Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ZOIRITA20813 said:

Με το καλο το μωράκι σου ! Μείνε και μαζί μας, Ποτέ δεν ξερεις ποτέ,θα έρθει το μπεμπακι. Τι περιμενεις; Πόσο εισαι;

Σε ευχαριστω πολυ! :) Εχουμε διδυμακια, περιμενουμε 1 αγορακι και 1 κοριτσακι. Αισιως στον 7ο μηνα. Εσυ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσιαααα...πως ειστε;;;

Εγω σημερα λαλησα!!Δεν μπορω αλλο μεσα...

Σιδερωσα τα ρουχα του μπεμπη,βαψαμε το δωματιο,πηραμε λικνο κ αυγο που μας εδωσαν ...τωρα πρεπει να φτιαξω την βαλιτσα!!Εσεις την κανατε;;Λεω να παρω δυο μικρουλες ,μια για μενα ,μια για το μωρο...εγω ειμαι στην επαρχια οποτε πρεπει να παρω αρκετα για το μωρακι...

Κατα τ αλλαααα...φτιαχνω ενα mobile για την κουνια που στο ιντερνετ κοστιζε 100€ κ εγω το εκανα με 15€!!Τσοχινα αεροστατα ,ελεφαντακια,συννεφα...εγινε πολυ ωραιο!!!Να περναει και η ωρα...:D

Αυτα τα νεα μου...ραντεβουε το γιατρο εχω παλι στις 8 Απριλη,ελπιζω να ειναι λιγο καλυτερα ολα τοτε...

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Σε ευχαριστω πολυ! :) Εχουμε διδυμακια, περιμενουμε 1 αγορακι και 1 κοριτσακι. Αισιως στον 7ο μηνα. Εσυ? 

Εγώ έχω μπει στον 8ο , ειμαι 33η εβδομάδα. Τελος Απριλη, αρχές Μαη θα εχω τον μπουμπούκο μου .

Με το καλό τα διδυμακια σας,να είναι γερά και με 2 πόνους (1 για κάθε μωρο) 

Just now, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσιαααα...πως ειστε;;;

Εγω σημερα λαλησα!!Δεν μπορω αλλο μεσα...

Σιδερωσα τα ρουχα του μπεμπη,βαψαμε το δωματιο,πηραμε λικνο κ αυγο που μας εδωσαν ...τωρα πρεπει να φτιαξω την βαλιτσα!!Εσεις την κανατε;;Λεω να παρω δυο μικρουλες ,μια για μενα ,μια για το μωρο...εγω ειμαι στην επαρχια οποτε πρεπει να παρω αρκετα για το μωρακι...

Κατα τ αλλαααα...φτιαχνω ενα mobile για την κουνια που στο ιντερνετ κοστιζε 100€ κ εγω το εκανα με 15€!!Τσοχινα αεροστατα ,ελεφαντακια,συννεφα...εγινε πολυ ωραιο!!!Να περναει και η ωρα...:D

Αυτα τα νεα μου...ραντεβουε το γιατρο εχω παλι στις 8 Απριλη,ελπιζω να ειναι λιγο καλυτερα ολα τοτε...

Κι εγώ κορίτσι μου σήμερα λαλισα.  Χτες ψιλο μανουριασαμε με τον άντρα μου μετα απο τόσες μέρες εγκλεισμού. 

 Αύριο θα σιδερωσω κι εγω τα ρούχα και θα φτιάξω την βαλίτσα. Εγω μια μεσαια θα παρω μαζι Μου, άλλωστε  2 μέρες θα μας κρατήσουν μέσα.  3 νυχτικιες , 2 ρομπες, σερβιετες κτλ κτλ ...για το μωρο θα παρω 2 3 ζιπουνακια και ενα ρουχο εξοδου και φυσικα μια δυο κουβερτες πικε. 

