Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλημέρα σούπερ μανουλες μ...πως εισται??? η πιο ευτυχισμένη μέρα είναι σήμερα....πάω να ταΐσω το μωρο μ κ θα το πάρω Σάββατο....

πολλές αγκαλιές κ φιλιά....πως το περίμενα όλο αυτό....

Να εισται ολες δυνατές εισται στο τέλος....

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα σούπερ μανουλες μ...πως εισται??? η πιο ευτυχισμένη μέρα είναι σήμερα....πάω να ταΐσω το μωρο μ κ θα το πάρω Σάββατο....

πολλές αγκαλιές κ φιλιά....πως το περίμενα όλο αυτό....

Να εισται ολες δυνατές εισται στο τέλος....

Καλημέρα! Τι καλά που θα την πάρεις σπίτι σε λίγο.. ❤️Τι ευλογία ρε κορίτσι μου.. Φιλιά στα μπούτια της

@ZOIRITA20813θα συμφωνήσω με την @Ginpuam. Εγώ είμαι έτσι εδώ κ 2 εβδομάδες γιατί το μωρό ήταν πολύ χαμηλά! Έρχεται η ώρα ❤️

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα! Τι καλά που θα την πάρεις σπίτι σε λίγο.. ❤️Τι ευλογία ρε κορίτσι μου.. Φιλιά στα μπούτια της

@ZOIRITA20813θα συμφωνήσω με την @Ginpuam. Εγώ είμαι έτσι εδώ κ 2 εβδομάδες γιατί το μωρό ήταν πολύ χαμηλά! Έρχεται η ώρα ❤️

σε λίγες μέρες θα κάνεις κ συ κ ολες  σας το ίδιο....τι ευλογία θεε μ.θα τα φαν τα μπούτια της να ξες....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kastel είπε:

Καλημέρα! Τι καλά που θα την πάρεις σπίτι σε λίγο.. ❤️Τι ευλογία ρε κορίτσι μου.. Φιλιά στα μπούτια της

@ZOIRITA20813θα συμφωνήσω με την @Ginpuam. Εγώ είμαι έτσι εδώ κ 2 εβδομάδες γιατί το μωρό ήταν πολύ χαμηλά! Έρχεται η ώρα ❤️

Καλημερα. Καλυτερα που τα μωρα σας ειναι χαμηλα κι ας εχετε βαρος.Εμενα ο μικρος κατεγικε την ωρα του τοκετου με διαστολι 8 .Κι αυτος προς το παρον στα υψι ειναι.Εχω ακομη καιρο,ελπιζω να κατεγει σε λιγο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Καλυτερα που τα μωρα σας ειναι χαμηλα κι ας εχετε βαρος.Εμενα ο μικρος κατεγικε την ωρα του τοκετου με διαστολι 8 .Κι αυτος προς το παρον στα υψι ειναι.Εχω ακομη καιρο,ελπιζω να κατεγει σε λιγο

Εμένα είναι χαμηλά πολύ καιρό οπότε πονάω αρκετά στις κινήσεις. Τουλάχιστον κατέβηκε ο γιος σου έστω και τελευταία στιγμή, αυτό έχει σημασία. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Εμένα είναι χαμηλά πολύ καιρό οπότε πονάω αρκετά στις κινήσεις. Τουλάχιστον κατέβηκε ο γιος σου έστω και τελευταία στιγμή, αυτό έχει σημασία. 

Σκεφτομαι οτι αν κατεγει μπορει να σταματισουν οι καουρες.Ασε που οσο ειναι τοσο ψιλα ζοριζομαι στιν ανασα και δεν μπορω καθολου να σκυψω


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Σκεφτομαι οτι αν κατεγει μπορει να σταματισουν οι καουρες.Ασε που οσο ειναι τοσο ψιλα ζοριζομαι στιν ανασα και δεν μπορω καθολου να σκυψω

Αυτό με την αναπνοή το καταλαβαίνω.. Εγώ δεν το ένιωσα ποτέ εκτεταμένα αλλά πρέπει να είναι ζόρι. Δωστου λίγο χρόνο, ίσως κατέβει μέσα στις επόμενες εβδομάδες. Αν όχι, θα σου πω ότι λέω και στον εαυτό μου... Υπομονή! Που θα πάει θα περάσει κ αυτό. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αυτό με την αναπνοή το καταλαβαίνω.. Εγώ δεν το ένιωσα ποτέ εκτεταμένα αλλά πρέπει να είναι ζόρι. Δωστου λίγο χρόνο, ίσως κατέβει μέσα στις επόμενες εβδομάδες. Αν όχι, θα σου πω ότι λέω και στον εαυτό μου... Υπομονή! Που θα πάει θα περάσει κ αυτό. 

