Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

.Καλησπερα κοριτσια...εγω μπαινω στην 29η εβδομαδα κ ψαχνω ρουχαλακια...δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα...εχω ΠΗΤ 10/05 ...λετε να παρω και βελουτε φορμακια για αρχες;;;; ή βαμβακερα μονο;;;;εσεις τι θα παρετε;;;εγω σκεφτομουν μακρυμανικο ζιπουνακι κ μακρυμανικο βαμαβακερο φορμακι απ εξω τις πρωτες μερες...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, dinaki23 είπε:

.Καλησπερα κοριτσια...εγω μπαινω στην 29η εβδομαδα κ ψαχνω ρουχαλακια...δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα...εχω ΠΗΤ 10/05 ...λετε να παρω και βελουτε φορμακια για αρχες;;;; ή βαμβακερα μονο;;;;εσεις τι θα παρετε;;;εγω σκεφτομουν μακρυμανικο ζιπουνακι κ μακρυμανικο βαμαβακερο φορμακι απ εξω τις πρωτες μερες...

Νομίζω με αυτά που λες βαμβακερό και μακρυμανικο φανελάκι είναι κομπλέ και αν κάνει ζέστη βάζεις κοντομάνικο φανελάκι....

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

.Καλησπερα κοριτσια...εγω μπαινω στην 29η εβδομαδα κ ψαχνω ρουχαλακια...δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα...εχω ΠΗΤ 10/05 ...λετε να παρω και βελουτε φορμακια για αρχες;;;; ή βαμβακερα μονο;;;;εσεις τι θα παρετε;;;εγω σκεφτομουν μακρυμανικο ζιπουνακι κ μακρυμανικο βαμαβακερο φορμακι απ εξω τις πρωτες μερες...

Εγώ πήρα λ βελουτέ κ βαμβακερό...Γενικά της πήρα πολλά...κ μ δώσανε κ πολλά....ποτέ θα τα βάλει δεν ξερω...αλλα χαλάλι της. 

Εγώ ξεκίνησα πλύσιμο κοριτσια

Just now, Ntepaki22 είπε:

Μια χαρά είσαι, θα χαθούν μην ανησυχείς... Να σας ζήσει το μπεμπακι σας... Τι ωραία κορίτσια, σιγά σιγά κοντευουμε και εμείς... Τώρα μπαίνω στην 30η βδομάδα...μου φαίνεται απίστευτο... Έχω αρχίσει και πλένω ρουχαλακια που μου έχουν δώσει και σιδερωνω... Δεν έχω αγοράσει ούτε ένα φορμακι... Μόνο κάποια σεντόνια και πάνες αγκαλιάς κ πετσετουλες... 

Κ γω 30 ειμαι ...ποοοιιοιο φτάνουμε κορίτσι μ ....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

.Καλησπερα κοριτσια...εγω μπαινω στην 29η εβδομαδα κ ψαχνω ρουχαλακια...δεν εχω πλυνει τιποτα ακομα...εχω ΠΗΤ 10/05 ...λετε να παρω και βελουτε φορμακια για αρχες;;;; ή βαμβακερα μονο;;;;εσεις τι θα παρετε;;;εγω σκεφτομουν μακρυμανικο ζιπουνακι κ μακρυμανικο βαμαβακερο φορμακι απ εξω τις πρωτες μερες...

Καλησπερα.Μην παρεις βελουτε,ειναι χοντρα για τετοια εποχη.Εδω αρχες Μαρτη που χε δει η παιδιατρος σπιτι το μικρο και του φορουσα βελουτε μου χε πει οτι ειναι μονο για εξω χειμωνα.Τα βαμβακερα ειναι μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Υοαρχουν μερες που δεν πολυκαταλβαινετε το μωρο;;που δεν ειναι τοσο ενεργο οσο αλλες μερες;;;ειναι λογικο;;;

