Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχα εμένα κάθε βδομάδα μ είπε θα κάνω ο καλός μ καρδιτακογραφο. I agree μαζί σ πολύ...καλά κάνουμε. τόσα παιρνουν από μας...ειδικά μεις με ην εξωσωματικη δοτρια αυγα φυσικούς κύκλους φάρμακα διεργεσεις.. ωοληψιες κ δεν συμμαζεύεται είναι το λιγότερο που μπορεί να μ κάνει...συν τα δρομολόγια μ από επαρχία Αθήνα 2 χρόνια τώρα...εκεί θα υ ψήσω το ψάρι..αχαχχαχαχα 

Αλλά όπως είπα κ πριν είναι τόσος καλός που με προλαβαίνει σε όλα.

Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και σε καταλαβαινω απολυτα...τις αγωνιες μας τον φοβο... Ας βγαλουμε λοιπον το λαδι στους γιατρους μας, το δικαιουμαστε!!!! Χαχαχαχαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tzoukos είπε:

Κι εγω απο εξωσωματικη ειμαι και σε καταλαβαινω απολυτα...τις αγωνιες μας τον φοβο... Ας βγαλουμε λοιπον το λαδι στους γιατρους μας, το δικαιουμαστε!!!! Χαχαχαχαχαχαχα 

Έτσι φιλη μ...ξερεις πως είναι τότε.συν ότι αν κάνουμε 2ο παιδί πάλι εκεί θα είμαστε...άρα 2πλα όλα....χαχαχαχαχα χαλάλι τους όμως γιατί βρήκα γιατρο που μ χει παρει όλο μ το ανχος κ ειναι άνθρωπος πάνω απ όλα....πετυχες με την μια αγαπη εσύ??? εγω με την τρίτη αλλα με δοτρια.οι 2 προηγούμενες ήταν με δικά...που την δεύτερη δεν την μετράμε καν γιατί το αυγό μ ήταν ( πάρτο κ κουρευτω αχχαχαχα αχαχαχαχα αχαχα) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Έτσι φιλη μ...ξερεις πως είναι τότε.συν ότι αν κάνουμε 2ο παιδί πάλι εκεί θα είμαστε...άρα 2πλα όλα....χαχαχαχαχα χαλάλι τους όμως γιατί βρήκα γιατρο που μ χει παρει όλο μ το ανχος κ ειναι άνθρωπος πάνω απ όλα....πετυχες με την μια αγαπη εσύ??? εγω με την τρίτη αλλα με δοτρια.οι 2 προηγούμενες ήταν με δικά...που την δεύτερη δεν την μετράμε καν γιατί το αυγό μ ήταν ( πάρτο κ κουρευτω αχχαχαχα αχαχαχαχα αχαχα) 

Με την δευτερη κι αφου αλλαξα γιατρο, γιατι ο πρωτος με δουλευε ψιλο γαζι... Με φυσικο κυκλο 2 χρονια εχασα το λογαριασμο ποσες ωοληψιες εκανα...με αυτον τον ας μην τον χαρακτηρισω!!! Αλλα δεν πειραζει.. Χαλαλι η ταλαιπωρια..σε λιγο θα εχουμε το θαυμα μας αγκαλια..!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τί κάνετε; Σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μετά την ανάπαυλα στο σπίτι. Δεν έχω συσπάσεις οπότε θα το συνεχίσω χαλαρά. Θα φεύγω στην ώρα μου και δεν θα κάνω υπερβολές. :) Την Παρασκευή πάω στο γιατρό και έχω μεγάλη αγωνία να δω πόσο μεγάλωσε ο μπομπιρίνος. Κλωτσάει συνεχώς τώρα. Έχω πάρει 6 κιλά μέχρι τώρα. Απίστευτο μου φαίνεται. Κλείσαμε και τις διακοπές μας για Ελλάδα!! :) Θα περιμένω να κλείσει τους 3 μήνες και μετά βουρ καλοκαιράκι.

Εσείς; Πώς νιώθετε; Απίστευτο πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Σαν χθες θυμάμαι που γράφαμε τις ανησυχίες μας για την αρχή της εγκυμοσύνης

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τί κάνετε; Σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μετά την ανάπαυλα στο σπίτι. Δεν έχω συσπάσεις οπότε θα το συνεχίσω χαλαρά. Θα φεύγω στην ώρα μου και δεν θα κάνω υπερβολές. :) Την Παρασκευή πάω στο γιατρό και έχω μεγάλη αγωνία να δω πόσο μεγάλωσε ο μπομπιρίνος. Κλωτσάει συνεχώς τώρα. Έχω πάρει 6 κιλά μέχρι τώρα. Απίστευτο μου φαίνεται. Κλείσαμε και τις διακοπές μας για Ελλάδα!! :) Θα περιμένω να κλείσει τους 3 μήνες και μετά βουρ καλοκαιράκι.

