Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Ntepaki22 είπε:

Σήμερα είστε καλύτερα; Να τον χορτάσεις αγκαλιές... Σε ευχαριστώ πολύ, Είμαι ενάμιση μηνών αν κ έπρεπε να είναι λίγο μεγαλύτερο μάλλον έγινε καθυστερημένη σύλληψη... 

Καλημέρα!! Είμαστε μια χαρά τώρα!! Το Σάββατο θα βγάλουμε κ τον καθετήρα!! 
Αα νωρίς είσαι ακόμη!! Βοήθεια έχεις τουλάχιστον; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 hours ago, Alexandrath said:

Καλημέρα!! Είμαστε μια χαρά τώρα!! Το Σάββατο θα βγάλουμε κ τον καθετήρα!! 
Αα νωρίς είσαι ακόμη!! Βοήθεια έχεις τουλάχιστον; 

Χαίρομαι που είστε καλύτερα.. σιδερένιοι!! Ναι είναι νωρίς... Βοήθεια δεν εχω καθόλου... Μόνο ο άντρας μου το απόγευμα που γυρνάει από την δουλειά... Πιστεύω θα τα παίξω χαχα

  • Χαχα 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καμπύλες!!! Τι κάνετε? Διάβασα τα νέα σας!! Τι κάνετε? Πώς είναι τα μωρακιά σας?? Εμείς φτασαμε9 μηνών κ γυρνάω στην δουλειά... Τωρα μπουσουλαμε ψευτο περπατάμε ακόμα δεν έχουμε βγάλει δόντια αλλά μας τρώνε τα ούλα μας!! Είμαστε πάλι σε lockdown ειχα κλείσει βάπτιση για Μάιο κ βλέπω θα την αναβάλλω ξανά!! Πήγαν έκανα ονοματοδοσια κ τώρα περιμένουμε..να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Athina3 είπε:

Καλημέρα καμπύλες!!! Τι κάνετε? Διάβασα τα νέα σας!! Τι κάνετε? Πώς είναι τα μωρακιά σας?? Εμείς φτασαμε9 μηνών κ γυρνάω στην δουλειά... Τωρα μπουσουλαμε ψευτο περπατάμε ακόμα δεν έχουμε βγάλει δόντια αλλά μας τρώνε τα ούλα μας!! Είμαστε πάλι σε lockdown ειχα κλείσει βάπτιση για Μάιο κ βλέπω θα την αναβάλλω ξανά!! Πήγαν έκανα ονοματοδοσια κ τώρα περιμένουμε..να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα

Γιαυτο κι εμείς τον βαπτισαμε τον Οκτώβρη να προλάβουμε.Τι κακό κι αυτό.Κι εμείς δεν έχουμε δόντια αλλά πολύ σάλια,γκρίνια και κλάμα το βράδυ.Οποτε περιμένουμε.Ο δικός μου δεν μπουσουλαει,θέλει συνέχεια όρθιος,μάλλον θα περπατήσει κατευθειαν.

Καλημέρα σε όλες!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2021 at 1:17 PM, Comet said:

Γιαυτο κι εμείς τον βαπτισαμε τον Οκτώβρη να προλάβουμε.Τι κακό κι αυτό.Κι εμείς δεν έχουμε δόντια αλλά πολύ σάλια,γκρίνια και κλάμα το βράδυ.Οποτε περιμένουμε.Ο δικός μου δεν μπουσουλαει,θέλει συνέχεια όρθιος,μάλλον θα περπατήσει κατευθειαν.

Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Κι εγώ τη βάπτιση δεν ξέρω πότε θα την κάνω. Είμαι και στο εξωτερικό... Αν πάνε καλύτερα τα πράγματα το καλοκαίρι. Αλλιώς αβάφτιστο θα μου μείνει το παιδί! 

Εμείς έχουμε μέινει στα 4 δόντια εδώ και καιρό. Το μόνο που θέλει όλη μέρα είναι να τον κρατάω από τα χέρια και να περπατάει. Ουτε ο μεγάλος μπουσούλησε ούτε αυτός βλέπω να το κάνει. Κατευθείαν περπάτημα και τρέξιμο.

