Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, dinaki23 είπε:

Το μαγνησιο γιατι απο δω κ περα τις θελουμε τις συσπασεις...Ολα καλα με τον μπεμπη!!Και οι πονοι χαμηλα ειναι καλο σημαδι μου ειπε,οτι προετοιμαζεται καλα ημητρα!!Επισης πηρα 3 κιλα χιχι...να περπαταω μια ωρα τη μερα...ο μπεμπης ειναι 2μιση κιλα...μου ειπε κ για την κλιμικη...πριν γεννησω μονο ο αντρας μου εκει κ μετα ενας συνοδος και για τις τρεις μερες...

Κι εμένα ο μικρός είναι 2750 γραμμάρια περίπου με απόκλιση βέβαια. Εμένα το παιδι είναι ψηλά, λογικά είναι το έντερο που πονάει , έχω και την δυσκοιλιότητα. 

Στο Ιασώ που καλεσα πάντως μου ειπαν μονο τον μπαμπα αφηνουν ,πυτε συνοδο το βραδυ ουτε τπτ. 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κι εμένα ο μικρός είναι 2750 γραμμάρια περίπου με απόκλιση βέβαια. Εμένα το παιδι είναι ψηλά, λογικά είναι το έντερο που πονάει , έχω και την δυσκοιλιότητα. 

Στο Ιασώ που καλεσα πάντως μου ειπαν μονο τον μπαμπα αφηνουν ,πυτε συνοδο το βραδυ ουτε τπτ. 

 

Εγω θα γεννησω στο Αγρινιο...εδω δεν εχουμε κρουσματα(κ ελπιζω να διατηρηθει ετσι η κατασταση) οποτε μαλλον γι αυτο ειναι λιγο πιο ελαστικα...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κι εμένα ο μικρός είναι 2750 γραμμάρια περίπου με απόκλιση βέβαια. Εμένα το παιδι είναι ψηλά, λογικά είναι το έντερο που πονάει , έχω και την δυσκοιλιότητα. 

Στο Ιασώ που καλεσα πάντως μου ειπαν μονο τον μπαμπα αφηνουν ,πυτε συνοδο το βραδυ ουτε τπτ. 

 

Δεν σε έχω ξεχάσει που ήθελες λεπτομέρειες για το Ιασώ, απλά εχω μπλέξει λίγο...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Ξένη πως εισαι εσύ; τι κάνει η μπέμπα σου; την πήρες; 

Καλημέρα....Καλά είμαι,  με την καισαρική δεν είχα κανένα θέμα,  όταν γύρισα στο σπίτι μετά από τέσσερις μέρες μέχρι και μπρούμυτα κοιμήθηκα...Η μπέμπα καλά είναι,  έχει πάρει και βάρος,  πηγαίνω την ταιζω κάθε μέρα για να μου δείξουν πως να την πιάνω,  πως θέλει να τρώει....Είναι λίγο λαιμαργη και μόλις της βάζω το μπουκάλι γίνεται πανικός...χαχαχχ..Δεν την έχουμε πάρει ακόμα από το νοσοκομείο,  είναι στην απλή παρακολούθηση,  την κρατάνε γιατί στο φαγητό μερικές φορές της πέφτει το οξυγόνο...λογικό γιατί στην αρχή την τάιζαν με πιπίλα που έβγαζε πολύ γάλα μετά τους έκανα την παρατήρηση, της αλλαξαν πιπίλα,  μετά έτρωγε καλύτερα αλλά και πάλι κάνει μικρές πτώσεις λόγω της ανωριμότητας...Αλλά για την ηλικία της είναι αστέρι!!!!

  • Μου αρέσει 7

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα....Καλά είμαι,  με την καισαρική δεν είχα κανένα θέμα,  όταν γύρισα στο σπίτι μετά από τέσσερις μέρες μέχρι και μπρούμυτα κοιμήθηκα...Η μπέμπα καλά είναι,  έχει πάρει και βάρος,  πηγαίνω την ταιζω κάθε μέρα για να μου δείξουν πως να την πιάνω,  πως θέλει να τρώει....Είναι λίγο λαιμαργη και μόλις της βάζω το μπουκάλι γίνεται πανικός...χαχαχχ..Δεν την έχουμε πάρει ακόμα από το νοσοκομείο,  είναι στην απλή παρακολούθηση,  την κρατάνε γιατί στο φαγητό μερικές φορές της πέφτει το οξυγόνο...λογικό γιατί στην αρχή την τάιζαν με πιπίλα που έβγαζε πολύ γάλα μετά τους έκανα την παρατήρηση, της αλλαξαν πιπίλα,  μετά έτρωγε καλύτερα αλλά και πάλι κάνει μικρές πτώσεις λόγω της ανωριμότητας...Αλλά για την ηλικία της είναι αστέρι!!!!

Μπράβο το μπουμπούκι σου! Γερή να είναι.. Τα μωρά που τρώνε λαίμαργα με κάνουν και γελάω! Γλύκα! Να είστε καλά και οι δύο και ελπίζω να την πάρεις σύντομα σπίτι,να βρείτε ρυθμούς. 

  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μ....ΒΓΑΊΝΟΥΜΕ  ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.

η μικρή μ πήγε 2150 γρ. τρώει 50 ml κ παίρνει βάρος από 40 έως 60 γρ την μερα...

μόλις δίνω μπουκαλι κανιε κ μενα τον ίδιο χαμό με την ξένη μας..θα φάει κ μενα στο τέλος..αχχαχαχα 

σε λίγο θα πάω να ταΐσω κ ν στην δω...

από αύριο θα την κάνω όλο Ρολόγια....

