Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα στη μανούλα!! Χαίρομαι που νιώθεις καλά και που φυσικά η μπουμπού είναι γερή και δυνατή! Είμαι σίγουρη ότι ανυπομονείς να την πάρεις στο σπίτι.. ❤️

Στην καισαρική, ήσουν μόνη ή με τον άντρα σου; Εμενα το άγχος μου είναι εδώ να αφήσουν τον άντρα μου μέσα στον τοκετό. Καθένας με τον πόνο του! 

Καλημέρα και στις υπόλοιπες. Κορίτσια μου κεγω πήγα πάλι γιατρό χθες και ο μπεμπης είναι 2.200!μοα χαρά είπε η γιατρός... Μου είπε όμως ότι είναι πολύ χαμηλά, έχει ήδη σχεδόν εμπεδωθει!!! Ψάχνει την μόνιμη θέση του

Μου εξήγησε ότι αυτό δεν σημαίνει ότι θα γεννηθει αύριο αλλά είναι ο λόγος που πονάω χαμηλα ανάμεσα στα πόδια. Απόρησε πως περπατάω τόσο άνετα. Τρόμαξα λίγο οπότε θα αρχίσω να πλένω σήμερα γιατί ποτέ δεν ξέρεις! 

σρην καισαρική δεν ήταν..μονη μ πήγα κ όταν βγήκα με είδε...έχει πολύ αυστηρά μέτρα.

μπράβο αγάπη μ όλα καλά με το ζουζουνι σ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

σρην καισαρική δεν ήταν..μονη μ πήγα κ όταν βγήκα με είδε...έχει πολύ αυστηρά μέτρα.

μπράβο αγάπη μ όλα καλά με το ζουζουνι σ.

Θα πηγαίνεις να την βλέπεις ή δεν μπορείς;; Λίγο έμεινε να την πάρεις σπίτι! Δεν μας είπες τι έγινε και γέννησες έτσι απρόοπτα. 

Γερή και δυνατή να είναι η κορακλα σου. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Υπάρχει καμία που να έχει φαγούρα στα χέρια και στις πατούσες;; Έχω 2-3 μέρες ειδικά μια ώρα το βράδυ με τρελαίνει σαν φαγούρα... Ο γιατρός μου είπε είναι της εγκυμοσύνης, μου έδωσε μια κρέμα κ αν δεν ηρεμήσει να πάω σε δερματολόγο.

@Rafaelatarzan Χαίρομαι που πάνε όλα καλά!!!!! Πες μας όμως το ένιωσες και πήρες τον γιατρό σου το βράδυ; 
Περιμένουμε και τα αποτελέσματα της @Athina3 τα πρώτα ηταν καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites

@Rafaelatarzanνα σου ζήσει το μωράκι σου. Γερό και καλοτυχο εύχομαι. Πες μας για το ένστικτο σου... Τι έγινε και γεννήσεις ξαφνικα? Πως το κατάλαβες?? Αχ αυτό το ένστικτο μας..... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Θα πηγαίνεις να την βλέπεις ή δεν μπορείς;; Λίγο έμεινε να την πάρεις σπίτι! Δεν μας είπες τι έγινε και γέννησες έτσι απρόοπτα. 

Γερή και δυνατή να είναι η κορακλα σου. 

 

να το βάρος τλεικα το έχασε λογο τ ότι εμένα η μήτρα μ ατρωφησε από την μια στιγμή στην άλλη.σταματησε να παράγει κ να χωράει το μωρό μ...ευτυχώς το είδε ο γιατρός μ έγκαιρα μαζί με εμένα κ έτσι την προλάβαμε...αν αργούσαμε μ λέει 2 μερες ακονα δεν θα την είχα τώρα.γεννηθηκε 1800 κ τώρα είναι 1650 γρ κ τρώει καλά από 13  ml τα χωνεύει κ πολύ καλά...

 

ένιωθα την μπέμπα να χάνει ενέργεια κοριτσια μ...σαν να βαριόταν.