Ετσι λεω κι εγω.Εχω αρχισει να ανυπομονω να το παρω αγκαλιτσα...

  • Μου αρέσει 3

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Σκεφτομαι οτι αν κατεγει μπορει να σταματισουν οι καουρες.Ασε που οσο ειναι τοσο ψιλα ζοριζομαι στιν ανασα και δεν μπορω καθολου να σκυψω

Εμενα ο γιατρός μου λέει ότι εδώ κ 1.5μηνα είναι με το κεφάλι κατω κ τα πόδια προς τα πάνω αλλά το τελευταίο δίμηνο έχω απίστευτες καούρες ειδικά το βράδυ... Έχει τύχει να ξυπνήσω από τη καουρα μέχρι κ Ν κάνω εμετό... Δε ξέρω αν φταει πάντα η θέση για τις καούρες.. Πάντως εγώ υποφέρω.. Κ πολύ ρεψιμο σαν νταλικέρης χαχαχαχα.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Καλημεεεερααα...στις 4 !!

Επιτελους,μου φανηκαν σαν αιωνας αυτες οι εβδομαδες!!Τωρα λογικα θα πηγαινουμε καθε εβδομαδα νομιζω ...Εγω νιωθω δυσφορια κ οταν θελω να αλλαξω πλευρο ή να σηκωθω απ το κρεβατι!!νιωθω οτι σηκωνεται  κ μια τσιμεντενια κοιλια μαζι...καλα ειχα απ τον 5 ο πετρωματα εγω ..αλλα τωρα θα μου το σταματησει το μαγνησιο νομιζω...οποτε θα δυσφορω συχνα μεχρι να γενννησω πρωτα ο Θεος...

Καλημέρα κορίτσια μου! Έτσι κι εγώ, για να γυρίσω πλευρό κανω κοπο και ποναω. Το μαγνησιο γιατι θα στο σταματησει;

Just now, Comet είπε:

Σκεφτομαι οτι αν κατεγει μπορει να σταματισουν οι καουρες.Ασε που οσο ειναι τοσο ψιλα ζοριζομαι στιν ανασα και δεν μπορω καθολου να σκυψω

Εχεις δυσκολιες στην εγκυμοσυνη σου απο την αρχη ,αλλά σκέψου αγαπημένη ότι σε λίγο καιρό θα φιλάς αυτά τα μπουτακια αλλα και του μεγαλυτερου γιου. Διπλη χαρα !!!! Λιγο μας εμεινε κοριτσια! 

2 ώρες πρίν, Ginpuam είπε:

Καλημέρα εγώ είμαι στην 38η βδομάδα. Μανούλα Απριλιου αλλά από πολύ νωρίς ξεκίνησα και νιώθω χαμηλά πόνο στην ηβικη περιοχή διότι ανοίγουν τα κόκαλα... Ετοιμαζόμαστε... Το μωρό έχει πάρει θέση. 

Αυτό με την τουαλέτα κάθε μισή ώρα έχουμε ραντεβού... Νομίζεις ότι θα βγάλεις λίτρο... Και τελικά σταγόνες!!! Αχχχχ θα περάσει σιγά σιγά.. 

Πολλες φορες νομιζω θα κατουρηθω επάνω μου και δεν έχω ούτε σταγόνα....απλά ο κύριος παίζει με την κύστη της μανούλας....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ZOIRITA20813 said:

 

Πολλες φορες νομιζω θα κατουρηθω επάνω μου και δεν έχω ούτε σταγόνα....απλά ο κύριος παίζει με την κύστη της μανούλας....

Στην 1η μου εγκυμοσύνη έτυχε που δεν πρόλαβα και κατουρησα και πάνω μου από ακράτεια. :D

δεν μπορούσα να γελάσω διότι πάλι μου έφευγαν. Βασικά είχα πάθει ένα είδος ακράτειας απος σχετικά πολύ νωρίς.  Αυτή τη φορά είμαι σε νορμάλ επίπεδα απλά πάω συχνά τουαλέτα. Πίνω και κάνα 2λιτρο νερό μέσα στη μέρα η αλήθεια να λέγεται 


uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2020 at 12:40 ΠΜ, Rafaelatarzan είπε:

καλέ σ έχω απαντήσει??? όχι ναι τι εχω κάνει??? χαχαχαχαχ μπουλδουκλοθηκα σ λέω η μάνα....

