Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 minutes ago, Ξένη said:

Αν μας πρήζεις εσύ με μια κουβέντα που είπες....Εγώ εδώ μέσα τόσο που έχω πει πρέπει να σας έχω χιλιοπρηξει...χαχαχα. Απλά μερικές φορές κάποια πράγματα δεν λέγονται ούτε σε φίλες ούτε σε συγγενείς ούτε σε σύζυγό,  αν ένας άνθρωπος δεν έχει περάσει κάτι δύσκολο δεν μπορεί να σε καταλάβει. Εμένα μόνο η μάνα μου με καταλαβαίνει αλλά πόσα να της πω , δεν θέλω να την στεναχωρώ συνέχεια και να βλέπει ότι ακόμα συζητώ για το μωρό,  δεν ξεχνιέται αλλά δεν τους λέω και ότι σκέφτομαι....Τώρα για αυτό το μηχάνημα δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα,  το είχα ψάξει και εγώ και είπα άσε γιατί θα είσαι στο χέρι με αυτό....ψυχοφθόρο μου φαίνεται....ότι είναι να γίνει θα γίνει...αν είναι να σταματήσει η καρδιά του θα σταματήσει... Εγώ πέρυσι ήμουν 36 εβδομάδων και σταμάτησε η καρδιά του και δεν πήρα χαμπάρι....Αφού τον τελευταίο μήνα έλεγα σε όλους ότι δεν ακούω το μωρό και μου έλεγαν όλοι ότι είναι φυσιολογικό στο τέλος να μην είναι τόσο δραστήριο...πήγαινα στον γιατρό και άκουγα κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα την καρδιά του. Και στο τέλος μας είπαν όλοι οι γιατροί ότι και εκείνη την ώρα να είμασταν στο νοσοκομείο και να το έβλεπαν δεν θα προλάβαιναν να το πάρουν με καισαρική και μπορεί ήδη να είχε πάθει εγκεφαλικό. 

Οπότε είπα κάποια στιγμή στην 18η εβδομάδα και μετά θα με κλωτσάει και απλά θα είμαι πιο συνειδητοποιημένη,  θα ξέρω πότε κλωτσάει και πότε κάνει συσπάσεις η μήτρα...Γιατί πέρισυ ένιωθα τις συσπάσεις και όλοι μου έλεγαν ότι τεντώνεται το μωρό...τεσπα.. Τώρα ξέρω.  Σκεφτόμουν πες ότι το παίρνω αυτό το μηχάνημα και αν δεν το χρησιμοποιήσω καλά και δεν ακούσω την καρδιά κάποια στιγμή,  θα πεθάνω μέχρι να πάω στο γιατρό η Όχι??? Σίγουρα....εδώ χθες μέχρι να ακούσω καρδιακή λειτουργία εντάξει πέθανα....μου είχε μείνει το καρδιακή λειτουργία απούσα...Και πάντα θα έχω τον φόβο. Τώρα και αν σας επρηξα....σόρρυ για το μεγάλο κείμενο...Η κάθε μια ότι νομίζει κάνει. Απλά σας λέω εγώ πως το σκέφτηκα.

σε ευχαριστω για ακόμη μία φορά. Είναι έτσι όπως τα λες. Αν κάποιος δεν έχει περάσει κάτι αντίστοιχο δεν μπορεί να καταλάβει. Και πάλι βέβαια, εξαρτάται... Κι εγώ στη μαμά μου τα λέω αλλά επίσης δεν θέλω να τη στενοχωρώ ιδίως επειδή ζούμε και μακριά και ήδη βλέπω κάθε μέρα που μιλάμε ότι είναι έτοιμη να τα μπήξει που δεν είναι μαζί μας να βλέπει και το γιο μου να μεγαλώνει. Πόσα να αντέξει και αυτή η μάνα;; :) 

Αν είναι να έρθει η κακιά η ώρα θα έρθει, επίσης συμφωνώ. Αλλά ας κρατήσουμε την αισιοδοξία μας ότι αυτή τη φορά θα έχουμε την τύχη, μοίρα, οτιδήποτε με το μέρος μας! Στο έχω πει ξανά και θα στο πω και πάλι ότι σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά και με όλη την αγάπη μου να σου πάνε όλα καλά όπως και σε όλες εδώ μέσα. Και η άνοιξη που θα έρθει να είναι η πιο γλυκιά, φωτεινή και ευωδιαστή που θα έχουμε ζήσει! :)  

Just now, ZOIRITA20813 said:

αναμενουμε με αγωνια...παντως η φιλη μου ειναι κατενθουσιασμενη! 

ποιο κοριτσι ειχε αυχενικη σημερα; πως πηγαν τα πραγματα; 

εγω εχω αυριο πρωι στις 09:00. στειλτε ολη την θετικη σας ενεργεια ! 