πχ....εισια σε ένα νησί κ πεινάς κ κάθεσαι κάτω από μια πορτοκαλιά κ λες??? να σηκωθώ να πάρω να φάω η θα χάσω κ άλλο ενέργεια κ θα πεθάνω ??? κάπως έτσι μαζεύτηκε κ η μικρή μ στην κοιλια μ κ την κατάλαβα...είχαμε μέρες με τον γιατρό που το κοιτάζαμε όλο αυτό αλλα ποτέ δεν περιμέναμε ότι η φύση θα μ κάνει τέτοια ζημιά.δηλ θα ατροφησει την μήτρα μ μέσα σε 5 μέρες....( βασικά όλα τα κουλά εγω τα χω περάσει) χαχαχαχαχα κ έτσι μαζί με τα δικά μ λεγόμενες κ την δικη  τ πείρα αυτή την στιγμή τ χρωστάω την κόρη μ που μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες την εσωσε...έπεσε από πάνω της κ από μένα κ 24 ώρες δεν έφυγε από διπλα μ...στημ καρέκλα τ τοκετού ήταν διπλα μ μέχρι να με ετοιμάσουν. 

να ακούτε τα παιδιά σας κ τον γαιτρος σας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Εγω απο ρουχαλακια για τον πρωτο καιρο ειμαι κομπλε. Ειχα αγορασει καποια και μου εδωσαν κιολας. Ασε που θελω να δω ποσο θα βγει ο γιγαντακος μου, γιατί νομίζω το νούμερο 0-3 μηνών ούτε και θα το βάλουμε. Όταν με το καλό έρθουμε σπίτι θα παραγγείλω κι αλλά. Αλλά για αρχή έχω . Οταν βγει ο Μάρτης θα δεις πόσο κοντά είναι ο Μάιος πια....μετά θα μέτραμε αντίστροφα σε μέρες , θυμάμαι κάποτε μετρουσαμε βδομαδες ...

Κανεις καμία προετοιμασία στις θηλές για τον θηλασμο; εχω παρει την κρέμα της frezyderm αλλά από ότι ακούω τις μαιες , δεν έχει νόημα να ξεκινήσω να τις βάζω από πριν την γέννα. 

Αναφορικά με τον ύπνο ,εγώ τον καλύτερο ύπνο τον κανω από τις 8 το πρωί ως τις 11 . Κοιμάμαι βέβαια στις 3 με πολλά διαλείμματα για κατούρημα χαχαχα

 

Αυτο δεν ισχυει.Εγω κανω  προετοιμασια μια φορα τι μερα .Εκανα και στο μικρο και δεν με πλιγωσε ποτε.Εχω τιν pirelan .


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alexandrath είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Υπάρχει καμία που να έχει φαγούρα στα χέρια και στις πατούσες;; Έχω 2-3 μέρες ειδικά μια ώρα το βράδυ με τρελαίνει σαν φαγούρα... Ο γιατρός μου είπε είναι της εγκυμοσύνης, μου έδωσε μια κρέμα κ αν δεν ηρεμήσει να πάω σε δερματολόγο.

@Rafaelatarzan Χαίρομαι που πάνε όλα καλά!!!!! Πες μας όμως το ένιωσες και πήρες τον γιατρό σου το βράδυ; 
Περιμένουμε και τα αποτελέσματα της @Athina3 τα πρώτα ηταν καλά!!! 

Εχω και εγώ απίστευτη φαγούρα.... Πλάτη ειδικά.... Και μπράτσα κάποιες φορές.... Μεγάλη πίκρα μέσα στη νύχτα.... Δε μας φτάνει το τόσο κατουρημα κια η αβολεψια (δικιά μ λέξη) έχουμε κ τη φαγούρα..... Παιδιά δε ξέρω για εσάς αλλά γερά να είναι τα παιδάκια μας αλλά εγώ δε μπορώ να πω ότι απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου όπως λένε άλλες ότι ήταν η πιο ωραία φάση της ζωής τους.... Σε καμία περίπτωση..... Η πιο ωραία φάση ήταν όταν της ετοίμασα το δωμάτιο της μόνο χαχχαχχαχαα κατά τα άλλα λέω πωωωω πρέπει να ζησω κ άλλη εγκυμοσύνη αν θέλω κ άλλο παιδί... Που εννοείται ότι θέλω 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

