Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

On 4/4/2020 at 8:19 ΜΜ, Athina3 είπε:

@Mum to be καλησπέρα μίλησα με την γενετιστρια. Εσένα δείχνει στις μετρήσεις ότι ναι κάτω από φυσιολογικό στις μετρησεις? Ενώ εμένα το μηριαίο είναι κάτω από το κατώτερο.

Απο τι καταλάβα για το ύψος του μωρού δεν παίζει ρόλο πόσα κιλά γεννηθηκαμε αλλά πόσο ύψος είμαστε εμείς κ οι γονείς μας(το γενεαλογικό δέντρο) κ πως είναι τα άκρα μας βάση του κορμού μας αναλογικά. Η γενετιστρια στη δική μας περίπτωση (που δεν είναι εύκολη) μας μίλησε για ιδιοπαθής κοντό ανάστημα να ναι το πιο πιθανό σενάριο χωρίς να μπορεί να αποκλείσει αλλά να το θεωρεί ελάχιστες πιθανότητες ήπια υποχοδροπλασια. Σε δύο βδομάδες θα ξανά κάνουμε ντοπλερ κ τότε θα έχει καλύτερη εικόνα να μας πει...

Ενώ τα στέιλα στο ΙΚΑ δε μου έχουν απαντήσει ακόμα..

Δες κ Η&m  mothercare έχουν πολύ ωραία.. orchestra έχω πολλά άλλα να ξέρεις έχουν στενή φόρμα.. 

Αχ κορίτσι  μου μακάρι να είναι όλα καλά. Ο γιατρός μου επιμενει πως το κάθε μωρό είναι διαφορετικο και ότι δεν γεννιουνται όλα θρεφταρια. Εμάς το μηριαιο οστό φαίνεται δυο βδομάδες μικρότερο. Εσας ποσο μικρό είναι ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αχ έχετε όλες ταχυκαρδία ε;!;!;! Πάλι καλά, νομιζα ήμουν η μόνη που τις είχα λόγω βάρους.

Πώς πατε με τα κιλά;!;!;! Εγώ ήμουν στα 7 προ Κλεισούρας και τώρα ειμαι στα συν 2 με 2μιση.... βέβαια 2μιση κιλά είναι και ο μικρός. Αχ να μην παρω αλλα, πόσο θα φτασω;!;!;! 

 

Εμένα φίλη η καρδιά μου παίζει μεταξύ 90 και 102 χτυπων οπότε τη μετράω... Όσο για τα κιλά.... Έχω πάρει 19 ως τώρα! Κλάμα! Δεν αναγνωρίζω τον εαυτό μου! Και αϋπνία στο φουλ κάθε βράδυ ξυπνάω 4 κ κοιμάμαι ξανά 6 με 7!το κατουρημα και ειδικά οι αιμορροΐδες έχουν καταντήσει να είναι ο εφιάλτης μου... Πάω τουαλέτα κ σταζει αίμα....Α κ να μη ξεχάσω το σύνδρομο  καρπιαίου σωλήνα που με πιάνει κυρίως το πρωί κ κλαίω από τον πόνο μόλις ξυπνάω εδώ κ 5 μέρες. Ποιος είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι η πιο ωραία περίοδος για μια γυναίκα? Είναι ανάλογα το πως περνάει μια γυναίκα την εγκυμοσύνη της.... Όλο γενικεύσεις πια... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αχ έχετε όλες ταχυκαρδία ε;!;!;! Πάλι καλά, νομιζα ήμουν η μόνη που τις είχα λόγω βάρους.

Πώς πατε με τα κιλά;!;!;! Εγώ ήμουν στα 7 προ Κλεισούρας και τώρα ειμαι στα συν 2 με 2μιση.... βέβαια 2μιση κιλά είναι και ο μικρός. Αχ να μην παρω αλλα, πόσο θα φτασω;!;!;! 

 

Εγω ειμαι στα +12 αλλα τωρα θα πηρα λογω καραντινας,δεν πολυκοιταζομαι αλλα πριν εκανα το λαθος κ κοιταξα.τις γαμπες μου...ιδιες με το μπουτι πια..μεθαυριο εχω γιατρο και στις 10 μπαινω στον μηνα μου!!!:wub: το τελος ειναι το πιο δυσκολο κοριτσια...

