Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 είπε:

Κορίτσια τώρα με πήραν τηλ βγηκαν τα αποτελέσματα κ αυτά αρνητικά ευτυχώς.. τώρα δε ξέρω τι άλλο πρέπει να ψάξουμε... Είναι αισιόδοξο όλο αυτό...ευτυχως

μπράβο αγάπη μ....όλα πήγαν τελεια κ το μωράκι σ είναι μια χαρά....το ωραία νέα μας έφερες....να έχετε υγεία....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 54 λεπτά , Athina3 είπε:

Κορίτσια τώρα με πήραν τηλ βγηκαν τα αποτελέσματα κ αυτά αρνητικά ευτυχώς.. τώρα δε ξέρω τι άλλο πρέπει να ψάξουμε... Είναι αισιόδοξο όλο αυτό...ευτυχως

Μπράβο Αθηνά....Μια χαρά είναι το μωράκι σου!!!Δεν ξέρω αν ισχύει, το είχα διαβάσει από μια κοπέλα,  να τρως συχνά αυγά και μοσχάρι....Ότι βοηθάει στο να πάρει  βάρος το μωρο...εμένα πάντως για την βδομάδα της γεννήθηκε μεγάλη και έτρωγα κάθε δεύτερη μέρα αυγά και τρεις με τέσσερις φορές τη βδομάδα μοσχάρι...Όλα καλά θα πάνε...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Δεν μπορούσα να σας διαβάσω δυστυχώς τις προηγούμενες μέρες... να σας ζήσουν τα μπεμπουλια σας όσες γεννησατε...να είναι υγιής κ τυχερα...

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό...34 ακριβώς 2666γρ...Είναι κ ψηλός ο μπουμπουκος αλλά δεν λέει να γυρίσει...είναι εγκαρσιος...Κ φοβάμαι πολύ...κ να σας πω το παράξενο δεν φοβάμαι τον τοκετό αλλά την επισκληριδιο...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Δεν μπορούσα να σας διαβάσω δυστυχώς τις προηγούμενες μέρες... να σας ζήσουν τα μπεμπουλια σας όσες γεννησατε...να είναι υγιής κ τυχερα...

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό...34 ακριβώς 2666γρ...Είναι κ ψηλός ο μπουμπουκος αλλά δεν λέει να γυρίσει...είναι εγκαρσιος...Κ φοβάμαι πολύ...κ να σας πω το παράξενο δεν φοβάμαι τον τοκετό αλλά την επισκληριδιο...

 

Καλησπέρα....να μην φοβάσαι καθόλου...Πριν την επισκληριδιο σου κάνουν και τοπική ένεση  οπότε δεν νιώθεις κάτι παραπάνω από ένα τσίμπημα....δεν θα την καταλάβεις καν..εμένα μου είχαν πιάσει τη συζήτηση και δεν κατάλαβα πότε μου την έκανα...11 το πρωί με έβαλαν στο χειρουργείο  11.35 είχαν βγάλει τη μπέμπα ...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Athina3 μπράβο για τα καλά αποτελέσματα, το παιδάκι σου είναι μια χαρά μην ανησυχείς. 

Εγώ είμαι χάλια έχω όλη την εβδομάδα στεναχώρια, έχω κουραστεί με τον κορονοιό και που δεν μπορούμε να πάμε ούτε για ψώνια στο σούπερ μάρκετ. 

Πήγα χθες στο γιατρό το μωρό εκεί που ήταν μια εβδομάδα μπροστά τώρα είναι πίσω μια εβδομάδα δηλαδή 15 μέρες διαφορά από την προηγούμενη φορά. 

Μου είπε να μην αγχώνομαι αλλά δεν μπορώ κλαίω για όλα. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δε με βοηθάει και το σπίτι... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Athina3 μπράβο για τα καλά αποτελέσματα, το παιδάκι σου είναι μια χαρά μην ανησυχείς. 

Εγώ είμαι χάλια έχω όλη την εβδομάδα στεναχώρια, έχω κουραστεί με τον κορονοιό και που δεν μπορούμε να πάμε ούτε για ψώνια στο σούπερ μάρκετ. 

Πήγα χθες στο γιατρό το μωρό εκεί που ήταν μια εβδομάδα μπροστά τώρα είναι πίσω μια εβδομάδα δηλαδή 15 μέρες διαφορά από την προηγούμενη φορά. 