 

να το βάρος τλεικα το έχασε λογο τ ότι εμένα η μήτρα μ ατρωφησε από την μια στιγμή στην άλλη.σταματησε να παράγει κ να χωράει το μωρό μ...ευτυχώς το είδε ο γιατρός μ έγκαιρα μαζί με εμένα κ έτσι την προλάβαμε...αν αργούσαμε μ λέει 2 μερες ακονα δεν θα την είχα τώρα.γεννηθηκε 1800 κ τώρα είναι 1650 γρ κ τρώει καλά από 13  ml τα χωνεύει κ πολύ καλά...

 

ένιωθα την μπέμπα να χάνει ενέργεια κοριτσια μ...σαν να βαριόταν.

πχ....εισια σε ένα νησί κ πεινάς κ κάθεσαι κάτω από μια πορτοκαλιά κ λες??? να σηκωθώ να πάρω να φάω η θα χάσω κ άλλο ενέργεια κ θα πεθάνω ??? κάπως έτσι μαζεύτηκε κ η μικρή μ στην κοιλια μ κ την κατάλαβα...είχαμε μέρες με τον γιατρό που το κοιτάζαμε όλο αυτό αλλα ποτέ δεν περιμέναμε ότι η φύση θα μ κάνει τέτοια ζημιά.δηλ θα ατροφησει την μήτρα μ μέσα σε 5 μέρες....( βασικά όλα τα κουλά εγω τα χω περάσει) χαχαχαχαχα κ έτσι μαζί με τα δικά μ λεγόμενες κ την δικη  τ πείρα αυτή την στιγμή τ χρωστάω την κόρη μ που μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες την εσωσε...έπεσε από πάνω της κ από μένα κ 24 ώρες δεν έφυγε από διπλα μ...στημ καρέκλα τ τοκετού ήταν διπλα μ μέχρι να με ετοιμάσουν. 

να ακούτε τα παιδιά σας κ τον γαιτρος σας...

Έλα ρε κορίτσι μου... Δεν το πιστεύω. Ευτυχώς που ήσουν σε εγρήγορση κ εσύ κ ο γιατρός σου. Παναγία μου, γερή να είναι η μικρή σου. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Έλα ρε κορίτσι μου... Δεν το πιστεύω. Ευτυχώς που ήσουν σε εγρήγορση κ εσύ κ ο γιατρός σου. Παναγία μου, γερή να είναι η μικρή σου. 

ευτυχώς δεν λες τίποτα φιλη μ....δόξα το θεό είναι καλά όλα τώρα πάνε πέρασαν τα δύσκολα...μ φτάνει μ είναι καλά η τοσοδουλα μ...αυτό μετράει κ όλα τα άλλα τα χω γραμμένα...

Εσύ αγαπη μ εισια καλά???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.... Είχα πάει πριν μια βδομάδα στο ΙΚΑ να πάρω το χαρτί που χρειάζεται για την άδεια κυοφοριας..πήγα λοιπον στο μάνας προστασίας και παιδιού πήρα το χαρτί το πήγα στον εργοδότη μου κ στις 32 εβδομάδες που ήμουν χθες μου είπαν να κλείσω ραντεβού στο ΙΚΑ να πάρω ακόμα ένα χαρτί που χρειάζεται ώστε να πάρω την άδεια κυοφοριας κ να σταματήσει να με πληρώνει ο εργοδότης μ κ να με πληρώνει για 4 μήνες περίπου το ικα... 114 μέρες νομίζω... Έλα που το ικα δε το σηκώνει τους έχω πάρει 100 φορές από χθες.... Ξέρει καμία αν υπάρχει άλλος τρόπος?? Εννοώ μήπως υπάρχει κάτι που δεν άκουσα σχετικά με αυτό το θέμα... Γτ τώρα λόγω κορονοιο ποιος πάει στο ΙΚΑ ρε πουστη έλεος!!!! Κ ο άνδρας μ δουλευει είναι αξιωματικός στον στρατό σιγά μη τν αφήσουν να λείψει.... Ειδικά τώρα με την κατάσταση στον Έβρο επειδή είναι υπεύθυνος εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεσει να λείψει.... 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