Η πισίνα μας είναι έτοιμη αν κ δεν νομίζω να χρειαστεί ούτε σε εμένα γιατί το κορίτσι μ.ρο τρωωει ολοοοοοοοοοοο το φαΐ της...σπίτι είμαι ναι...αράζω κ τρωω η γουρούνα.φιλακια στο αστέρι σ το όμορφο. 

Ραφαέλα μου καθυστέρησα πολύ να μπω έχω μπλέξει με το στήθος μου εδώ.. Φιλάκια πολλά στο κορίτσι σου το καλό!!!! Πώς είστε ??? 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Comet said:

Καλημερα. Καλυτερα που τα μωρα σας ειναι χαμηλα κι ας εχετε βαρος.Εμενα ο μικρος κατεγικε την ωρα του τοκετου με διαστολι 8 .Κι αυτος προς το παρον στα υψι ειναι.Εχω ακομη καιρο,ελπιζω να κατεγει σε λιγο

@Comet κι εμένα δυστυχώς δεν έχει κατέβει και τη Δευτερα μπαίνω στο μήνα μου. Πάρτυ κάνει στη μέση της κοιλιάς... Πολύ ξύλο τρώω. Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί. Μου είπε όμως ότι θα μου κάνει τους απαραίτητους χειρισμούς για να πάρει θέση σε 2 εβδομάδες μάλλον όταν θα με δει ξανά. Θα μου δώσει είπε ένα ελαφρύ ηρεμιστικό. Μου έδειξε λίγο πώς πατάει και μπορώ να πω ότι δε ήταν καθόλου ευχάριστο. Αλλά αν αυτό μπορεί να με γλιτώσει από καισαρική θα το κάνω με χαρά. Ιδίως τώρα που δεν θα έχω καθόλου βοήθεια. Αν δεν γεννήσω φυσιολογικά πραγματικά δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω τελείως μόνη.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@Comet κι εμένα δυστυχώς δεν έχει κατέβει και τη Δευτερα μπαίνω στο μήνα μου. Πάρτυ κάνει στη μέση της κοιλιάς... Πολύ ξύλο τρώω. Ο γιατρός βέβαια δεν ανησυχεί. Μου είπε όμως ότι θα μου κάνει τους απαραίτητους χειρισμούς για να πάρει θέση σε 2 εβδομάδες μάλλον όταν θα με δει ξανά. Θα μου δώσει είπε ένα ελαφρύ ηρεμιστικό. Μου έδειξε λίγο πώς πατάει και μπορώ να πω ότι δε ήταν καθόλου ευχάριστο. Αλλά αν αυτό μπορεί να με γλιτώσει από καισαρική θα το κάνω με χαρά. Ιδίως τώρα που δεν θα έχω καθόλου βοήθεια. Αν δεν γεννήσω φυσιολογικά πραγματικά δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω τελείως μόνη.

Σε καταλαγαινω.Εγω εχω την μαμα μου οποτε δεν αγχωνομαι αν χρειαστω καισαρικι.Εννοειται προτιμω τον φυσιολογικο τοκετο.Αν και εκει ειχα πολλα ραμματα και πονουσα πολυ μετα,δεν μπορουσα να κατσω για καιρο.Πιο πολυ θελω να παρει θεσι μπας ηρεμισουν τα συμπτωματα.Μακαρι να παει για ολες οπως το θελουμε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Έτσι κι εγώ, για να γυρίσω πλευρό κανω κοπο και ποναω. Το μαγνησιο γιατι θα στο σταματησει;

Εχεις δυσκολιες στην εγκυμοσυνη σου απο την αρχη ,αλλά σκέψου αγαπημένη ότι σε λίγο καιρό θα φιλάς αυτά τα μπουτακια αλλα και του μεγαλυτερου γιου. Διπλη χαρα !!!! Λιγο μας εμεινε κοριτσια! 

Πολλες φορες νομιζω θα κατουρηθω επάνω μου και δεν έχω ούτε σταγόνα....απλά ο κύριος παίζει με την κύστη της μανούλας....

Το μαγνησιο γιατι απο δω κ περα τις θελουμε τις συσπασεις...Ολα καλα με τον μπεμπη!!Και οι πονοι χαμηλα ειναι καλο σημαδι μου ειπε,οτι προετοιμαζεται καλα ημητρα!!Επισης πηρα 3 κιλα χιχι...να περπαταω μια ωρα τη μερα...ο μπεμπης ειναι 2μιση κιλα...μου ειπε κ για την κλιμικη...πριν γεννησω μονο ο αντρας μου εκει κ μετα ενας συνοδος και για τις τρεις μερες...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...