Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολες!

Ειδα που λετε για τον κορωνοιο. Αυτη η κατασταση ειναι πολυ στεναχωρη, κι εμενα με παιρνει απο κατω ωρες ωρες γιατι οσα ειχαμε ονειρευτει πχ να ειμαστε αγκαλια με τους δικους μας στο μαιευτηριο, βολτες για τα ψωνια των μωρων μας κτλ δεν θα τα ζησουμε. Ομως μετα σκεφτομαι οτι ειμαστε γερες και προκειμενου να ειναι υγιη  και ασφαλη τα μωρακια μας θα αντεξουμε τα παντα. Οπότε σηκώνουμε μανικια, κανουμε τις βόλτες μας διαδικτυακα για μωρουδιακα και στο μαιευτηριο με το καλο θα κανουμε βιντεοκληση με τους αγαπημενους μας φιλους και συγγενεις. Θα βρουμε λυση για ολα και όταν φυγει ο παλιο-ιος θα το χαρουμε διπλα! :wub:

8 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Ξένη αναμένω νεότερα σου για το Ιασώ. Για τις χρεώσεις, παροχές κτλ κτλ. Στείλε μου πμ αν μπορεις για να πάρω μια ιδέα. 

@ciqa ο γιατρός σου ανησύχησε;Η είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαισια; 

Για την Κλεισούρα σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά χαϊδεύω την κοιλίτσα και λέω πλησιάζουν οι μέρες που θα τον γνωρίσω και λίγο ξεχνιέμαι. 

@Ξένη στείλε μου κι εμενα παρακαλω πληροφοριες για το Ιασω αν μπορεις. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια Καλημερα!! Οσες βγηκατε τωρα σε αδεια κυησης μπορεσατε να επικοινωνησετε με το ικα; Ραντεβου δεχονται μονο ηλεκτρονικα λογω κορονωιου..εγω εκανα αιτηση ηλεκτρονικα αλλα δεν μου εχουν απαντησει για το ραντεβου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, peped είπε:

Κορίτσια Καλημερα!! Οσες βγηκατε τωρα σε αδεια κυησης μπορεσατε να επικοινωνησετε με το ικα; Ραντεβου δεχονται μονο ηλεκτρονικα λογω κορονωιου..εγω εκανα αιτηση ηλεκτρονικα αλλα δεν μου εχουν απαντησει για το ραντεβου..

Καλημέρα! Εγώ βγαίνω σε άδεια κυησης από την Δευτέρα και πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ της περιοχής μου να δω τι γίνεται κ μου έκλεισαν ραντεβού για να καταθέσω τα χαρτιά μου τέλος Απριλίου... Κανονικά από όσο ξέρω η διαδικασία είναι μέσω εμαιλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, peped είπε:

Ωραια εμενα δεν το σηκωνουν καθολου..εδω και μερες..στο τμημα παροχων πηρες;

Καλημέρα, εγώ όπως προείπα πήρα τηλ στο Ικα της περιοχής μου , στο τμήμα παροχών και μου είπαν να στείλω τα χαρτιά με μειλ. Τα σκαναρα τα έστειλα και έβαλα τα στοιχεία του άντρα μου που θα πάει να πάρει τα χαρτιά.  

Εγώ δεν θα πάω καθολου και στο ραντεβού θα πάει ο άντρας μου μόνο και μόνο να πάρει τα χαρτιά  του ΙΚΑ. Όλα τα άλλα θα τα κάνουν ηλεκτρονικά από εκεί. 

Που μενεις; 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου θα ηθελα να σας πω οτι ο φοβος ειναι ο χειροτερος ακομα και απο το ιο σας παρακαλω αφηστε τα ολα αυτα και ασχοληθητε με τις κοιλιες σας με τα ψωνια σας να κανετε τον σταυρο σας και να λετε δοξα τον Θεο αυτο μονο

  • Μου αρέσει 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα, εγώ όπως προείπα πήρα τηλ στο Ικα της περιοχής μου , στο τμήμα παροχών και μου είπαν να στείλω τα χαρτιά με μειλ. Τα σκαναρα τα έστειλα και έβαλα τα στοιχεία του άντρα μου που θα πάει να πάρει τα χαρτιά.  

Εγώ δεν θα πάω καθολου και στο ραντεβού θα πάει ο άντρας μου μόνο και μόνο να πάρει τα χαρτιά  του ΙΚΑ. Όλα τα άλλα θα τα κάνουν ηλεκτρονικά από εκεί. 

