Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

7 hours ago, ciqa said:

Όχι ο αιματολόγος μου είπε οτι δεν είναι κακό να είναι μεγαλύτερο. Απλά αυτός το συσχέτισε με την περίπτωση τρισωμίας που σημαίνει ότι πρέπει να βιαστώ. Αν είναι πολύ μεγάλο δε θα μπορώ να κάνω απόξεση αυτό εννοούσε. 

Στην αρχή μου κακοφάνηκε που ενώ ήταν όλα καλά άρχισε τα δυσάρεστα, ωστόσο μετά χαλάρωσα αφού απλά μου έλεγε τις επιλογές μου. 

Το doppler στο ebay! 

https://www.ebay.com/itm/CE-FDA-Pocket-Fetal-Doppler-Handheld-Baby-Sound-Prenatal-Heart-Rate-Monitor-Gel/264194469659?hash=item3d8337af1b:m:mKGkrtniCu181UXklKBSUkg

Δεν ξέρω αν θα φτάσει με το νέο έτος αλλά η τιμή είναι κάτω από τη μισή!

Τι είναι η Τρισωμια; Συγνώμη που ρωτάω αλλά περδευτηκα λίγο. Είδαν δηλ κάτι στην διαφάνεια;


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 hours ago, Mar-micky said:

Καλησπέρα κορίτσια μου...γύρισα από την Αυχενική... Όλα τέλεια 1/12000 Μου έδωσε ο γιατρός... 14/5 Πητ... 6,2 εκ ο μπαμπάκος μου...

Ενώ ήμουν ήρεμη όλη μέρα κατά τη διάρκεια της εξέτασης μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι όλα είναι καλά μου είχε κοπεί η ανάσα... 

Αλλά ευτυχώς όλα καλά..  ελπίζω σε όλες μας μόνο καλά νέα να έχουμε και γερά μωράκια.. 

Συγχαρητήρια!!! Ένα μεγάλο άγχος σου έφυγε τώρα!!! :razz: Άντε κ στα δικά μας!!!

9 hours ago, kastel said:

Κορίτσιααααααα τον δοκίμασα τον υπέρηχο στο σπίτι και δεν έχω λόγια...! Καλε ακουγεται ξεκάθαρα! Τρομερό. Υποσχέθηκα όμως να το κάνω μόνο όταν πραγματικά θα θέλω κ όχι κάθε μέρα! 

@Mar-mickyπεριμένουμε να μας πεις! 

Το προτείνεις δηλ να το πάρουμε τώρα που το δοκίμασες; Σε έκανες να νιώσεις ασφάλεια; Αχ, να δεις που θα το ψάξω κ εγώ χαχαχα κ όλη ημέρα θα είμαι με αυτό στο χέρι :-P

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Το προτείνεις δηλ να το πάρουμε τώρα που το δοκίμασες; Σε έκανες να νιώσεις ασφάλεια; Αχ, να δεις που θα το ψάξω κ εγώ χαχαχα κ όλη ημέρα θα είμαι με αυτό στο χέρι :-P

Αν νιώσεις ότι μπορεί να σε αγχώσει πιο πολύ μη το πάρεις. Θέλει λίγη ώρα να εξοικειωθείς και να βρεις το μέρος που αγουγεται η καρδούλα και μέχρι τότε είναι λίγο αγχωτικό. Εμένα δεν με πείραξε, τη βρήκα και χάρηκα!! 

7 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...γύρισα από την Αυχενική... Όλα τέλεια 1/12000 Μου έδωσε ο γιατρός... 14/5 Πητ... 6,2 εκ ο μπαμπάκος μου...

Ενώ ήμουν ήρεμη όλη μέρα κατά τη διάρκεια της εξέτασης μέχρι να μου πει ο γιατρός ότι όλα είναι καλά μου είχε κοπεί η ανάσα... 

Αλλά ευτυχώς όλα καλά..  ελπίζω σε όλες μας μόνο καλά νέα να έχουμε και γερά μωράκια.. 