εσείς πως εισται??? Φιλάκια πολλά κ να προσέχετε οκες σας 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ....ΒΓΑΊΝΟΥΜΕ  ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.

η μικρή μ πήγε 2150 γρ. τρώει 50 ml κ παίρνει βάρος από 40 έως 60 γρ την μερα...

μόλις δίνω μπουκαλι κανιε κ μενα τον ίδιο χαμό με την ξένη μας..θα φάει κ μενα στο τέλος..αχχαχαχα 

σε λίγο θα πάω να ταΐσω κ ν στην δω...

από αύριο θα την κάνω όλο Ρολόγια....

εσείς πως εισται??? Φιλάκια πολλά κ να προσέχετε οκες σας 

Τέλεια κορίτσι μου! Με το καλό να πάτε σπίτι σας και να την χαρείτε επιτέλους. Μια χαρά τα κιλά της, μπράβο. Γερή να είναι κ εσένα ή μικρή σου πάντα. 

Εγώ έχω σκυλοβαρεθει σπίτι αλλά τι να κάνουμε.. Σήμερα ή αύριο θα πάω νοσοκομείο να δω τι γίνεται κ εκεί. Έχω κάποιες συσπάσεις οι οποίες δεν δυναμώνουν άρα δεν έρχεται η ώρα ακόμη :mrgreen:. Κατά τα άλλα, μετράμε τις μερες αντίστροφα σαν φαντάροι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Με το καλό να πάτε σπίτι σας και να την χαρείτε επιτέλους. Μια χαρά τα κιλά της, μπράβο. Γερή να είναι κ εσένα ή μικρή σου πάντα. 

Εγώ έχω σκυλοβαρεθει σπίτι αλλά τι να κάνουμε.. Σήμερα ή αύριο θα πάω νοσοκομείο να δω τι γίνεται κ εκεί. Έχω κάποιες συσπάσεις οι οποίες δεν δυναμώνουν άρα δεν έρχεται η ώρα ακόμη :mrgreen:. Κατά τα άλλα, μετράμε τις μερες αντίστροφα σαν φαντάροι. 

Εγώ περιμένω πως κ πως να πάω σπίτι μ..αλλλα να  μ πεις  εδώ που είμαι λογικό να το αποζητω.....υπομονή φιλη μ έρχεται ο μικρός σ να σε τρελάνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια...εχει παρει καμμια φωλια;;;μου εκαναν δωρο μια κ αναρωτιεμαι αν πρεπει να την πλυνω...γραφει το καρτελακι οτι πλενεται αλλα δεν χωραει στο πλυντηριο!και στο χερι δε νομιζω να μπορεσω...απλα την βγαζω στομ ηλιο λ την αεριζω καθε μερα!!


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dinaki23 είπε:

Κοριτσια...εχει παρει καμμια φωλια;;;μου εκαναν δωρο μια κ αναρωτιεμαι αν πρεπει να την πλυνω...γραφει το καρτελακι οτι πλενεται αλλα δεν χωραει στο πλυντηριο!και στο χερι δε νομιζω να μπορεσω...απλα την βγαζω στομ ηλιο λ την αεριζω καθε μερα!!

Εγώ!! Και είναι και πανέμορφη αλλααααααα με την όλη κατάσταση δεν εχει έρθει ακόμη! Θα σου έλεγα να την πλύνεις.. Έστω στη μπανιέρα με λίγο παιδικό απορρυπαντικο και μετά ξέπλυμα σιγά σιγά. Αν όμως ξέρεις και εμπιστεύεσαι τα άτομα που την είχαν πριν, οκ. Εμένα που είναι καινούρια σίγουρα θα την πλυνω δεν γίνεται αλλιώς δυστυχώς. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , kastel είπε:

Εγώ!! Και είναι και πανέμορφη αλλααααααα με την όλη κατάσταση δεν εχει έρθει ακόμη! Θα σου έλεγα να την πλύνεις.. Έστω στη μπανιέρα με λίγο παιδικό απορρυπαντικο και μετά ξέπλυμα σιγά σιγά. Αν όμως ξέρεις και εμπιστεύεσαι τα άτομα που την είχαν πριν, οκ. Εμένα που είναι καινούρια σίγουρα θα την πλυνω δεν γίνεται αλλιώς δυστυχώς. 

καινουργια ειναι κ εμενα!!Θα κανω ενα κοπο να την πλυνω...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια.Εκανα το ντομπλερ.Ολα καλα.Ο μικρος 2150. Εγω κλασικα εχασα λιγο.Σε 2 βδομαδες παλι.

Μία χαρά το μωρακι σου!! Μπράβο, να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος. 

Just now, dinaki23 είπε:

καινουργια ειναι κ εμενα!!Θα κανω ενα κοπο να την πλυνω...

Ωχ βλακεια σόρι, κατάλαβα ότι στην έδωσαν γνωστοί όχι ότι σου την έφεραν σαν δώρο :mrgreen:. Ναι ναι να την πλύνεις κορίτσι μου γιατί δυστυχώς στα εργοστάσια δεν ξέρεις ποτέ τις συνθήκες παραγωγής. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Comet μια χαρά το μωράκι σου! 

Κορίτσια τι ακριβώς είναι η φωλιά; Πρώτη φορά το ακούω! 

Εγώ πρέπει να βρω το παλιό στρώμα της κούνιας... κάποια κουβερτάκια που τα είχαμε καλά αποθηκευμένα μυρίζουν υγρασία. 

Ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρουμε καινούργιο στρώμα... άτιμη υγρασία τα καταστρέφει όλα. Σκέφτομαι να πλύνω και τα υφάσματα από το κάθισμα αυτοκινήτου.

Πολλά πλυσίματα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...