όλα να πάνε τέλεια!!! Καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

αναμενουμε με αγωνια...παντως η φιλη μου ειναι κατενθουσιασμενη! 

ποιο κοριτσι ειχε αυχενικη σημερα; πως πηγαν τα πραγματα; 

εγω εχω αυριο πρωι στις 09:00. στειλτε ολη την θετικη σας ενεργεια ! 

Ότι καλύτερο εύχομαι κορίτσι μου κ να δεις που όλα θα Ναι μια χαρά.. Εγώ έχω τώρα στις 8μιση κ είμαι σε αγκάθια μέχρι να πάω... ουφφ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky said:

Ότι καλύτερο εύχομαι κορίτσι μου κ να δεις που όλα θα Ναι μια χαρά.. Εγώ έχω τώρα στις 8μιση κ είμαι σε αγκάθια μέχρι να πάω... ουφφ

Καλή επιτυχία!! Όλα Θα πάνε καλά...περιμένουνε νέα σου!!!

2 hours ago, ZOIRITA20813 said:

αναμενουμε με αγωνια...παντως η φιλη μου ειναι κατενθουσιασμενη! 

ποιο κοριτσι ειχε αυχενικη σημερα; πως πηγαν τα πραγματα; 

εγω εχω αυριο πρωι στις 09:00. στειλτε ολη την θετικη σας ενεργεια ! 

Καλή επιτυχία κ σε εσένα!!! Εύχομαι όλα μα όλα να είναι τέλεια!!! Ανυπομονώ κ αγωνιώ για την δίκη μου αυχενική την επόμενη Πέμπτη!! Ποιες άλλες κοπέλες περιμένουν σαν κ εμένα;

5 hours ago, Μαρία_Λ said:

Ναι παίρνω από την προηγούμενη εβδομάδα. Θα είναι και από την κούραση και την καλοπέραση!:lol:

Καλά αν σας πω τί μου έχει πει ανα διαστήματα θέλω σελίδες ολόκληρες. Από τα καλύτερα ήταν ότι ο γιος μου είναι καλό μωράκι (όταν ήταν λίγων μηνών) αλλά αν δεν εξελιχθεί σε καλό παιδί θα είναι επειδή έχει μάνα εμένα...

Ελπίζω ο γιος μου να μην γίνει χάπατο σαν το μπαμπά του που δεν αντιδρά στους γονείς του και δεν τους βάζει στη θέση τους κι εγώ να μην εξελιχθώ σε τέτοια πεθερά...!!;)

Μην δίνεις σημασία!! Κοίταξε το όμορφο παιδάκι σου, την εγκυμοσύνη σου, τον σύζυγο σου κ την νέα σας ζωή που πρόκειται να ζήσετε από εδώ κ πέρα. Δυστυχώς, πολλές φορές κάποιοι άνθρωποι δεν σκέφτονται πριν μιλήσουν κ λένε πράγματα πάνω στον αυθορμητισμό τους που πληγώνουν. Πολλές φορές δεν το καταλαβαίνουν κι ολας!!! Μην δίνεις σημασία!!! Τον εαυτό σου πάνω από όλα κ την οικογένεια σου!!! 

  • Μου αρέσει 2

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Ότι καλύτερο εύχομαι κορίτσι μου κ να δεις που όλα θα Ναι μια χαρά.. Εγώ έχω τώρα στις 8μιση κ είμαι σε αγκάθια μέχρι να πάω... ουφφ

Αναμένουμε νεότερα σου κορίτσι μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσιααααααα τον δοκίμασα τον υπέρηχο στο σπίτι και δεν έχω λόγια...! Καλε ακουγεται ξεκάθαρα! Τρομερό. Υποσχέθηκα όμως να το κάνω μόνο όταν πραγματικά θα θέλω κ όχι κάθε μέρα! 

@Mar-mickyπεριμένουμε να μας πεις! 

  • Μου αρέσει 4

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Κορίτσιααααααα τον δοκίμασα τον υπέρηχο στο σπίτι και δεν έχω λόγια...! Καλε ακουγεται ξεκάθαρα! Τρομερό. Υποσχέθηκα όμως να το κάνω μόνο όταν πραγματικά θα θέλω κ όχι κάθε μέρα! 

@Mar-mickyπεριμένουμε να μας πεις! 

