Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Εγώ ψώνισα από pat pat Και closet22. Μόνο να προσέξεις να διαλέξεις ρούχα 100% βαμβακερα. Επίσης όλα τα μεγάλα καταστήματα έχουν εκπτώσεις τώρα και στέλνουν δωρεάν. 

Κορίτσια πως πάτε με τις αυπνιες;;;; ειναι 3και20 αλλά δεν με πιάνει ο ύπνος. Υποφερω και με τα χερια μου...

Καλημέρα!! Κ εγω ετσι με τις αϋπνίες.. Καιρό είχα να νιώσω έτσι και εδώ και 3μερες ξυπνάω το βράδυ και δεν μπορώ να το κοιμηθώ. Τι γίνεται ρε παιδιά;;; αν δεν κοιμηθούμε τώρα πότε; όταν έρθουν τα μαμουνακια; πφφφ.. Αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!! Διαβαζω τα νεα σας ολους αυτους τους μηνες και χαιρομαι πολυ! Να σας ζησουν τα παιδακια σε οσες γεννησατε!!! Σκεφτηκα να γραψω γιατι διαβαζω τη περιπετεια που περναει η @Athina3. Δεν ξερω ποσες θυμουνται τηβ περιπτωση μου, εκανα διακοπη κυησης το δεκεμβρη στις 20 εβδομαδες λογω οτι στο μωρο ελειπε η αριστερη παλαμη, το οποιο ο γιατρος μου το ανακαλυψε στις 20 εβδομαδες. Τελος παντων, θα ηθελα να πω να μην ανησυχεις @Athina3 και να κανεις οτι σου λεει ο γενετιστης και κανεις αλλος. Εμενα μου ελεγαν 3 γιατροι οτι προκειται για χρωμοσικη ανωμαλια και συνδρομο 100% και τελικα ο καρυοτυπος βγηκε φυσιολογικος!!! Το μωρο δεν με αφησαν να το δω οταν γεννησα με φυσιολογικο τοκετο. Εστειλαν μερος του μωρου σε δικη τους κλινικη που βγηκε ο καρυοτυπος φυσιολογικος και οταν ζητησα να γινει επαναληψη εξετασης και να γινει μοριακος καρυοτυπος μου ειπαν οτι πλεον δεν γινεται γιατι το μωρο εχει παει για βιολογικη καυση. Φυσιολογικος βγηκε ο απλος καρυοτυπος ενω ειχα συννενοηθει να γινει μοριακος. Μιλησα με γενετιστρια του ΙΑΣΩ και μου ειπε οτι η ιστορια απο καπου μπαζει. Φυσικα , τωρα με τον κορονοιο εχουν σταματησει ολα και ετσι μενω με την απορια κ τον πονο ακομα.

Τα μωρακια σας ειναι μια χαρα η επιστημη κανει θαυματα και να μην φοβαστε τιπιτα!!!! 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kastel είπε:

Καλημέρα!! Κ εγω ετσι με τις αϋπνίες.. Καιρό είχα να νιώσω έτσι και εδώ και 3μερες ξυπνάω το βράδυ και δεν μπορώ να το κοιμηθώ. Τι γίνεται ρε παιδιά;;; αν δεν κοιμηθούμε τώρα πότε; όταν έρθουν τα μαμουνακια; πφφφ.. Αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 

@ZOIRITA20813 @kastel κορίτσια καλησπέρα εχτές εγώ δε κοιμήθηκα καθόλου ένιωθα δυσφορία πιο έντονο παλμό και γενικά δε βολευομουν καθόλου.... Ο ύπνος μου εμένα είναι χάλια από τν Δεκεμβρη... Εννοώ ότι κοιμάμαι πιο λίγο και ξυπνάω είτε για τουαλέτα είτε έτσι ξεκάρφωτα και μετά δε μπορώ να κοιμηθώ... Υπομονή σε όλες... Τι να πω... :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, dim_mary είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Διαβαζω τα νεα σας ολους αυτους τους μηνες και χαιρομαι πολυ! Να σας ζησουν τα παιδακια σε οσες γεννησατε!!! Σκεφτηκα να γραψω γιατι διαβαζω τη περιπετεια που περναει η @Athina3. Δεν ξερω ποσες θυμουνται τηβ περιπτωση μου, εκανα διακοπη κυησης το δεκεμβρη στις 20 εβδομαδες λογω οτι στο μωρο ελειπε η αριστερη παλαμη, το οποιο ο γιατρος μου το ανακαλυψε στις 20 εβδομαδες. Τελος παντων, θα ηθελα να πω να μην ανησυχεις @Athina3 και να κανεις οτι σου λεει ο γενετιστης και κανεις αλλος. Εμενα μου ελεγαν 3 γιατροι οτι προκειται για χρωμοσικη ανωμαλια και συνδρομο 100% και τελικα ο καρυοτυπος βγηκε φυσιολογικος!!! Το μωρο δεν με αφησαν να το δω οταν γεννησα με φυσιολογικο τοκετο. Εστειλαν μερος του μωρου σε δικη τους κλινικη που βγηκε ο καρυοτυπος φυσιολογικος και οταν ζητησα να γινει επαναληψη εξετασης και να γινει μοριακος καρυοτυπος μου ειπαν οτι πλεον δεν γινεται γιατι το μωρο εχει παει για βιολογικη καυση. Φυσιολογικος βγηκε ο απλος καρυοτυπος ενω ειχα συννενοηθει να γινει μοριακος. Μιλησα με γενετιστρια του ΙΑΣΩ και μου ειπε οτι η ιστορια απο καπου μπαζει. Φυσικα , τωρα με τον κορονοιο εχουν σταματησει ολα και ετσι μενω με την απορια κ τον πονο ακομα.

