Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Για το φύλο τον είδα σίγουρο,  μου είπε από εδώ μέσα θα φύγεις με μια γυναίκα στα χέρια, ο εμβρυολογος δεν μίλησε,  του λέει εσύ το είπες.  Εμείς δεν είχαμε θέμα αρκεί να έχει υγεία, λες και έχουμε και άλλο παιδί για να θέλουμε το αντίθετο φύλο. Απλά ήθελα λίγο παραπάνω αγόρι γιατί είχα συνηθίσει στην ιδέα και εκεί που πέρυσι πριν μάθω τι μωρό περιμένουμε κοιτούσα όλο κοριτσιστικα ρουχαλάκια και τελικά ήταν αγόρι,  μετά αγοριστικα και είδα την διαφορά,  ότι τα αγόρια δεν έχουν επιλογές,  τώρα όμως το μάτι μου έχει συνηθίσει στο γαλάζιο.  Θα ξεσυνηθισει και θα κοιτάζει πάλι ροζ......

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Την Πέμπτη είχα την αυχενική και όλα καλά. Αλλά βλέπεις, το Σάββατο πήγαμε στη γλυκομίλητη πεθερά μου και το σταξε το φαρμάκι της. Όλο το βράδυ δεν μπορούσα να σταθώ από τον πονοκέφαλο, έκανε συνέχεια εμετό και από τότε  τα βράδια (ίσως φταίει και η κούραση λόγω δουλειάς και τρεξίματος με το 1ο ζουζουνάκι μου το υπερκινητικό) με πονάει η κοιλιά μου συνήθως δεξιά και λίγο η μέση. Δεν με νοιάζει ο πόνος και μάλλον η μήτρα θα είναι που μεγαλώνει, αλλά φοβάμαι με αυτά που μου έχουν συμβεί μήπως έχει πάθει κάτι το μωρό. Ραντεβού τώρα έχω πάλι 26/11. Είχα καλομάθει που με έβλεπε κάθε 2 εβδομάδες και τώρα μου φάνηκε κάπως που μου είπε σε 1 μήνα...  

Και εμένα ανά μήνα με βλέπει και πέρυσι το ίδιο, μόνο στο τέλος γίνεται πιο συχνά η επίσκεψη...Όλα μια χαρά είναι και εγώ τους πόνους στο ίδιο σημείο τους νιώθω,  δεξιά και μέση. Προσπάθησε να ξεκουραστείς και μακριά από ταξικούς ανθρώπους.....Χαχαχαχ για την πεθερά το λέω. Ρίξε και κανένα ξεμάτιασμα...

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Την Πέμπτη είχα την αυχενική και όλα καλά. Αλλά βλέπεις, το Σάββατο πήγαμε στη γλυκομίλητη πεθερά μου και το σταξε το φαρμάκι της. Όλο το βράδυ δεν μπορούσα να σταθώ από τον πονοκέφαλο, έκανε συνέχεια εμετό και από τότε  τα βράδια (ίσως φταίει και η κούραση λόγω δουλειάς και τρεξίματος με το 1ο ζουζουνάκι μου το υπερκινητικό) με πονάει η κοιλιά μου συνήθως δεξιά και λίγο η μέση. Δεν με νοιάζει ο πόνος και μάλλον η μήτρα θα είναι που μεγαλώνει, αλλά φοβάμαι με αυτά που μου έχουν συμβεί μήπως έχει πάθει κάτι το μωρό. Ραντεβού τώρα έχω πάλι 26/11. Είχα καλομάθει που με έβλεπε κάθε 2 εβδομάδες και τώρα μου φάνηκε κάπως που μου είπε σε 1 μήνα...  

Νομιζω πονακια ειναι οκ να εχεις. Παιρνεις μαγνησιο? Ρωτα τον γιατρο σου. Οσο για την πεθερα σου, ασχολιαστο! Τι θελουν κ αυτοι οι ανθρωποι πια??

Καλημερα κοριτσια!!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Νομιζω πονακια ειναι οκ να εχεις. Παιρνεις μαγνησιο? Ρωτα τον γιατρο σου. Οσο για την πεθερα σου, ασχολιαστο! Τι θελουν κ αυτοι οι ανθρωποι πια??

Καλημερα κοριτσια!!

