Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

      Στις περισσότερες φυσιολογικές εγκυμοσύνες που η τιμή της χοριακής είναι κάτω από 1200 mlU/ml η τιμή της ορμόνης συνήθως έχει δυναμική διπλασιασμού κάθε 48-72 ώρες, και συνήθως αυξάνεται κατά 60% το λιγότερο. Καθώς η εγκυμοσύνη εξελίσσεται, ο ρυθμός αύξησης μειώνεται σημαντικά. Μεταξύ 1200 και 6000 mlU/ml, η ορμόνη συνήθως διπλασιάζεται σε 72-96 ώρες. Για τιμή από 6000 mlU/ml και πάνω χρειάζονται περισσότερες από 4 μέρες για να διπλασιαστεί η τιμή , αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν έχει πολύ σημασία να παρακολουθείς τα επίπεδα της χοριακής καθώς η αύξηση είναι φυσιολογικά μικρότερη και δεν σχετίζεται πλέον με την καλή εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Μάλιστα μετά από 2-3 μήνες η αύξηση θα μειωθεί ακόμη περισσότερο και τελικά τα επίπεδα της χοριακής θα πέσουν.

      Μην ανησυχείς οι γιατροί ξέρουν να τα υπολογίζουν και θα σου πει αν είναι φυσιολογική η αύξηση που θα δείτε.. αλλά μην τρελαθείς αν δεν δεις τιμές 2.500++ γιατί δεν διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες μέχρι τις 10.000..!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Σε ευχαριστώ...όντως συγκρίνω την μια εγκυμοσύνη με την άλλη και βλέπω διαφορές στις κινήσεις,  μακάρι να είναι ησυχουλα και να είναι γερή!!!

Είναι λογικό, αλλά η μπουμπού σου είναι τώρα στην κοιλίτσα σου κι είναι υγιέστατη και δυνατή και σε λίγο καιρό θα γεμίσει την αγκαλιά σου με αγαπή... Είναι καλό κι ήρεμο κοριτσάκι και εύχομαι να είναι έτσι κι αφού γεννηθεί, να μην κουράζει τη μανούλα της... Αυτό και μόνο αυτό θα σκέφτεσαι. Όλα θα πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, dinaki23 είπε:

Κ εγω βλεπω ενα σωρο ονειρα !!Βλακειες...αλλα ενταξει δεν επηρεαζομαι...λενε οτι οι ργκυες βλεπουν ασχημα ονειρα...

Κοριτσια...πανες πρεπει να παρω με τις ντουζινες απο πριν;ή μπορει να αλλαξει νουμερο σε λιγο καιρο;;ποιες προτεινετε;;οι babylino ειναι στη μιση απο τις pampers...αλλα παντου pampers προωθουνται...φανταζομαι οχι αδικα αλλα ολες οι αλλες μαρκες ειναι για πεταμα δλδ;;;

Εγώ πάντως δεν θα πάρω πάνες από τώρα να έχω απόθεμα γιατι δεν ξέρω αν θα κανιυν δερματολογικα στον μπεμπη. Γιατι μπορει εμενα να μου αρεσουν αλλα αν στον μικρο του δημιουργησουν κανα συγκαμα; 

Για αυτό πάνες, κρέμες, σαμπουάν και απορρυπαντικό θα πάρω από ένα να το δοκιμάσω κι αν ο κύριος είναι μια χαρά, τότε θα αρχίσω το απόθεμα. 

@Ξένηαχ κορίτσι μου, τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ κάθε φορά.  Σε νιώθω πολύ. Μέχρι που μετά μου δίνει μια κλωτσιά/ χάδι ο μικρός και συνέρχομαι και λέω,αφού είναι ήρεμο μωράκι, γιατί ανησυχείς; έτσι κι η δικιά σου , είναι ήρεμη, άσε μην σου βγει από τώρα σουρτούκο....εχει χρονια μπροστά της.χαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κ εγω βλεπω ενα σωρο ονειρα !!Βλακειες...αλλα ενταξει δεν επηρεαζομαι...λενε οτι οι ργκυες βλεπουν ασχημα ονειρα...