Μπραβο μπράβο μπράβο!! Συγχαρητήρια όλα καλά να πάνε και από δω και πέρα! Μια ανάσα την παίρνεις στην αυχενικη! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Αν νιώσεις ότι μπορεί να σε αγχώσει πιο πολύ μη το πάρεις. Θέλει λίγη ώρα να εξοικειωθείς και να βρεις το μέρος που αγουγεται η καρδούλα και μέχρι τότε είναι λίγο αγχωτικό. Εμένα δεν με πείραξε, τη βρήκα και χάρηκα!! 

Μπραβο μπράβο μπράβο!! Συγχαρητήρια όλα καλά να πάνε και από δω και πέρα! Μια ανάσα την παίρνεις στην αυχενικη! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! 

Καλημέρα στα κορίτσια!! Θα πάω σήμερα στη φίλη μου να δοκιμ΄σω με το δικό της doppler. Και με αυτά που γράφεις με βλέπω να το αγοράζω κι εγώ αλλά μάλλον θα κοιτάω κάθε μέρα...χαχα!

Καλά χθες έκανα την ενεση και δεν ξέρω τί χτύπησα αλλά έτρεχε το αίμα χωρίς σταματημό. Και είχε φουσκώσει σε ένα σημείο σαν να είχα κύστη. Τα χρειάστηκα λίγο :) Σήμερα έχει ξεφουσκώσει αλλά έχω ένα ωραιότατο μοβ χρώμα στη δεξιά μεριά και στην αριστερή πλέον είμαι κίτρινη. Λίγες ακόμα έμειναν και μετά θα έχω μόνο στην ασπιρίνη. Η κοιλιά μου είναι τσίτα και η βελόνα δεν μπαίνει έυκολα πλέον. Οι κοπέλες που τις κάνουν και τους 9 μήνες δεν έχω λόγια!!

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια!!! Τα φιλιά μου! 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια!! Θα πάω σήμερα στη φίλη μου να δοκιμ΄σω με το δικό της doppler. Και με αυτά που γράφεις με βλέπω να το αγοράζω κι εγώ αλλά μάλλον θα κοιτάω κάθε μέρα...χαχα!

Καλά χθες έκανα την ενεση και δεν ξέρω τί χτύπησα αλλά έτρεχε το αίμα χωρίς σταματημό. Και είχε φουσκώσει σε ένα σημείο σαν να είχα κύστη. Τα χρειάστηκα λίγο :) Σήμερα έχει ξεφουσκώσει αλλά έχω ένα ωραιότατο μοβ χρώμα στη δεξιά μεριά και στην αριστερή πλέον είμαι κίτρινη. Λίγες ακόμα έμειναν και μετά θα έχω μόνο στην ασπιρίνη. Η κοιλιά μου είναι τσίτα και η βελόνα δεν μπαίνει έυκολα πλέον. Οι κοπέλες που τις κάνουν και τους 9 μήνες δεν έχω λόγια!!

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια!!! Τα φιλιά μου! 

Πονεσα μόνο που το είπες! Καλή δύναμη, λίγο έμεινε.. Όσο για το ντομπλερ, δοκίμασε το και θα δεις :wub:


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel said:

Πονεσα μόνο που το είπες! Καλή δύναμη, λίγο έμεινε.. Όσο για το ντομπλερ, δοκίμασε το και θα δεις :wub:

χεχε! Νομίζω ότι με έχει κουράσει λίγο :) είμαι πολύ περίεργη όμως τί τρύπησα :lol:

ναι θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε και θα σας πω αύριο! θυμάμαι είχα κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό αλλά φυσικά ήταν για πιο μετά που ήδη ένιωθα το μωρό να κλωτσάει. Αλλά ήτνα εντυπωσιακό ακόμη κα ιμε το κινητο. Έχω ακόμη κάποιες ηχογραφήσεις. Φαντάζομαι πώς θα ακούγεται με το doppler! 

ΥΓ: Πώς πάτε από κρύο; εδώ κάθε μέρα ομίχλη, βροχή και παγωνιά. :wacko:


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

χεχε! Νομίζω ότι με έχει κουράσει λίγο :) είμαι πολύ περίεργη όμως τί τρύπησα :lol:

ναι θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε και θα σας πω αύριο! θυμάμαι είχα κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό αλλά φυσικά ήταν για πιο μετά που ήδη ένιωθα το μωρό να κλωτσάει. Αλλά ήτνα εντυπωσιακό ακόμη κα ιμε το κινητο. Έχω ακόμη κάποιες ηχογραφήσεις. Φαντάζομαι πώς θα ακούγεται με το doppler! 