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αχ έχετε όλες ταχυκαρδία ε;!;!;! Πάλι καλά, νομιζα ήμουν η μόνη που τις είχα λόγω βάρους.

Πώς πατε με τα κιλά;!;!;! Εγώ ήμουν στα 7 προ Κλεισούρας και τώρα ειμαι στα συν 2 με 2μιση.... βέβαια 2μιση κιλά είναι και ο μικρός. Αχ να μην παρω αλλα, πόσο θα φτασω;!;!;! 

 

Τα κιλα σου ειναι σουπερ.Κοντευεις στο Μηνα σου.Και 3 ακομι να παρεις μια χαρα.Εγω παλι βγικα απο το ντους,κοιταχτικα στον καιιρεφτι και τρομαξα.Αρχισαν να φαινονται τα πλευρα μου.Μονο κοιλια κι αυτι μικρι.Εχω γιατρο την Πεμπτι,ελπιζω να μεγαλωσε το μωρο.Αλλο αγχος αυτο...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Τα κιλα σου ειναι σουπερ.Κοντευεις στο Μηνα σου.Και 3 ακομι να παρεις μια χαρα.Εγω παλι βγικα απο το ντους,κοιταχτικα στον καιιρεφτι και τρομαξα.Αρχισαν να φαινονται τα πλευρα μου.Μονο κοιλια κι αυτι μικρι.Εχω γιατρο την Πεμπτι,ελπιζω να μεγαλωσε το μωρο.Αλλο αγχος αυτο...

Θα μεγάλωσε μια χαρά....Η μανούλα μόνο ταλαιπωρήθηκε πολύ, ο μικρός σίγουρα απολαμβάνει την παραμονή του εκεί μέσα. 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Θα μεγάλωσε μια χαρά....Η μανούλα μόνο ταλαιπωρήθηκε πολύ, ο μικρός σίγουρα απολαμβάνει την παραμονή του εκεί μέσα. 

Αχχχ...δεν θα βγει;Θα του δαγκωσω το πωπουδακι...Ετσι μου κανε κι ο αλλος και με αγχωνε κι ολι μερα τον ζουπαω...Αυτος γελαει φυσικα...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Αχχχ...δεν θα βγει;Θα του δαγκωσω το πωπουδακι...Ετσι μου κανε κι ο αλλος και με αγχωνε κι ολι μερα τον ζουπαω...Αυτος γελαει φυσικα...

Αυτό του λέω κι εγώ...Δεν θα βγεις ρε;!;;!;! Θα δεις τι δάγκωμα έχεις να φας.... 

Ρε κοριτσια... Από ριλαξ ;!;!;! Τι πηρατε; θέλουν να μου πάρουν δώρο αλλά δεν ξέρω τι να πω στους ανθρώπους 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Αυτό του λέω κι εγώ...Δεν θα βγεις ρε;!;;!;! Θα δεις τι δάγκωμα έχεις να φας.... 

Ρε κοριτσια... Από ριλαξ ;!;!;! Τι πηρατε; θέλουν να μου πάρουν δώρο αλλά δεν ξέρω τι να πω στους ανθρώπους 

Εγω εχω ενα τις αδερφις μου αλλα δεν ηταν απο νεογεννιτο οποτε τον εβαλα απο 3 μηνων για κανα 2 μηνο.Δεν του αρεσε πολυ.Δεν θα παρω τωρα αν και ειδα κατι φοβερα με μιχανισμο που κουνιουνται δεξια αριστερα,απλα σκεφτομαι αν τον βαλω εκει θα πρεπει να τον κοιταω συνεχεια Μην τον πειραζει ο μικρος.Αν τηταν ο πρωτος θα το επαιρνα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εγω εχω ενα τις αδερφις μου αλλα δεν ηταν απο νεογεννιτο οποτε τον εβαλα απο 3 μηνων για κανα 2 μηνο.Δεν του αρεσε πολυ.Δεν θα παρω τωρα αν και ειδα κατι φοβερα με μιχανισμο που κουνιουνται δεξια αριστερα,απλα σκεφτομαι αν τον βαλω εκει θα πρεπει να τον κοιταω συνεχεια Μην τον πειραζει ο μικρος.Αν τηταν ο πρωτος θα το επαιρνα

Αυτά που κουνιουνται λένε δεν βολευουν τα μωρά γιατί είναι πολύ ξάπλωτα. 