Ναι παίρνω από την προηγούμενη εβδομάδα. Θα είναι και από την κούραση και την καλοπέραση!:lol:

Καλά αν σας πω τί μου έχει πει ανα διαστήματα θέλω σελίδες ολόκληρες. Από τα καλύτερα ήταν ότι ο γιος μου είναι καλό μωράκι (όταν ήταν λίγων μηνών) αλλά αν δεν εξελιχθεί σε καλό παιδί θα είναι επειδή έχει μάνα εμένα...

Ελπίζω ο γιος μου να μην γίνει χάπατο σαν το μπαμπά του που δεν αντιδρά στους γονείς του και δεν τους βάζει στη θέση τους κι εγώ να μην εξελιχθώ σε τέτοια πεθερά...!!;)


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι παίρνω από την προηγούμενη εβδομάδα. Θα είναι και από την κούραση και την καλοπέραση!:lol:

Καλά αν σας πω τί μου έχει πει ανα διαστήματα θέλω σελίδες ολόκληρες. Από τα καλύτερα ήταν ότι ο γιος μου είναι καλό μωράκι (όταν ήταν λίγων μηνών) αλλά αν δεν εξελιχθεί σε καλό παιδί θα είναι επειδή έχει μάνα εμένα...

Ελπίζω ο γιος μου να μην γίνει χάπατο σαν το μπαμπά του που δεν αντιδρά στους γονείς του και δεν τους βάζει στη θέση τους κι εγώ να μην εξελιχθώ σε τέτοια πεθερά...!!;)

πλακα κανεις???? Αποκλειεται να σου ειπε τετοιο πραγμα!!!!! ΣΟΚ!


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Ναι παίρνω από την προηγούμενη εβδομάδα. Θα είναι και από την κούραση και την καλοπέραση!:lol:

Καλά αν σας πω τί μου έχει πει ανα διαστήματα θέλω σελίδες ολόκληρες. Από τα καλύτερα ήταν ότι ο γιος μου είναι καλό μωράκι (όταν ήταν λίγων μηνών) αλλά αν δεν εξελιχθεί σε καλό παιδί θα είναι επειδή έχει μάνα εμένα...

Ελπίζω ο γιος μου να μην γίνει χάπατο σαν το μπαμπά του που δεν αντιδρά στους γονείς του και δεν τους βάζει στη θέση τους κι εγώ να μην εξελιχθώ σε τέτοια πεθερά...!!;)

Μαρία κάθισε ξεκουράσου,  πάρε καμία άδεια από την δουλειά αν μπορείς και από το ένα αυτί να μπαίνουν και από το άλλο να βγαίνουν...βασικά να μην ασχολείσαι!!!Να ασχολείσαι με ότι εσύ πιστεύεις ότι αξίζει στη ζωή σου. Αυτά που περιγράφεις για την πεθερά είναι κλασικά,  τις περισσότερες οικογένειες συμβαίνουν και άλλα πολλά αλλα σημασία τώρα έχει εσύ να είσαι καλά και ήρεμη...μείνε μακριά όσο μπορείς και κλείσε αυτιά.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

ω ναι! το είπε. άσε καλύτερα...

Καλα η πεθερα σου δεν την παλευει αλλα ενιγουει.  Κοριτσια ολες πατε μια φορα το μηνα απο δω και περα? Και πως θα ξερουμε ρε σεις οτι ολα ειναι οκ? Εγω εχω σπιτι εναν υπερηχο, απο αυτους που ακους την καρδια του μωρου αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θα το χρησιμοποιω σωστα.  Ρε σεις πολυ αγχος εχω.

  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Μαρία κάθισε ξεκουράσου,  πάρε καμία άδεια από την δουλειά αν μπορείς και από το ένα αυτί να μπαίνουν και από το άλλο να βγαίνουν...βασικά να μην ασχολείσαι!!!Να ασχολείσαι με ότι εσύ πιστεύεις ότι αξίζει στη ζωή σου. Αυτά που περιγράφεις για την πεθερά είναι κλασικά,  τις περισσότερες οικογένειες συμβαίνουν και άλλα πολλά αλλα σημασία τώρα έχει εσύ να είσαι καλά και ήρεμη...μείνε μακριά όσο μπορείς και κλείσε αυτιά.

έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ πολύ. Συγγνώμη που σας πρήζω. Υπάρχουν κάποιες μέρες που η υπομονή εξαντλείται :) 

Σας ευχαριστώ γιατί αν και μακριά και άγνωστες με στηρίζετε αληθινά!