Τι είναι το mobile που θες να φτιάξεις; για ρίξε καμία ιδέα....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ενώ νιώθω ότι είναι αρκετά νωρίς έχω τόση αναστάτωση κάθε μέρα με τον παλιοκορονοιό με τις κλινικές με τους γιατρούς. 

Έλεγα θα αφήσω γύρω στο Πάσχα να πλύνω ρουχαλάκια, πλέον έχω αρχίσει να σκέφτομαι αύριο να βάλω πλυντήριο αυτά τα λίγα που έχω πάρει. 

Δεν έχω πάρει πάνες! Μήπως να αγχωθώ και για αυτά!!! 

Τελικά ακόμα και για καισαρική μόνο δύο βράδια θα είναι η διανυκτέρευση; 

Mobile είναι αυτά τα κρεμαστά για την κούνια που έχουν σχεδιάκια και σε κάποιες περιπτώσεις κάνουν και μουσική!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Ενώ νιώθω ότι είναι αρκετά νωρίς έχω τόση αναστάτωση κάθε μέρα με τον παλιοκορονοιό με τις κλινικές με τους γιατρούς. 

Έλεγα θα αφήσω γύρω στο Πάσχα να πλύνω ρουχαλάκια, πλέον έχω αρχίσει να σκέφτομαι αύριο να βάλω πλυντήριο αυτά τα λίγα που έχω πάρει. 

Δεν έχω πάρει πάνες! Μήπως να αγχωθώ και για αυτά!!! 

Τελικά ακόμα και για καισαρική μόνο δύο βράδια θα είναι η διανυκτέρευση; 

Mobile είναι αυτά τα κρεμαστά για την κούνια που έχουν σχεδιάκια και σε κάποιες περιπτώσεις κάνουν και μουσική!

Ακριβώς για να ξεφύγω θα τα κάνω όλα από τώρα. Αν ακούσω άλλο νεότερο για το κορονοιο θα λαλήσω πραγματικά. 

Εγώ παρήγγειλα πάνες από το panes .gr , βγαίνει περίπου 16 λεπτά η πανα.  Δεν είχα βρει οικονομικότερη προσφορά όταν τις παρήγγειλα. 

Ναι κορίτσι μου και για καισαρική 2 βραδια μας κρατάνε. Τώρα ίσως η @Ξένη ή η @Rafaelatarzan να μπορέσουν να μας κατατοπισουν καλύτερα. Πάντως μια γνωστη με καισαρικη ,γεννησε τριτη και Πεμπτη την εδιωξαν. 2 βραδια και μετα μας διωχνουν. 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσε γιατί έχω την τελευταία εβδομάδα που ξυπνάω από τις 7 παρά και στριφογυρίζω στο κρεβάτι μέχρι τις 8.

Ενώ ξέρω ότι τα μέσα μας φορτώνουν με άχρηστες πληροφορίες για τον κορονοιο εκεί εγώ θέλω να ακούω. 

Νιώθω και πάλι ότι ο Μάιος είναι τόσο μακριά και παράλληλα εύχομαι να έχουν ξεπεραστεί όλα! 

Μακάρι να είναι δύο βράδια δεν αντέχω παραπάνω νομίζω... 

Πάνες, ρούχα και πόσα άλλα!!! Άσχετο τα H&m έχουν δωρεάν μεταφορικά και έχουν πολύ καλή ποιότητα οργανικό βαμβάκι στα βρεφικά τους! 

Πλέον μόνο από το internet μπορούμε να προμηθευτούμε κάτι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Άσε γιατί έχω την τελευταία εβδομάδα που ξυπνάω από τις 7 παρά και στριφογυρίζω στο κρεβάτι μέχρι τις 8.

Ενώ ξέρω ότι τα μέσα μας φορτώνουν με άχρηστες πληροφορίες για τον κορονοιο εκεί εγώ θέλω να ακούω. 

Νιώθω και πάλι ότι ο Μάιος είναι τόσο μακριά και παράλληλα εύχομαι να έχουν ξεπεραστεί όλα! 