 

να το βάρος τλεικα το έχασε λογο τ ότι εμένα η μήτρα μ ατρωφησε από την μια στιγμή στην άλλη.σταματησε να παράγει κ να χωράει το μωρό μ...ευτυχώς το είδε ο γιατρός μ έγκαιρα μαζί με εμένα κ έτσι την προλάβαμε...αν αργούσαμε μ λέει 2 μερες ακονα δεν θα την είχα τώρα.γεννηθηκε 1800 κ τώρα είναι 1650 γρ κ τρώει καλά από 13  ml τα χωνεύει κ πολύ καλά...

 

ένιωθα την μπέμπα να χάνει ενέργεια κοριτσια μ...σαν να βαριόταν.

πχ....εισια σε ένα νησί κ πεινάς κ κάθεσαι κάτω από μια πορτοκαλιά κ λες??? να σηκωθώ να πάρω να φάω η θα χάσω κ άλλο ενέργεια κ θα πεθάνω ??? κάπως έτσι μαζεύτηκε κ η μικρή μ στην κοιλια μ κ την κατάλαβα...είχαμε μέρες με τον γιατρό που το κοιτάζαμε όλο αυτό αλλα ποτέ δεν περιμέναμε ότι η φύση θα μ κάνει τέτοια ζημιά.δηλ θα ατροφησει την μήτρα μ μέσα σε 5 μέρες....( βασικά όλα τα κουλά εγω τα χω περάσει) χαχαχαχαχα κ έτσι μαζί με τα δικά μ λεγόμενες κ την δικη  τ πείρα αυτή την στιγμή τ χρωστάω την κόρη μ που μέσα σε λιγότερο από 24 ώρες την εσωσε...έπεσε από πάνω της κ από μένα κ 24 ώρες δεν έφυγε από διπλα μ...στημ καρέκλα τ τοκετού ήταν διπλα μ μέχρι να με ετοιμάσουν. 

να ακούτε τα παιδιά σας κ τον γαιτρος σας...

Δε το πιστεύω.... Τέλος καλό όλα καλά αυτό έχει σημασία.... Σε λίγες μέρες θα την έχεις στο σπίτι!!!!!! Με το καλό όλα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Rafaelatarzan μπράβο σου που το κατάλαβες.και γω πρώτη φορά το ακούω αυτό που έπαθες... Όμως η μικρούλα ήρθε για να μείνει. Τέλος καλό όλα καλά.

@comet πως κάνεις προετοιμασία στις θηλες? Δώσε μας τα φώτα σου. 

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.... Είχα πάει πριν μια βδομάδα στο ΙΚΑ να πάρω το χαρτί που χρειάζεται για την άδεια κυοφοριας..πήγα λοιπον στο μάνας προστασίας και παιδιού πήρα το χαρτί το πήγα στον εργοδότη μου κ στις 32 εβδομάδες που ήμουν χθες μου είπαν να κλείσω ραντεβού στο ΙΚΑ να πάρω ακόμα ένα χαρτί που χρειάζεται ώστε να πάρω την άδεια κυοφοριας κ να σταματήσει να με πληρώνει ο εργοδότης μ κ να με πληρώνει για 4 μήνες περίπου το ικα... 114 μέρες νομίζω... Έλα που το ικα δε το σηκώνει τους έχω πάρει 100 φορές από χθες.... Ξέρει καμία αν υπάρχει άλλος τρόπος?? Εννοώ μήπως υπάρχει κάτι που δεν άκουσα σχετικά με αυτό το θέμα... Γτ τώρα λόγω κορονοιο ποιος πάει στο ΙΚΑ ρε πουστη έλεος!!!! Κ ο άνδρας μ δουλευει είναι αξιωματικός στον στρατό σιγά μη τν αφήσουν να λείψει.... Ειδικά τώρα με την κατάσταση στον Έβρο επειδή είναι υπεύθυνος εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεσει να λείψει.... 