Εμείς είμαστε σε καραντίνα και δεν ξέρω μέχρι πότε. Υπήρχε κρούσμα θετικό στο σταθμό του μωρού. Ο άντρας μου βγήκε αχνά θετικός (ναι υπάρχει και αυτό) και έτσι μέχρι και τις 17 είμαστε σε καραντίνα. Μετά πρέπει να κάνουμε τεστ τα παιδιά και εγώ και αν κάποιος βγει θετικός πάλι καραντίνα. Δεν την παλεύω καθόλου. Είμαστε απόλυτα φυλακισμένοι. Και είμαστε μια χαρά. Κανένα σύμπτωμα, κανείς μας.

Καλή συνέχεια σε όλες και καλό κουράγιο!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/2/2021 at 4:23 ΜΜ, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Κι εγώ τη βάπτιση δεν ξέρω πότε θα την κάνω. Είμαι και στο εξωτερικό... Αν πάνε καλύτερα τα πράγματα το καλοκαίρι. Αλλιώς αβάφτιστο θα μου μείνει το παιδί! 

Εμείς έχουμε μέινει στα 4 δόντια εδώ και καιρό. Το μόνο που θέλει όλη μέρα είναι να τον κρατάω από τα χέρια και να περπατάει. Ουτε ο μεγάλος μπουσούλησε ούτε αυτός βλέπω να το κάνει. Κατευθείαν περπάτημα και τρέξιμο.

Εμείς είμαστε σε καραντίνα και δεν ξέρω μέχρι πότε. Υπήρχε κρούσμα θετικό στο σταθμό του μωρού. Ο άντρας μου βγήκε αχνά θετικός (ναι υπάρχει και αυτό) και έτσι μέχρι και τις 17 είμαστε σε καραντίνα. Μετά πρέπει να κάνουμε τεστ τα παιδιά και εγώ και αν κάποιος βγει θετικός πάλι καραντίνα. Δεν την παλεύω καθόλου. Είμαστε απόλυτα φυλακισμένοι. Και είμαστε μια χαρά. Κανένα σύμπτωμα, κανείς μας.

Καλή συνέχεια σε όλες και καλό κουράγιο!

Καλησπέρα.Πως είστε;Όλα καλά;Εμείς ζοριζομαστε πολύ με τα δοντακια.Ολη μέρα γκρίνια,λίγο παίζει και μετά τα ίδια.Το βράδυ πολύ κλάμα,ξυπνάει συνέχεια.Τρωει το μισό από ότι έτρωγε και μείωσε και το θηλασμό.Εντωμεταξυ την Πέμπτη έκανε 39 πυρετό που έπεσε σε μια ώρα με Ντεπον και από τότε τίποτα.Ολοι είμαστε καλά.Καναμε καλλιέργεια ούρων και ήταν αρνητική(μου βγήκε η πίστη να πάρω ουρά με το σακουλάκι).Εγώ λέω ήταν από τα δόντια. Πολύ ζόρι ρε κορίτσια.Τα χω παίξει...Ουρλιάζει και δεν ξέρω τι να τον κάνω.Βαζουμε κι αλοιφή. 

Καλησπέρα σε όλες!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2021 at 3:01 PM, Comet said:

Καλησπέρα.Πως είστε;Όλα καλά;Εμείς ζοριζομαστε πολύ με τα δοντακια.Ολη μέρα γκρίνια,λίγο παίζει και μετά τα ίδια.Το βράδυ πολύ κλάμα,ξυπνάει συνέχεια.Τρωει το μισό από ότι έτρωγε και μείωσε και το θηλασμό.Εντωμεταξυ την Πέμπτη έκανε 39 πυρετό που έπεσε σε μια ώρα με Ντεπον και από τότε τίποτα.Ολοι είμαστε καλά.Καναμε καλλιέργεια ούρων και ήταν αρνητική(μου βγήκε η πίστη να πάρω ουρά με το σακουλάκι).Εγώ λέω ήταν από τα δόντια. Πολύ ζόρι ρε κορίτσια.Τα χω παίξει...Ουρλιάζει και δεν ξέρω τι να τον κάνω.Βαζουμε κι αλοιφή. 