Τα μωρακια σας ειναι μια χαρα η επιστημη κανει θαυματα και να μην φοβαστε τιπιτα!!!! 

Κορίτσι μου δεν είχες κάνει αμνιο;; Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα αλλά έλλειπε η μία παλάμη του μωρού και τελικά ήταν ένα υγιές έμβρυο. Για άλλη μια φορά, σου στέλνω μια αγκαλιά και ελπίζω σύντομα να είσαι καλά και να προσπαθήσεις πάλι εάν αυτό θέλεις. 

Just now, Lalom είπε:

@ZOIRITA20813 @kastel κορίτσια καλησπέρα εχτές εγώ δε κοιμήθηκα καθόλου ένιωθα δυσφορία πιο έντονο παλμό και γενικά δε βολευομουν καθόλου.... Ο ύπνος μου εμένα είναι χάλια από τν Δεκεμβρη... Εννοώ ότι κοιμάμαι πιο λίγο και ξυπνάω είτε για τουαλέτα είτε έτσι ξεκάρφωτα και μετά δε μπορώ να κοιμηθώ... Υπομονή σε όλες... Τι να πω... :)

Κ εγώ έτσι ακριβώς με τον ύπνο.. Πωωω κορίτσια μου υπομονή γιατί αϋπνία τώρα, αϋπνία όταν έρθουν τα μωρά, να δω πως την βγάλουμε!! :D

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Κορίτσι μου δεν είχες κάνει αμνιο;; Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα αλλά έλλειπε η μία παλάμη του μωρού και τελικά ήταν ένα υγιές έμβρυο. Για άλλη μια φορά, σου στέλνω μια αγκαλιά και ελπίζω σύντομα να είσαι καλά και να προσπαθήσεις πάλι εάν αυτό θέλεις. 

Κ εγώ έτσι ακριβώς με τον ύπνο.. Πωωω κορίτσια μου υπομονή γιατί αϋπνία τώρα, αϋπνία όταν έρθουν τα μωρά, να δω πως την βγάλουμε!! :D

Είμαι 34 και 3 σήμερα και μετράω τις μέρες σαν φαντάρος. Άσε πολύ ταλαιπωρία... Εγώ ευελπιστώ μετά να μπορούμε να κοιμηθούμε τουλάχιστον έστω και λίγο... Γιατί θα κουραζομαστε ενώ τώρα έχουμε την εγκυμοσύνη που δεν μας αφήνει και προσωπικά εγώ δεν κάνω κ πολλά σχεδόν τίποτα ούτε δουλειές ούτε μαγειρεύω κ δε βγαίνω κ έξω μ όλη τη κατάσταση κ δεν κουράζομαι... Νόμιζα πως ήμουν η μοναδική στην ομάδα που δεν είχα καλό ύπνο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lalom είπε:

Είμαι 34 και 3 σήμερα και μετράω τις μέρες σαν φαντάρος. Άσε πολύ ταλαιπωρία... Εγώ ευελπιστώ μετά να μπορούμε να κοιμηθούμε τουλάχιστον έστω και λίγο... Γιατί θα κουραζομαστε ενώ τώρα έχουμε την εγκυμοσύνη που δεν μας αφήνει και προσωπικά εγώ δεν κάνω κ πολλά σχεδόν τίποτα ούτε δουλειές ούτε μαγειρεύω κ δε βγαίνω κ έξω μ όλη τη κατάσταση κ δεν κουράζομαι... Νόμιζα πως ήμουν η μοναδική στην ομάδα που δεν είχα καλό ύπνο.. 