Εσείς; Πώς νιώθετε; Απίστευτο πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Σαν χθες θυμάμαι που γράφαμε τις ανησυχίες μας για την αρχή της εγκυμοσύνης

Καλημερα κουκλα!!! Χαιρομαι που εισαι καλυτερα να προσεχεις και χαλαρα...δεν τελειωνουν οι δουλειες!!!

Εγω ακομα δεν μπορω να το πιστεψω. Αυριο θα παω να ψωνισω επιτελους κουνια καροτσι κλπ κι ανυπομονω...!!! 

Κανονισες και διακοπες...τελεια!!!! Μπραβο!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τί κάνετε; Σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μετά την ανάπαυλα στο σπίτι. Δεν έχω συσπάσεις οπότε θα το συνεχίσω χαλαρά. Θα φεύγω στην ώρα μου και δεν θα κάνω υπερβολές. :) Την Παρασκευή πάω στο γιατρό και έχω μεγάλη αγωνία να δω πόσο μεγάλωσε ο μπομπιρίνος. Κλωτσάει συνεχώς τώρα. Έχω πάρει 6 κιλά μέχρι τώρα. Απίστευτο μου φαίνεται. Κλείσαμε και τις διακοπές μας για Ελλάδα!! :) Θα περιμένω να κλείσει τους 3 μήνες και μετά βουρ καλοκαιράκι.

Εσείς; Πώς νιώθετε; Απίστευτο πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός. Σαν χθες θυμάμαι που γράφαμε τις ανησυχίες μας για την αρχή της εγκυμοσύνης

καλημέρα κορίτσια μου !

πότε σταματάς οριστικά την δουλειά; νομίζω τότε θα ηρεμήσεις τελείως. 

εγώ κορίτσια σταματάω την Παρασκευή επιτέλους, 4 εργάσιμες και σήμερα έμειναν!  αγοράσαμε πάντα ,κουνουπιέρα κτλ κτλ σε πολύ καλές τιμές και με πολύ καλή ποιότητα, αν θέλετε να σας πω .

σήμερα έχω φάει φρίκη γιατί έχω δει ενα ασχημο ονειρο και απο το πρωι τρώω σοκολάτα για να κουνιέται ο μικρός και να τον νιώθω. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 said:

καλημέρα κορίτσια μου !

πότε σταματάς οριστικά την δουλειά; νομίζω τότε θα ηρεμήσεις τελείως. 

εγώ κορίτσια σταματάω την Παρασκευή επιτέλους, 4 εργάσιμες και σήμερα έμειναν!  αγοράσαμε πάντα ,κουνουπιέρα κτλ κτλ σε πολύ καλές τιμές και με πολύ καλή ποιότητα, αν θέλετε να σας πω .

σήμερα έχω φάει φρίκη γιατί έχω δει ενα ασχημο ονειρο και απο το πρωι τρώω σοκολάτα για να κουνιέται ο μικρός και να τον νιώθω. 

Τυχερούλα!!!! Εμάς εδώ η νομοθεσία είναι 8 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ. Οπότε σταματάω στις 16/3. Αλλά 3 εβδομάδες έμειναν! 

Προσπάθησε να μη δίνεις σημασία στα όνειρα. Σκέψου τα πράγματα που αγόρασες, ότι πρέπει να τα πλύνεις, να τα ταχτοποιήσεις κλτ κλτ και ίσως ξεχαστείς :)  Καλή συνέχεια και τα φιλιά μου!!!!

  • Ευχαριστώ 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κορίτσια μου !

πότε σταματάς οριστικά την δουλειά; νομίζω τότε θα ηρεμήσεις τελείως. 

εγώ κορίτσια σταματάω την Παρασκευή επιτέλους, 4 εργάσιμες και σήμερα έμειναν!  αγοράσαμε πάντα ,κουνουπιέρα κτλ κτλ σε πολύ καλές τιμές και με πολύ καλή ποιότητα, αν θέλετε να σας πω .

σήμερα έχω φάει φρίκη γιατί έχω δει ενα ασχημο ονειρο και απο το πρωι τρώω σοκολάτα για να κουνιέται ο μικρός και να τον νιώθω. 