Καλησπέρα σε όλες!

Χαίρεται!! Είμαστε όλοι μια χαρά και πάλι ελεύθεροι! Ελπίζω μόνο να κάναμε τίποτα αντισώματα :) 

δεν παραπονιέμαι καθόλου με το μωρό. Τα βράδια κοιμάται σερί από τις 20 μέχρι τις 2 και μετά μέχρι 6-6:30. Ευτυχώς ξεκουραζόμαστε! Και επιτέλους άρχισε να τρώει κανονικά τα γεύματα και να πίνει 180ml τη νύχτα. Τα υπόλοιπα δόνιτα δεν ξέρω πότε θα τα βγάλει βέβαια :lol: Έχουμε ραντεβού με τον παιδίατρο την Πέμπτη. Θα κάνει και τη 2η δόση για τη μηνιγγίτιδα Β. 

Καλό κουράγιο εύχομαι!!! Ο πρώτος και εμάς έτσι περνούσε τα δόντια. Ο δεύτερος προς το παρόν το πέρασε πολύ πιο ήπια. Δύσκολο πράγμα να πονάνε και να μην μπορούμε να κάνουμε κάτι. Βρίσκεις καμία στιγμή ηρεμίας;

Πολλά φιλιά!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Χαίρεται!! Είμαστε όλοι μια χαρά και πάλι ελεύθεροι! Ελπίζω μόνο να κάναμε τίποτα αντισώματα :) 

δεν παραπονιέμαι καθόλου με το μωρό. Τα βράδια κοιμάται σερί από τις 20 μέχρι τις 2 και μετά μέχρι 6-6:30. Ευτυχώς ξεκουραζόμαστε! Και επιτέλους άρχισε να τρώει κανονικά τα γεύματα και να πίνει 180ml τη νύχτα. Τα υπόλοιπα δόνιτα δεν ξέρω πότε θα τα βγάλει βέβαια :lol: Έχουμε ραντεβού με τον παιδίατρο την Πέμπτη. Θα κάνει και τη 2η δόση για τη μηνιγγίτιδα Β. 

Καλό κουράγιο εύχομαι!!! Ο πρώτος και εμάς έτσι περνούσε τα δόντια. Ο δεύτερος προς το παρόν το πέρασε πολύ πιο ήπια. Δύσκολο πράγμα να πονάνε και να μην μπορούμε να κάνουμε κάτι. Βρίσκεις καμία στιγμή ηρεμίας;

Πολλά φιλιά!

Χαίρομαι που είστε όλοι καλά!Κι ο μεγάλος μου ζοριστηκε αλλά όχι τόσο πολύ.Απο χτες είμαστε πιο ήσυχα,σαν να ηρέμησε και έφαγε και περισσότερο,δεν ξέρω αν σκάσανε,δεν ανοίγει με τίποτα για να δω.

Καλά κοιμαστε,μπράβο.Οταν έχεις διαφημίσεις είμαστε ήρεμοι,ντρέπομαι που το λέω αλλά τότε τον βάζω στο πάρκο και τρέχω για δουλειές.Αλλιως δεν κάθεται μόνος του,μόλις βγω από το οπτικό του πεδίο κλαίει.Παλιοτερα καθόταν κι έπαιζε λίγη ώρα,τώρα θέλει αγκαλιά.Μαλλον ζοριζεται για αυτό.Τι να κανόυμε ,θα περάσει κι αυτό,σε λίγο θα περπατάνε...

 


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Comet said:

Χαίρομαι που είστε όλοι καλά!Κι ο μεγάλος μου ζοριστηκε αλλά όχι τόσο πολύ.Απο χτες είμαστε πιο ήσυχα,σαν να ηρέμησε και έφαγε και περισσότερο,δεν ξέρω αν σκάσανε,δεν ανοίγει με τίποτα για να δω.