ΥΓ: Πώς πάτε από κρύο; εδώ κάθε μέρα ομίχλη, βροχή και παγωνιά. :wacko:

Που είσαι; Αγγλία; εδώ έχει κρύο και ψιλό βρέχει ή βρέχει κανονικά οοοολη μέρα. Ανυπομονώ να πάω για Χριστούγεννα σπίτι μου!!!! 

Στην Ελλάδα τι γίνεται ρε κορίτσια; ακόμη καλοκαίρι έχετε;; πείτε μας να σκάσουμε από τη ζήλια μας! :rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Που είσαι; Αγγλία; εδώ έχει κρύο και ψιλό βρέχει ή βρέχει κανονικά οοοολη μέρα. Ανυπομονώ να πάω για Χριστούγεννα σπίτι μου!!!! 

Στην Ελλάδα τι γίνεται ρε κορίτσια; ακόμη καλοκαίρι έχετε;; πείτε μας να σκάσουμε από τη ζήλια μας! :rolleyes:

Δεν είμαστε πολύ μακριά μάλλον. Είμαι Λουξεμβούργο. Κι έχω το γιο μου να μου λέει συνέχεια: " μαμά εδώ είναι νύχτα" :)  Ελλάδα έμαθα χθες ότι είχαν καλοκαίρι.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

χεχε! Νομίζω ότι με έχει κουράσει λίγο :) είμαι πολύ περίεργη όμως τί τρύπησα :lol:

ναι θα το δοκιμάσω οπωσδήποτε και θα σας πω αύριο! θυμάμαι είχα κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό αλλά φυσικά ήταν για πιο μετά που ήδη ένιωθα το μωρό να κλωτσάει. Αλλά ήτνα εντυπωσιακό ακόμη κα ιμε το κινητο. Έχω ακόμη κάποιες ηχογραφήσεις. Φαντάζομαι πώς θα ακούγεται με το doppler! 

ΥΓ: Πώς πάτε από κρύο; εδώ κάθε μέρα ομίχλη, βροχή και παγωνιά. :wacko:

Καλημερα σε ολες.Μην αγχωνεσαι,το μονο που μπορει να τρυπησες σε αυτη την περιοχη ειναι τριχοειδες αγγειο,γι αυτο και το αιμα,δεν πειραζει συμβαινει με τις αντιπηκτικες..Εδω Θεσσαλονικη οντως καλυτερευσε ο καιρος,παντως καλοριφερ δεν αναψαμε ακομη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Δεν είμαστε πολύ μακριά μάλλον. Είμαι Λουξεμβούργο. Κι έχω το γιο μου να μου λέει συνέχεια: " μαμά εδώ είναι νύχτα" :)  Ελλάδα έμαθα χθες ότι είχαν καλοκαίρι

Ναι κοντά είμαστε! Μου αρέσει εμένα εδώ αλλά δεν είναι σπίτι μου. Ο γιος σου έχει δίκιο! Εμένα βέβαια δεν με πειράζει ούτε ο καιρός ούτε που δεν έχει θάλασσα.. η οικογένεια μου λείπει. Που θα πάει θα γυρίσουμε κάποια στιγμή! 

Just now, Comet είπε:

Καλημερα σε ολες.Μην αγχωνεσαι,το μονο που μπορει να τρυπησες σε αυτη την περιοχη ειναι τριχοειδες αγγειο,γι αυτο και το αιμα,δεν πειραζει συμβαινει με τις αντιπηκτικες..Εδω Θεσσαλονικη οντως καλυτερευσε ο καιρος,παντως καλοριφερ δεν αναψαμε ακομη

Θεσσαλονίκη είσαι;; ;;; :wub:κ εγώ λίγο έξω από την πόλη εμένα! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια....Εγώ Αθήνα μένω,  σήμερα ειναι σαν καλοκαίρι.... Ανυπομονώ όμως για χειμώνα και Χριστούγεννα....Ο άντρας μου είναι από ένα χωριό κοντά στην ελάτη και ανυπομονώ να πάμε να δούμε λίγο χιόνι τον χειμώνα...πλέον στην Ελλάδα έχουμε δύο εποχές,  χειμώνα, καλοκαίρι...