Δε το πιστεύω.... Τέλος καλό όλα καλά αυτό έχει σημασία.... Σε λίγες μέρες θα την έχεις στο σπίτι!!!!!! Με το καλό όλα!!!! 

Καλημερα! Εγω Που έκανα την διαδικασία πριν 10 μέρες σχεδόν. Πήγα στο κέντρο μάνας και παιδιου μου δώσανε βεβαίωση υπογεγραμμένη από γιατρό και κάτω στη βεβαίωση είχε δήλωση του εργοδότη για διακοπή απασχόλησης, πήγα κ στον εργοδότη μου και μου υπέγραψε απλά το ίδιο χαρτί. Στο ικα δε μπορείς να πας από όσο ξέρω κάνεις τα χαρτιά σου ηλεκτρονικά από το ΕΦΚΑ μενουμε σπίτι. Εγώ τα έστειλα ηλεκτρονικά. Το μόνο που μου είπε ο εργοδότης μου είναι πως όταν πληρωθώ να τους πάω ένα χαρτί και τίποτα άλλο. Δεν ξέρω αν βοηθησα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αυτο δεν ισχυει.Εγω κανω  προετοιμασια μια φορα τι μερα .Εκανα και στο μικρο και δεν με πλιγωσε ποτε.Εχω τιν pirelan .

Και εγω εχω ακουσει οτι κανει καλο να τις προετοιμασουμε με συτη την κρεμα που εχεις και με κοχυλια...για να βγουν οι θηλες πιο εξω...θα το ξεκιμησω τις επομενες μερες...το εκανε μια ξεδερφη μου και την βοηθησε πολυ!!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

@Rafaelatarzan μπράβο σου που το κατάλαβες.και γω πρώτη φορά το ακούω αυτό που έπαθες... Όμως η μικρούλα ήρθε για να μείνει. Τέλος καλό όλα καλά.

@comet πως κάνεις προετοιμασία στις θηλες? Δώσε μας τα φώτα σου. 

Καλημερα! Εγω Που έκανα την διαδικασία πριν 10 μέρες σχεδόν. Πήγα στο κέντρο μάνας και παιδιου μου δώσανε βεβαίωση υπογεγραμμένη από γιατρό και κάτω στη βεβαίωση είχε δήλωση του εργοδότη για διακοπή απασχόλησης, πήγα κ στον εργοδότη μου και μου υπέγραψε απλά το ίδιο χαρτί. Στο ικα δε μπορείς να πας από όσο ξέρω κάνεις τα χαρτιά σου ηλεκτρονικά από το ΕΦΚΑ μενουμε σπίτι. Εγώ τα έστειλα ηλεκτρονικά. Το μόνο που μου είπε ο εργοδότης μου είναι πως όταν πληρωθώ να τους πάω ένα χαρτί και τίποτα άλλο. Δεν ξέρω αν βοηθησα

Ααααα με βοήθησες και πάρα πάρα πολύ μάλιστα.... Δηλ τώρα να πατήσω στο Google εφκα μένουμε σπίτι κ θα με κατευθύνει το σύστημα? Σε ευχαριστώ πάαααααρα πολύ... Μπήκα τώρα αλλά δε καταλάβαινω πως κάνεις τα χαρτιά σου ηλεκτρονικα.... Θα μπορούσες να μου στείλεις λινκ???? Δε βγάζω άκρη ρε φίλε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Κορίτσια αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.... Είχα πάει πριν μια βδομάδα στο ΙΚΑ να πάρω το χαρτί που χρειάζεται για την άδεια κυοφοριας..πήγα λοιπον στο μάνας προστασίας και παιδιού πήρα το χαρτί το πήγα στον εργοδότη μου κ στις 32 εβδομάδες που ήμουν χθες μου είπαν να κλείσω ραντεβού στο ΙΚΑ να πάρω ακόμα ένα χαρτί που χρειάζεται ώστε να πάρω την άδεια κυοφοριας κ να σταματήσει να με πληρώνει ο εργοδότης μ κ να με πληρώνει για 4 μήνες περίπου το ικα... 114 μέρες νομίζω... Έλα που το ικα δε το σηκώνει τους έχω πάρει 100 φορές από χθες.... Ξέρει καμία αν υπάρχει άλλος τρόπος?? Εννοώ μήπως υπάρχει κάτι που δεν άκουσα σχετικά με αυτό το θέμα... Γτ τώρα λόγω κορονοιο ποιος πάει στο ΙΚΑ ρε πουστη έλεος!!!! Κ ο άνδρας μ δουλευει είναι αξιωματικός στον στρατό σιγά μη τν αφήσουν να λείψει.... Ειδικά τώρα με την κατάσταση στον Έβρο επειδή είναι υπεύθυνος εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να μπορεσει να λείψει.... 

