Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, kastel είπε:

Αρα δεν υπάρχει μεγάλος λόγος ανησυχίας όσο είναι μέσα στις φυσιολογικές καμπύλες. Σίγουρα δεν έβαλε πολυ από την προηγούμενη μέτρηση αλλά μη ξεχνάμε ότι και στα μηχανήματα υπάρχει απόκλιση. Φυσικά και καλά θα κάνεις να το παρακολουθείς κ αν νιώθεις ανασφαλής να το ψάξεις λίγο περισσότερο με κάποιον δεύτερο γιατρό ίσως; δεν ξέρω αλλά προς το παρόν να είσαι ήρεμη γιατί είναι μια χαρά το μπουμπουκακι σου.,❤️

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είναι μια εγκυμοσύνη που ήρθε δύσκολα, δεν ήταν εύκολη και πάντα κάτι ξεφυτρώνει να με αγχώνει! Εύχομαι σε όλες μας να χαρούμε τα μωράκια μας γερά και δυνατά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Alex83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Είναι μια εγκυμοσύνη που ήρθε δύσκολα, δεν ήταν εύκολη και πάντα κάτι ξεφυτρώνει να με αγχώνει! Εύχομαι σε όλες μας να χαρούμε τα μωράκια μας γερά και δυνατά!

Καλέ τι ευχαριστείς;; για αυτό είμαστε εδώ! Σε νιώθω με τις δυσκολίες και τα άγχη όμως να εσείς πίστη στο μπουμπούκι σου, είναι μια χαρά και έτσι να παραμείνει. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex83 είπε:

Βασικά η μέτρηση στην κοιλιτσα έχει μείνει πίσω αρκετά κ σε δυο εβδομάδες έβαλε 200 γρ. Μέσα στα φυσιολογικά είναι αλλά έχει κατέβει θέση πλέον είμαστε στην 35η ενώ στην Β επιπέδου είμασταν 85η κ λέγαμε ότι θα είναι μεγάλη. Εν τω μεταξύ βέβαια εγώ ξεκίνησα διατροφή για σάκχαρο το οποίο όμως είναι καλά ελεγχόμενο μέχρι στιγμης

Να μην ανησυχεις γιατί από δω και πέρα μπορεί να παίρνει πολύ περισσότερα γραμμάρια... Μπορεί να έτυχε, μπορεί να είχε απόκλήση το μηχάνημα... Το θέμα είναι να συγκρίνεις κ την επόμενη φορά πόσα γραμμάρια θα πάρει πάντως για την εβδομάδα σου είναι καλά. Τα γραμμάρια της μην αγχώνεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kastel είπε:

Αχ λίγο έμεινε.. Κ ργω μετράω γιατί έχω γίνει δυσκίνητη. Το μωρό είναι τέρμα χαμηλα και περπατάω λες και είναι ανάμεσα στα πόδια μου :P. Είχα τις συσπασεις braxton και τώρα είναι οκ. Πάλι έχω 5-6 τη μέρα αλλά νορμάλ. Τώρα και να έχω κανονικές δεν με νοιάζει, Παρασκευή μπαίνω στο μήνα μου. Καισαρική θα κάνεις η λέτε να πας με πρόκληση; 

Έχω ζητήσει καισαρική αγαπημένη μου γιατί στην ιδέα του φυσιολογικού, ανεβάζω πίεση. Τρέμω....Το είχα από μικρή και δυστυχώς δεν ξεπέρασα τον φόβο μου. 