Που μενεις; 

Μενω στο Ηρακλειο και εξυπηρετουμε στο ικα Νεας Ιωνιας..

Link to comment
Share on other sites

Just now, peped είπε:

Μενω στο Ηρακλειο και εξυπηρετουμε στο ικα Νεας Ιωνιας..

Το 1555 το πηρες; παντως εχει και διευθυνση μειλ αν θες να στείλεις τα χαρτιά σου .

Επίσης αν έχεις κάποιο αποδεικτικό στο όνομα σου (ΔΕΗ , συμβόλαιο σπιτιού, τηλεφωνο) που να δηλώνει ότι μένεις Ηράκλειο, μπορείς να κάνεις κι εκεί τα χαρτιά σου (μπορεί να είναι πιο εξυπηρετικοί). Εγώ πχ είμαι δηλωμένη Νίκαια αλλά έστειλα το εκαθθαριστιξο της εφορίας που δηλώνει ότι μένω Κορυδαλλό και έκανα εκεί τα χαρτιά μου γιατί τους βρήκα αμέσως. 

 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Ξεκίνησα σήμερα να προετοιμάζω βαλίτσα!! Δεν ξέρω απο που να πάρω νυχτικά, περίμενα οτι θα τα έβλεπα απο κοντά. Και εσώρουχα λοχείας έχει κ στο σουπερ; Ή μπορούμε να φοράμε τα δικά μας κανονικά;  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, peped είπε:

Κορίτσια Καλημερα!! Οσες βγηκατε τωρα σε αδεια κυησης μπορεσατε να επικοινωνησετε με το ικα; Ραντεβου δεχονται μονο ηλεκτρονικα λογω κορονωιου..εγω εκανα αιτηση ηλεκτρονικα αλλα δεν μου εχουν απαντησει για το ραντεβου..

Καλημέρα εμένα με βοήθησε κ η @ZOIRITA20813αλλά κ μου το σήκωσαν μετά από μια βδομάδα  προσπάθειας πριν 40 λεπτά μου είπε εκεί η κοπέλα να στείλω με μέιλ... Αρ λογαριασμόυ μου και το χαρτί σκαναρισμενο η φωτογραφία από το γραφείο προστασίας μητέρας κ παιδιού υπογεγραμμένο από υον εργοδότη μου (είχα προλάβει κ είχα πάει στο προστασίας μάνας κ παιδιου) κ να φαίνεται μου είπε κάπου ο ΑΜ καθαρά. Αυτά μου είπαν.... Τα έστειλα σε μέιλ στον εφκα που ανήκω... Και έγραψα μέσα στο μέιλ : έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί σας, σας αποστέλλω συνημμένα τα έγγραφα που μου ζητήσατε προκειμένου να λάβω την άδεια και το επίδομα κυοφοριας που δικαιούμαι. Μετά από κάτω έγραψα επίθετο και το κινητό μου.... Τους έγραψα επίσης με κεφαλαία παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου να με ενημερώσετε αν είμαι καλυμμένη έως τώρα. Σαν θέμα στο μέιλ έγραψα : άδεια και επίδομα κυοφοριας μισθωτης και επίθετο. Αυτά από μένα.... Πριν λίγο το έκανα κ εγώ 

Just now, Alexandrath είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Ξεκίνησα σήμερα να προετοιμάζω βαλίτσα!! Δεν ξέρω απο που να πάρω νυχτικά, περίμενα οτι θα τα έβλεπα απο κοντά. Και εσώρουχα λοχείας έχει κ στο σουπερ; Ή μπορούμε να φοράμε τα δικά μας κανονικά;  :wacko:

Καλησπέρα Αλεξάνδρα. Λοιον εγώ αγόρασα από το mothercare νυχτικα με κουμπιά επίσης πήρα από εκεί και εσώρουχα μια χρήσης... Κάτι άθλια βρακια είναι αλλά τι να κάνουμε επίσης στην βαλίτσα μ έβαλα κ δικά μου να έχω 7τμχ... Α κ πήρα κ από το mothercare και σερβίετες λοχείας. 