Μάλλον θα πάρω ένα απλό άλλωστε τα χρήματα που μπορουν να διαθέσουν τα παιδιά  είναι 50 ευρώ . Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι σχεδόν όλα.λενε μέγιστο βάρος 9 κιλά. Εμένα ο δικός μου θα βγει μεγάλος. Πόσο μηνών είναι περίπου 9 κιλα;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φούσκες μ.....λίγο ακόμα σας έμεινε κ σας περιμένουμε να μας πείτε εμπειρίες κ φυσικά να μιλάμε γιαωτα όμορφα μωρά σας....

λίγο ακόμα υπομονή τον φάγατε τον γάιδαρο...κ θα πάνε όλα τελεια για ολες σας..

Τώρα τα δικά μας νεα είναι πολύ καλά...μες την εβδομάδα θα πάρουμε την τοσοδουλα μας κ θα ανηφορίζουμε για ήπειρο μεριά...ξεκινήσε κ το μπιμπερό κ θα πάω κ εγώ πλεον να την ταΐσω μέχρι να την πάρω να μάθω...

Φιλάκια πολλά ομορφιές μ ...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα φούσκες μ.....λίγο ακόμα σας έμεινε κ σας περιμένουμε να μας πείτε εμπειρίες κ φυσικά να μιλάμε γιαωτα όμορφα μωρά σας....

λίγο ακόμα υπομονή τον φάγατε τον γάιδαρο...κ θα πάνε όλα τελεια για ολες σας..

Τώρα τα δικά μας νεα είναι πολύ καλά...μες την εβδομάδα θα πάρουμε την τοσοδουλα μας κ θα ανηφορίζουμε για ήπειρο μεριά...ξεκινήσε κ το μπιμπερό κ θα πάω κ εγώ πλεον να την ταΐσω μέχρι να την πάρω να μάθω...

Φιλάκια πολλά ομορφιές μ ...

Τι όμορφα νέα κορίτσι μου! Να πάνε όλα όμορφα και να έχετε μια χαρούμενη καθημερινότητα με το μπουμπούκι σας.. Ο άντρας σου πως είναι;; τα έχει ήδη χάσει με την κορακλα ή θέλει λίγο χρόνο; Να το καλό και πάλι, να είναι πάντα γερή. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, dim_mary είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Διαβαζω τα νεα σας ολους αυτους τους μηνες και χαιρομαι πολυ! Να σας ζησουν τα παιδακια σε οσες γεννησατε!!! Σκεφτηκα να γραψω γιατι διαβαζω τη περιπετεια που περναει η @Athina3. Δεν ξερω ποσες θυμουνται τηβ περιπτωση μου, εκανα διακοπη κυησης το δεκεμβρη στις 20 εβδομαδες λογω οτι στο μωρο ελειπε η αριστερη παλαμη, το οποιο ο γιατρος μου το ανακαλυψε στις 20 εβδομαδες. Τελος παντων, θα ηθελα να πω να μην ανησυχεις @Athina3 και να κανεις οτι σου λεει ο γενετιστης και κανεις αλλος. Εμενα μου ελεγαν 3 γιατροι οτι προκειται για χρωμοσικη ανωμαλια και συνδρομο 100% και τελικα ο καρυοτυπος βγηκε φυσιολογικος!!! Το μωρο δεν με αφησαν να το δω οταν γεννησα με φυσιολογικο τοκετο. Εστειλαν μερος του μωρου σε δικη τους κλινικη που βγηκε ο καρυοτυπος φυσιολογικος και οταν ζητησα να γινει επαναληψη εξετασης και να γινει μοριακος καρυοτυπος μου ειπαν οτι πλεον δεν γινεται γιατι το μωρο εχει παει για βιολογικη καυση. Φυσιολογικος βγηκε ο απλος καρυοτυπος ενω ειχα συννενοηθει να γινει μοριακος. Μιλησα με γενετιστρια του ΙΑΣΩ και μου ειπε οτι η ιστορια απο καπου μπαζει. Φυσικα , τωρα με τον κορονοιο εχουν σταματησει ολα και ετσι μενω με την απορια κ τον πονο ακομα.