Μακάρι να είναι δύο βράδια δεν αντέχω παραπάνω νομίζω... 

Πάνες, ρούχα και πόσα άλλα!!! Άσχετο τα H&m έχουν δωρεάν μεταφορικά και έχουν πολύ καλή ποιότητα οργανικό βαμβάκι στα βρεφικά τους! 

Πλέον μόνο από το internet μπορούμε να προμηθευτούμε κάτι!

Εγω απο ρουχαλακια για τον πρωτο καιρο ειμαι κομπλε. Ειχα αγορασει καποια και μου εδωσαν κιολας. Ασε που θελω να δω ποσο θα βγει ο γιγαντακος μου, γιατί νομίζω το νούμερο 0-3 μηνών ούτε και θα το βάλουμε. Όταν με το καλό έρθουμε σπίτι θα παραγγείλω κι αλλά. Αλλά για αρχή έχω . Οταν βγει ο Μάρτης θα δεις πόσο κοντά είναι ο Μάιος πια....μετά θα μέτραμε αντίστροφα σε μέρες , θυμάμαι κάποτε μετρουσαμε βδομαδες ...

Κανεις καμία προετοιμασία στις θηλές για τον θηλασμο; εχω παρει την κρέμα της frezyderm αλλά από ότι ακούω τις μαιες , δεν έχει νόημα να ξεκινήσω να τις βάζω από πριν την γέννα. 

Αναφορικά με τον ύπνο ,εγώ τον καλύτερο ύπνο τον κανω από τις 8 το πρωί ως τις 11 . Κοιμάμαι βέβαια στις 3 με πολλά διαλείμματα για κατούρημα χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το θηλασμό τίποτα, όμως είχα θηλάσει το πρώτο μου παιδάκι και οι θηλές φαίνεται να έχουν σχήμα πλέον ενώ παλιά δεν είχαν. 

Να μη βάζεις τίποτα επάνω και όταν με το καλό γεννήσεις το καλύτερο φάρμακο για πληγωμένες θηλές είναι το ίδιο μας το γάλα και το στήθος να παίρνει αέρα!

Ετοιμάσου για topless μέσα στο σπίτι! 

Επιπλέον να ζητήσεις από τις μαίες να σου δείξουν πως πιάνει καλά το μωρό το στήθος. Ψάξε και βιντεάκια στο Μητρικός Θηλασμός.

Έτσι γλυτώνεις τους τραυματισμούς και είσαστε και οι δύο ευτυχισμένοι! 

Πόσο είναι το μωράκι σου τώρα από βάρος; Εμένα 1800 ήταν πριν μια εβδομάδα. Έχω και doppler την επόμενη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Για το θηλασμό τίποτα, όμως είχα θηλάσει το πρώτο μου παιδάκι και οι θηλές φαίνεται να έχουν σχήμα πλέον ενώ παλιά δεν είχαν. 

Να μη βάζεις τίποτα επάνω και όταν με το καλό γεννήσεις το καλύτερο φάρμακο για πληγωμένες θηλές είναι το ίδιο μας το γάλα και το στήθος να παίρνει αέρα!

Ετοιμάσου για topless μέσα στο σπίτι! 

Επιπλέον να ζητήσεις από τις μαίες να σου δείξουν πως πιάνει καλά το μωρό το στήθος. Ψάξε και βιντεάκια στο Μητρικός Θηλασμός.

Έτσι γλυτώνεις τους τραυματισμούς και είσαστε και οι δύο ευτυχισμένοι! 

Πόσο είναι το μωράκι σου τώρα από βάρος; Εμένα 1800 ήταν πριν μια εβδομάδα. Έχω και doppler την επόμενη. 

Βυζάκια έξω δλδ....θα πάρω και κοχύλια. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. 

