Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts

Έχεις δίκιο!!

Αν γυρίσω το χρόνο λίγους μήνες πίσω, που είχα μια καθυστέρηση που ήταν βέβαια αδύνατο να είναι εγκυμοσύνη, αλλά επειδή είχα πάντα σταθερό κύκλο μας είχε κάνει εντύπωση και λέγαμε μήπως είχαμε πέσει στις εξαιρέσεις, να σου πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα όταν αδιαθέτησα!

Νομίζω πως πρέπει να ξεχάσω τις βλακείες που σκέφτομαι γιατί προβλήματα πάντα θα υπάρχουν και αν περιμένω να στρώσουν τα πράγματα δεν θα γίνει ποτέ!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!

Να είσαι πάντα καλά εσύ και η οικογένεια σου και να χαίρεσαι το ζουζουνάκι σου!!!!


sqgWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tsiritri, αν αγαπάς τα παιδιά και έχεις αναθεωρήσει, μην το αφήσεις να τραβήξει για πάντα. Εγώ, με γυναικολογικά προβλήματα (ινομυωματώδη μήτρα) και το άφηνα και το άφηνα, ήταν γλυκιά η ζωή χωρίς υποχρεώσεις αλλά... πλέον είμαι 38 στα 39 και πάω για εξωσωματική! Δεν συμβαίνει σε όλες αυτό, αλλά αν έχεις σταθερή σχέση/είσαι παντρεμένη, καλά κάνεις και το σκέφτεσαι από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο....πρέπει να αφήσω τον εγωισμό και τις φοβίες στην άκρη....

Γιατί ποτέ δεν είχα σκεφτεί το να μην κάνω ποτέ παιδιά...απλά ποτέ δεν ένιωθα ότι ήταν η κατάλληλη στιγμή ή ότι ήμουν έτοιμη!

Καλή μου skybeam μακάρι σου έρθει γρήγορα ένα μωράκι χωρίς να παιδευτείς πολυ!!!!


sqgWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα..tsiritri μου,μην το σκέφτεσαι πολύ..όταν έμεινα έγκυος σκέφτηκα για μια στιγμή μήπως δεν είμαι έτοιμη,μήπως είμαι μικρή,μήπως θα στερηθώ τις εξόδους και όλα αυτά στα οποία είχα συνηθίσει,μήπως να στρώσουν τα οικονομικά πρώτα,μήπως να τελειώσουμε το σπίτι κ.α. συναφή..Αλλά δεν σκέφτηκα ούτε μια στιγμή να μην κρατήσω αυτό το δώρο θεού..όπως είπες προβλήματα πάντα θα υπάρχουν και μόλις λύνεις το ένα εμφανίζεται κάτι άλλο..άφησε απλά τα πράματα να κυλήσουν

skybeam εύχομαι από καρδιάς να σου έρθουν όλα όπως τα ονειρεύεσαι και σύντομα να κρατάς το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Κάτια μου!!!

Να χαίρεσαι το μωράκι σου κοπέλα μου και να σε γεμίζει πάντα με ευτυχία!!!!

Πραγματικά από χτες, με τη βοήθεια σας, είναι σαν να πήρα άλλο "αέρα" και άρχισα να βλέπω τα θετικά και να μην εστιάζω μόνο στις πιθανές δυσκολίες!!!! Και μάλλον το χρειαζόμουν!!!

Αφού πήγα το απόγευμα στον άντρα μου και του λέω από δω και πέρα δράσε ελεύθερα και όποτε κάτσει έκατσε!

Εκεί να δείτε χαρά!!!! χαχαχαχαχαχα :lol:


sqgWp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια,ειμαι η βικυ απο Σπαρτη και εχω ενα παιδακι τον Δημητρη Παναγιωτη που γινετε 2 ετων στις 30/3.:D

Γεια σου Βίκυ.Είμαι από την Τρίπολη και επικοινωνώ για πρώτη φορά με το cafe.

Link to comment
Share on other sites

:) Γειά σας κορίτσια!!

Γράφομαι στο ParentsCafe, αν κι εγώ, δυστυχώς, γονιός δεν είμαι...... ακόμη :( :(

Γράφομαι, μήπως κι έρθει και σ' εμένα, κάποια αύρα τύχης, κάποιος νέος άνεμος.... γονιμότητας!! :P :p

Χρόνια τώρα προσπαθούμε για παιδάκι... Τα έχουμε κάνει ΟΛΑ!!... Τα χρόνια κυλάνε σαν νεράκι.... Αυτό το ...φοβερό νούμερο της ηλικίας τείνει να γίνει τελείως ....απαράδεκτο!! ;)

Ωστόσο, η ελπίδα μου δεν έχει σβύσει ποτέ!! Κι όσο περνά ο καιρός, η πίστη μου ότι θα αποκτήσουμε -....κάποια στιγμή!- παιδάκι, είναι σίγουρη, άσβυστη, και πάντα εκεί!! Γι' αυτό και το username μου το έβαλα σαν: Fede, που σημαίνει Πίστη! Η πίστη μου στο Θεό είναι πια, η μόνη μου ελπίδα και σιγουριά. Δεν υπάρχουν άλλοι γιατροί, φάρμακα, και πρωτόκολλα για μένα... Μόνο ο Θεός!!

Καλώς σας βρήκα!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλως ηρθες στην παρεα μας fede θα ηθελα να σου πω να μην απελπιζεστε επειδη ειναι μεγαλος ο θεος και σιγουρα τα βλεπει ολα,εμενα η κουμπαρα μου δεν μπορουσε να μεινει εγκυος για 3 χρονια εννοειται χωρις να εχει καποιο προβλημα,καθαρα το ψυχολογικο της ελεγε ο γιατρος της,οπου 2 μηνες πριν το γαμο της εμεινε εγκυος,ετσι ξαφνικα,δεν μπορω να σου πω την χαρα ολων μας ,επισης την στιγμη που μιλαμε ειναι εγκυος στο δευτερο τους παιδακι,χωρις κανενα προβλημα και να φανταστεις κλεινει τα 40,αρα πιστευω οτι ο θεος εχει για ολους μια ελπιδα και παλι καλως ηρθες :D

Link to comment
Share on other sites

Depi71 σ' ευχαριστώ και για το καλωσόρισμα!!

Κάθε πρωί προσπαθώ να κάνω μια... καινούργια Αρχή, στο να: Μην απελπίζομαι!... Σήμερα, πιστεύω να τα καταφέρω!!

(Depi, συγχαρητήρια στην κουμπάρα σου! -εγώ βέβαια, προ πολλού έχω κλείσει τα 40!! )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...