Σύνολο έχω βάλει μέσα στην βαλίτσα στα γράφω αναλυτικά μπας κ βοηθήσω

4 νυχτικες 

7 εσώρουχα δικά μου και 10 μιας χρήσης 

2 πέτσετες μπάνιου 2 προσώπου 

2 φορέματα για μένα απλά καθημερινά 

Σαγιονάρες και παντόφλες σπιτιού 

Σερβίετες λοχείας 

3 σουτιέν θηλασμόυ 

Σαμπουάν.. Αφρόλουτρο, καθαριστικό σαπούνι ευαίσθητης περιοχής, κρέμα μαλλιών, καλλυντικά, ντεμακιγιάζ, βούρτσα, μπατονετες, Οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα,κρεμα θηκών μεντελα

Και για το μωρό φορμακι εξόδου, κουβερτούλα, πάνες αγκαλιάς κ πανάκια για σάλια. Δε. Θυμάμαι αν ξεχνάω κάτι... Α κ τα χαρτιά που θα χρειαστώ... Αλλά μπορείς να στείλεις τον άνδρα σου κ όσο είσαι εκεί μ είπαν

21 ώρες πρίν, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια...ευχομαι να ειστε ολες καλαααα...

Να σας ρωτησω κατι;;;Οσες στησατε επιπλα...στρωσατε κουνια;λικνο κτλ;;ή ακομα τα εχετε ετσι;...γιατι η μαμα μου λυσσαει οτι θα σκονιστουν κτλ...επισης,βαλιτσα φτιαξατε;;;;;

καλησπερααααα !εγω τα εχω ολα ετοιμα κ απο δωματιο κ απο βαλιτσα εδω κ λιγες μερες(σεντονια δεν εχω βαλει γτ θα την εχω στο λικνο αλλωστε) ...καλε γτ αν σκονιστουν δε καθαριζονται μετα?τα ετοιμασα εννοειται γτ οσο παιρναει ο καιρος κ πιο βαρια αισθανομαι κ κουραγιο δεν εχω ...οποτε τωρα απλα απολαμβανω καθησιο κ ηρεμια...ηδη αρχισα κ ζοριζομαι παρα πολυ σε σχεση με πριν 10 μερες αλλα εχω τελειωσει απ ολα κ εχω το κεφαλι μου ησυχο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mariaia είπε:

Καλημέρα εμένα με βοήθησε κ η @ZOIRITA20813αλλά κ μου το σήκωσαν μετά από μια βδομάδα  προσπάθειας πριν 40 λεπτά μου είπε εκεί η κοπέλα να στείλω με μέιλ... Αρ λογαριασμόυ μου και το χαρτί σκαναρισμενο η φωτογραφία από το γραφείο προστασίας μητέρας κ παιδιού υπογεγραμμένο από υον εργοδότη μου (είχα προλάβει κ είχα πάει στο προστασίας μάνας κ παιδιου) κ να φαίνεται μου είπε κάπου ο ΑΜ καθαρά. Αυτά μου είπαν.... Τα έστειλα σε μέιλ στον εφκα που ανήκω... Και έγραψα μέσα στο μέιλ : έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί σας, σας αποστέλλω συνημμένα τα έγγραφα που μου ζητήσατε προκειμένου να λάβω την άδεια και το επίδομα κυοφοριας που δικαιούμαι. Μετά από κάτω έγραψα επίθετο και το κινητό μου.... Τους έγραψα επίσης με κεφαλαία παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου να με ενημερώσετε αν είμαι καλυμμένη έως τώρα. Σαν θέμα στο μέιλ έγραψα : άδεια και επίδομα κυοφοριας μισθωτης και επίθετο. Αυτά από μένα.... Πριν λίγο το έκανα κ εγώ 

Καλησπέρα Αλεξάνδρα. Λοιον εγώ αγόρασα από το mothercare νυχτικα με κουμπιά επίσης πήρα από εκεί και εσώρουχα μια χρήσης... Κάτι άθλια βρακια είναι αλλά τι να κάνουμε επίσης στην βαλίτσα μ έβαλα κ δικά μου να έχω 7τμχ... Α κ πήρα κ από το mothercare και σερβίετες λοχείας. 