Στις 32 εβδομάδες (όπου κάναμε το ντοπλερ) ηταν 2 κιλά.... Εμείς λογικά θα τον δούμε την επόμενη εβδομάδα τώρα, δλδ στις 34 εβδομάδες. Λογικά δεν θα έχει πάρει 300 -400 γραμμαρια; Πόσο παίρνουν ανά εβδομαδα τώρα πια; κάπου είχα διαβάσει ότι παίρνουν περίπου 200 με 250 γραμμάρια ανά εβδομαδα. 

Μια ξαδέρφη του άντρα μου είναι μαία και επειδή δεν θα εχουμε πολύ χρονο στο μαιευτήριο , θα ερθει σπιτι να μας βοηθήσει αμέσως μόλις βγούμε, οπότε είμαστε κομπλέ από μαία και συμβουλές, ευτυχώς. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες  με τις κοιλιτσες σας...

Καλημέρα από μένα και απο την κόρη μ που σας στέλνει αγκαλιές κ δύναμη για ολα...

Ναι 2 καρδιά έκατσα μέσα για καισαρική. μπήκα Τρίτη έφυγα Πέμπτη πρωί.

Είμαι καλά κ σηκώθηκα αμέσως. τουλάχιστον εγω ...Ο γοαυρος με έκλεισε με λέιζερ ( δεν ξέρω αμ παίζει ρόλο) 

Δεν πόνεσα δεν κατάλαβα τιπιτα απολύτως....

Η μικρή μ ειναο καλα έκλαψε αμέσως μόλις βγήκε κ ειναο στην μενν 2 χωρίς υποστήριξη οξυγονου.οι πρώτες εξετάσεις της είναι καλές ολες ...έφαγε κθολας 10μλ.κ τα χωνέψε επίσης καλά...όλη μέρα κλαιει μ λέει π ντοκ μ.( δεν τηνβεχω δει αποαγορευεται) θα μείνει μέσα για 15 μερες λπγο βάρους κ βλέπουμε...

τα μέτρα στο Μητερα είναι αυστηρά πάντως...

πέρασαμε από τεστ κορονοιο κ οι 2 μας ...( μας το έκανε ο γιατρός μας για ασφάλεια) όλα καλά κ από εκεί. 

πείτε μ τι θέλετε να μάθετε να σας πω ότι θέλετε ...δεν εχω προλάβει να διαβάσω τίποτα...θα το κάνω σιγά σιγά...

πάντως δεν πονάω κάνω τα πάντα μονη μ...

γάλα δεν μπόρεσα να βγάλω ( δεν πειράζει δεν με απασχολεί κιολας) 

Είναι πολύ ευτυχισμένη παρολο που δεν βλέπω την μικρή μ...εκεί που είναι είναι ασφαλής κ αυτό μέτραει..

εσείς πως εισται??? 

τι κάνει η Αθήνα μας ,?? πως πήγε η αμνιοπαρακεντηση της??? βγηλε κάνα αποτέλεσμα??? την εχω στο μυαλό μ πολύ.

Ποια ξεριε να μ πει???

εδώ θα είμαι θα τα λέμε ότι θέλετε...

Φιλάκια σε όλες σας.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ έχω μπει στον 8ο , ειμαι 33η εβδομάδα. Τελος Απριλη, αρχές Μαη θα εχω τον μπουμπούκο μου .

Με το καλό τα διδυμακια σας,να είναι γερά και με 2 πόνους (1 για κάθε μωρο) 

Κι εγώ κορίτσι μου σήμερα λαλισα.  Χτες ψιλο μανουριασαμε με τον άντρα μου μετα απο τόσες μέρες εγκλεισμού. 

 Αύριο θα σιδερωσω κι εγω τα ρούχα και θα φτιάξω την βαλίτσα. Εγω μια μεσαια θα παρω μαζι Μου, άλλωστε  2 μέρες θα μας κρατήσουν μέσα.  3 νυχτικιες , 2 ρομπες, σερβιετες κτλ κτλ ...για το μωρο θα παρω 2 3 ζιπουνακια και ενα ρουχο εξοδου και φυσικα μια δυο κουβερτες πικε. 

