Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      • Καλή τύχη! 2
      • Ευχή 3

Καφέ "Το Μπεμπέ" !! το κεντρικό καφέ!


Recommended Posts

BENA σε καταλαβαίνω απόλυτα..Τόσο καιρό κι εγώ απλά διάβαζα για τα θέματα που με ενδιέφεραν..Τώρα ψάχνομαι ακόμα..Θα το μάθουμε..Πήγαινε εκεί που λέει Βοηθήματα..Είναι μια αρχή κι αυτό..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς ήρθατε κορίτσια στην παρέα..παρακολουθώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μου τις συζητήσεις(σήμερα η μπεμπούλα μου είναι 3ων μηνών),αλλά σήμερα έκανα κι εγώ την εγγραφή.Πολλά τα θετικά όπως προείπε και ο tzim..Τις καλύτερες ευχές μου..Θα τα λέμε..


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίντερνετ έχει πολλές καλές πληροφορίες αλλά το φόρουμ αυτό έχει αλήθειες μόνο έτσι έχω καταλάβει στον ένα χρόνο παρά τρεις μέρες που είμαι εδώ ...

Να ρωτάτε και το πιο μικρο και όλο και κάποιος θα ξέρει να σας πει .

Έχουμε όλοι την ανάγκη αυτή ...

Εγώ έμαθα αρκετά εδώ μέσα ..

Μανούλες ενωθείτε γιατί έτσι πρέπει ...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες και από μένα και καλώς σας βρήκα σφού και εγώ τωρα πρόσφατα πρωτοέγραψα. Εγώ έχω ένα μωράκι 9 μηνών, και σχεδόν όλες τις ανησυχίες και απορίες μου, απ το πιό απλό έως το πιό σοβαρό, τις έλυσα διαβάζοντας τους parents. Οπως επίσης και επαιρνα και ακόμα παίρνω κουράγιο σε τυχόν δυσκολίες ( ξενύχτια, ΓΟΠ, γκρίνια από δοντάκι κλπ.). Ούτε τη γιατρό μου δεν εμπιστεύομαι τόσο όσο τους parents. Πραγματικά πολύτιμα τα όσα λέγοντε εδώ!

Link to comment
Share on other sites

BENA σε καταλαβαίνω απόλυτα..Τόσο καιρό κι εγώ απλά διάβαζα για τα θέματα που με ενδιέφεραν..Τώρα ψάχνομαι ακόμα..Θα το μάθουμε..Πήγαινε εκεί που λέει Βοηθήματα..Είναι μια αρχή κι αυτό..

ειναι λιγο αστειο γιατι αν το καλοσκεφτεις το parentscafe με το parents δεν εχουν διαφορα (μεγαλη).... η βασικη διαφορα ειναι το γαλαζιο χρωμα..... τι να πω λες να με αποσυντονιζει αυτο??? παντως εγω το ψιλοπαρατησα και μπαινω παλι στο parents.... μεχρι να ερθουν και οι κοπελες που μιλαμε απο εκει εδω, θα μεινω εκει!

απλα μου κανει εντυπωση.......τοσο πολυ με αποσυντονιζει που ουτε τικερακι δεν εχω κατσει να βαλω........


zCgOp2.png

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια ειμαι η ελενα και μπηκα και εγω στη παρεα σας.:wink: ειμαι 20 χρονια μαμα με 2 αγορια 20και18 χρονων και μια μικρουλα 4 μηνων!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμένα!!

Κι εγώ καινούργια στην παρέα σας (αν και διαβάζω τις συζητήσεις σας εδώ και αρκετό καιρό).

Στην προσπάθεια κι εγώ για να γίνω μανούλα τον τελευταίο χρόνο...

Πολύ πρόσφατα όμως μάθαμε πως η μόνη μας επιλογή για αυτό είναι η εξωσωματική... Μας ήρθε λίγο ξαφνικό αλλά τουλάχιστον υπάρχει και αυτή η λύση.

Διαβάζοντας και όλες τις δικές σας εμπειρίες και ξέροντας πως δεν είμαι μόνη σε αυτό, νιώθω κάπως καλύτερα!

Καλώς σας βρήκα, θα τα λέμε συχνά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν το σπίτι σου οικοδεσπότες όλοι μαζί εμείς ..χαμογέλα .Μάσκες και παπούτσια έξω από την πόρτα μας και κλίκες, χαμογέλα

Είμαι ο Δημήτρης από την θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!!

Νέο μέλος στην παρέα σας...

Είμαι λίγο μπερδεμένη με το θέμα παιδιού και μάλλον αυτή ήταν και η αφορμή για την εγγραφή μου στο site.