@Alex83 μια χαρά είναι καλη μου το μωράκι σου και στα κιλά του. Μην ανησυχείς χωρίς λόγο.  :* 

@Rafaelatarzan μοντέλο η νύφη μου !!! Μ αρεσειιιιι

  • Μου αρέσει 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Α ωραία...να τους πω να το παραγγείλουν τότε...Σε ευχαριστώ

@Μαρία_Λ τι εννοείς έχεις πονακια;

@Rafaelatarzan τι ωραια νέα... πόσο πήγε η νύφη μας;!;!; θα σας πετυχουμε το καλοκαιρι στην Λούτσα για μπάνιο χαχα 

Δεν θα έλεγα ότι είναι συσπάσεις ακριβώς. Αλλά πήγα σήμερα στο γιατρό και κατάλαβα γιατί πονάω τόσο. Ο μικρός μου κύριος έχει ξαπλάρει με το κεφάλι στη μέση της κοιλιάς και έτσι με μεγάλη ευκολία και άνεση κλωτσάει και δίνει μπουνιές σε όλες τις μεριές. Ο γιατρός δεν ανησύχησε που δεν έχει πάρει θέση. Μου είπε ότι είναι εξαιρετικά δραστήριος ιδιώς για 2,6 κιλά και γι' αυτό δεν προβληματίζεται. Θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες και μου είπε ότι θα μου κάνει κάποιους χειρισμούς τότε αν ακόμη κάνει τα δικά του για να τον γυρίσει.

@kastel ναι δυστυχώς τα ακύρωσαν όλα. Δεν ξέρω τί γίνεται. Ίσως καταφέρει να έρθει το Μάιο. Θα δείξει. Εμάς εδώ ήδη ανακοίνωσαν ότι από 15/4 θα αρχίσει λύση κάποιων μέτρων. Θα δούμε... εσύ πήγες να δεις το νοσοκομείο; 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Δεν θα έλεγα ότι είναι συσπάσεις ακριβώς. Αλλά πήγα σήμερα στο γιατρό και κατάλαβα γιατί πονάω τόσο. Ο μικρός μου κύριος έχει ξαπλάρει με το κεφάλι στη μέση της κοιλιάς και έτσι με μεγάλη ευκολία και άνεση κλωτσάει και δίνει μπουνιές σε όλες τις μεριές. Ο γιατρός δεν ανησύχησε που δεν έχει πάρει θέση. Μου είπε ότι είναι εξαιρετικά δραστήριος ιδιώς για 2,6 κιλά και γι' αυτό δεν προβληματίζεται. Θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες και μου είπε ότι θα μου κάνει κάποιους χειρισμούς τότε αν ακόμη κάνει τα δικά του για να τον γυρίσει.

@kastel ναι δυστυχώς τα ακύρωσαν όλα. Δεν ξέρω τί γίνεται. Ίσως καταφέρει να έρθει το Μάιο. Θα δείξει. Εμάς εδώ ήδη ανακοίνωσαν ότι από 15/4 θα αρχίσει λύση κάποιων μέτρων. Θα δούμε... εσύ πήγες να δεις το νοσοκομείο; 

Ο μπεμπης έχει άποψη! Ότι θέλει κάνει εκεί μέσα.. ❤️Τελικά θα μπορέσει να έρθει ο γιατρός σου; όσο αφορά τα μέτρα, εδώ δεν έχουν πει τίποτα ακόμη για άρση. Είμαι σίγουρη ότι και να γίνει, δεν θα ανοίξει το αεροδρόμιο οπότε δεν βλέπω τη μάνα μου να έρχεται ούτε τον άλλο μήνα. Το νοσοκομείο που θα γεννήσω το ξέρω έχω πάει 3-4 φορές ηδη και είναι εξαιρετικό. Θα πάω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα πάλι γιατί το ραντεβού στη γιατρό μου μεταφέρθηκε για 21 Απριλίου αλλά δεν θα περιμένω τόσο για να δω το μωρό. Χθες μίλησα και με τη μαία που θα έρχεται σπίτι, έκανα αίτηση για ασφάλεια υγείας για το μωρό και γενικά νομίζω ότι είμαστε έτοιμοι να τον υποδεχτούμε σιγά σιγά ❤️