Τι είναι το mobile που θες να φτιάξεις; για ρίξε καμία ιδέα....

Καλημεραααα!!Ειναι αυτο το κρεμαστο ,το κουρδιστο που βαζουμε στην κουνια;;Αυτο!!Βεβαια δεν εχω παρει μηχανισμο για να γυρναει ακομα κ μπορει να το αφησω ετσι ..απλα να κρεμεται!!

6 ώρες πρίν, ciqa είπε:

Για το θηλασμό τίποτα, όμως είχα θηλάσει το πρώτο μου παιδάκι και οι θηλές φαίνεται να έχουν σχήμα πλέον ενώ παλιά δεν είχαν. 

Να μη βάζεις τίποτα επάνω και όταν με το καλό γεννήσεις το καλύτερο φάρμακο για πληγωμένες θηλές είναι το ίδιο μας το γάλα και το στήθος να παίρνει αέρα!

Ετοιμάσου για topless μέσα στο σπίτι! 

Επιπλέον να ζητήσεις από τις μαίες να σου δείξουν πως πιάνει καλά το μωρό το στήθος. Ψάξε και βιντεάκια στο Μητρικός Θηλασμός.

Έτσι γλυτώνεις τους τραυματισμούς και είσαστε και οι δύο ευτυχισμένοι! 

Πόσο είναι το μωράκι σου τώρα από βάρος; Εμένα 1800 ήταν πριν μια εβδομάδα. Έχω και doppler την επόμενη. 

κ εμενα ηταν 1850 πριν μια εβδομαδα και απορω ..ποτε θα παρει βαρος και θα φτασει τα 3μιση που μου ειπε ο γιατρος οτι θα γεννηθει(πανω κατω)..δεν ειναι λιγο το δοαστημα που μαςεμεινε;;;

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα μανούλες  με τις κοιλιτσες σας...

Καλημέρα από μένα και απο την κόρη μ που σας στέλνει αγκαλιές κ δύναμη για ολα...

Ναι 2 καρδιά έκατσα μέσα για καισαρική. μπήκα Τρίτη έφυγα Πέμπτη πρωί.

Είμαι καλά κ σηκώθηκα αμέσως. τουλάχιστον εγω ...Ο γοαυρος με έκλεισε με λέιζερ ( δεν ξέρω αμ παίζει ρόλο) 

Δεν πόνεσα δεν κατάλαβα τιπιτα απολύτως....

Η μικρή μ ειναο καλα έκλαψε αμέσως μόλις βγήκε κ ειναο στην μενν 2 χωρίς υποστήριξη οξυγονου.οι πρώτες εξετάσεις της είναι καλές ολες ...έφαγε κθολας 10μλ.κ τα χωνέψε επίσης καλά...όλη μέρα κλαιει μ λέει π ντοκ μ.( δεν τηνβεχω δει αποαγορευεται) θα μείνει μέσα για 15 μερες λπγο βάρους κ βλέπουμε...

τα μέτρα στο Μητερα είναι αυστηρά πάντως...

πέρασαμε από τεστ κορονοιο κ οι 2 μας ...( μας το έκανε ο γιατρός μας για ασφάλεια) όλα καλά κ από εκεί. 

πείτε μ τι θέλετε να μάθετε να σας πω ότι θέλετε ...δεν εχω προλάβει να διαβάσω τίποτα...θα το κάνω σιγά σιγά...

πάντως δεν πονάω κάνω τα πάντα μονη μ...

γάλα δεν μπόρεσα να βγάλω ( δεν πειράζει δεν με απασχολεί κιολας) 

Είναι πολύ ευτυχισμένη παρολο που δεν βλέπω την μικρή μ...εκεί που είναι είναι ασφαλής κ αυτό μέτραει..

εσείς πως εισται??? 

