικα ξυπνησε η μπεμπα


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλη μαρια με βρηκε χαχαχχαχα

χθες που γυρισα μου λεει μαμα ηρθες? ναι μαρια μου κανε υσηχια κοιμαται η μπεμπα

κ μου λεει λυκε λυκε εισαι εδω?σε κυνηγαωωωωωωω κ φυσικα ξυπνησε η μπεμπα

χαχαχααχαχα...μου λειπει η σουρτουκω..

τι τρως σημερα;


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σημερα εφαγα λιγο βραστο μοσχαρι σκετο τπτ αλο

μια χαρα.

με βαλανε κ μενα σε διαιτα.μου εκοψαν εντελως τα γλυκα γιατι η μπεμπα λενε ειναι μεγαλη.μου επιτρεπουν μονο ενα κοματακι υγειας μετα το μεσημεριανο.

το οτι τρωω ομως ενα αρνι στην καθησια μου δεν τους απασχολει...:rolleyes:


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω που να ρθω με την μπεμπα ηταν χθες εδω η γιωτα κ τα παμε.επαιζε κ η μαρια με τον σωτηρη κ με το ζορι να τον φιλησει ενω αυτος δεν ηθελε κ τον στριμωξε κ τον φιλησε κ λεει η γιωτα ελα σωτηρη φευγουμε κ αυτος δεν ηθελε κ το καλο μου το παιδακι τον επιασε απο τον γιακα κ τον εσερνε εξω


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι λεω;να ερθεις μια μερα μονο με τη μπεμπα που δεν χρειαζεται να την κυνηγαμε.να ερθεις απο το πρωι και να ερθει ο αντρεας με τη μαρια το βραδακι να σε παρουν.


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να πεις κοινωνικο το παιδακι μου

σημερα μου λεει μαμα παμε μπια ναι της λεω το απογευμα ναι μου λεει μπια -κωστας,γωγος ντουντουνια χυμο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω που να ρθω με την μπεμπα ηταν χθες εδω η γιωτα κ τα παμε.επαιζε κ η μαρια με τον σωτηρη κ με το ζορι να τον φιλησει ενω αυτος δεν ηθελε κ τον στριμωξε κ τον φιλησε κ λεει η γιωτα ελα σωτηρη φευγουμε κ αυτος δεν ηθελε κ το καλο μου το παιδακι τον επιασε απο τον γιακα κ τον εσερνε εξω

πορτα την εχετε βαλει;χαχααχαχαχαχαχαχαχαχ


dtjGp3.png

Η[]Ηρθες και μπορω να ονειρευτω..ηρθες και εχω μαθει να αγαπω!!![/color]

uaI7p3.png

το μικρο μου θαυμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...