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Ο μπεμπης έχει άποψη! Ότι θέλει κάνει εκεί μέσα.. ❤️Τελικά θα μπορέσει να έρθει ο γιατρός σου; όσο αφορά τα μέτρα, εδώ δεν έχουν πει τίποτα ακόμη για άρση. Είμαι σίγουρη ότι και να γίνει, δεν θα ανοίξει το αεροδρόμιο οπότε δεν βλέπω τη μάνα μου να έρχεται ούτε τον άλλο μήνα. Το νοσοκομείο που θα γεννήσω το ξέρω έχω πάει 3-4 φορές ηδη και είναι εξαιρετικό. Θα πάω κάποια στιγμή μέσα στην εβδομάδα πάλι γιατί το ραντεβού στη γιατρό μου μεταφέρθηκε για 21 Απριλίου αλλά δεν θα περιμένω τόσο για να δω το μωρό. Χθες μίλησα και με τη μαία που θα έρχεται σπίτι, έκανα αίτηση για ασφάλεια υγείας για το μωρό και γενικά νομίζω ότι είμαστε έτοιμοι να τον υποδεχτούμε σιγά σιγά ❤️

Ναι άσε! Θα με φάνε τα αγόρια μου! Με κάνει ήδη ό,τι θέλει ο μεγάλος θα με αποτελειώσει ο μικρός :D:wub:

Ήταν πολύ καλός μαζί μου γιατί όχι μόνο μου έδωσε χαρτί για να έχει η μαμά μου μαζί της αλλά πήρε και τηλέφωνο στην ειδική γραμμή του ιού να ρωτήσει αν χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο. Ελπίζω η πτήση της να μην ακυρωθεί και να καταφέρει να έρθει. Ήταν πολύ αισιοδόξος ως προς την κατάσταση. Μου είπε ότι θα χαλαρώσουν σύντομα κάποια πράγματα και έτσι θα μπορεί κατά τη δική του άποψη να είναι στον τοκετό. Θα δούμε τί θα μας πουν την άλλη εβδομάδα από την κυβέρνηση. 

Τουλάχιστον θα έχεις τη σιγουριά της μαίας. Θα σε βοηθήσει πολύ. Εγώ επειδή είχα προβλήματα με το θηλασμό μου είχε δώσει τα στοιχεία μιας άλλης μαίας που ειδικέυεται στο θηλασμό και είχε έρθει σπίτι να με βοηθήσει. Σίγουρα η μαμά βοηθάει σε άλλα πράγματα αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι το μπεμπέ σου θα μεγαλώνει φυσιολογικά. Κι εγώ θα αρχίσω να ετοιμάζω τη βαλίτσα αυτή την εβδομάδα. Βαλιτσάρα θα είναι με όλα αυτά που ζητάνε βέβαια. Λόγω της κατάστασης μου είπαν να φέρω και μερικά μπουκάλια νερό κτλ. Με το καλό να τον υποδεχτείτε!!!! Μπαίνεις σύντομα και στο μήνα σου. Περιμένω νέα από το γιατρό!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι άσε! Θα με φάνε τα αγόρια μου! Με κάνει ήδη ό,τι θέλει ο μεγάλος θα με αποτελειώσει ο μικρός :D:wub:

Ήταν πολύ καλός μαζί μου γιατί όχι μόνο μου έδωσε χαρτί για να έχει η μαμά μου μαζί της αλλά πήρε και τηλέφωνο στην ειδική γραμμή του ιού να ρωτήσει αν χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο. Ελπίζω η πτήση της να μην ακυρωθεί και να καταφέρει να έρθει. Ήταν πολύ αισιοδόξος ως προς την κατάσταση. Μου είπε ότι θα χαλαρώσουν σύντομα κάποια πράγματα και έτσι θα μπορεί κατά τη δική του άποψη να είναι στον τοκετό. Θα δούμε τί θα μας πουν την άλλη εβδομάδα από την κυβέρνηση. 