Καλημερα. Ναι υπαρχουν μερες 2-3 στη σειρα που ειναι πολυ ησυχος και μετα ειναι πολυ ζωηρος.Ειδικα αν το νιωθω ψηλα δεν πολυκουνιεται.Κι ο μικρος μου το κανε.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Υοαρχουν μερες που δεν πολυκαταλβαινετε το μωρο;;που δεν ειναι τοσο ενεργο οσο αλλες μερες;;;ειναι λογικο;;;

Καλημέρα ντινακι..κ εγώ τα ίδια...δεν εινια πα τα σουρλουλου..ότι θέλει κάνει...χαχαχαχα μην σε ανησυχεί αγαπη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Υοαρχουν μερες που δεν πολυκαταλβαινετε το μωρο;;που δεν ειναι τοσο ενεργο οσο αλλες μερες;;;ειναι λογικο;;;

Καλημέρα...Και εμένα είναι πολύ ήσυχη!!!κάποιες μέρες κλωτσάει...κάποιες μέρες κλωτσάει λίγο η μπορεί να σπρώχνει μόνο...Και εμένα με ανησυχεί πολλές φορές αλλά δεν είναι ότι δεν έχω και καθόλου κίνηση...απλά πλέον ο γιατρός δεν θα με βλέπει μια φορά το μήνα αλλά κάθε δύο εβδομάδες και την δεύτερη θα κάνω καρδιοτοκογραφο, για να είμαι εγώ καλά ψυχολογικά..

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!Υοαρχουν μερες που δεν πολυκαταλβαινετε το μωρο;;που δεν ειναι τοσο ενεργο οσο αλλες μερες;;;ειναι λογικο;;

Καλημερα!! Κι εγω καποιες μερες δεν τον καταλαβαινω αλλα μου ειπε π γιατρος μου να μην ανησυχω.. Οπως κι εμεις δεν ειμαστε καθε μερα το ιδιο ενεργητικες ετσι και τα μωρακια μας!! Δεν εχουν κεφια για χορο καθε μερα!!! Χαχαχαχα ;-)

Εγω κοριτσια δεν εχω ψωνισει ακομα τιποτα...ουτε κουνια ουτε καροτσι ουτε ρουχα... Μονο κατι λιγα φορμακια και δυο σεντονια που μου πηρε η πεθερα μου.. Λετε να καθυστερησα πολυ;;; 

Κι οταν λετε βελουτε τι εννοειται;; Εγω υπολογιζα να παρω καλοκαιρινα φορμακια;;; Οχι;;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ξένη είπε:

Καλημέρα...Και εμένα είναι πολύ ήσυχη!!!κάποιες μέρες κλωτσάει...κάποιες μέρες κλωτσάει λίγο η μπορεί να σπρώχνει μόνο...Και εμένα με ανησυχεί πολλές φορές αλλά δεν είναι ότι δεν έχω και καθόλου κίνηση...απλά πλέον ο γιατρός δεν θα με βλέπει μια φορά το μήνα αλλά κάθε δύο εβδομάδες και την δεύτερη θα κάνω καρδιοτοκογραφο, για να είμαι εγώ καλά ψυχολογικά..

Εμείς πάμε πακέτο...κ μένα κάθε 2 βδομάδες με βλέπει ( δε τ άφησα κ επιλογή τ Ερμου) χαχαχαχα έμπλεξε με τρελή αλλά ευτυχώς είναι τόσο καλός που δεν μ χαλάει χατιρι.

Εγώ καρδιτακογραφο εχω 9 Μαρτίου μαζί με ντοπλερ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εμείς πάμε πακέτο...κ μένα κάθε 2 βδομάδες με βλέπει ( δε τ άφησα κ επιλογή τ Ερμου) χαχαχαχα έμπλεξε με τρελή αλλά ευτυχώς είναι τόσο καλός που δεν μ χαλάει χατιρι.

Εγώ καρδιτακογραφο εχω 9 Μαρτίου μαζί με ντοπλερ...