Σύνολο έχω βάλει μέσα στην βαλίτσα στα γράφω αναλυτικά μπας κ βοηθήσω

4 νυχτικες 

7 εσώρουχα δικά μου και 10 μιας χρήσης 

2 πέτσετες μπάνιου 2 προσώπου 

2 φορέματα για μένα απλά καθημερινά 

Σαγιονάρες και παντόφλες σπιτιού 

Σερβίετες λοχείας 

3 σουτιέν θηλασμόυ 

Σαμπουάν.. Αφρόλουτρο, καθαριστικό σαπούνι ευαίσθητης περιοχής, κρέμα μαλλιών, καλλυντικά, ντεμακιγιάζ, βούρτσα, μπατονετες, Οδοντόβουρτσα οδοντόκρεμα,κρεμα θηκών μεντελα

Και για το μωρό φορμακι εξόδου, κουβερτούλα, πάνες αγκαλιάς κ πανάκια για σάλια. Δε. Θυμάμαι αν ξεχνάω κάτι... Α κ τα χαρτιά που θα χρειαστώ... Αλλά μπορείς να στείλεις τον άνδρα σου κ όσο είσαι εκεί μ είπαν

καλησπερααααα !εγω τα εχω ολα ετοιμα κ απο δωματιο κ απο βαλιτσα εδω κ λιγες μερες(σεντονια δεν εχω βαλει γτ θα την εχω στο λικνο αλλωστε) ...καλε γτ αν σκονιστουν δε καθαριζονται μετα?τα ετοιμασα εννοειται γτ οσο παιρναει ο καιρος κ πιο βαρια αισθανομαι κ κουραγιο δεν εχω ...οποτε τωρα απλα απολαμβανω καθησιο κ ηρεμια...ηδη αρχισα κ ζοριζομαι παρα πολυ σε σχεση με πριν 10 μερες αλλα εχω τελειωσει απ ολα κ εχω το κεφαλι μου ησυχο

συγνωμη μια διευκρινηση η σαγιοναρα που λες ειναι πολυ επικινδυνη γλιστραει απιστευτα και ειδικα σε νερο και δευτερον το ποδι ειναι γυμνο απο εξω που σημαινει οτι ειναι φορεας μικροβιων


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια εγώ πήρα τηλ  την γρνετιστρια λόγω κορονοιου κλείσαμε τηλεφωνική συνέδρια κ της στείλαμε τα αρχεία με email. 

Από ρούχα κλπ δεν έχω κάνει τίποτα....

Εξαρτάται που θα γεμίσετε για το τι πράγματα θα χρειαστείτε να πάρετε εσώρουχα μιας χρήσης κ σερβιετες λοχείας στο ρεα δίνουν από τι θυμάμαι..

Όσο για το ικα εγώ πήρα στις παροχες μου είπαν το email τους κ τα στέιλα όλα με email

  • Μου αρέσει 3

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Alexandrath είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!! Ξεκίνησα σήμερα να προετοιμάζω βαλίτσα!! Δεν ξέρω απο που να πάρω νυχτικά, περίμενα οτι θα τα έβλεπα απο κοντά. Και εσώρουχα λοχείας έχει κ στο σουπερ; Ή μπορούμε να φοράμε τα δικά μας κανονικά;  :wacko:

Κορίτσι μου εγώ πήρα από το celestino μπες να δεις έχει πολύ ωραία!

  • Μου αρέσει 1

dUCPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

συγνωμη μια διευκρινηση η σαγιοναρα που λες ειναι πολυ επικινδυνη γλιστραει απιστευτα και ειδικα σε νερο και δευτερον το ποδι ειναι γυμνο απο εξω που σημαινει οτι ειναι φορεας μικροβιων

Για όταν κάνω μπάνιο της πήρα γτ σιχαίνομαι αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariaia είπε:

Για όταν κάνω μπάνιο της πήρα γτ σιχαίνομαι αλλιώς 

Και εγώ της σιχαινομαι απλα πρόσεχε ξέρεις που μπορεί να βρεθείς με την σαγιοναρα αγκαλιά με τον τοίχο σαν βεντούζα χαχαχαχχαχαχα

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ πήρα τηλ  την γρνετιστρια λόγω κορονοιου κλείσαμε τηλεφωνική συνέδρια κ της στείλαμε τα αρχεία με email. 

Από ρούχα κλπ δεν έχω κάνει τίποτα....

Εξαρτάται που θα γεμίσετε για το τι πράγματα θα χρειαστείτε να πάρετε εσώρουχα μιας χρήσης κ σερβιετες λοχείας στο ρεα δίνουν από τι θυμάμαι..

Όσο για το ικα εγώ πήρα στις παροχες μου είπαν το email τους κ τα στέιλα όλα με email

Γλυκουλα θα πανε όλα καλά θα δεις 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...