Τα μωρακια σας ειναι μια χαρα η επιστημη κανει θαυματα και να μην φοβαστε τιπιτα!!!! 

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα κ για το θάρρος που μας δίνεις!! Όλα αυτά είναι πολύ δύσκολα!! Κουράγιο κ δύναμη μέσω από την καρδιά μου!! Σε τρώει  η αμφιβολία κ αυτό είναι δύσκολο!! Σε μας η γενετιστρια δε μπορεί να ναι σίγουρη τι συμβαίνει αλλά το παρακολουθούμε κ βλέπουμε!! Ευχαριστώ πολύ πολύ για το μήνυμα σου!!

10 ώρες πρίν, Mum to be είπε:

Αχ κορίτσι  μου μακάρι να είναι όλα καλά. Ο γιατρός μου επιμενει πως το κάθε μωρό είναι διαφορετικο και ότι δεν γεννιουνται όλα θρεφταρια. Εμάς το μηριαιο οστό φαίνεται δυο βδομάδες μικρότερο. Εσας ποσο μικρό είναι ;

Τέσσερις  βδομαδες για αυτό έκανα αμνιοπαρακέντηση!! Αφού σου πε ο γιατρός μην αγχώνεσαι μην αγχώνεσαι!! Εγώ το ψαχνω γιατί μου παν να το ψάξω. Θετικές σκέψεις!! Εγώ δύο βδομάδες εκλεγα συνέχεια κ είναι λάθος!! Τώρα λέω θετικές σκέψεις όσο δύσκολο κ να μου είναι πρέπει να βγω από αυτό το μαύρο κουτί που έχω μπει μόνο χάνω μέσα σε αυτό δε κερδίζω τίποτα!! 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Τι όμορφα νέα κορίτσι μου! Να πάνε όλα όμορφα και να έχετε μια χαρούμενη καθημερινότητα με το μπουμπούκι σας.. Ο άντρας σου πως είναι;; τα έχει ήδη χάσει με την κορακλα ή θέλει λίγο χρόνο; Να το καλό και πάλι, να είναι πάντα γερή. 

Ο άντρας μ θέλει παμπερς κ αυτος μαζί με την κόρη...2 μωρά εχω τώρα...χαχαχαχαχ αλίμονο μ....ευχαριστώ αγαπη μ ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα κ για το θάρρος που μας δίνεις!! Όλα αυτά είναι πολύ δύσκολα!! Κουράγιο κ δύναμη μέσω από την καρδιά μου!! Σε τρώει  η αμφιβολία κ αυτό είναι δύσκολο!! Σε μας η γενετιστρια δε μπορεί να ναι σίγουρη τι συμβαίνει αλλά το παρακολουθούμε κ βλέπουμε!! Ευχαριστώ πολύ πολύ για το μήνυμα σου!!

Τέσσερις  βδομαδες για αυτό έκανα αμνιοπαρακέντηση!! Αφού σου πε ο γιατρός μην αγχώνεσαι μην αγχώνεσαι!! Εγώ το ψαχνω γιατί μου παν να το ψάξω. Θετικές σκέψεις!! Εγώ δύο βδομάδες εκλεγα συνέχεια κ είναι λάθος!! Τώρα λέω θετικές σκέψεις όσο δύσκολο κ να μου είναι πρέπει να βγω από αυτό το μαύρο κουτί που έχω μπει μόνο χάνω μέσα σε αυτό δε κερδίζω τίποτα!! 

Κορίτσι μου το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλά πρεπει να έχεις θετικές σκεψεις και θα δεις ότι στο τέλος όλα καλά θα πανε . Το μωρό ποσο ζυγίζει ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mum to be είπε:

Κορίτσι μου το ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλά πρεπει να έχεις θετικές σκεψεις και θα δεις ότι στο τέλος όλα καλά θα πανε . Το μωρό ποσο ζυγίζει ;

33 βδομάδων 1780 γρ  εσένα πόσο είναι?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...