Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Bluee19 είπε:

      η οικονομ σου είχε πει πως έχει λίγο αυξημένες τιμές απλώς δεν χρειάζεσαι αντιπηκτικές ή σου είχε πει πως η εξετάσεις σου είναι καθαρές ; 

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

33 βδομάδων 1780 γρ  εσένα πόσο είναι?

32 εβδομάδων 1830 . Σχεδόν ίδιο βάρος έχουν.Πιστευω οτι απλά θα βγουν μικρά μωράκια. Στο Ντόπλερ που έκανα δείχνειοτι ο πλακουντας λειτουργεί περίφημα, οπότε για αυτό δεν ανησυχουν οι γιατροι. Περιμένω μέσα στις επόμενες βδομάδες να δω ποσο θα μεγαλώσει.Παντως η διατροφή και τα κιλά της μαμάς μάλλον δεν παιζουν και μεγάλο ρόλο για τα κιλά του μωρου, γιατί τρώω πολυ μοσχάρι λόγω χαμηλού αιματοκριτη ,πολλα αυγά και έχω παρει και αρκετά κιλά(επειδή έκοψα το κάπνισμα και τσιμπολογουσα όλη την ώρα) , αλλά το μωρό παίρνει βάρος με το σταγονόμετρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Στο Λουξεμβούργο από την ημέρα εγκλεισμού δεν θα μπορούσε να κάνει πιο όμορφες και ηλιολουστες μέρες... Ευτυχώς δεν έχουμε απαγόρευση κυκλοφορίας και βγάζω το μικρό λίγο στη γειτονιά. 

@kastel δυστυχώς όλες οι πτήσεις ακυρώθηκαν και έτσι αν όλα πάνε καλά ίσως η μαμά μου έρθει το Μάιο. Είμαι να σκάσω. Απλά πρέπει να χωνέψω ότι θα γεννήσω μόνη κα θα είμαι τελείως μόνη μέχρι να έρθει η ώρα να βγω από το μαιευτήριο. Δύσκολοι καιροί για έγκυες και γέννες... :)

εγώ άρχισα να έχω πονάκια. Κάποιες μέρες είναι δύσκολα αλλά όλη μέρα με το παιδί κουράζομαι οπότε δεν περιμένω κάτι άλλο. Αύριο θα πάω στο γιατρό να δω τι θα μου πει. Θα σας στείλω τα νέα μου.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Αυτά που κουνιουνται λένε δεν βολευουν τα μωρά γιατί είναι πολύ ξάπλωτα. 

Μάλλον θα πάρω ένα απλό άλλωστε τα χρήματα που μπορουν να διαθέσουν τα παιδιά  είναι 50 ευρώ . Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι σχεδόν όλα.λενε μέγιστο βάρος 9 κιλά. Εμένα ο δικός μου θα βγει μεγάλος. Πόσο μηνών είναι περίπου 9 κιλα;

Εμενα χρονισε 9,5 κιλα και ιταν στο μεσο ορο.Εξαλλου μετα τον 6ο δεν καθονται στο ριλαξ.Οσο και να βγει ανετα τον παιρνει ως τοτε

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Στο Λουξεμβούργο από την ημέρα εγκλεισμού δεν θα μπορούσε να κάνει πιο όμορφες και ηλιολουστες μέρες... Ευτυχώς δεν έχουμε απαγόρευση κυκλοφορίας και βγάζω το μικρό λίγο στη γειτονιά. 

@kastel δυστυχώς όλες οι πτήσεις ακυρώθηκαν και έτσι αν όλα πάνε καλά ίσως η μαμά μου έρθει το Μάιο. Είμαι να σκάσω. Απλά πρέπει να χωνέψω ότι θα γεννήσω μόνη κα θα είμαι τελείως μόνη μέχρι να έρθει η ώρα να βγω από το μαιευτήριο. Δύσκολοι καιροί για έγκυες και γέννες... :)

εγώ άρχισα να έχω πονάκια. Κάποιες μέρες είναι δύσκολα αλλά όλη μέρα με το παιδί κουράζομαι οπότε δεν περιμένω κάτι άλλο. Αύριο θα πάω στο γιατρό να δω τι θα μου πει. Θα σας στείλω τα νέα μου.

Πολλά φιλιά σε όλες!!!

 

Αντε ρε, ούτε Βέλγιο τελικά; μας έχουν τρελάνει άσε.. Υπομονή και σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς B)

Όσο για τον καιρό, κ εδω άνοιξη! 18 βαθμούς σήμερα! Ευτυχώς που δεν έχουμε κ εμείς απογορευση κυκλοφορίας. 