Πες μας έτσι και βλέπω να το αγοράζω....χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πες μας έτσι και βλέπω να το αγοράζω....χαχαχα 

Καλέ αλήθεια σου λέω ακούγεται και είμαι 13+4 φαντάσου να πάμε λίγο παρακάτω!! Διάβασα τις οδηγίες που έλεγε που να το βάλεις έτσι ώστε να μην μπερδευτείς και ακούσεις έντερο και πέτυχε!!!! 156 παλμούς έβγαλε. Δεν το πιστεύω.. Με ηρεμία θα το χρησιμοποιήσω βέβαια.:wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Καλέ αλήθεια σου λέω ακούγεται και είμαι 13+4 φαντάσου να πάμε λίγο παρακάτω!! Διάβασα τις οδηγίες που έλεγε που να το βάλεις έτσι ώστε να μην μπερδευτείς και ακούσεις έντερο και πέτυχε!!!! 156 παλμούς έβγαλε. Δεν το πιστεύω.. Με ηρεμία θα το χρησιμοποιήσω βέβαια.:wub:

Αύριο μας βλέπω να τρέχουμε να το αγοράζουμε. Ποιο έχεις; 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Αύριο μας βλέπω να τρέχουμε να το αγοράζουμε. Ποιο έχεις; 

Δεν έχει μάρκα, είναι από αυτά που έχουν την οθονιτσα που γράφει παλμούς! Έξω μένω εξωτερικό αλλά το είχα δει και στην Ελλάδα νομίζω στο σαιτ της hometest. Φυσικά μπορεί να το έχουν κ άλλα σαιτ! Τουλάχιστον έχουμε κάτι να μην τρέχουμε στους γιατρούς 3 την ώρα! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

Δεν έχει μάρκα, είναι από αυτά που έχουν την οθονιτσα που γράφει παλμούς! Έξω μένω εξωτερικό αλλά το είχα δει και στην Ελλάδα νομίζω στο σαιτ της hometest. Φυσικά μπορεί να το έχουν κ άλλα σαιτ! Τουλάχιστον έχουμε κάτι να μην τρέχουμε στους γιατρούς 3 την ώρα! 

Μπήκα το είδα, λέγεται doppler εμβρύου....αν το πάρω θα είμαι όλη μέρα με αυτό στο χέρι μεχρι να γεννήσω..χαχαχαχ

  • Χαχα 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες! 

Σήμερα έκανα κι εγώ αυχενική. Το βρήκε μια εβδομάδα μεγαλύτερο και με άγχωσε λιγάκι να βιαστώ να κάνω τροφοβλάστη και όχι άμνιο όπως σκεφτόμουν.

Για να προλάβω αν κάτι πάει στραβά να είναι νωρίς και όχι μεγάλη εβδομάδα που χρειάζεται χειρουργείο. 

Πάντως νιώθω καλά ακόμα και που είδα ότι έχει μεγαλώσει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

καλησπέρα σε όλες! 

Σήμερα έκανα κι εγώ αυχενική. Το βρήκε μια εβδομάδα μεγαλύτερο και με άγχωσε λιγάκι να βιαστώ να κάνω τροφοβλάστη και όχι άμνιο όπως σκεφτόμουν.

Για να προλάβω αν κάτι πάει στραβά να είναι νωρίς και όχι μεγάλη εβδομάδα που χρειάζεται χειρουργείο. 

Πάντως νιώθω καλά ακόμα και που είδα ότι έχει μεγαλώσει!

Κακό είναι να είναι μεγαλύτερο; το αποκλείεις να έκανες ωορρηξία νωρίτερα ή μήπως έκανες τεστ ωορρηξίας; 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...γύρισα από την Αυχενική... Όλα τέλεια 1/12000 Μου έδωσε ο γιατρός... 14/5 Πητ... 6,2 εκ ο μπαμπάκος μου...

Ενώ ήμουν ήρεμη όλη μέρα κατά τη διάρκεια της εξέτασης μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι όλα είναι καλά μου είχε κοπεί η ανάσα... 

Αλλά ευτυχώς όλα καλά..  ελπίζω σε όλες μας μόνο καλά νέα να έχουμε και γερά μωράκια.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Όχι ο αιματολόγος μου είπε οτι δεν είναι κακό να είναι μεγαλύτερο. Απλά αυτός το συσχέτισε με την περίπτωση τρισωμίας που σημαίνει ότι πρέπει να βιαστώ. Αν είναι πολύ μεγάλο δε θα μπορώ να κάνω απόξεση αυτό εννοούσε. 

Στην αρχή μου κακοφάνηκε που ενώ ήταν όλα καλά άρχισε τα δυσάρεστα, ωστόσο μετά χαλάρωσα αφού απλά μου έλεγε τις επιλογές μου. 

Το doppler στο ebay! 

https://www.ebay.com/itm/CE-FDA-Pocket-Fetal-Doppler-Handheld-Baby-Sound-Prenatal-Heart-Rate-Monitor-Gel/264194469659?hash=item3d8337af1b:m:mKGkrtniCu181UXklKBSUkg

Δεν ξέρω αν θα φτάσει με το νέο έτος αλλά η τιμή είναι κάτω από τη μισή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...