Όχι δεν είσαι μόνη! Κ εγω που κάνω δουλειές, ότι με αφήνει ο άντρας μου δηλαδή, μη νομίζεις, δεν κουράζομαι τόσο για να ξεχνάω να ξυπνήσω. Κ εγω ετσι μετράω, 33 και σήμερα! Μαξίμουμ δηλαδή! Χαχαχα! Υπομονή κόρες! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lalom είπε:

Είμαι 34 και 3 σήμερα και μετράω τις μέρες σαν φαντάρος. Άσε πολύ ταλαιπωρία... Εγώ ευελπιστώ μετά να μπορούμε να κοιμηθούμε τουλάχιστον έστω και λίγο... Γιατί θα κουραζομαστε ενώ τώρα έχουμε την εγκυμοσύνη που δεν μας αφήνει και προσωπικά εγώ δεν κάνω κ πολλά σχεδόν τίποτα ούτε δουλειές ούτε μαγειρεύω κ δε βγαίνω κ έξω μ όλη τη κατάσταση κ δεν κουράζομαι... Νόμιζα πως ήμουν η μοναδική στην ομάδα που δεν είχα καλό ύπνο.. 

Ουτε θυμαμαι απο ποτε εχω να κοιμηθω πριν τις 3πμ.Νομιζω εναν χρονο,πριν μεινω εγκυος γιατι δουλευα νυχτες στο νοσοκομειο.Και πιρα αδεια οταν αρχισαν οι εμμετοι οποτε συνεχιστικε το κακο.Παντως αν θιλασω παλι ,που το ευχομαι θα φτασει Αυγουστος για να κοιμιθω σωστα,το νωριτερο.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

@kastel ναι ελειπε η παλαμη απο το αριστερο χερι του, οπως μου ειπαν με βαση υπερηχου. Οταν ζητησα να κανω αμνιοπαρακεντηση μου ειπαν οτι ηταν χασιμο χρονου καθως το μωρο επασχε απο μυοσκελετικη δυσπλασια και μαλιστα τυπου 2 δηλαδη θανατηφορα. Οποτε μου ειπαν οτι επαιζα κ τη ζωη μου γιατι μεχρι να εβγαινε η αμνιο μπορει να πεθαινε απο στιγμη σε στιγμη μεσα. Απο.ολα οσα μου ειπαν στον καρυοτυπο δεν βγηκε ΤΙΠΟΤΑ. Και η απαντηση του γιατρου ηταν οτι ειχε καποιο σπανιο συνδρομο που δεν το γνωριζουν!!!! Και να μη το ψαξω αλλο να το θεωρησω τυχαιο γεγονος. 

Για αυτο να ακουτε μονο γενετιστες. Και τη καρδια σας!!!!! Ευχομαι σε ολες να σας πανε κατευχην και συντομα με τα μωρακια αγκαλια σας !! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Υπνος;;;;τι ειναι αυτο;;;;εχω να κοιμηθω μηνες...τωρα προστεθηκε ταχυκαρδια κ συνεχιζεται ο πονος κ το πρηξιμο των χεριων!!!Χωρια που για να αλλαξω πλευρο θελω κλαρκ!!!!

Υπομονηηηηη...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , dim_mary είπε:

@kastel ναι ελειπε η παλαμη απο το αριστερο χερι του, οπως μου ειπαν με βαση υπερηχου. Οταν ζητησα να κανω αμνιοπαρακεντηση μου ειπαν οτι ηταν χασιμο χρονου καθως το μωρο επασχε απο μυοσκελετικη δυσπλασια και μαλιστα τυπου 2 δηλαδη θανατηφορα. Οποτε μου ειπαν οτι επαιζα κ τη ζωη μου γιατι μεχρι να εβγαινε η αμνιο μπορει να πεθαινε απο στιγμη σε στιγμη μεσα. Απο.ολα οσα μου ειπαν στον καρυοτυπο δεν βγηκε ΤΙΠΟΤΑ. Και η απαντηση του γιατρου ηταν οτι ειχε καποιο σπανιο συνδρομο που δεν το γνωριζουν!!!! Και να μη το ψαξω αλλο να το θεωρησω τυχαιο γεγονος. 

Για αυτο να ακουτε μονο γενετιστες. Και τη καρδια σας!!!!! Ευχομαι σε ολες να σας πανε κατευχην και συντομα με τα μωρακια αγκαλια σας !! 