Κοριτσια...πανες πρεπει να παρω με τις ντουζινες απο πριν;ή μπορει να αλλαξει νουμερο σε λιγο καιρο;;ποιες προτεινετε;;οι babylino ειναι στη μιση απο τις pampers...αλλα παντου pampers προωθουνται...φανταζομαι οχι αδικα αλλα ολες οι αλλες μαρκες ειναι για πεταμα δλδ;;;

Εγω στο μικρο ειχα παρει pampers  premium care(εχουν μια γραμμη που αλλαζει χρωμα οταν κατουραει το μωρο) και babylino.Τα babylino οταν κατουρουσε πολυ κολλουσαν στο δερματακι του οποτε μεχρι 6 μηνων επαιρνα μονο pampers.Να ξερεις οτι και αυτα εχουν συχνα προσφορες( 1+1 η -40%).Απλα θα τα ψαχνουμε.Επισης μετα το 9μηνο δοκιμασα και agnotis.Πολυ καλα κι εχουν συχνα εκπτωση.Θα δεις τι ταιριαζει και στο μωρο σου.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2020 at 8:18 ΜΜ, Alexandrath είπε:

Καλησπέρα!! Έχει ρωτήσει καμία τιμές σε κλινικές Θεσσαλονίκη; Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό μου για το γενεσις με το οποίο και συνεργάζεται και μου είπε 2500 με όλα μέσα. Θέλω να τον ξανα ρωτήσω να μου τα πεί αναλυτικά.

Καλημερα, πριν 10 μέρες που ρώτησα τον γιατρό μου, μου είπε για φυσιολογικό τοκετό σε τρικλινο  στο  γενεσις 1200€ και για καισαρική 1500€,χωρια η τιμή του γιατρου (1000€ θα παρει ο δικός μου)και του αναισθησιολογου 200€.

Στα δίκλινα και μόνοκλίνα η αλήθεια είναι δεν ξέρω κατά ποσο ανεβαίνει η τιμή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!Τι θελαμε κ λεγαμε χθες για τα ονειρα;;;;δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ!!Ειδα οτι εχασα το μωρακι μου!!!φτου φτου φτου!!!Ειναι που δεν επηρεαζομαι απ τα ονειρα χαχαχαχα !!Ηταν πολυ αληθινο :blink:

  • Λυπημένη/-ος 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, dinaki23 said:

Κ εγω βλεπω ενα σωρο ονειρα !!Βλακειες...αλλα ενταξει δεν επηρεαζομαι...λενε οτι οι ργκυες βλεπουν ασχημα ονειρα...

Κοριτσια...πανες πρεπει να παρω με τις ντουζινες απο πριν;ή μπορει να αλλαξει νουμερο σε λιγο καιρο;;ποιες προτεινετε;;οι babylino ειναι στη μιση απο τις pampers...αλλα παντου pampers προωθουνται...φανταζομαι οχι αδικα αλλα ολες οι αλλες μαρκες ειναι για πεταμα δλδ;;;

Καλημέρα Ντίνα! Πάνες μην πάρεις κούτες ατελείωτες. Εγώ την είχα πατήσει με το γιο μου. Γιατί μεγάλωσε τόσο γρήγορα που περάσαμε τα νούμερα αέρας. Τύπου σε 2 εβδομάδες από το 1 πήγαμε στο 2. Θα αλλάζεις βέβαια καμιά 10-12 πάνες την ημέρα. Τουλάχιστον εδω μας λένε κάθε φορά που τρώει μετά αλλάζω πάνα. Και εννοείται μόλις την αλλάξεις κάνει το νούμερο 2 :grin::-P 

Τώρα για τις μάρκες δεν μπορώ να πω κάτι γιατί εδώ δεν έχουμε τις babylino. Εγώ αγόραζα pampers και αγοράζω και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έχω δοκιμάσει κατά καιρούς και τις πιο φθηνές μάρκες που κυκλοφορούν και μπορώ να πω ότι η ποιότητα είναι πολύ διαφορετική. Πολύ καλύτερες οι pampers. Babylino έχω δοκιμάσει όσες φορές έρχομαι Ελλάδα και τις βρίσκω εξίσου καλές. Αλλά ποτέ δεν τις είχα δοκιμάσει όταν γεννήθηκε ο γιος μου οπότε μην σου πω βλακεία :)  Τώρα σε νεογέννητο δεν θα έκανα πειράματα με το να αλλάζω μάρκες. 

10 hours ago, Ξένη said:

Σε ευχαριστώ...όντως συγκρίνω την μια εγκυμοσύνη με την άλλη και βλέπω διαφορές στις κινήσεις,  μακάρι να είναι ησυχουλα και να είναι γερή!!!