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Εγώ Αθήνα μένω,  σήμερα ειναι σαν καλοκαίρι.... Ανυπομονώ όμως για χειμώνα και Χριστούγεννα....Ο άντρας μου είναι από ένα χωριό κοντά στην ελάτη και ανυπομονώ να πάμε να δούμε λίγο χιόνι τον χειμώνα...πλέον στην Ελλάδα έχουμε δύο εποχές,  χειμώνα, καλοκαίρι...

Θα συμφωνησω ειναι ωραιος ο χειμωνας!! Αλλα στη Θεσσαλονικη τουλαχιστον φυσαει κ αρκετα, ο πασιγνωστος πλεον Βαρδαρης και εχει υγρασια!:grin: Οποτε θελουμε ξηρο κρυο! Περιμενω πως και πως τις γιορτες, ουτε παιδακι να ημουν που περιμενει το δωρο απο τον Αγιο Βασιλη!!

Πως ειστε σημερα? Φανταζομαι εχουν περασει ολα τα συμπτωματα πλεον..

  • Χαχα 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel said:

Ναι κοντά είμαστε! Μου αρέσει εμένα εδώ αλλά δεν είναι σπίτι μου. Ο γιος σου έχει δίκιο! Εμένα βέβαια δεν με πειράζει ούτε ο καιρός ούτε που δεν έχει θάλασσα.. η οικογένεια μου λείπει. Που θα πάει θα γυρίσουμε κάποια στιγμή! 

Θεσσαλονίκη είσαι;; ;;; :wub:κ εγώ λίγο έξω από την πόλη εμένα! 

Κι εμένα μου αρέσει πολύ εδώ. Αλλά έχω τα ίδια ακριβλως συναισθήματα με εσένα. Μου λείπουν τόσο πολύ οι δικοί μου. Εγώ με βλέπω να γυρίζω στη σύνταξη :lol: 

Δυστυχώς δεν θα κατέβουμε για Χριστούγεννα. Τουλάχιστον το κλίμα είναι άκρως εορταστικό με όλες τις χριστουγεννιάτικες αγορές και τα στολίδια. 

  • Μου αρέσει 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Διάβασα τα νέα σας κ χαίρομαι που προχωράμε κ ξεπερνάμε τις δυσκολιες του πρώτου τριμήνου! Εγώ αύριο έχω αυχένικη καταλαβαίνετε άγχος μεγάλο!!  Αθηνα μένω κ εγώ Ο καιρός καλός ακόμα από Παρασκευή χαλάει λένε!!Το μηχάνημα για το ντοπλερ με ενθουσίασε  με αυτά που γράφετε αλλά σκεφτομαι ότι ναι να γίνει θα γίνει κ εύχομαι να γίνονται ότι γίνεται μόνο για καλό!! Από τι είδα οι περισσότερες περιμένετε κοριτσάκια ε? Γερά να ναι κ να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνγη!! 

  • Μου αρέσει 5

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να κάνεις την Αυχενική...Και εγώ είχα πολύ άγχος,  για τρεις μέρες έβλεπα κακά όνειρα αλλά όλα εμείς τα δημιουργούμε....ηρέμησε και θα δεις πως όλα θα είναι καλά...Εγώ κοριτσάκι έχω Ναι, άντε και κανέναν γαμπρό στην παρέα....χαχαχχα. 

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Διάβασα τα νέα σας κ χαίρομαι που προχωράμε κ ξεπερνάμε τις δυσκολιες του πρώτου τριμήνου! Εγώ αύριο έχω αυχένικη καταλαβαίνετε άγχος μεγάλο!!  Αθηνα μένω κ εγώ Ο καιρός καλός ακόμα από Παρασκευή χαλάει λένε!!Το μηχάνημα για το ντοπλερ με ενθουσίασε  με αυτά που γράφετε αλλά σκεφτομαι ότι ναι να γίνει θα γίνει κ εύχομαι να γίνονται ότι γίνεται μόνο για καλό!! Από τι είδα οι περισσότερες περιμένετε κοριτσάκια ε? Γερά να ναι κ να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνγη!! 

 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...