τι κάνει η Αθήνα μας ,?? πως πήγε η αμνιοπαρακεντηση της??? βγηλε κάνα αποτέλεσμα??? την εχω στο μυαλό μ πολύ.

Ποια ξεριε να μ πει???

εδώ θα είμαι θα τα λέμε ότι θέλετε...

Φιλάκια σε όλες σας.

Καλημέρα στη μανούλα!! Χαίρομαι που νιώθεις καλά και που φυσικά η μπουμπού είναι γερή και δυνατή! Είμαι σίγουρη ότι ανυπομονείς να την πάρεις στο σπίτι.. ❤️

Στην καισαρική, ήσουν μόνη ή με τον άντρα σου; Εμενα το άγχος μου είναι εδώ να αφήσουν τον άντρα μου μέσα στον τοκετό. Καθένας με τον πόνο του! 

Καλημέρα και στις υπόλοιπες. Κορίτσια μου κεγω πήγα πάλι γιατρό χθες και ο μπεμπης είναι 2.200!μοα χαρά είπε η γιατρός... Μου είπε όμως ότι είναι πολύ χαμηλά, έχει ήδη σχεδόν εμπεδωθει!!! Ψάχνει την μόνιμη θέση του

Μου εξήγησε ότι αυτό δεν σημαίνει ότι θα γεννηθει αύριο αλλά είναι ο λόγος που πονάω χαμηλα ανάμεσα στα πόδια. Απόρησε πως περπατάω τόσο άνετα. Τρόμαξα λίγο οπότε θα αρχίσω να πλένω σήμερα γιατί ποτέ δεν ξέρεις! 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Καλημέρα στη μανούλα!! Χαίρομαι που νιώθεις καλά και που φυσικά η μπουμπού είναι γερή και δυνατή! Είμαι σίγουρη ότι ανυπομονείς να την πάρεις στο σπίτι.. ❤️

Στην καισαρική, ήσουν μόνη ή με τον άντρα σου; Εμενα το άγχος μου είναι εδώ να αφήσουν τον άντρα μου μέσα στον τοκετό. Καθένας με τον πόνο του! 

Καλημέρα και στις υπόλοιπες. Κορίτσια μου κεγω πήγα πάλι γιατρό χθες και ο μπεμπης είναι 2.200!μοα χαρά είπε η γιατρός... Μου είπε όμως ότι είναι πολύ χαμηλά, έχει ήδη σχεδόν εμπεδωθει!!! Ψάχνει την μόνιμη θέση του

Μου εξήγησε ότι αυτό δεν σημαίνει ότι θα γεννηθει αύριο αλλά είναι ο λόγος που πονάω χαμηλα ανάμεσα στα πόδια. Απόρησε πως περπατάω τόσο άνετα. Τρόμαξα λίγο οπότε θα αρχίσω να πλένω σήμερα γιατί ποτέ δεν ξέρεις! 

Καλημέρα σε όλες!! @Ξένη και @Rafaelatarzan όλα καλά με εσάς και τα μπεμπάκια σας;; Να είναι καλά οι κοράκλες σας και εσείς να προσέχετε όσο μπορείτε!

Εγώ πάλι είπα του μπέμπη να περιμένει να μπει ο Μάιος για να βγει :) μπας και καλυτερέψει η κατάσταση! Εμάς εδώ τα κρούσματα είναι αρκετά για τον πληθυσμό που έχουμε. Μας έχει φάει το κλείσιμο. Και πάιζει να είναι ο πιο ηλιόλουστος Μάρτιος που έχει δει ποτέ το Λουξεμβούργο..:lol:

Εγώ έπλυνα, σιδέρωσα τα ετοίμασα σχεδόν όλα. Πολλή κούραση με το μικρό  μαζί αλλά τί να κάνουμε. Ευτυχώς είμαστε όλοι καλά. Περιμένω πώς και πώς να πάω πάλι στο γιατρό να δω τί κάνει το μωρό. 

