Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts

  • 2 months later...

Διαφημίσεις

Γεια σας και απο εμενα , προσπαθω να μπω κι εγω στη παρεα σας μ αρεσει πολυ , ειμαι μανουλα 2 κοριτσιων και συντομα φερνω στο κοσμο μας και την τριτη μου κορουλα , Ελπιζω να βγαλω μια ακρη για το πως δουλευει το site γιατι καπου μπερδευομαι, σιγα σιγα...:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες.Για αρχή βρες τον μήνα που γεννάς και μπες εκεί να γνωριστείς με τις υπόλοιπες μανούλες που γεννάτε μαζί.Με το καλό και η τρίτη σας κορούλα!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα κορίτσια ειμαί καινούρια και θα ήθελα να γνωριστούμε.

ονομάζομαι κυριακή ή κική είμαι στα 36 εχω ένα αγορακι στα νήπια και μένω θεσσαλονικη.θα ήθελα να βοηθησω και να βοηθηθω μεσα απο τις εμπειριες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως ηρθες Κικι,

Σίγουρα και θα βοηθήσεις και θα βοηθηθείς από αυτό το φόρουμ. Είναι πολύ καλό, όπως και το parents.

Φαντάομαι έχεις εντοπίσει το τόπικ με την χρονιά και τον μήνα γέννησης του παιδιού σου, όπου μπορείς να διαβάζεις τις εμπειρίες άλλων γονέων, αλλά και να γράφεις τις δικές σου.

Να περνάς καλά και τα ξαναλέμε.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Κικι,

Σίγουρα και θα βοηθήσεις και θα βοηθηθείς από αυτό το φόρουμ. Είναι πολύ καλό, όπως και το parents.

Φαντάομαι έχεις εντοπίσει το τόπικ με την χρονιά και τον μήνα γέννησης του παιδιού σου, όπου μπορείς να διαβάζεις τις εμπειρίες άλλων γονέων, αλλά και να γράφεις τις δικές σου.

Να περνάς καλά και τα ξαναλέμε.

Δεν τα βρηκα . βρηκα μονο για πιο μικρα παιδια . ισως ακομα μπερδευομαι .

σιγουρα θα τα ξαναπουμε

:P:p

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα του parents!

είμαι καινούργια (γενικά σε forum) και θα ήθελα να μοιράζομαι μαζί σας διάφορες απόψεις και εμπειρίες!

με λένε Μυρσίνη και είμαι μέσα στα 38.

γέννησα πριν 3 μήνες και κάτι (21 δεκεμβριου) ένα αγοράκι κοντά 35 εβδομάδων.


:roll:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα του parents!

είμαι καινούργια (γενικά σε forum) και θα ήθελα να μοιράζομαι μαζί σας διάφορες απόψεις και εμπειρίες!

με λένε Μυρσίνη και είμαι μέσα στα 38.

γέννησα πριν 3 μήνες και κάτι (21 δεκεμβριου) ένα αγοράκι κοντά 35 εβδομάδων.

καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!! να σου ζησει το νινακι!!!! και ο δικος μου ειναι Δεκεμβριο αλλα του 2005!!!!:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως ήρθες σκουλουκουίν!!!!

Κυριακή μου κάποια κοπέλα άνοιξε τόπικ για τα 4 τραχρονα.....:-)

ΝΑΙ lucky μου το εντοπισα......:P:p:p:p

σιγα σιγα θα τα μαθω ...... που θα παει?:-):smile::-)

ευχαριστω παντως.

πιστευω να κανουμε καλη παρεα εδω......:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

να κι ενας αντρας συνασθενης σας...κατ΄αρχην ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

με λενε νικο απο ΑΘΗΝΑ

παλιος ασθενης με προβλημα θυρεοειδους..

ειμαι 52 ετων

το 1974 σε ηλικια 15 ετων,ειχα ενα πολυ μεγαλο οζο,τον χειρουργησα σε ενα πολυιατριο του τοτε ΙΚΑ..

μετα απο 37 χρονια,παλι χειρουργειο με 2 οζους μεγαλους,ο ενας εξ αυτων,θηλωδες ca..

τωρα,μετα απο 3 μηνες ,εχω κανει το αποθεραπευτικο ιωδιο 131,το ολοσωμο σπινθηρογραφημα,που δειχνει 2 μικρα υπολοιμματα στους 2 λοβους..περιμενω απο πεμπτη μετα το πασχα τη διαγνωση του ενδοκρινολογου...τηλεφωνικα μου αυξησε τη δοση αο τ4 50 σε τ4 88....