Μου είπε να μην αγχώνομαι αλλά δεν μπορώ κλαίω για όλα. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δε με βοηθάει και το σπίτι... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα όσον αφορά το σπίτι και την κλεισούρα.... Δεν παλεύεται. Κ γω καΠοιες φορές βάζω τα κλάματα γτ νιώθω ότι η υπομονή μου τελειώνει. :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Athina3 μπράβο για τα καλά αποτελέσματα, το παιδάκι σου είναι μια χαρά μην ανησυχείς. 

Εγώ είμαι χάλια έχω όλη την εβδομάδα στεναχώρια, έχω κουραστεί με τον κορονοιό και που δεν μπορούμε να πάμε ούτε για ψώνια στο σούπερ μάρκετ. 

Πήγα χθες στο γιατρό το μωρό εκεί που ήταν μια εβδομάδα μπροστά τώρα είναι πίσω μια εβδομάδα δηλαδή 15 μέρες διαφορά από την προηγούμενη φορά. 

Μου είπε να μην αγχώνομαι αλλά δεν μπορώ κλαίω για όλα. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δε με βοηθάει και το σπίτι... 

Ναι αλλά τι σου είπε; είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπυλες;; γιατί στην τελική αυτό δεν έχει σημασία; πόσο είναι; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπε τίποτα για καμπύλες... Ίσως δεν ήθελε να με αγχώσει. Εξάλλου δεν έχει κάτι άλλο να μου δώσει από φάρμακα.

Αύριο έχω doppler. Να δούμε τι θα μου πει κι εκεί ο γιατρός.

Πάντως έχω τόση στεναχώρια για όλα... πλέον προστίθεται και το άγχος για την ανάπτυξη του παιδιού. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Καλησπέρα....να μην φοβάσαι καθόλου...Πριν την επισκληριδιο σου κάνουν και τοπική ένεση  οπότε δεν νιώθεις κάτι παραπάνω από ένα τσίμπημα....δεν θα την καταλάβεις καν..εμένα μου είχαν πιάσει τη συζήτηση και δεν κατάλαβα πότε μου την έκανα...11 το πρωί με έβαλαν στο χειρουργείο  11.35 είχαν βγάλει τη μπέμπα ...

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Ξένη αναμένω νεότερα σου για το Ιασώ. Για τις χρεώσεις, παροχές κτλ κτλ. Στείλε μου πμ αν μπορεις για να πάρω μια ιδέα. 

@ciqa ο γιατρός σου ανησύχησε;Η είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαισια; 

Για την Κλεισούρα σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά χαϊδεύω την κοιλίτσα και λέω πλησιάζουν οι μέρες που θα τον γνωρίσω και λίγο ξεχνιέμαι. 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2020 at 3:46 ΜΜ, tzoukos είπε:

Καλησπερα evi μου! Τα λευκα ανεβαινουν στην εγκυμοσυνη ειναι φυσιολογικο. Εγω εχω 17000. 

Οσο για τα ηπατικα δεν το ξερω αλλα δεν ειναι και τοσο ανεβασμενα για να σε ανησυχει.. 

Εγω κοριτσια δεν με εφτανε το χαλι που περναμε, βγηκα εχθες το πρωι ε το κουταβι μου να περπατησω και γκρεμοτσακιστηκα...!!!  Εχω εναν πρισμενο και μελανιασμενο αστραγαλο με τα βιας παω τουαλετα...ο ερημος ο αντρας μου κανει οτι μπορει κι εγω θελω να πλανταξω στο κλαμα αλλα κρατιεμαι... Ορθοπεδικο κι ακτινογραφια ουτε να ακουσω...θα περιμενω με ακινησια και παγο κι οποτε περασει...

Καλησπέρα στην ομάδα.. Είμαι μελλοντική μανούλα Ιουλίου.. Διάβασα στην ομάδα σας και είδα ότι κάποιες είχαν ανεβασμένα λευκά..εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας.. Είμαι 25 εβδομάδων κι εχω 16.000 λευκα αιμοσφαίρια.. Θα κάνω την άλλη εβδομάδα επανάληψη.. Σας έχει συμβεί κ είναι φυσιολογικό; 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Δεν μπορούσα να σας διαβάσω δυστυχώς τις προηγούμενες μέρες... να σας ζήσουν τα μπεμπουλια σας όσες γεννησατε...να είναι υγιής κ τυχερα...