Εμένα το βλέπω ότι ακόμη δεν έχει πάρει θέση. Άρχισα να έχω συσπάσεις όμως και φοβάμαι λίγο γιατί προφανώς ξεκουράζομαι λιγότερο από πριν που δούλευα.

Καλή συνέχεια σε όλες σας!!!

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα στη μανούλα!! Χαίρομαι που νιώθεις καλά και που φυσικά η μπουμπού είναι γερή και δυνατή! Είμαι σίγουρη ότι ανυπομονείς να την πάρεις στο σπίτι.. ❤️

Στην καισαρική, ήσουν μόνη ή με τον άντρα σου; Εμενα το άγχος μου είναι εδώ να αφήσουν τον άντρα μου μέσα στον τοκετό. Καθένας με τον πόνο του! 

Καλημέρα και στις υπόλοιπες. Κορίτσια μου κεγω πήγα πάλι γιατρό χθες και ο μπεμπης είναι 2.200!μοα χαρά είπε η γιατρός... Μου είπε όμως ότι είναι πολύ χαμηλά, έχει ήδη σχεδόν εμπεδωθει!!! Ψάχνει την μόνιμη θέση του

Μου εξήγησε ότι αυτό δεν σημαίνει ότι θα γεννηθει αύριο αλλά είναι ο λόγος που πονάω χαμηλα ανάμεσα στα πόδια. Απόρησε πως περπατάω τόσο άνετα. Τρόμαξα λίγο οπότε θα αρχίσω να πλένω σήμερα γιατί ποτέ δεν ξέρεις! 

Καλημέρα!! Ποια εβδομάδα είσαι κ είναι 2200??εγω 32 ακριβώς χθες και ήταν 2050 και μου είπε ότι είναι πολύ μεγάλη η γιατρός! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα σε όλες!! @Ξένη και @Rafaelatarzan όλα καλά με εσάς και τα μπεμπάκια σας;; Να είναι καλά οι κοράκλες σας και εσείς να προσέχετε όσο μπορείτε!

Εγώ πάλι είπα του μπέμπη να περιμένει να μπει ο Μάιος για να βγει :) μπας και καλυτερέψει η κατάσταση! Εμάς εδώ τα κρούσματα είναι αρκετά για τον πληθυσμό που έχουμε. Μας έχει φάει το κλείσιμο. Και πάιζει να είναι ο πιο ηλιόλουστος Μάρτιος που έχει δει ποτέ το Λουξεμβούργο..:lol:

Εγώ έπλυνα, σιδέρωσα τα ετοίμασα σχεδόν όλα. Πολλή κούραση με το μικρό  μαζί αλλά τί να κάνουμε. Ευτυχώς είμαστε όλοι καλά. Περιμένω πώς και πώς να πάω πάλι στο γιατρό να δω τί κάνει το μωρό. 

Εμένα το βλέπω ότι ακόμη δεν έχει πάρει θέση. Άρχισα να έχω συσπάσεις όμως και φοβάμαι λίγο γιατί προφανώς ξεκουράζομαι λιγότερο από πριν που δούλευα.

Καλή συνέχεια σε όλες σας!!!

Εγώ πάλι του είπα μόλις μπω στο μήνα μου να έρθει!! Χαχαχα.. Πονάω χαμηλα και δεν την παλεύω και πάρα πολύ..!! Αχ ρε. Μαράκι μόνο αυτό με την μαμά μου με πειράζει... Θα την ήθελα εδώ, είναι και η πρώτη μου φορά. Ελπίζω να μην κάνουν καμία βλακεια και δεν αφήνουν ούτε τον σύζυγο! 

Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα!! Ποια εβδομάδα είσαι κ είναι 2200??εγω 32 ακριβώς χθες και ήταν 2050 και μου είπε ότι είναι πολύ μεγάλη η γιατρός! 

Σήμερα 34 ακριβώς! Η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη η μπουμπού σου!! Μια χαρά!! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...