Τουλάχιστον θα έχεις τη σιγουριά της μαίας. Θα σε βοηθήσει πολύ. Εγώ επειδή είχα προβλήματα με το θηλασμό μου είχε δώσει τα στοιχεία μιας άλλης μαίας που ειδικέυεται στο θηλασμό και είχε έρθει σπίτι να με βοηθήσει. Σίγουρα η μαμά βοηθάει σε άλλα πράγματα αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι το μπεμπέ σου θα μεγαλώνει φυσιολογικά. Κι εγώ θα αρχίσω να ετοιμάζω τη βαλίτσα αυτή την εβδομάδα. Βαλιτσάρα θα είναι με όλα αυτά που ζητάνε βέβαια. Λόγω της κατάστασης μου είπαν να φέρω και μερικά μπουκάλια νερό κτλ. Με το καλό να τον υποδεχτείτε!!!! Μπαίνεις σύντομα και στο μήνα σου. Περιμένω νέα από το γιατρό!

Δεν φοβάμαι καθόλου να σου πω την αλήθεια.. Θα ήθελα τη μαμά μου εδώ αλλά αφού δεν γίνεται πρέπει να πορευτω μόνο με τη μαία! Όλα θα γίνουν.. Νερό σου ζήτησαν;;;; τι φάση; Εμενα τα βασικά μόνο. Βέβαια έστειλαν ένα τυποποιημένο έντυπο και τώρα και την κατάσταση δεν ξέρω τι γίνεται. Θα πάω και θα τα ρωτήσω.Έφτασε ο καιρός για όλες! Επιτέλους! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Alex83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Ήρθε η ώρα να μοιραστώ κ εγώ μαζί σας το άγχος μου! Κάναμε το ντοπλερ μας σήμερα και διαπιστώσαμε από τις μετρήσεις ότι έχουμε μείνει πίσω στο βάρος, είμαστε 1845 γρ κ η κοιλιτσα φαίνεται μικρή. Θα την ξαναδούμε σε δυο εβδομάδες κ σε τρεις ξανά ντοπλερ. Θυμάμαι ότι κ αλλα κορίτσια είχαν αντίστοιχα θεματάκια αν θέλετε να μου γράψετε πως συνεχίστηκε η ανάπτυξη θα με βοηθήσετε να ξεαγχωθω λιγακι! Ευχαριστώ!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!! Μην αγχώνεσαι καθόλου η εκατοστιαία θέση  είναι μια χαρά κάτω από 10 μας αγχωνει.. εμένα ήταν στις 27 κ σε μια βδομάδα πήρε μόνο 16γρ κ έπεσε στην 11 βέβαια ήταν μια βδομάδα από τις χειρότερες της ζωής μου αν έχεις διαβάσει τι έχω περάσει θα καταλάβεις το γιατί αλλα κ πάλι τώρα προσπαθώ να είμαι ήρεμη να τρώω καλά κ να μην κουράζομαι κ ευελπιστώ την Μεγάλη Δευτέρα με την βοήθεια της Παναγίας που θα ξαναπάω για ντοπλερ να δείξει καλύτερα αποτέλεσμα

  • Μου αρέσει 4

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kastel said:

Δεν φοβάμαι καθόλου να σου πω την αλήθεια.. Θα ήθελα τη μαμά μου εδώ αλλά αφού δεν γίνεται πρέπει να πορευτω μόνο με τη μαία! Όλα θα γίνουν.. Νερό σου ζήτησαν;;;; τι φάση; Εμενα τα βασικά μόνο. Βέβαια έστειλαν ένα τυποποιημένο έντυπο και τώρα και την κατάσταση δεν ξέρω τι γίνεται. Θα πάω και θα τα ρωτήσω.Έφτασε ο καιρός για όλες! Επιτέλους! 

Ναι τι να πω. Μου είπαν αν ο άντρας μου είναι μέσα να φέρει και κανένα κρακεράκι-φαγητό γιατί άπαξ και μπει δεν μπορεί να βγει. Ζητάνε και μαξιλάρι θηλασμού το οποίο ήδη πιάνει χώρο. 