Κοριτσια ο καρδιοτοκογραφος δεν ειναι αυτο που σε συνδεουν οταν πας να γεννησεις;;; Γιατι θα το κανεται;;;; Εννοω ειναι καποιου ειδους εξεταση που πρεπει να γινεια;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κοριτσια ο καρδιοτοκογραφος δεν ειναι αυτο που σε συνδεουν οταν πας να γεννησεις;;; Γιατι θα το κανεται;;;; Εννοω ειναι καποιου ειδους εξεταση που πρεπει να γινεια;;;;

Ναι εινια αυτό με τα καλώδια που κάθεσαι κ βλέπουν συσπάσεις αν έχει τυλιχτεί το μωρο αν δυσφορη κτλ...Η ξένη θα το κάνει λόγο ιστορικού κ να είναι ήρεμη κ επειδή θα γεννήσει πιο νωρίς κ γω επίσης μια απ τα ίδια...κ φυσικά ειβαι μια εξέταση που πρέπει να γίνεται...το ποτέ όμως δεν το ξέρω αγάπη να στο πω...κρίνει κ σ λέει ο γιατρός σ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzoukos είπε:

Κοριτσια ο καρδιοτοκογραφος δεν ειναι αυτο που σε συνδεουν οταν πας να γεννησεις;;; Γιατι θα το κανεται;;;; Εννοω ειναι καποιου ειδους εξεταση που πρεπει να γινεια;;;;

Το κανεις μια φορα τη βδομαδα απο τη στιγμη που θα μπεις στο μηνα σου.Αν υπαρχει λογος γινεται και νωριτερα.Σε συνδεουν και βλεπουν αν εχεις συσπασεις και πως αντιδρα το μωρο.Κι οταν πας να γεννησεις παλι.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εμείς πάμε πακέτο...κ μένα κάθε 2 βδομάδες με βλέπει ( δε τ άφησα κ επιλογή τ Ερμου) χαχαχαχα έμπλεξε με τρελή αλλά ευτυχώς είναι τόσο καλός που δεν μ χαλάει χατιρι.

Εγώ καρδιτακογραφο εχω 9 Μαρτίου μαζί με ντοπλερ...

Πακέτο δεν λες τίποτα....9 Μαρτίου ήθελε να με βάλει για καρδιοτοκογραφο αλλά του είπα για 7 που είναι Σάββατο και μετά ντοπλερ και πάλι καρδιοτοκογραφο στις 23...μωρέ ας λέει ότι θέλει ο γιατρός...Και εγώ απαιτώ γιατί δικό μου παιδί είναι και αν πάθει κάτι εγώ θα τρελαθώ Όχι αυτός...Μετά τις 23 Μαρτίου του είπα να πηγαίνω κάθε βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και βλέπουμε και για δεύτερη φορά...τζάμπα είναι, θα κάνω αβέρτα!!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πακέτο δεν λες τίποτα....9 Μαρτίου ήθελε να με βάλει για καρδιοτοκογραφο αλλά του είπα για 7 που είναι Σάββατο και μετά ντοπλερ και πάλι καρδιοτοκογραφο στις 23...μωρέ ας λέει ότι θέλει ο γιατρός...Και εγώ απαιτώ γιατί δικό μου παιδί είναι και αν πάθει κάτι εγώ θα τρελαθώ Όχι αυτός...Μετά τις 23 Μαρτίου του είπα να πηγαίνω κάθε βδομάδα για καρδιοτοκογραφο και βλέπουμε και για δεύτερη φορά...τζάμπα είναι, θα κάνω αβέρτα!!!!

χαχαχαχα εμένα κάθε βδομάδα μ είπε θα κάνω ο καλός μ καρδιτακογραφο. I agree μαζί σ πολύ...καλά κάνουμε. τόσα παιρνουν από μας...ειδικά μεις με ην εξωσωματικη δοτρια αυγα φυσικούς κύκλους φάρμακα διεργεσεις.. ωοληψιες κ δεν συμμαζεύεται είναι το λιγότερο που μπορεί να μ κάνει...συν τα δρομολόγια μ από επαρχία Αθήνα 2 χρόνια τώρα...εκεί θα υ ψήσω το ψάρι..αχαχχαχαχα 

Αλλά όπως είπα κ πριν είναι τόσος καλός που με προλαβαίνει σε όλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...