θα ηθελα να ρωτησω οποιον και οποια μπορει να ξερει..

δουλευω στο δημοσιο..

εμεις οι ασθενεις του ca θυρεοειδους

δικαιουμαστε ασαφαλιστικα κατι;;

μπορουμε να βγαλουμε 67 τοις εκατο αναπηρια;;

μπορουμε εστω να εχουμε μειωμενο ωραριο;;

μπορουμε να βγουμε πιο μπροστα στη συνταξη;;

ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ

ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ..

ΠΑΝΩ ΑΠ΄ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ

ομως στους δυσκολους καιρους που ερχονται,γιατι εαν δικαιουμαστε εστω και το μειωμενο ωραριο,να μην το διεκδικησουμε;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

Υ.Γ οποιος και οποια θελει να με ρωτησει κατι ,θα του απαντησω με μεγαλη ευχαριστηση,ειδιακα στο θεμα επολογης χειρουργου ,που το εψαξα παρα πολυ..

εαν καποιος ξερει για τα ασφαλιστικα θεματα που ρωταω,ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕ..

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ομως στους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!! Με λένε Ιωάννα και είμαι (όπως καταλαβαίνετε) καινούργια στο forum. Δεν έχω ακόμα μωράκι αλλά ελπίζω να αποκτήσω σύντομα και το ίδιο εύχομαι και σε όλες όσες προσπαθούν. Σε όσες είναι ήδη μανούλες εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να χαίρονται τα παιδάκια τους και να είναι πάντα υγιή, ευτυχισμένα και τυχερά!!!:)

Θα ήθελα αν μπορείτε κάποιες από εσάς να με βοηθήσετε με ένα θεματάκι που έχω και δεν ξέρω πως να το εξηγήσω. Εδώ και επτά μήνες περίπου προσπαθούμε να αποκτήσουμε μωράκι. Ο κύκλος μου είναι 29-32 μέρες. Αυτόν τον μήνα όμως μου συνέβη το εξής : αδιαθέτησα 3/4 (34η μέρα), είχα κανονική ροή όπως πάντα, κράτησε εξι μέρες όπως πάντα και γενικά όλα καλά. Όταν τελείωσε υπολόγισα τις γόνιμες και είχα κανονικά επαφή. Μέχρι εδώ καλά. Το θέμα είναι οτι αδιαθέτησα πάλι στις 25/4 (23η μέρα).Είχε ήδη ξεκινήσει να πρήζεται και να πονάει πολύ το στήθος μου και να έχω πονάκια έντονα χαμηλά. Όταν ξεκίνησε η περίοδος η ροή ήταν μικρή(πάντα έχω πάρα πολύ αίμα) και το χρώμα σκούρο. Σήμερα (που θεωρητικά είναι η τελευταία μέρα) άρχισε λίγο να αυξάνεται η ροή και το χρώμα να είναι λίγο πιο ανοιχτό αλλά όχι τρελλά πράγματα.

Επειδή δεν μου έχει συμβεί ξανά κάτι τέτοιο έχω προβληματιστεί. Είναι κάποια ανωμαλία του κύκλου ή κάτι άλλο??? Είχε κάποια σας παρόμοια εμπειρία???? Να προσθέσω οτι δεν έχω κάποιο γυναικολογικό θέμα. Αν κάποια μπορεί να με βοηθήσει σχετικά θα σας είμαι υπόχρεη!!!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Ιωαννα,ευχομαι το φορουμ να σου βγει γουρλιδικο και να αποκτησεις γρηγορα το μωρακι που τοσο θες! Αμα θες να βρεις ομορφη παρεϊτσα απο κοπελες που εχουν τις ιδιες ανησυχιες με σενα,υπαρχουν πολλα σοσιαλ γκρουπ οπου θα σε υποδεχτουν ζεστα. Οπως συμπτωματα εγκυμοσυνης? Δε θελω να αδιαθετησω,καφε ποτε θα γινω επιτελους μανουλα κι αλλα πολλα. Τωρα γι αυτο που σου συνεβη,μην ανησυχεις,εχει τυχει και σε μενα και σε αλλες,ειναι αλλαγη κυκλου που γινεται συνηθως μια φορα το χρονο. Να αρχισεις να το ψαχνεις μονο αν δεις διαφορα σε δυο τρεις κυκλους. Φιλακια!


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...