Δύσκολα κορίτσια μου αλλά τι να κάνουμε, θα το υποστούμε κ αυτό. Ας ελπίσουμε να έχουν υγεία οι δικοί μας, τα μωρά και φυσικά εμείς. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Εμενα χρονισε 9,5 κιλα και ιταν στο μεσο ορο.Εξαλλου μετα τον 6ο δεν καθονται στο ριλαξ.Οσο και να βγει ανετα τον παιρνει ως τοτε

Α ωραία...να τους πω να το παραγγείλουν τότε...Σε ευχαριστώ

@Μαρία_Λ τι εννοείς έχεις πονακια;

@Rafaelatarzan τι ωραια νέα... πόσο πήγε η νύφη μας;!;!; θα σας πετυχουμε το καλοκαιρι στην Λούτσα για μπάνιο χαχα 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Α ωραία...να τους πω να το παραγγείλουν τότε...Σε ευχαριστώ

@Μαρία_Λ τι εννοείς έχεις πονακια;

@Rafaelatarzan τι ωραια νέα... πόσο πήγε η νύφη μας;!;!; θα σας πετυχουμε το καλοκαιρι στην Λούτσα για μπάνιο χαχα 

Εσυ πως είσαι κορίτσι μου;; μετράς μέρες σαν φαντάρος; ; οσο για το ριλάξ έχω πήρα το babymoov που κουνιέται μόνο του δεξιά αριστερά, ξαπλώνει και γίνεται πιο όρθιο αν θέλεις. Ελπίζω να κάτσει το παιδάκι μου. ❤️

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Α ωραία...να τους πω να το παραγγείλουν τότε...Σε ευχαριστώ

@Μαρία_Λ τι εννοείς έχεις πονακια;

@Rafaelatarzan τι ωραια νέα... πόσο πήγε η νύφη μας;!;!; θα σας πετυχουμε το καλοκαιρι στην Λούτσα για μπάνιο χαχα 

αμε άμα πολύ κοντά είμαστε κ μεις....1970 γρ σήμερα η νύφη σ...εεεεεεεεεεεεε είδες??? γινόμαστε γυναίκες ποια.. χαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Εσυ πως είσαι κορίτσι μου;; μετράς μέρες σαν φαντάρος; ; οσο για το ριλάξ έχω πήρα το babymoov που κουνιέται μόνο του δεξιά αριστερά, ξαπλώνει και γίνεται πιο όρθιο αν θέλεις. Ελπίζω να κάτσει το παιδάκι μου. ❤️

Ναι αγαπημενη μου Μετραω ναι ναι..λογικα απο αυτην ή την αλλη εβδομαδα θα αρχισω και να κανω καρδιοτοκογραφο....ο γιατρός υπολογίζει 5 με 8 Μάη. Εγώ θα του πω όσο πιο νωρίς να τον πάρουμε οπότε λογικά μου έμειναν βαριά 30 μέρες...

Οι συσπάσεις σου σταματησαν; εγώ πια όταν κάθομαι πονάω από κάτω, καπου στις ωοθήκες. Η κοιλια μου ειναι τεραστια αλλα ο μικρός σήμερα έδωσε εύκολα σημεία ζωής και δεν ανησυχώ. 

 

 

 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από την ηλιόλουστη Κύπρο. 22 βαθμούς έχουμε εμείς. 

Να ρωτήσω έχετε Ελλάδα και Βέλγιο σπσγορετυτικο τα βράδια; 

Εδω είμαστε λίγο απελπιστικά. Μόνο μία φορά τη μέρα μπορείς να βγεις να πας κάπου εκτός από το σκυλάκι που πρέπει να είναι εντός του τετραγώνου σου.... Και τα βράδυ απαγορεύεται τελείως από τις 9 το βράδυ έως τις 6 το πρωί... 

 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ginpuam είπε:

Καλησπέρα και από την ηλιόλουστη Κύπρο. 22 βαθμούς έχουμε εμείς. 

Να ρωτήσω έχετε Ελλάδα και Βέλγιο σπσγορετυτικο τα βράδια; 

Εδω είμαστε λίγο απελπιστικά. Μόνο μία φορά τη μέρα μπορείς να βγεις να πας κάπου εκτός από το σκυλάκι που πρέπει να είναι εντός του τετραγώνου σου.... Και τα βράδυ απαγορεύεται τελείως από τις 9 το βράδυ έως τις 6 το πρωί... 

 

Καλησπερα.Οχι Ελλαδα δεν εχουμε.Οποια ωρα θελεις βγαινεις κι οσες φορες αρκει να στειλεις το μην μετακινισις .Αν και σκεφτονται να το κανουν 2 φορες τι μερα.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ZOIRITA20813 είπε:

Ναι αγαπημενη μου Μετραω ναι ναι..λογικα απο αυτην ή την αλλη εβδομαδα θα αρχισω και να κανω καρδιοτοκογραφο....ο γιατρός υπολογίζει 5 με 8 Μάη. Εγώ θα του πω όσο πιο νωρίς να τον πάρουμε οπότε λογικά μου έμειναν βαριά 30 μέρες...