Ξένη μου καλημέρα! Δεν θα πω κάτι διαφορετικό :)  Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μη βάζεις στο νου σου το κακό. Έχεις δίκιο γι' αυτό που λες. Εγώ που συγκρίνω με την πρώτη εγκυμοσύνη έχω να πω ότι ο δελυτερος μου έχει αλλάξει τα φώτα. Ο πρώτος μπόμπιρας κλωτσούσε αρκετά αλλά ήταν οκ. Ο δεύτερος δεν κλωτσάει απλώς. Υπάρχουν φορές που δεν ξέρω τί κοπανάει εκεί μέσα κα ιπονάω. Ειλικρινά νιώθω πόνο. Άλλες φορές νιώθω ότι έχει σκαλώσει στα πλευρά μου. Πραγματικά με ενοχλούν κάποιες κινήσεις που κάνει (να' ναι καλά εννοείται!!). Το κοριτσάκι σου είναι μια χαρά, γερή δυνατή! Ή θα είναι ησυχούλα ή περιμένει να βγει έξω και να έχει άγριες διαθέσεις 8-):wub:

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dinaki23 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!Τι θελαμε κ λεγαμε χθες για τα ονειρα;;;;δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ!!Ειδα οτι εχασα το μωρακι μου!!!φτου φτου φτου!!!Ειναι που δεν επηρεαζομαι απ τα ονειρα χαχαχαχα !!Ηταν πολυ αληθινο :blink:

καλημεραααα! κι εγω πάλι είδα περίεργο όνειρο , όλο πεθαμένους βλέπω... μήπως να πάω να ανάψω κανα κερί; 

το ονειρο σου ειναι απο αγχος , ειναι το αγχος της εγκυμοσύνης ,σε νιώθω. Ωστοσο αυτό το άυπνη δεν παλεύεται ειλικρινά... μας δοκιμάζουν τα πουλακια μου απο τώρα, σου λέει κάτσε να μην πάρει αέρα και κοιμάται πολύ, να τα ξεχάσει αυτά. χαχαχαχχα

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημεραααα! κι εγω πάλι είδα περίεργο όνειρο , όλο πεθαμένους βλέπω... μήπως να πάω να ανάψω κανα κερί; 

το ονειρο σου ειναι απο αγχος , ειναι το αγχος της εγκυμοσύνης ,σε νιώθω. Ωστοσο αυτό το άυπνη δεν παλεύεται ειλικρινά... μας δοκιμάζουν τα πουλακια μου απο τώρα, σου λέει κάτσε να μην πάρει αέρα και κοιμάται πολύ, να τα ξεχάσει αυτά. χαχαχαχχα

Ενταξει δεν ειμαι κ πολυ του υπνου αλλα και το βρικολακιασμα δεν παλευεται!!!

  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Κ εγω βλεπω ενα σωρο ονειρα !!Βλακειες...αλλα ενταξει δεν επηρεαζομαι...λενε οτι οι ργκυες βλεπουν ασχημα ονειρα...

Κοριτσια...πανες πρεπει να παρω με τις ντουζινες απο πριν;ή μπορει να αλλαξει νουμερο σε λιγο καιρο;;ποιες προτεινετε;;οι babylino ειναι στη μιση απο τις pampers...αλλα παντου pampers προωθουνται...φανταζομαι οχι αδικα αλλα ολες οι αλλες μαρκες ειναι για πεταμα δλδ;;;

Ντινακι μου Εγώ τις Pampers premium care no1 τις καταβολευτηκα. Τις χρησιμοποιούν και στο μαιευτήριο που γέννησα οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κι αλλαγή εταιρείας σπίτι. Η γραμμή βοηθάει όντως και δεν φεύγουν δεξιά αριστερά τπτ. Ούτε κολλάει. 

Πιστεύω ένα απόθεμα των 150-200 τεμαχίων είναι αρκετά καλά αν είσαι σίγουρη για την μάρκα. 

  • Ευχαριστώ 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , BabyGirl_A είπε:

Ντινακι μου Εγώ τις Pampers premium care no1 τις καταβολευτηκα. Τις χρησιμοποιούν και στο μαιευτήριο που γέννησα οπότε δεν χρειάστηκε να κάνω κι αλλαγή εταιρείας σπίτι. Η γραμμή βοηθάει όντως και δεν φεύγουν δεξιά αριστερά τπτ. Ούτε κολλάει. 

Πιστεύω ένα απόθεμα των 150-200 τεμαχίων είναι αρκετά καλά αν είσαι σίγουρη για την μάρκα. 