Δε το πιστεύω.... Τέλος καλό όλα καλά αυτό έχει σημασία.... Σε λίγες μέρες θα την έχεις στο σπίτι!!!!!! Με το καλό όλα!!!! 

ευχαρορω πάρα πολύ αγάπη μ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Εγώ πάλι του είπα μόλις μπω στο μήνα μου να έρθει!! Χαχαχα.. Πονάω χαμηλα και δεν την παλεύω και πάρα πολύ..!! Αχ ρε. Μαράκι μόνο αυτό με την μαμά μου με πειράζει... Θα την ήθελα εδώ, είναι και η πρώτη μου φορά. Ελπίζω να μην κάνουν καμία βλακεια και δεν αφήνουν ούτε τον σύζυγο! 

Σήμερα 34 ακριβώς! Η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη η μπουμπού σου!! Μια χαρά!! 

@kastel σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είναι πολύ δύσκολο! Και αν δεις από εδώ και πέρα πόσες φορές θα πεις "μάνα πόσο δίκιο είχες"!! 

Η αλήθεια είναι ότι με το δεύτερο έχεις ήδη την εμπειρία οπότε είσαι εν μέρει προετοιμασμένη, ενώ με το πρώτο είσαι λίγο χαμένη και πάντα η μαμά βοηθάει! Όπως είπα, δεν με νοιάζει για εμένα. Σκέφτομαι το Νέστορα που έχει ήδη μπερδευτεί με αυτή την κατάσταση, έχει βγει εντελώς εκτός προγράμματος και από πάνω βλέπει ότι υπάρχει προετοιμασία για το μωρό και καταννοώ ότι τα έχει χαμένα. Διατηρώ την ελπίδα μου ακόμη. Διάβασα ότι στην Ελβετία έχετε αρκετά κρούσματα. Το καλό είναι ότι οι μαμάδες μας θα έρθουν από Ελλάδα που προς το παρόν τα κρούσματα είναι πολύ λίγα σε σχέση με άλλες χώρες. Μέχρι και εμείς μετράμε σχεδόν 1500. Αν ζούσαν πχ Ισπανία δεν υπήρχε περίπτωση να τις αφήσουν να μπουν στη χώρα. 

Συνεχίζουμε με ελπίδα και αισιοδοξία!! Πάντως αν μπεις στη σελίδα της WHO  έχει πληροφορίες για τα δικαιώματα των εγκύων και γράφει ότι δικαιούμαστε να γεννήσουμε με ένα οικείο μας πρόσωπο. Ψάξε να το βρεις και εκτύπωσέ το να το έχεις μαζί σου. Νομίζω ότι είναι εντελώς απάνθρωπο να μην επιτρέψουν τον άντρα σου μέσα στον τοκετό. Το προσωπικό με όλα αυτά τα μέτρα και το χαμό δεν καταλαβαίνω πώς είναι δυνατόν να είναι στο πλευρό όλων των γυναικών που γεννάνε και όλη την ώρα. Στο γιο μου θυμάμαι ότι η μαία περνούσε ανά διαστήματα να δει πώς πάω αλλά ο άντρας μου ήταν αυτός που ήταν μαζί μου συνεχώς. Δεν πιστεύω ότι είναι εφικτό να έχουν τόσες πολλές μαίες. Και επίσης είναι αδιανόητο να μας αφήσουν τελείως μόνες. Εγώ γεννούσα 17 ώρες. Θα κάτσει κάποια μαία τόσες ώρες; Αποκλείεται. 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...