Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Τα χερια μου ειναι πρησμενα κ το βραδυ μουδιαζουν κιολας!!Στα ποδια δεν εχω παρατηρησει κατι ακομα!

Εμενα εχουν καιρο που μουδιαζουν τα χερια μου και τωρα εχει χειροτερεψει το πραγμα!! Ολη μερα μουδιαζουν εχουν πρηστει τα δαχτυλα μου και δυσκολευομαι να τα ανοιγοκλεισω!! Κι αυτα τα πλευρα μου με πεθαινουν...!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Στο κεφάλι όταν ειμαι ανάσκελα για να είμαι πιο ψηλά,  για μένα για να μην νιώθω δυσφορία...το μωρό δεν παθαίνει τίποτα...Έχει προνοήσει η φύση για τα πάντα.  Απλά καλύτερα είναι να κοιμάσαι στο αριστερό σου πλευρό...Τώρα αν τύχει να κοιμάσαι και ανάσκελα η στο δεξί πλευρό δεν τρέχει κάτι...Μην ανησυχείς!!!

Μωρέ τα ευχάριστα τα κάνουμε και σε μια μέρα....Για το πότε θα πλυθούν, θα σιδερωθουν και θα μπουν στα συρτάρια ούτε που θα το καταλάβουμε....

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :-) ραφαελα περισσότερο με ανησυχεί μήπως βλαπτω το παιδί. Δυσφορία νιώθω κάποιες φορές στην αριστερή πλευρά οπότε γυρίζω ανάσκελα ησυχαζω και με παίρνει ο ύπνος τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamagiwta είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια :-) ραφαελα περισσότερο με ανησυχεί μήπως βλαπτω το παιδί. Δυσφορία νιώθω κάποιες φορές στην αριστερή πλευρά οπότε γυρίζω ανάσκελα ησυχαζω και με παίρνει ο ύπνος τελικά. 

Όχι αγάπη μ δεν κάνεις κακο στο παιδάκι σ...μην ανχωνεσαι...να κοιμάσαι έτσι τότε κ όλα μια χαρα...

Just now, Ξένη είπε:

Στο κεφάλι όταν ειμαι ανάσκελα για να είμαι πιο ψηλά,  για μένα για να μην νιώθω δυσφορία...το μωρό δεν παθαίνει τίποτα...Έχει προνοήσει η φύση για τα πάντα.  Απλά καλύτερα είναι να κοιμάσαι στο αριστερό σου πλευρό...Τώρα αν τύχει να κοιμάσαι και ανάσκελα η στο δεξί πλευρό δεν τρέχει κάτι...Μην ανησυχείς!!!

Μωρέ τα ευχάριστα τα κάνουμε και σε μια μέρα....Για το πότε θα πλυθούν, θα σιδερωθουν και θα μπουν στα συρτάρια ούτε που θα το καταλάβουμε....

Ναι αλλά τώρα εχω πάθει ζεν κ κάθομαι.. αχαχαχχαχαχα αχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2020 at 6:29 ΜΜ, Alexandrath είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!! Έχει πρηστεί καμία;; Έχουν αρχίσει να πρήζονται τα χέρια μου κ κάτω τα πόδια μου!!! Οι αντίχειρες με δυσκολεύουν σε κινήσεις κ δεν ξέρω τι να κάνω 

Καλησπερα κορίτσι μου, εγώ είμαι πρησμενη από τον 4ο, την βέρα μου την έβγαλα στον 5ο, ειδικά το βράδυ νιώθω διπλάσια τα χέρια και τα πόδια μου. Γενικά είναι άσχημη κατάσταση . Ο γιατρός μου είπε να ελαττωσω το αλάτι και να πινω πολυ νερό. Να δουμε τι θα γινει τους τελευταίους μήνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Χαχαχχα....μου ρίχνεις και δύο μέρες...

Εδώ μου λέει η αδερφή μου να σου τα βγάλω τα ρούχα στην άκρη,  από τα παιδιά της και λέω άσε έχουμε καιρό ακόμα...χαχαχ

Ντινακι να σε ρωτήσω,  που είμαστε στην ίδια βδομάδα,  σου έχει μετρήσει καθόλου το μωρό στα κιλά τώρα τελευταία?

Μου φάνηκαν λίγα τα γραμμάρια και τον ρώτησα μήπως έχει να κάνει με τον χαμηλό αιματοκρίτη τον δικό μου, μου είπε καμία σχέση αλλά και πάλι, τα υπολογίζω από δω ,τα υπολογίζω από κει....ποσο να πάρει σε 7 εβδομάδες που θα γεννήσω,  άλλο ένα κιλό?2200 μου φαίνεται μια σταλιά....Δεν ξέρω,  έχω και αυτό το άγχος..