Ρε συ διαβάζω αυτά που γράφεις κ ειλικρινά έχω σοκαριστει....... Δηλ παίζει οι γιατροί να κάναν λάθος? Ο γενετιστής τι έλεγε??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Υπνος;;;;τι ειναι αυτο;;;;εχω να κοιμηθω μηνες...τωρα προστεθηκε ταχυκαρδια κ συνεχιζεται ο πονος κ το πρηξιμο των χεριων!!!Χωρια που για να αλλαξω πλευρο θελω κλαρκ!!!!

Υπομονηηηηη...

Αχχχ εγώ είχα και στον 5ομηνα ταχυκαρδία. 6ο με 7ο ήμουν πιο άνετη με τη ταχυκαρδία αλλά με. Τον ύπνο. Μόνιμα ξυοναγα άκυρες ώρες και μετά έκανα κάνα δίωρο να ξανακοιμηθω. Κ τώρα όπως λες. Κ συ προστέθηκε ταχυκαρδία πάλι έλεος. Χάχα α και γω θέλω Κλαρκ το λιγότερο... κ ζορίζομαι και όταν τρώω λίγο πιο γρήγορα αστα. Υπομονήηηηηηη

Link to comment
Share on other sites

Αχ έχετε όλες ταχυκαρδία ε;!;!;! Πάλι καλά, νομιζα ήμουν η μόνη που τις είχα λόγω βάρους.

Πώς πατε με τα κιλά;!;!;! Εγώ ήμουν στα 7 προ Κλεισούρας και τώρα ειμαι στα συν 2 με 2μιση.... βέβαια 2μιση κιλά είναι και ο μικρός. Αχ να μην παρω αλλα, πόσο θα φτασω;!;!;! 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , dim_mary είπε:

@kastel ναι ελειπε η παλαμη απο το αριστερο χερι του, οπως μου ειπαν με βαση υπερηχου. Οταν ζητησα να κανω αμνιοπαρακεντηση μου ειπαν οτι ηταν χασιμο χρονου καθως το μωρο επασχε απο μυοσκελετικη δυσπλασια και μαλιστα τυπου 2 δηλαδη θανατηφορα. Οποτε μου ειπαν οτι επαιζα κ τη ζωη μου γιατι μεχρι να εβγαινε η αμνιο μπορει να πεθαινε απο στιγμη σε στιγμη μεσα. Απο.ολα οσα μου ειπαν στον καρυοτυπο δεν βγηκε ΤΙΠΟΤΑ. Και η απαντηση του γιατρου ηταν οτι ειχε καποιο σπανιο συνδρομο που δεν το γνωριζουν!!!! Και να μη το ψαξω αλλο να το θεωρησω τυχαιο γεγονος. 

Για αυτο να ακουτε μονο γενετιστες. Και τη καρδια σας!!!!! Ευχομαι σε ολες να σας πανε κατευχην και συντομα με τα μωρακια αγκαλια σας !! 

Ζορίζομαι πολύ κατάλαβα τι έχει συμβεί αλήθεια στο λέω. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι 3 γιατροί έκαναν το ίδιο λάθος από την άλλη η αμνιο υπάρχει για κάποιο λόγο και ήταν λάθος που δεν έγινε κατά τη γνώμη μου. Να είσαι δυνατή γιατί καταλαβαίνω ότι οι αμφιβολίες είναι δύσκολος συνοδοιπόρος. 

Just now, dinaki23 είπε:

Υπνος;;;;τι ειναι αυτο;;;;εχω να κοιμηθω μηνες...τωρα προστεθηκε ταχυκαρδια κ συνεχιζεται ο πονος κ το πρηξιμο των χεριων!!!Χωρια που για να αλλαξω πλευρο θελω κλαρκ!!!!

Υπομονηηηηη...

Μία από τα ίδια!!! Ο αντρας μου γελάει όταν με βλέπει να ξαπλώνω και φωνάζει "έλα, δωστο λίγο ακόμη"! 

 

@ZOIRITA20813εγώ είμαι +15 και ξέρω με σιγουριά ότι τα 3 είναι από το άνευ προηγουμένων φαΐ που έριξα τα Χριστούγεννα και τον Γενάρη που ήμουν στην Ελλάδα. Τα υπόλοιπα θέλω να πιστεύω ότι κάπως θα τα χάσω, θέλω να πιστεύω ξαναλέω. Έχω ήδη στο μυαλό μου ότι θα αρχίσω διατροφή, ψάχνω ειδικό. Πάλι καλά που έβαλες τόσα λίγα, ζηλεύω!! ❤️Θανσου είναι πιο εύκολα να τα χάσεις. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Υπνος;;;;τι ειναι αυτο;;;;εχω να κοιμηθω μηνες...τωρα προστεθηκε ταχυκαρδια κ συνεχιζεται ο πονος κ το πρηξιμο των χεριων!!!Χωρια που για να αλλαξω πλευρο θελω κλαρκ!!!!