Καλά κοιμαστε,μπράβο.Οταν έχεις διαφημίσεις είμαστε ήρεμοι,ντρέπομαι που το λέω αλλά τότε τον βάζω στο πάρκο και τρέχω για δουλειές.Αλλιως δεν κάθεται μόνος του,μόλις βγω από το οπτικό του πεδίο κλαίει.Παλιοτερα καθόταν κι έπαιζε λίγη ώρα,τώρα θέλει αγκαλιά.Μαλλον ζοριζεται για αυτό.Τι να κανόυμε ,θα περάσει κι αυτό,σε λίγο θα περπατάνε...

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μην ντρέπεσαι. Εμένα με τον άντρα μου κάθεται ήσυχος και παίζει μόνος του για αρκετή ώρα αρκεί να είναι στον ίδιο χώρο. Παναγία μιλάμε. Και μόλι αντιληφθεί οτι βρ΄σικομαι στον ίδιο χώρο αρχίζει να κλαίει σπαρακτικά. Άλλες φορές τον κρατάει αγκαλιά και μόλις με βλέπει τα ίδια. Δεν μπορώ να κάνω βήμα. 

Ναι ευτυχώς σύντομα θα περπατάνε και τότε θα τα κυνηγάμε :D

Καλό κουράγιο!


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες τις καμπύλες!Τι κάνετε;Τα μωρακια σας;

Εμείς είμαστε καλά.Εχουμε  2 δοντακια κάτω.Ψιλοηρεμησε,δεν ουρλιάζει πια και τρώει πάλι ποσότητες.Στεκεται μόνος του και περπατάει αν τον κρατάς από τα χεράκια.(δεν μπουσουλαει καθόλου).Θηλαζουμε ακόμη.Κυριως το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/3/2021 at 12:49 ΜΜ, Comet είπε:

Καλημέρα σε όλες τις καμπύλες!Τι κάνετε;Τα μωρακια σας;

Εμείς είμαστε καλά.Εχουμε  2 δοντακια κάτω.Ψιλοηρεμησε,δεν ουρλιάζει πια και τρώει πάλι ποσότητες.Στεκεται μόνος του και περπατάει αν τον κρατάς από τα χεράκια.(δεν μπουσουλαει καθόλου).Θηλαζουμε ακόμη.Κυριως το βράδυ.

Καλησπέρα, μια από τα ίδια. Μπουσουλαει μόνο για να πιαστεί από κάπου και να σηκωθεί.

3 μέρες κόψαμε εντελώς τα φρούτα και δεν ξέρω τι να δώσω το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marianeo241 είπε:

Καλησπέρα, μια από τα ίδια. Μπουσουλαει μόνο για να πιαστεί από κάπου και να σηκωθεί.

3 μέρες κόψαμε εντελώς τα φρούτα και δεν ξέρω τι να δώσω το πρωί.

Δεν τα θέλει πια;Μπορείς να του δίνεις αυγό η κρεμα με δημητριακά.Εγω τον θηλάζω το πρωί και ξανακοιμαται κάνα 2ωρο ως τις 10-11 και μετά τρώει φρούτα,μετά φαγητό και το απόγευμα το αυγό(αν δεν το φάει γιατί δεν το θέλει παντα του δίνω ξανά φαγητό) και μετά την κρέμα.Προσπαθω με το γιαούρτι αλλά δεν το θέλει .Αύριο θα δοκιμάσω το κρίκρι παιδικό.Μου είπαν δεν είναι επιδόρπιο αλλά γιαούρτι.Αλλιως δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια 

Καλη σαρακοστη!!

Απο που να αρχισω;;;;;

Εμενα ειναι 10 μηνων τωρα κ εχει δεκα μερες περπαταει κανονικα,τρωει απ ολα κ εχει 4 δοντια...Αυτες τις μερες πολυ γκρινια,μαλλον βγαζει κ αλλα..