Just now, kastel said:

Καλα η πεθερα σου δεν την παλευει αλλα ενιγουει.  Κοριτσια ολες πατε μια φορα το μηνα απο δω και περα? Και πως θα ξερουμε ρε σεις οτι ολα ειναι οκ? Εγω εχω σπιτι εναν υπερηχο, απο αυτους που ακους την καρδια του μωρου αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι θα το χρησιμοποιω σωστα.  Ρε σεις πολυ αγχος εχω.

κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι! Έχει ένα αντίστοιχο μηχάνημα μια φίλη μου και σκεφτόμουν να της ζητήσω να το χρησιμοποιήσω :lol: δεν ξέρω πώς λειτουργούν. Θα τη βρούμε εύκολα την καρδιά ή θα γίνουμε χειρότερα;;

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

!κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι! Έχει ένα αντίστοιχο μηχάνημα μια φίλη μου και σκεφτόμουν να της ζητήσω να το χρησιμοποιήσω :lol: δεν ξέρω πώς λειτουργούν. Θα τη βρούμε εύκολα την καρδιά ή θα γίνουμε χειρότερα;;

εμ αυτο ειναι το προβλημα! Θα κανουμε τη δουλεια μας η θα τρεχουμε στα επειγοντα καθε τοσο??:lol:θα το κανω κ οτι γινει....:roll:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

εμ αυτο ειναι το προβλημα! Θα κανουμε τη δουλεια μας η θα τρεχουμε στα επειγοντα καθε τοσο??:lol:θα το κανω κ οτι γινει....:roll:

να μας πεις την εμπειρία σου! Κι εγώ θα πάρω τηλέφωνο τη φίλη μου :grin:;)

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρία_Λ είπε:

έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ πολύ. Συγγνώμη που σας πρήζω. Υπάρχουν κάποιες μέρες που η υπομονή εξαντλείται :) 

Σας ευχαριστώ γιατί αν και μακριά και άγνωστες με στηρίζετε αληθινά!

κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι! Έχει ένα αντίστοιχο μηχάνημα μια φίλη μου και σκεφτόμουν να της ζητήσω να το χρησιμοποιήσω :lol: δεν ξέρω πώς λειτουργούν. Θα τη βρούμε εύκολα την καρδιά ή θα γίνουμε χειρότερα;;

Εγω παντως στο γιο μου,επειδη ειχαμε ζησει την παλινδρομη 6 μηνες πριν και ημουν μες στο αγχος ειχαμε παει στο ιατρειο του αντρα μου (ειναι καρδιολογος ) 2-3 φορες και ειχαμε δει το μωρο στο δικο του υπερηχο.Μεχρι 17 βδομαδων που αρχισε να κλωτσαει καθε μερα οποτε ηξερα οτι ηταν καλα.Αν ειχα μηχανημα θα το χρησιμοποιουσα,ψαξτο λιγο και θα το βρεις,εξαλλου δεν ειναι τοσο μικρα πια.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ πολύ. Συγγνώμη που σας πρήζω. Υπάρχουν κάποιες μέρες που η υπομονή εξαντλείται :) 

Σας ευχαριστώ γιατί αν και μακριά και άγνωστες με στηρίζετε αληθινά!

κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι! Έχει ένα αντίστοιχο μηχάνημα μια φίλη μου και σκεφτόμουν να της ζητήσω να το χρησιμοποιήσω :lol: δεν ξέρω πώς λειτουργούν. Θα τη βρούμε εύκολα την καρδιά ή θα γίνουμε χειρότερα;;

Αν μας πρήζεις εσύ με μια κουβέντα που είπες....Εγώ εδώ μέσα τόσο που έχω πει πρέπει να σας έχω χιλιοπρηξει...χαχαχα. Απλά μερικές φορές κάποια πράγματα δεν λέγονται ούτε σε φίλες ούτε σε συγγενείς ούτε σε σύζυγό,  αν ένας άνθρωπος δεν έχει περάσει κάτι δύσκολο δεν μπορεί να σε καταλάβει. Εμένα μόνο η μάνα μου με καταλαβαίνει αλλά πόσα να της πω , δεν θέλω να την στεναχωρώ συνέχεια και να βλέπει ότι ακόμα συζητώ για το μωρό,  δεν ξεχνιέται αλλά δεν τους λέω και ότι σκέφτομαι....Τώρα για αυτό το μηχάνημα δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα,  το είχα ψάξει και εγώ και είπα άσε γιατί θα είσαι στο χέρι με αυτό....ψυχοφθόρο μου φαίνεται....ότι είναι να γίνει θα γίνει...αν είναι να σταματήσει η καρδιά του θα σταματήσει... Εγώ πέρυσι ήμουν 36 εβδομάδων και σταμάτησε η καρδιά του και δεν πήρα χαμπάρι....Αφού τον τελευταίο μήνα έλεγα σε όλους ότι δεν ακούω το μωρό και μου έλεγαν όλοι ότι είναι φυσιολογικό στο τέλος να μην είναι τόσο δραστήριο...πήγαινα στον γιατρό και άκουγα κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα την καρδιά του. Και στο τέλος μας είπαν όλοι οι γιατροί ότι και εκείνη την ώρα να είμασταν στο νοσοκομείο και να το έβλεπαν δεν θα προλάβαιναν να το πάρουν με καισαρική και μπορεί ήδη να είχε πάθει εγκεφαλικό. 