Τελευταια μετρηση που εκανα ημουν 26+4 και το μωρο ηταν 900γρ.τωρα θαπαω την αλλη Πεμπτη παλι...στο χαρτι με τον υπερηχο που σου δινει λογικα καπου εχει τα μεγαθη του μωρου σου κ διπλα τον μεσο ορο που αναλογει στην εκαστοτε μετρηση κ ηλικια...γιατι θα γεννησεις σε 7 εβδομαδες;;το εχεις αναφερει κ δεν το εχω συγκρατησει μαλλον...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dinaki23 είπε:

Τελευταια μετρηση που εκανα ημουν 26+4 και το μωρο ηταν 900γρ.τωρα θαπαω την αλλη Πεμπτη παλι...στο χαρτι με τον υπερηχο που σου δινει λογικα καπου εχει τα μεγαθη του μωρου σου κ διπλα τον μεσο ορο που αναλογει στην εκαστοτε μετρηση κ ηλικια...γιατι θα γεννησεις σε 7 εβδομαδες;;το εχεις αναφερει κ δεν το εχω συγκρατησει μαλλον...

Πωπω φτου φτου στο μωρό σου...μεγάλο μωρό...θα μας το πάρει νωρίτερα προληπτικά γιατί πέρυσι στην 36η εβδομάδα χάσαμε το μωράκι μας, είχαμε ενδομητριο θάνατο. Απλά προληπτικά θα μας το πάρει νωρίτερα.στην 35η εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πωπω φτου φτου στο μωρό σου...μεγάλο μωρό...θα μας το πάρει νωρίτερα προληπτικά γιατί πέρυσι στην 36η εβδομάδα χάσαμε το μωράκι μας, είχαμε ενδομητριο θάνατο. Απλά προληπτικά θα μας το πάρει νωρίτερα.στην 35η εβδομάδα.

Ειναι οντως μεγαλος;;δεν εχω ιδεα ποσο πρεπει να ειναι!πωπω...να πανικοβληθω;;;χαχαχα....

Α μαλιστα...καταλαβα!!πολλα μωρακια γεννιουνται μικρουλακια ομως...μην το σκεφτεσαι!θα εχει την σωστη φροντιδα κ θα αναπτυχθει γρηγορα!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κ οι βρικολακες τετοιες ωρες ξυπνιοι!Να χεις κ τον αντρα να κανει σαν κομπρεσερ κ να εισαι στα ορια της δολοφονιας-αυτοκτονιας !!Αντε κοριτσια καλημερα!!!Και σιγα τον υπνο...υπερεκτιμημενη εννοια!!!:blink::grin::P:P:wub:

  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Εγω κ οι βρικολακες τετοιες ωρες ξυπνιοι!Να χεις κ τον αντρα να κανει σαν κομπρεσερ κ να εισαι στα ορια της δολοφονιας-αυτοκτονιας !!Αντε κοριτσια καλημερα!!!Και σιγα τον υπνο...υπερεκτιμημενη εννοια!!!:blink::grin::P:P:wub:

Χαχαχα δεν είσαι η μόνη. Το βράδυ ανά μια ώρα σηκώνομαι για τουαλέτα. Κάποιες φορές δεν ξανακοιμαμαι. Εχω φυγει απο το κρεβάτι, εδώ και κανα μηνα κοιμάμαι στο καναπέ του σαλονιου. Δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ μόλις ξυπνησω οπότε βλέπω  τηλεόραση μέχρι να με παρει ο υπνος . Κουράγιο σε όσες δεν κοιμουνται καλα. Κάνουμε εξάσκηση από τώρα. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Χαχαχα δεν είσαι η μόνη. Το βράδυ ανά μια ώρα σηκώνομαι για τουαλέτα. Κάποιες φορές δεν ξανακοιμαμαι. Εχω φυγει απο το κρεβάτι, εδώ και κανα μηνα κοιμάμαι στο καναπέ του σαλονιου. Δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ μόλις ξυπνησω οπότε βλέπω  τηλεόραση μέχρι να με παρει ο υπνος . Κουράγιο σε όσες δεν κοιμουνται καλα. Κάνουμε εξάσκηση από τώρα. 

Καλημέρα κοριτσια μ.να μπω κ γω στο κλαμπ σας της αυπνιας.κοιμαμαι 1 ώρα κ ξυπνάω για τουαλέτα κ μετά θέλω άλλες 2 να κοιμηθώ ξανά κ πάει λέγοντας .χαλι μαύρο λέμε. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ.να μπω κ γω στο κλαμπ σας της αυπνιας.κοιμαμαι 1 ώρα κ ξυπνάω για τουαλέτα κ μετά θέλω άλλες 2 να κοιμηθώ ξανά κ πάει λέγοντας .χαλι μαύρο λέμε. 