Στη λίστα που μου έδωσαν έχει ένα σωρό πράγματα. Μέχρι και κρέμα σώματος, λιποζάν και δεν συμμαζεύεται :lol:

  • Χαχα 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου , πως ειστε; εγώ 2 μέρες τώρα σαν να βάρυνα χαμηλά αποτομα, πονάω αλλά όχι πολυ . Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο. 

Ιδίως όταν θέλω τουαλέτα, αν δεν πάω εκείνη την ώρα Και περιμένω 3 λεπτα, πονάω αρκετά . Δεν πονάω στο κατούρημα, ποναω όπως κάθομαι στην λεκάνη από κάτω. Εσεις έχετε τέτοιους πόνους; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου , πως ειστε; εγώ 2 μέρες τώρα σαν να βάρυνα χαμηλά αποτομα, πονάω αλλά όχι πολυ . Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο. 

Ιδίως όταν θέλω τουαλέτα, αν δεν πάω εκείνη την ώρα Και περιμένω 3 λεπτα, πονάω αρκετά . Δεν πονάω στο κατούρημα, ποναω όπως κάθομαι στην λεκάνη από κάτω. Εσεις έχετε τέτοιους πόνους; 

Και εγω εχω κατι σουβλιες απο κατω και ωρες ωρες νοιωθω οτι η κοιλια μου θα πεσει!!Και εγω αυριο εχω γιατρο!!!

  • Ευχαριστώ 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Και εγω εχω κατι σουβλιες απο κατω και ωρες ωρες νοιωθω οτι η κοιλια μου θα πεσει!!Και εγω αυριο εχω γιατρο!!!

Α ωραία...σχεδόν τα ίδια αισθανόμαστε.... Τι ώρα εχεις γιατρο ;


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Α ωραία...σχεδόν τα ίδια αισθανόμαστε.... Τι ώρα εχεις γιατρο ;

Καλημεεεερααα...στις 4 !!

Επιτελους,μου φανηκαν σαν αιωνας αυτες οι εβδομαδες!!Τωρα λογικα θα πηγαινουμε καθε εβδομαδα νομιζω ...Εγω νιωθω δυσφορια κ οταν θελω να αλλαξω πλευρο ή να σηκωθω απ το κρεβατι!!νιωθω οτι σηκωνεται  κ μια τσιμεντενια κοιλια μαζι...καλα ειχα απ τον 5 ο πετρωματα εγω ..αλλα τωρα θα μου το σταματησει το μαγνησιο νομιζω...οποτε θα δυσφορω συχνα μεχρι να γενννησω πρωτα ο Θεος...


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ZOIRITA20813 said:

Κορίτσια μου , πως ειστε; εγώ 2 μέρες τώρα σαν να βάρυνα χαμηλά αποτομα, πονάω αλλά όχι πολυ . Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρο. 

Ιδίως όταν θέλω τουαλέτα, αν δεν πάω εκείνη την ώρα Και περιμένω 3 λεπτα, πονάω αρκετά . Δεν πονάω στο κατούρημα, ποναω όπως κάθομαι στην λεκάνη από κάτω. Εσεις έχετε τέτοιους πόνους; 

Καλημέρα εγώ είμαι στην 38η βδομάδα. Μανούλα Απριλιου αλλά από πολύ νωρίς ξεκίνησα και νιώθω χαμηλά πόνο στην ηβικη περιοχή διότι ανοίγουν τα κόκαλα... Ετοιμαζόμαστε... Το μωρό έχει πάρει θέση. 

Αυτό με την τουαλέτα κάθε μισή ώρα έχουμε ραντεβού... Νομίζεις ότι θα βγάλεις λίτρο... Και τελικά σταγόνες!!! Αχχχχ θα περάσει σιγά σιγά.. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...