Είμαι 28 χρονών, 2 χρόνια παντρεμένη και μέχρι πρότεινως δεν έβλεπα να χτυπάει σύντομα το "βιολογικό μου ρολόι".

Να είμαι ειλικρινής το φοβόμουν λίγο....δεν είναι ότι δεν ήθελα να κάνω παιδιά...δεν μπορώ να φανταστώ να μεγαλώνω και να μην κάνω ποτέ οικογένεια...αλλά να...δεν το ήθελα σύντομα και αυτό που φοβόμουν ήταν μήπως δεν μου χτυπήσει τελικά το ρολογάκι....

Πριν λίγες μέρες γέννησε μια πολύ καλή μου φίλη έναν υπέροχο μπέμπη.

Λίγο η πανέμορφη κοιλίτσα που είχε όσο ήταν έγκυος, λίγο η θετική ενέργεια που έπαιρνα κάθε φορά που την έβλεπα, λίγο η ευτυχία που είδα στα πρόσωπα τους τη μέρα που γεννήθηκε ο μπεμπάκος, και το συναίσθημα το δικό μου όταν τον είδα, με έκαναν να αναθεωρήσω.

Γλυκάθηκα και άρχισε να μου αρέσει η ιδέα.

Το σκεφτόμουν λοιπόν όλο και περισσότερο.

Αλλά πάντα υπάρχει μια φοβία....είμαστε έτοιμοι? Με το οικονομικό τι γίνεται που τα πράγματα όσο πάνε και δυσκολεύουν? Και μετά? Αν με το καλό έρθει? Θα μπορώ να ανταπεξέλθω ή θα είμαι εγωίστρια και θα σκέφτομαι το ότι δεν μπορώ να ξεκουραστώ ή ότι δεν θα έχω χρόνο για μένα? Μέχρι και τα κιλά σκέφτομαι που θέλω να χάσω γύρω στα 6 για να είμαι καλά (τρώω πάρα πολύ και μονίμως είμαι σε φάση παχαίνω, προσπαθώ να αδυνατίσω και ξανά μανά....συνήθως με 6-8κιλά διακυμάνσεις!!!). Μήπως πρέπει πρώτα να χάσω αυτά και μετά να βάλουμε μπρος??

(Είμαι απαράδεκτη το ξέρω)

Και τώρα είμαστε σε δίλλημα....δεν ξέρουμε τι να κάνουμε...από τη μία λέμε να ξεκινήσουμε να μην προσέχουμε κι όποτε κάτσει έκατσε, από την άλλη φοβόμαστε....

Και μου έρχονται στο μυαλό σκέψεις μήπως τελικά δεν είμαι κατάλληλη για παιδί? Μήπως είναι λάθος το ότι έχω τόσες φοβίες και πρέπει να μου δείξει κάτι όλο αυτό?

Άραγε υπαρχει καμία από εσάς που είχε αντίστοιχες φοβίες - ανησυχίες ή είμαι η μόνη?

(Μέσα σε όλα αυτά μου δημιουργήθηκε και μια απορία για την ωορηξία, αλλά φαντάζομαι θα βρω κάπου αλλού να την αναρτήσω...)

Καλώς σας βρήκα και συγχωρέστε το τεράστιο ποστ μου!


sqgWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκι :D!Θα σου μιλήσω ως μανούλα που δεν ήθελε παιδί όχι επειδή δεν τα αγαπούσα αλλά είχα και εγώ πολλές φοβίες.¨Θα είμαι καλή μαμά;Μήπως δεν θα αντέχω τους περιορισμούς που θα έχω;Μήπως συμβεί κάτι κακό;Μήπως δεν έχω υπομονή με το παιδί και σηκώνουν χέρι όπως οι γονείς μου;Μήπως ¨...πόσα ερωτήματα...Έμεινα έγκυος τυχαία και φρίκαρα.¨τι θα κάνω τώρα ,τα οικονομικά μας είναι χάλια ,η κατάσταση γύρω μας χάλια ,τώρα τι κάνουμε;¨Μετά από λίγες μέρες ηρέμησα και από κει και πέρα είπα πως θα κάνω το καλύτερο για το μωρό μου και θα βάλω τα δυνατά μου για να γίνω καλή μαμά:D!Το αγοράκι μου είναι το πιο όμορφο ¨λάθος¨μας!!!Κάνω συνέχεια προσπάθειες για να είμαι καλή για εκείνον και όλα καλά:wink:!Χρειαζόταν αυτό το ανθρωπάκη στην ζωή μας!Είναι γλυκός ,χαδιάρης ,γελαστός ,ξεροκέφαλος:tongue: ,αλλά είναι ο ερωτάς μου ο μεγάλος:D:tongue:!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...