Να σου ζησει το μωρακι σου!Γερο κι ευτυχισμενο να ναι!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια μ...πως εισται...εμείς σήμερα έχουμε γιατρο να δούμε τηννμικρη μας σουρλουλου....να ρωτήσω .η μικρηβεχει κατασκήνωση εδώ κ 2 μερες με την σημερινή πάνω ψηλά στο διάφραγμα μ...καμία ιδέα ν κατέβει ??? χαχαχαχαχα τσακωνομαι τίποτα με κλοτασει...την χαοσυεω πάλι τιπιτα...περπατάω πάλι τιπιτα...τις δινω ω τυρι πάλι τιπιτα...θα με σκάσει σας λέω...έρχεται άντρας μ την χαϊδεύει κ κει μουλαρωνει κ δεν κουνιέται...αππαπαπα την θα την κάνω??? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...πως εισται...εμείς σήμερα έχουμε γιατρο να δούμε τηννμικρη μας σουρλουλου....να ρωτήσω .η μικρηβεχει κατασκήνωση εδώ κ 2 μερες με την σημερινή πάνω ψηλά στο διάφραγμα μ...καμία ιδέα ν κατέβει ??? χαχαχαχαχα τσακωνομαι τίποτα με κλοτασει...την χαοσυεω πάλι τιπιτα...περπατάω πάλι τιπιτα...τις δινω ω τυρι πάλι τιπιτα...θα με σκάσει σας λέω...έρχεται άντρας μ την χαϊδεύει κ κει μουλαρωνει κ δεν κουνιέται...αππαπαπα την θα την κάνω??? 

Καλημερα! Να πας να χαρεις την μικρη σου! Οσοσ για το διαφραγμα, τοσο πολυ σε ενοχλει εκει που εκατσε? Δεν ξερω κανενα κολπο εκτος απο το να την σπρωξεις ελάφρα κανοντας μασαζ.

Καλημερα ακαι στις υπολοιπες μανουλες..Εγω πηγα γιατρο την περασμενη Παρασκευη και ο μπεμπης ηταν 1.300 και με το κεφαλι κατω. Η γιατρος ειπε οτι μπορει να ξαναγυρισει αλλα συνηθως δεν γινεται. Εχουν γυρισει κ εσας τα μωρακια σας? Εννοειται πως ελεγξε τραχηλο και ηταν ακομη πολυ μακρυς. Ο πλακουντας ανεβηκε κανονικα οποτε ειπε οτι αν θελω μπορω να γεννησω με ΦΤ.

Εμεις ακομη δεν ξεκινησαμε με το δωμ,ατιο αν και ελπιζω αυτο το Σαββατο να βαψουμε επιτελους γιατι θελει και λιγο καιρο να ξεμυρισει! 

Ο γιατρος σας εδωσε επιπλεον ασβεστιο?


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...πως εισται...εμείς σήμερα έχουμε γιατρο να δούμε τηννμικρη μας σουρλουλου....να ρωτήσω .η μικρηβεχει κατασκήνωση εδώ κ 2 μερες με την σημερινή πάνω ψηλά στο διάφραγμα μ...καμία ιδέα ν κατέβει ??? χαχαχαχαχα τσακωνομαι τίποτα με κλοτασει...την χαοσυεω πάλι τιπιτα...περπατάω πάλι τιπιτα...τις δινω ω τυρι πάλι τιπιτα...θα με σκάσει σας λέω...έρχεται άντρας μ την χαϊδεύει κ κει μουλαρωνει κ δεν κουνιέται...αππαπαπα την θα την κάνω??? 

Κι εμενα το κανει.Και καθεται εκει 2 μερες και γυριζει καποα στιγμη μονος του.Οτι και να κανω εγω δεν βοηθαει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kastel είπε:

Καλημερα! Να πας να χαρεις την μικρη σου! Οσοσ για το διαφραγμα, τοσο πολυ σε ενοχλει εκει που εκατσε? Δεν ξερω κανενα κολπο εκτος απο το να την σπρωξεις ελάφρα κανοντας μασαζ.

Καλημερα ακαι στις υπολοιπες μανουλες..Εγω πηγα γιατρο την περασμενη Παρασκευη και ο μπεμπης ηταν 1.300 και με το κεφαλι κατω. Η γιατρος ειπε οτι μπορει να ξαναγυρισει αλλα συνηθως δεν γινεται. Εχουν γυρισει κ εσας τα μωρακια σας? Εννοειται πως ελεγξε τραχηλο και ηταν ακομη πολυ μακρυς. Ο πλακουντας ανεβηκε κανονικα οποτε ειπε οτι αν θελω μπορω να γεννησω με ΦΤ.

Εμεις ακομη δεν ξεκινησαμε με το δωμ,ατιο αν και ελπιζω αυτο το Σαββατο να βαψουμε επιτελους γιατι θελει και λιγο καιρο να ξεμυρισει! 

Ο γιατρος σας εδωσε επιπλεον ασβεστιο?

Κ εμενα γυρισμενος προς τα κατω ειναι...αυριο εχω γιατρο!!

Κ εμεις το δωματιο σαν το γεφυρι της Αρτας...

Ασβεστιο οσο επαιρνα...οχι περισσοτερο..

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...