Οπότε είπα κάποια στιγμή στην 18η εβδομάδα και μετά θα με κλωτσάει και απλά θα είμαι πιο συνειδητοποιημένη,  θα ξέρω πότε κλωτσάει και πότε κάνει συσπάσεις η μήτρα...Γιατί πέρισυ ένιωθα τις συσπάσεις και όλοι μου έλεγαν ότι τεντώνεται το μωρό...τεσπα.. Τώρα ξέρω.  Σκεφτόμουν πες ότι το παίρνω αυτό το μηχάνημα και αν δεν το χρησιμοποιήσω καλά και δεν ακούσω την καρδιά κάποια στιγμή,  θα πεθάνω μέχρι να πάω στο γιατρό η Όχι??? Σίγουρα....εδώ χθες μέχρι να ακούσω καρδιακή λειτουργία εντάξει πέθανα....μου είχε μείνει το καρδιακή λειτουργία απούσα...Και πάντα θα έχω τον φόβο. Τώρα και αν σας επρηξα....σόρρυ για το μεγάλο κείμενο...Η κάθε μια ότι νομίζει κάνει. Απλά σας λέω εγώ πως το σκέφτηκα.


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα! εμενα το εχει μια φιλη μου το μηχανημα και ακουει την μπουμπου της καθε μερα. ετσι μου λεει ειναι ησυχη οτι ολα πανε καλα ,αλλιως θα ηταν καθε λιγο και λιγακι σε νοσοκομειο για υπερηχο να βλεπει την μπουμπου της. Νομιζω οτι και εγω θα ηθελα να το παρω ,αλλα φοβαμαι μην ξεπερασω το οριο και ειμαι συνεχεια με το μηχανημα στην κοιλια να το ακουω.... ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο νομιζω ,το αγχος θα το εχουμε μεχρι να γεννησουμε και να το κρατησουμε αγκαλια. 

 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

κοριτσια καλημερα! εμενα το εχει μια φιλη μου το μηχανημα και ακουει την μπουμπου της καθε μερα. ετσι μου λεει ειναι ησυχη οτι ολα πανε καλα ,αλλιως θα ηταν καθε λιγο και λιγακι σε νοσοκομειο για υπερηχο να βλεπει την μπουμπου της. Νομιζω οτι και εγω θα ηθελα να το παρω ,αλλα φοβαμαι μην ξεπερασω το οριο και ειμαι συνεχεια με το μηχανημα στην κοιλια να το ακουω.... ειτε με τον εναν ειτε με τον αλλο τροπο νομιζω ,το αγχος θα το εχουμε μεχρι να γεννησουμε και να το κρατησουμε αγκαλια. 

 

Αχ κ εγω ετσι νιωθω..οτι οπου να ναι θα θελω να παω νοσοκομειο να δω τι γινεται και δεν μπορω να το κανω συνεχεια! Θα το προσπαθησω με φοβο και θα σας πω την εμπειρια μου..

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Αχ κ εγω ετσι νιωθω..οτι οπου να ναι θα θελω να παω νοσοκομειο να δω τι γινεται και δεν μπορω να το κανω συνεχεια! Θα το προσπαθησω με φοβο και θα σας πω την εμπειρια μου..

αναμενουμε με αγωνια...παντως η φιλη μου ειναι κατενθουσιασμενη! 

ποιο κοριτσι ειχε αυχενικη σημερα; πως πηγαν τα πραγματα; 

εγω εχω αυριο πρωι στις 09:00. στειλτε ολη την θετικη σας ενεργεια ! 

  • Μου αρέσει 3

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...