Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ciqa είπε:

Μάλλον τα κιλά που πήρα πήγαν στο μωρό!

Πάντως κορίτσια ηρέμησα λίγο που το άκουσα! Κάθε βδομάδα με βλέπω να πηγαίνω! :-D

Τώρα για τα 150γρμ με τον υπέρηχο λίγο να πήγε δίπλα η γραμμή και βγήκε άλλο τόσο!

@kastel λάδι καρύδας παντού! Δεν το έχω δοκιμάσει! Αλλά για να το λες μάλλον πρέπει να το αποφύγουμε στο πρόσωπο!

@dim_mary μην ανησυχείς όλες θα ακούσουμε τα μωρά μας σε λίγες μέρες!!! Για την αποκόλληση πρόσεχε μην κουράζεσαι και όλα θα είναι καλά!

Πες μου έτσι να τρώω παραπάνω να βγει τροφαντουλα σαν τη μαμά της....Χαχαχαχχα. πιστεύω όταν γεννηθεί θα πέσει πολύ μπούκωμα, μ'αρέσουν τα μωρά με δίπλες , είναι για φαγωμα...

Just now, dim_mary είπε:

Ναιι. Ξυπνησα το πρωι πηγα τουαλετα κ ειδα λιγο αιμα. Στα ουρα κ στο χαρτι. Οποτε εφυγα απευθειας για νοσοκομειο. Φανηκε μια μικρη αποκολληση, αλλα το μωρο μια χαρα ηταν !! Την υπολοιπη μερα δεν ειχα αιμα , καφε συνεχιστηκε για 2 μερες κ μετα τιποτα. Φυσικα παιρνω προγεστερονη χαπια κ κολπικη κρεμα. 

Ξεκούραση και ότι άλλο σου είπε ο γιατρός σου...με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ciqaκ εμενα 150 ηταν αλλα δεν ειναι πολυ? Το εψαχνα μετα και ειδα οτι δεν τιαριαζει με αυτα που διαβαζω και ηθελα να την ρωτησω τη γιατρο! Το μετραωε με καποια αλλο τροπο? κ επισης σε μενα γραφει οτι ειναι 18cm και σε παρενθεση οτι υπαρχει μια αποκλιση και μπορει να ειναι απο 16,4-20,4cm. Μπερδευτηκα.

@Ξένηεχεις αρχισει να βλεπεις κοριτσιστηκα?

 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά! Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρά! 170 παλμοί όπως πάντα (με βλέπω να τρέχω πίσω από 2 τερατίνια...), 12 εκατοστά και 170 γραμμάρια παρακαλώ. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο ανωτατο όριο της καμπύλης. (FYI @kastel @ciqa )

Β επιπέδου έχω 15/1 αλλά ο γιατρός θα με δει ξανά πριν το νέο έτος.

Άλλη χρήση για το λάδι καρύδας: φοβερό για ντεμακιγιάζ.

Just now, Μαρία_Λ said:

Κορίτσια μου γλυκά! Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρά! 170 παλμοί όπως πάντα (με βλέπω να τρέχω πίσω από 2 τερατίνια...), 12 εκατοστά και 170 γραμμάρια παρακαλώ. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο ανωτατο όριο της καμπύλης. (FYI @kastel @ciqa )

Β επιπέδου έχω 15/1 αλλά ο γιατρός θα με δει ξανά πριν το νέο έτος.

Άλλη χρήση για το λάδι καρύδας: φοβερό για ντεμακιγιάζ.

@ZOIRITA20813 θα έρθει σύντομα η στιγμή που θα το στολίζετε παρέα. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός!! Όλα να πάνε καλά :) 

  • Μου αρέσει 3

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

@ciqaκ εμενα 150 ηταν αλλα δεν ειναι πολυ? Το εψαχνα μετα και ειδα οτι δεν τιαριαζει με αυτα που διαβαζω και ηθελα να την ρωτησω τη γιατρο! Το μετραωε με καποια αλλο τροπο? κ επισης σε μενα γραφει οτι ειναι 18cm και σε παρενθεση οτι υπαρχει μια αποκλιση και μπορει να ειναι απο 16,4-20,4cm. Μπερδευτηκα.

@Ξένηεχεις αρχισει να βλεπεις κοριτσιστηκα?

 

Εγώ ένα σάιτ που κοιτάζω του Ιασώ λέει ότι 16η εβδομάδα είναι περίπου 12 εκατοστά και μέχρι 80 γραμμάρια,  δεν μου φαίνεται λίγο μια χαρά είναι τα μωρά σας, μπαμπατσικα....θα σας πω αύριο πόσο είναι και η δική μου. Στο ίντερνετ έχω ψιλοχαζεψει κάποια ρουχαλάκια, τώρα όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε, πακεταρισμενα στην αποθήκη περιμένουν...

Just now, dim_mary είπε:

@Ξένη @ciqa ποσων εβδομαδων ειστε ? .... εμενα μου ειπε απο τη πεμπτη που θα κανουμε υπερηχο θα το ζυγιζουμε. 

16 εβδομάδων και μια μέρα,  αν δεις κάτω από τα μνμτα μας έχουμε τικερακι.  Βάλε και εσύ να μην σε ρωτάμε συνέχεια πόσο είσαι.