Κατα τ αλλα περασα δυο μαρτυρικουε μηνες γιατι (αν θυμαστε)ειμαι εξι μηνων εγκυος...εκανα 4 φορες επαναληψη της β επιπεδου κ τελικα επρεπε να κανω μαγνητικη εγκεφαλου του εμβρυου...ευτυχως ολα καλα...αυτο που περασα ομως ουτε στον εχθρο μου...

 

  • Μου αρέσει 4

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Γεια σας κοριτσια 

Καλη σαρακοστη!!

Απο που να αρχισω;;;;;

Εμενα ειναι 10 μηνων τωρα κ εχει δεκα μερες περπαταει κανονικα,τρωει απ ολα κ εχει 4 δοντια...Αυτες τις μερες πολυ γκρινια,μαλλον βγαζει κ αλλα..

Κατα τ αλλα περασα δυο μαρτυρικουε μηνες γιατι (αν θυμαστε)ειμαι εξι μηνων εγκυος...εκανα 4 φορες επαναληψη της β επιπεδου κ τελικα επρεπε να κανω μαγνητικη εγκεφαλου του εμβρυου...ευτυχως ολα καλα...αυτο που περασα ομως ουτε στον εχθρο μου...

 

Και σε σκεφτόμουν τελευταία.Χαιρομαι πολύ που είναι καλά το μωράκι σου.Ουτε θέλω να φανταστώ τι θα πέρασες.Εμεις έχουμε τα ζόρια μας με τα δόντια,η αϋπνία πάει σύννεφο.Ο δικός μου περπατάει όταν τον κρατάς από το χέρι πολύ καλά,όλο θέλει όρθιος,από γιαούρτι τελικά μόνο το advance έφαγε με όρεξη. Θα του δίνω 2-3 τη βδομάδα γιατί δεν μου πολύ τρώει τελευταία και θηλάζει και μέσα στη μέρα και δεν προλαβαίνω να αντλώ πάντα για την κρέμα.Κατα τ αλλά,κάνει παλαμάκια,γεια σου,έλα.Χορευει όταν έχει μουσική και μόλις δει διαφημίσεις χαζεύει με προσήλωση.Πλακα εχει.Επισης σήμερα του δωσα στο χεράκι λαγάνα και ξετρελαθηκε...

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dinaki23 said:

Γεια σας κοριτσια 

Καλη σαρακοστη!!

Απο που να αρχισω;;;;;

Εμενα ειναι 10 μηνων τωρα κ εχει δεκα μερες περπαταει κανονικα,τρωει απ ολα κ εχει 4 δοντια...Αυτες τις μερες πολυ γκρινια,μαλλον βγαζει κ αλλα..

Κατα τ αλλα περασα δυο μαρτυρικουε μηνες γιατι (αν θυμαστε)ειμαι εξι μηνων εγκυος...εκανα 4 φορες επαναληψη της β επιπεδου κ τελικα επρεπε να κανω μαγνητικη εγκεφαλου του εμβρυου...ευτυχως ολα καλα...αυτο που περασα ομως ουτε στον εχθρο μου...

 

Είδες ; στο είχα πει πως όλα θα πάνε καλά... Φτου φτου και γω σε σκεφτόμουν... Πολύ χάρηκα για εσένα!! Με το καλό να έρθει το νέο μέλος...

Καλή Σαρακοστή κορίτσια!! Εμείς έχουμε δύο δοντακια...μπουσουλαει παντού... Στέκεται όρθια από όλα τα έπιπλα και κάνει πλάγια βήματα από την μια μερια στην άλλη... Από φαγητά θεωρώ έχουμε μείνει πίσω λόγω της αλλεργίας που συνεχώς όλο και κάτι εμφανίζεται..  γιαουρτακια δεν μπορούμε να φάμε ακόμη. Μασάει κομμάτια από μαλακά λαχανικά , αλλά δεν της έχω σταματήσει τα αλεσμένα γιατί φοβάμαι μην δεν τρέφεται σωστά. Επειδή ακόμα με το μοσχαράκι παλεύουμε... Μια το δέχεται, μια όχι...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...