Μην δινεις καμια σημασια στα ονειρα.Στο μικρο ειδικα ειχα δει τα παντα,απο οτι δεν ειμαι εγκυος,οτι εχω αιμα,οτι γενναω προωρα,οτι το χανω οτι θες.Ειναι φυσιολογικο.Σε αυτην την εγκυμοσυνη που ειμαι πολυ χαλαρη βλεπω συχνα οτι γενναω,μαλλον απο τη λαχταρα μου να μπω επιτελους στο μηνα μου,να γεννησω και να ηρεμησω απο τα συμπτωματα.Κ**οκαουρες...Με εχουν πεθανει....

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Τυχερούλα!!!! Εμάς εδώ η νομοθεσία είναι 8 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ. Οπότε σταματάω στις 16/3. Αλλά 3 εβδομάδες έμειναν! 

Προσπάθησε να μη δίνεις σημασία στα όνειρα. Σκέψου τα πράγματα που αγόρασες, ότι πρέπει να τα πλύνεις, να τα ταχτοποιήσεις κλτ κλτ και ίσως ξεχαστείς :)  Καλή συνέχεια και τα φιλιά μου!!!!

κι εγω κανονικα στις 16/3 επρεπε να φυγω αλλα λόγω πίεσης ο γιατρος με βγάζει νωρίτερα σε άδεια. 

Just now, Comet είπε:

Μην δινεις καμια σημασια στα ονειρα.Στο μικρο ειδικα ειχα δει τα παντα,απο οτι δεν ειμαι εγκυος,οτι εχω αιμα,οτι γενναω προωρα,οτι το χανω οτι θες.Ειναι φυσιολογικο.Σε αυτην την εγκυμοσυνη που ειμαι πολυ χαλαρη βλεπω συχνα οτι γενναω,μαλλον απο τη λαχταρα μου να μπω επιτελους στο μηνα μου,να γεννησω και να ηρεμησω απο τα συμπτωματα.Κ**οκαουρες...Με εχουν πεθανει....

περασε η μιση μερα αλλη μιση έμεινε. 

 ειναι συγκεκριμενα ονειρα που αν τα βλεπω δεν μου βγαινουν σε καλο. ελπιζω να το παρερμηνευσα αυτην την φορα. 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κι εγω κανονικα στις 16/3 επρεπε να φυγω αλλα λόγω πίεσης ο γιατρος με βγάζει νωρίτερα σε άδεια. 

περασε η μιση μερα αλλη μιση έμεινε. 

 ειναι συγκεκριμενα ονειρα που αν τα βλεπω δεν μου βγαινουν σε καλο. ελπιζω να το παρερμηνευσα αυτην την φορα. 

 

Εγω λογω εξωσωματικης εχω παρει αναρρωτικη απ την αρχη κι εχει ηρεμησει η ψυχη μου!!!!

Μην δινεις σημασια στα ονειρα κι εγω βλεπω συνεχεια... Ειναι οι λεγομενοι εφιαλτες τις εγκυου...λογω αγχους τρελλων ορμονων κλπ!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πάντως εγώ τραβάω τόσο άγχος....η μπέμπα θα μου βγάλει την πίστη μέχρι να γεννηθεί....Δεν νιώθω δυνατές κλωτσιές...νιώθω κάποιες φορές σαν σπρωξιματα, φαίνονται και με το μάτι που κουνιέται η κοιλιά μου αλλά να νιώσω κλωτσιά σπάνια μέσα στη μέρα....Δεν ξέρω νομίζω θέλω να πηγαίνω πιο συχνά στο γιατρό..Κάθε βδομάδα..Και να κάνω από τώρα καρδιοτοκογραφο μια φορά τη βδομάδα...Μέχρι τις 7 Μαρτίου δε νομίζω να κρατηθώ. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πάντως εγώ τραβάω τόσο άγχος....η μπέμπα θα μου βγάλει την πίστη μέχρι να γεννηθεί....Δεν νιώθω δυνατές κλωτσιές...νιώθω κάποιες φορές σαν σπρωξιματα, φαίνονται και με το μάτι που κουνιέται η κοιλιά μου αλλά να νιώσω κλωτσιά σπάνια μέσα στη μέρα....Δεν ξέρω νομίζω θέλω να πηγαίνω πιο συχνά στο γιατρό..Κάθε βδομάδα..Και να κάνω από τώρα καρδιοτοκογραφο μια φορά τη βδομάδα...Μέχρι τις 7 Μαρτίου δε νομίζω να κρατηθώ. 

