Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts

Πως το αντμετώπισα?

Γέννησα!

Μέχρι τότε είπα πως θα με διώξουν όλοι γύρω μου απ τα νεύρα και τις υστεριες που είχα λόγω άγχους.

Τώρα που πέρασε ο καιρός και έχω ηρεμήσει καταλαβαίνω πως δε χάρηκα καθόλου εγκυμοσύνη και θαθελα να ξαναμείνω έγκυος για να χαρώ, αν τα καταφέρω δηλαδη γιατί τέτοια υστέρω που είμαι με βλέπω να κάνω τα ίδια.

Πάντως να μην ανησυχείς για το μωρό σου, οι φωνές σου δεν το εππηρεάζουν καθόλου. Ίσα ίσα, ο δικός μου όταν μ ακούει να φωνάζω δεν του καίγεται καρφί, έχει συνηθίσει απ την κοιλιά :)

και κυρίως, ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΤΥ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ!!!!

Δε φταις εσύ για όλα τα νεύρα, μάλλον άδικα τραβάς τις τύψεις[/QU

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΑΛ ΜΟΥ ΑΛΛΟ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΙΟΛΑς.ΤΙ ΩΡΑΙΑ.ΕΣΕΙς ΣΤΙΣ ΠΟΣΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΡΩΤΩ ΠΟΛΛΑ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 34 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ.ΑΓΩΝΙΩ ΒΛΕΠΕΙς.ΤΑ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΥΤΑ?


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια! Μετά από δύο αποβολές στις 6 εβδομάδες κύησης μου συστησαν υστεροσκόπηση κ σαλπιγγογραφία και μια φίλη με τρομοκράτησε οτι είναι πάρα πολύ επώδυνες. Θα ήθελα την εμπειρία όσων τις υπέστησαν γιατί διάβασα σε άλλα ποστ οτι γίνονται με ολική ή τοπική αναισθησία (που στο καλό πήγε αυτή και την πέθαναν στον πόνο???) Αν πηγατε κάπου και μείνατε ευχαριστημένες πέιτε μου παρακαλώ γιατί ήδη βλέπω εφιάλτες και ειλικρινά σκέφτομαι να μην πάω κι ας μείνω στο σκοτάδι!!!Επίσης δεν ξέρω καν που γίνονται τις κάνει ο γιατρός, τα νοσοκομεία ή ειδικά κέντρα??? ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Χίλια ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ 30 είμαι και ενώ έχω συλλάβει δυο φορές τα χάνω στην 5η βδομαδα. Πώς πήγαν τα ραντεβού για την εξοσωματική???????Βλέπω οτι πέρασε λίγος καιρός από τη δημοσίευσή σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , ειμαι καινουρια και ειπα να σας συστηθω

Με λενε Μαρια κι εχω 3 παιδακια τον Βικτωρα 22 μηνων και 2 διδυμουλες 4 μηνων...Μου αρεσει πολυ το φορουμ σας και ειπα να παρω κι εγω μερος και να ανταλασουμε αποψεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως μας ηρθες να σου ζησουν τα ζουζουνια σου.

εγω εχω 2 παιδακια 6 και 3,5 ετων.


Τα τρία θεμέλια της ζωής είναι:

να έχεις κάτι να κάνεις, κάτι να αγαπάς, και κάτι να ελπίζεις.

http://www.youtube.com/watch?v=Ftbejbi2qLM&feature=share

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο μενα! Ειμαι νεο μελος και προσφατα παντρεμενη. Μπαινω και εγω στη λιστα αναμονης για ενα μωρακι μιας και εχουμε αρχισει προσπαθειες εδω και 3 μηνες. Οχι εντατικα βεβαια γιατι εναν φοβο τον εχω ακομα στο θεμα της εγκυμοσυνης αλλα αν ειναι να ρθει θε να ρθει που λενε!

Με το καλο ενα μωρακι σε οσες το επιθυμουν και να χαιρεστε τα ζουζουνια σας η ηδη μανουλες! Σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!Αποφάσισαμε να μπούμε και εμείς στ club μιας και έχουμε γιατρο τον κύριο Χασιακο.Η ερώτηση είναι,υπάρχει περίπτωση λόγω υποχρεώσεων να μην παραστεί ο κ.Χασιάκος στη γέννα και να έρθει συνεργάτης του?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κι απο μενα,ειμαι η Ευαγγελια,μενω στην Αθηνα,ευχομαι απο εδω να γνωρισω κι αλλες μητερες και να μοιραστουμε ενδιαφερουσες εμπειριες σχετικα με το μεγαλωμα των παιδιων μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις μπήκα κι εγώ στην παρεούλα σας...είμαι η Ελένη και έχω ήδη αρχίσει

τις προσπάθειες για μωράκι εδώ κι εδώ μήνες.Οπότε θα χρειαστώ τις συμβουλές και θα τα λέμε συχνά.


pUslp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες και μπήκες στην μεγάλη παρέα πολλά τα θετικά εδώ μέσα γιαυτό είμαι και εγω εδώ ..να ρουφάω σαν σφουγγάρι .το κάθε τι καλό...και είμαι άντρας να το ξέρεις..χαμογέλα..Ολα να σου πανε καλα ..και θα πάνε καλά ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα και καλως σας βρήκα!!!Διανύω τη 16η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και πιστεύω να τα λέμε αρκετα συχνά απο εδω μέσα... Ελένη καλή επιτυχια κοπέλα μου με το καλό να μείνεις γρήγορα έγκυος!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους και ολες, ειπα να ερθω κι απο εδω (τοσα χρονια μονο την εγγραφη ειχα κανει εδω αλλα εμπαινα μονο στο parents) ... αλλα....εχω μπερδευτει :(( . Δεν ξερω γιατι αλλα το parentscafe μου φαινεται πιο περιπλοκο στην χρηση απ'οτι το Parents και δεν ξερω και πως να μπω σε ενα chatroom και δεν βρισκω και τις συμφορουμιτισσες απο το parents εδω... (εχω δυσκολευτει πααααααρα πολυ εδω και 2 μερες αν και ειμαι σιγουρη οτι θα το μαθω σιγα σιγα)..

Επειδη πολλα μεταφερονται εδω απο το κεντρικο parents (αγγελιες-θεματα κλπ) και εχω την εντυπωση οτι κι αλλα θα μεταφερθουν θα ηθελα να με διαφωτισετε λιγακι εσεις οι παλιοι....

ευχαριστωωωωωωωωωω!:tongue:


zCgOp2.png

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...