Εγώ σήμερα πήγα στο γιατρό...34 ακριβώς 2666γρ...Είναι κ ψηλός ο μπουμπουκος αλλά δεν λέει να γυρίσει...είναι εγκαρσιος...Κ φοβάμαι πολύ...κ να σας πω το παράξενο δεν φοβάμαι τον τοκετό αλλά την επισκληριδιο...

 

Καλημέρα...πολύ καλός ο άντρα ςσ...καλε όπως λέει κ η ξένη μην την φοβάσαι σε 3λ.μ την έκαναν κ μενα τίποτα δεν κατάλαβα...είναι πολύ ωραία...με το καλό το άντρα σ.το όμορφο...

8 ώρες πρίν, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Athina3 μπράβο για τα καλά αποτελέσματα, το παιδάκι σου είναι μια χαρά μην ανησυχείς. 

Εγώ είμαι χάλια έχω όλη την εβδομάδα στεναχώρια, έχω κουραστεί με τον κορονοιό και που δεν μπορούμε να πάμε ούτε για ψώνια στο σούπερ μάρκετ. 

Πήγα χθες στο γιατρό το μωρό εκεί που ήταν μια εβδομάδα μπροστά τώρα είναι πίσω μια εβδομάδα δηλαδή 15 μέρες διαφορά από την προηγούμενη φορά. 

Μου είπε να μην αγχώνομαι αλλά δεν μπορώ κλαίω για όλα. Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλά δε με βοηθάει και το σπίτι... 

Καλημέρα αγάπη...λίγο ακόμα σ έμεινε.μεινε δυνατή γιαβτο μωράκι σ κ σε λίγο θα τρέχεις από τα  ουαααα ουααααα.

έχεις ετοιμάσει δωμάτιο??? ρούχα??? βαλίτσα??? κανε αυτά να ξεφύγεις λίγο σε καταλαβαίνω απόλυτα...ολες με τον ιό σκατα είμαστε...φιλια πολλα

5 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα.. Είμαι μελλοντική μανούλα Ιουλίου.. Διάβασα στην ομάδα σας και είδα ότι κάποιες είχαν ανεβασμένα λευκά..εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας.. Είμαι 25 εβδομάδων κι εχω 16.000 λευκα αιμοσφαίρια.. Θα κάνω την άλλη εβδομάδα επανάληψη.. Σας έχει συμβεί κ είναι φυσιολογικό; 

Καλημέρα φιλη..με το καλό το μωράκι σ...Εγώ τα είχε 15.000 μόνιμα κ δεν είχα τίποτα...όλα φυσιολογικά μ πε ο ντοκ...ειναι από τις φουσκοκοιλιτσες μας...Φιλάκια...

6 ώρες πρίν, ciqa είπε:

Ο γιατρός δεν είπε κάτι... ίσως το αφήνει να δούμε στην επομενη εξέταση πως θα πάει.

Καλημέρα.

..εμπιστεψου τον γιατρό σ...ξέρει τι κάνει κ ο μωρό είναι μια χαρά.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! 

Εχθες πηγα στο γιατρο μου και εκανα το ντοπλερ, ολα καλα κι ο μικρος μου εφτασε τα 1900γραμ. Μου ειπε οτι καθε φορα που θα πηγαινω θα κανουμε ντοπλερ. Τωρα αυτο ειναι φυσιολογικο φανταζομαι δεν τον ειδα να ανησυχει για κατι..θα μου το λεγε. 

Οσον αφορα το Ιασω μου ειπε οτι επιτρεπεται ο συζυγος στην αιθουσα τοκετου (η η μητερα μας αν ο συζυγος λειπει πχ στο εξωτερικο) και μετα μονο επισκεψη 3 ωρες την ημερα απ τον συζυγο...κι ολη την αλλη μερα μονες μας... Κλαψ

6 ώρες πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα.. Είμαι μελλοντική μανούλα Ιουλίου.. Διάβασα στην ομάδα σας και είδα ότι κάποιες είχαν ανεβασμένα λευκά..εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας.. Είμαι 25 εβδομάδων κι εχω 16.000 λευκα αιμοσφαίρια.. Θα κάνω την άλλη εβδομάδα επανάληψη.. Σας έχει συμβεί κ είναι φυσιολογικό; 

Αντζελινα μου φυσιολογικο ειναι αυτο με τα λευκα και συνηθως τα αιμοπεταλια απ την αλλη πεφτουν. Ειναι μηχανισμος τπυ οργανισμπυ στην εγκυμοσυνη μην σε ανησυχει καθολου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...