Υπομονη κοριτσι μου, μην αγχωνεσαι γιατι το νοιωθει κι η μπουμπου σου!!! Να δεις που ολα θα πανε τελεια και σε λιγο θα χεις το αγγελουδι σου αγκαλια και δεν θα θυμασαι τιποτα απο ολα αυτα....!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω βλεπω ενα σωρο ονειρα !!Βλακειες...αλλα ενταξει δεν επηρεαζομαι...λενε οτι οι ργκυες βλεπουν ασχημα ονειρα...

Κοριτσια...πανες πρεπει να παρω με τις ντουζινες απο πριν;ή μπορει να αλλαξει νουμερο σε λιγο καιρο;;ποιες προτεινετε;;οι babylino ειναι στη μιση απο τις pampers...αλλα παντου pampers προωθουνται...φανταζομαι οχι αδικα αλλα ολες οι αλλες μαρκες ειναι για πεταμα δλδ;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια πάντως εγώ τραβάω τόσο άγχος....η μπέμπα θα μου βγάλει την πίστη μέχρι να γεννηθεί....Δεν νιώθω δυνατές κλωτσιές...νιώθω κάποιες φορές σαν σπρωξιματα, φαίνονται και με το μάτι που κουνιέται η κοιλιά μου αλλά να νιώσω κλωτσιά σπάνια μέσα στη μέρα....Δεν ξέρω νομίζω θέλω να πηγαίνω πιο συχνά στο γιατρό..Κάθε βδομάδα..Και να κάνω από τώρα καρδιοτοκογραφο μια φορά τη βδομάδα...Μέχρι τις 7 Μαρτίου δε νομίζω να κρατηθώ. 

Επειδή έχω διαβάσει την ιστορία σου, κατανοώ το πόσο αγχώνεσαι... Αλλά να ξέρεις πως κάθε μωρακί είναι διαφορετικό, δεν έχουν όλα την ίδια συμπεριφορά στην κοιλίτσα. Άλλα είναι πολύ ανήσυχα, άλλα ήρεμα, άλλα σε πεθαίνουν στην κλωτσιά κι άλλα κυρίως τεντώνονται ή αλλάζουν θέση... Ακόμα και μια μητέρα που έχει κάνει παραπάνω από ένα παιδάκι, πολλές φορές παρουσιάζει την κινητικότητα κάθε μωρού της διαφορετικά. Επίσης , παίζει ρόλο το που έχει αράξει άρα και σε ποιο σημείο γίνονται αισθητές οι κινήσεις, γιατι αν είναι προς τα μέσα, δεν γίνονται το ίδιο αντιληπτές... Και τέλος δεν είναι όλες οι μέρες οι ίδιες, άλλες θα το νιώθεις περισσότερο κι άλλες λιγότερο. Χαλάρωσε όσο μπορείς κι εμπιστεύσου τον γιατρό σου... Να είσαι σίγουρη πως κάνετε κι οι δυο το καλύτερο δυνατό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Pagotoula είπε:

Επειδή έχω διαβάσει την ιστορία σου, κατανοώ το πόσο αγχώνεσαι... Αλλά να ξέρεις πως κάθε μωρακί είναι διαφορετικό, δεν έχουν όλα την ίδια συμπεριφορά στην κοιλίτσα. Άλλα είναι πολύ ανήσυχα, άλλα ήρεμα, άλλα σε πεθαίνουν στην κλωτσιά κι άλλα κυρίως τεντώνονται ή αλλάζουν θέση... Ακόμα και μια μητέρα που έχει κάνει παραπάνω από ένα παιδάκι, πολλές φορές παρουσιάζει την κινητικότητα κάθε μωρού της διαφορετικά. Επίσης , παίζει ρόλο το που έχει αράξει άρα και σε ποιο σημείο γίνονται αισθητές οι κινήσεις, γιατι αν είναι προς τα μέσα, δεν γίνονται το ίδιο αντιληπτές... Και τέλος δεν είναι όλες οι μέρες οι ίδιες, άλλες θα το νιώθεις περισσότερο κι άλλες λιγότερο. Χαλάρωσε όσο μπορείς κι εμπιστεύσου τον γιατρό σου... Να είσαι σίγουρη πως κάνετε κι οι δυο το καλύτερο δυνατό.

Σε ευχαριστώ...όντως συγκρίνω την μια εγκυμοσύνη με την άλλη και βλέπω διαφορές στις κινήσεις,  μακάρι να είναι ησυχουλα και να είναι γερή!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...