Τι κακό αυτό με την τουαλέτα, έχει αρχίσει να με κουραζει. Ειλικρινά απορώ ,ποιος είπε ότι η εγκυμοσυνη είναι η πιο όμορφη περιοδος της γυναίκας. Για μένα, ομορφη θα είναι όταν κρατησω το παιδι μου αγκαλιά, κατά τ'αλλα όλη την ώρα τρέχω στο μπάνιο, εχω φουσκώσει, αρχίζω και δυσκολευομαι στις κινήσεις μου, κουράζομαι πολυ πιο ευκολα, το δέρμα μου είναι σε κακή κατάσταση και ας λένε ότι οι έγκυες λάμπουν, εγώ αυτη τη λάμψη δεν την εχω δει και γενικά εχω μια δυσφορία όλη την ώρα. Περιμένω πως πως να περασει ο καιρός να γεννήσω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Τι κακό αυτό με την τουαλέτα, έχει αρχίσει να με κουραζει. Ειλικρινά απορώ ,ποιος είπε ότι η εγκυμοσυνη είναι η πιο όμορφη περιοδος της γυναίκας. Για μένα, ομορφη θα είναι όταν κρατησω το παιδι μου αγκαλιά, κατά τ'αλλα όλη την ώρα τρέχω στο μπάνιο, εχω φουσκώσει, αρχίζω και δυσκολευομαι στις κινήσεις μου, κουράζομαι πολυ πιο ευκολα, το δέρμα μου είναι σε κακή κατάσταση και ας λένε ότι οι έγκυες λάμπουν, εγώ αυτη τη λάμψη δεν την εχω δει και γενικά εχω μια δυσφορία όλη την ώρα. Περιμένω πως πως να περασει ο καιρός να γεννήσω. 

 Ρε τι είπες τώρα...βαρέλι κ εγώ είμαι ..χαχαχαχα κάλτσες δεν μπαίνουν μ βάζουν άλλοι...δεν βολεύομαι.τρωω κ φούσκωνω λες κ έφαγα αρνί..Έχω αγκαλιά την λεκάνη με τσισα...τρίχες σρην κοιλιά έβγαλα.. χαχαχαχαχα άλλο αυτό...ευτυχώς το δέρμα μ κ τα μαλλιά κ τα νύχια άψογα όλα...μοβο αυτό εχω ...Κατά τα άλλα μια χαρα χάλια.χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Τι κακό αυτό με την τουαλέτα, έχει αρχίσει να με κουραζει. Ειλικρινά απορώ ,ποιος είπε ότι η εγκυμοσυνη είναι η πιο όμορφη περιοδος της γυναίκας. Για μένα, ομορφη θα είναι όταν κρατησω το παιδι μου αγκαλιά, κατά τ'αλλα όλη την ώρα τρέχω στο μπάνιο, εχω φουσκώσει, αρχίζω και δυσκολευομαι στις κινήσεις μου, κουράζομαι πολυ πιο ευκολα, το δέρμα μου είναι σε κακή κατάσταση και ας λένε ότι οι έγκυες λάμπουν, εγώ αυτη τη λάμψη δεν την εχω δει και γενικά εχω μια δυσφορία όλη την ώρα. Περιμένω πως πως να περασει ο καιρός να γεννήσω. 

πεεεεεεςςςς τα χρυσοστομη!!!χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mum to be είπε:

Υπομονή κορίτσια μέχρι να γεννήσουμε. Η αλήθεια είναι ότι με τις ορμόνες που έχουμε η διάθεση είναι μια πανω μια κάτω. 

εμεεενα το λες;;;τις προαλλες ηθελα πιτογυρα...(να σημειωσω εδω πως με "φωναξε" ο γιατρος για τα κιλα κ ο αντρας μου κανει τον αυστηρο απο τοτε) ...μην σας τα πολυλογω του λεω δε θα βαλω πατατες μεσα !μονο γυρο,ντοματα κ τζατζικακι...οοοχι μου λεει ,δεν κανει...ε μετα αφου ημουν πεισμωμενη ,λυγισε κ μου λεει θα σου παραγγειλω αλλα χωρις πατατες...βαζω κατι κλααααμααατα χαχαχα λες κ πεθανε καποιος!!!"που ακουστηκε πιτογυρο χωρις πατατες;" και τετοια κ το δακρυ κορομηλο!!τρομαξε ο ανθρωπος!!δυο εφαγα τελικα!!!:oops:

  • Χαχα 7

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...