Οι συσπάσεις σου σταματησαν; εγώ πια όταν κάθομαι πονάω από κάτω, καπου στις ωοθήκες. Η κοιλια μου ειναι τεραστια αλλα ο μικρός σήμερα έδωσε εύκολα σημεία ζωής και δεν ανησυχώ. 

 

 

 

Αχ λίγο έμεινε.. Κ ργω μετράω γιατί έχω γίνει δυσκίνητη. Το μωρό είναι τέρμα χαμηλα και περπατάω λες και είναι ανάμεσα στα πόδια μου :P. Είχα τις συσπασεις braxton και τώρα είναι οκ. Πάλι έχω 5-6 τη μέρα αλλά νορμάλ. Τώρα και να έχω κανονικές δεν με νοιάζει, Παρασκευή μπαίνω στο μήνα μου. Καισαρική θα κάνεις η λέτε να πας με πρόκληση; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα να μοιραστώ κ εγώ μαζί σας το άγχος μου! Κάναμε το ντοπλερ μας σήμερα και διαπιστώσαμε από τις μετρήσεις ότι έχουμε μείνει πίσω στο βάρος, είμαστε 1845 γρ κ η κοιλιτσα φαίνεται μικρή. Θα την ξαναδούμε σε δυο εβδομάδες κ σε τρεις ξανά ντοπλερ. Θυμάμαι ότι κ αλλα κορίτσια είχαν αντίστοιχα θεματάκια αν θέλετε να μου γράψετε πως συνεχίστηκε η ανάπτυξη θα με βοηθήσετε να ξεαγχωθω λιγακι! Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα να μοιραστώ κ εγώ μαζί σας το άγχος μου! Κάναμε το ντοπλερ μας σήμερα και διαπιστώσαμε από τις μετρήσεις ότι έχουμε μείνει πίσω στο βάρος, είμαστε 1845 γρ κ η κοιλιτσα φαίνεται μικρή. Θα την ξαναδούμε σε δυο εβδομάδες κ σε τρεις ξανά ντοπλερ. Θυμάμαι ότι κ αλλα κορίτσια είχαν αντίστοιχα θεματάκια αν θέλετε να μου γράψετε πως συνεχίστηκε η ανάπτυξη θα με βοηθήσετε να ξεαγχωθω λιγακι! Ευχαριστώ!!

Καλησπέρα και σε σένα. Δεν είναι τα κιλά της μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες;; δεν έχω μεγάλη εμπειρία αλλά αν είσαι 32 και κάτι, είναι τόσο πίσω στην πραγματικότητα; Ή μήπως εννοείς ότι δεν έβαλε από την προηγούμενη μέτρηση;; 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλησπέρα και σε σένα. Δεν είναι τα κιλά της μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες;; δεν έχω μεγάλη εμπειρία αλλά αν είσαι 32 και κάτι, είναι τόσο πίσω στην πραγματικότητα; Ή μήπως εννοείς ότι δεν έβαλε από την προηγούμενη μέτρηση;; 

Βασικά η μέτρηση στην κοιλιτσα έχει μείνει πίσω αρκετά κ σε δυο εβδομάδες έβαλε 200 γρ. Μέσα στα φυσιολογικά είναι αλλά έχει κατέβει θέση πλέον είμαστε στην 35η ενώ στην Β επιπέδου είμασταν 85η κ λέγαμε ότι θα είναι μεγάλη. Εν τω μεταξύ βέβαια εγώ ξεκίνησα διατροφή για σάκχαρο το οποίο όμως είναι καλά ελεγχόμενο μέχρι στιγμης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Βασικά η μέτρηση στην κοιλιτσα έχει μείνει πίσω αρκετά κ σε δυο εβδομάδες έβαλε 200 γρ. Μέσα στα φυσιολογικά είναι αλλά έχει κατέβει θέση πλέον είμαστε στην 35η ενώ στην Β επιπέδου είμασταν 85η κ λέγαμε ότι θα είναι μεγάλη. Εν τω μεταξύ βέβαια εγώ ξεκίνησα διατροφή για σάκχαρο το οποίο όμως είναι καλά ελεγχόμενο μέχρι στιγμης

Αρα δεν υπάρχει μεγάλος λόγος ανησυχίας όσο είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες. Σίγουρα δεν έβαλε πολυ από την προηγούμενη μέτρηση αλλά μη ξεχνάμε ότι και στα μηχανήματα υπάρχει απόκλιση. Φυσικά και καλά θα κάνεις να το παρακολουθείς κ αν νιώθεις ανασφαλής να το ψάξεις λίγο περισσότερο με κάποιον δεύτερο γιατρό ίσως; δεν ξέρω αλλά προς το παρόν να είσαι ήρεμη γιατί είναι μια χαρά το μπουμπουκακι σου.,❤️

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...