Υπομονηηηηη...

Εντωμεταξύ ανά μιάμιση με μαξ 2 ώρες σηκώνομαι για κατούρημα. Μέχρι να σηκωθώ (με βιντσι )  μου έχουν φύγει και λίγα, οπότε μεχρι να αλλάξω εσώρουχο, να πλυθω τοπικα και να ξαναπαω κρεβατι περνάει μισή ώρα. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

@Mum to be καλησπέρα μίλησα με την γενετιστρια. Εσένα δείχνει στις μετρήσεις ότι ναι κάτω από φυσιολογικό στις μετρησεις? Ενώ εμένα το μηριαίο είναι κάτω από το κατώτερο.

Απο τι καταλάβα για το ύψος του μωρού δεν παίζει ρόλο πόσα κιλά γεννηθηκαμε αλλά πόσο ύψος είμαστε εμείς κ οι γονείς μας(το γενεαλογικό δέντρο) κ πως είναι τα άκρα μας βάση του κορμού μας αναλογικά. Η γενετιστρια στη δική μας περίπτωση (που δεν είναι εύκολη) μας μίλησε για ιδιοπαθής κοντό ανάστημα να ναι το πιο πιθανό σενάριο χωρίς να μπορεί να αποκλείσει αλλά να το θεωρεί ελάχιστες πιθανότητες ήπια υποχοδροπλασια. Σε δύο βδομάδες θα ξανά κάνουμε ντοπλερ κ τότε θα έχει καλύτερη εικόνα να μας πει...

Ενώ τα στέιλα στο ΙΚΑ δε μου έχουν απαντήσει ακόμα..

Δες κ Η&m  mothercare έχουν πολύ ωραία.. orchestra έχω πολλά άλλα να ξέρεις έχουν στενή φόρμα.. 

Καλησπέρα κορίτσι.. είδα τη συζήτηση και είπα να σου γράψω για να σε καθυησυχασω όσο γίνεται..μην σε αγχωνουν τόσο οι μετρήσεις στον υπέρηχο,ειδικά Αφού έκανες και αμνιοπαρακεντηση και βγήκανε καλά όλα.. Εγώ έχω ένα κοριτσάκι τώρα 4μιση μηνών..Μέχρι την 33η εβδομάδα όλα έδειχναν μια χαρά από εκεί και πέρα άρχισε να μου λέει ο γυναικολόγος μου ότι το μωρό έμεινε η κοιλίτσα του πίσω μια βδομάδα και ότι βγαίνει το βάρος του χαμηλο και ότι είναι πολύ οριακά στις καμπύλες.. έκανα κάθε εβδομάδα ντοπλερ και μου έλεγε θα περιμένουμε το πολύ μέχρι την 37η εβδομάδα και μετά θα το πάρουμε τυχεροί θα είμαστε αν πάει 2μιση κιλά.. πήγα και σε άλλο γιατρό τα ίδια.. μου λέγανε για IUGR και τέτοια...Εγώ ένα χαλί μαύρο κλάμα και κακο..συν ότι είχα και διαβήτη κύησης..παρ' όλα αυτά εγώ πίστευα ότι έχω απλά ένα μικρό μωρό γιατι και Εγώ  μικροκαμωμένη είμαι.. Άλλα και πάλι φοβόμουνα..Και κάθε μέρα που περνούσε έλεγα γιατί να μένει πίσω το μωρό μου στις μετρήσεις..με είχε φάει όλο αυτό...Για να μην μακρυγορω θέλω να καταλήξω πως τελικά πήγα με πρόκληση και γέννησα στις 38+5 εβδομάδες και το μωρό μου γεννήθηκε 3020 κιλά παρακαλώ!!!και ειναι και πολυ αφρατουλα τωρα με μπουτακια και μαγουλακια φουσκωτα για δαγκωμα!!!!!Εκεί που μου λέγανε αν γεννηθεί 2,5 θα είμαι τυχερή... και Τελικά όλα μια χαρά πηγανε..συμπέρασμα???πολλές φορές τα μηχανήματα είναι απλά μηχανήματα και κάνουνε και λαθάκια...Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα,μια χαρά είναι το μωράκι σου,θα το δεις..όλα να πάνε καλά και με το καλό να το υποδεχτεις!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...