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια μου γλυκά! Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρά! 170 παλμοί όπως πάντα (με βλέπω να τρέχω πίσω από 2 τερατίνια...), 12 εκατοστά και 170 γραμμάρια παρακαλώ. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο ανωτατο όριο της καμπύλης. (FYI @kastel @ciqa )

Β επιπέδου έχω 15/1 αλλά ο γιατρός θα με δει ξανά πριν το νέο έτος.

Άλλη χρήση για το λάδι καρύδας: φοβερό για ντεμακιγιάζ.

@ZOIRITA20813 θα έρθει σύντομα η στιγμή που θα το στολίζετε παρέα. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός!! Όλα να πάνε καλά :) 

Τι ωραία νέα.... μπράβο!!!!

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Κορίτσια μου γλυκά! Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρά! 170 παλμοί όπως πάντα (με βλέπω να τρέχω πίσω από 2 τερατίνια...), 12 εκατοστά και 170 γραμμάρια παρακαλώ. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι στο ανωτατο όριο της καμπύλης. (FYI @kastel @ciqa )

Β επιπέδου έχω 15/1 αλλά ο γιατρός θα με δει ξανά πριν το νέο έτος.

Άλλη χρήση για το λάδι καρύδας: φοβερό για ντεμακιγιάζ.

@ZOIRITA20813 θα έρθει σύντομα η στιγμή που θα το στολίζετε παρέα. Περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός!! Όλα να πάνε καλά :) 

Μπραβο πολυ ομορφα νεα, ετσι να συνεχισουν ολα!!! Ρε σεις εμενα στο χαρτι εγραφε 18 εκατοστα, θα τρελαθω, δεν ειναι νορμαλ. Μηπως εκανε λαθος? Δεν μου ειπε εκεινη την ωρα ποσο ειναι αλλα πηρα το χαρτι. 18 ειναι πολυ! θα ρωτησω γιατι μαλλον κατι δεν καταλαβα.

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ ένα σάιτ που κοιτάζω του Ιασώ λέει ότι 16η εβδομάδα είναι περίπου 12 εκατοστά και μέχρι 80 γραμμάρια,  δεν μου φαίνεται λίγο μια χαρά είναι τα μωρά σας, μπαμπατσικα....θα σας πω αύριο πόσο είναι και η δική μου. Στο ίντερνετ έχω ψιλοχαζεψει κάποια ρουχαλάκια, τώρα όλα τα υπόλοιπα τα έχουμε, πακεταρισμενα στην αποθήκη περιμένουν...

 

Καλα κανεις και κοιταζεις και κανενα φορεματακι ας πουμε!!!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!!! Διάβασα τα νέα σας μετά από καιρό που είχα να μπω. Χαίρομαι που όλες είστε καλά κ σιγά σιγά ετοιμάζεστε για τις γιορτές των Χριστουγέννων. Κι εμείς στολίσαμε το δεντρο κ σκεφτόμουν τον επόμενο χρόνο τι ωραία που θα είναι να έχουμε όλες από ένα πιτσιρίκι να ανεβοκατεβάζει τις μπαλίτσες :razz: Εγώ θα κάνω την β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Την καμπύλη σακχάρου την κάνουμε πριν ή μετά; 

  • Μου αρέσει 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω ερωτηση ! Χαχα 

Φαινεται σε καμια απο εσας η σκουρα γραμμη στη κοιλιτσα? Καποιες γνωστες μου, μου λενε οτι θα επρπεε να φαινοταν κ σε μενα αλλα τιποτα.. εσεις τι λετε ?? 

@Chrysa_Καλησπερα , με το καλο το μπεμπακι σου!!! Μετα τη β επιπεδου γινεται. 28 με 29 εβδομαδων. Βεβαια καθε γιατρος εχει κ διαφορετικη αποψη. Αλλα σιγουρα μετα τη β επιπεδου !!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@dim_mary καλύτερα που δεν έχεις μαύρη γραμμή! Είναι χάλια!  Νομίζω ότι είναι μαύρο χνούδι! 

Χίλιες φορές χωρίς αυτό! 

@kastel 18 cm νομίζω παραείναι μεγάλο! Βέβαια γιατί όχι! Εμένα δε μου είπε μήκος μόνο βάρος. Αν θυμάμαι καλά κάνουν ένα κύκλο στην κοιλιά του μωρού και στο κεφαλάκι του και το υπολογίζει αυτόματα ο υπέρηχος. Λίγο να πάει πιο έξω και σου βγαίνει άλλο τόσο το μωρό!

Εγώ για Β επιπέδου έκλεισα πολύ νωρίς τελικά... με έβαλε για 8 Ιανουαρίου... λέει σύμφωνα με την αυχενική πάει... Υπολόγιζα ότι θα την έκανα γύρω στις 15/1. Αλλά ότι πει ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, dim_mary είπε:

Κοριτσια εχω ερωτηση ! Χαχα 

Φαινεται σε καμια απο εσας η σκουρα γραμμη στη κοιλιτσα? Καποιες γνωστες μου, μου λενε οτι θα επρπεε να φαινοταν κ σε μενα αλλα τιποτα.. εσεις τι λετε ?? 

@Chrysa_Καλησπερα , με το καλο το μπεμπακι σου!!! Μετα τη β επιπεδου γινεται. 28 με 29 εβδομαδων. Βεβαια καθε γιατρος εχει κ διαφορετικη αποψη. Αλλα σιγουρα μετα τη β επιπεδου !!! 

Η γραμμή Όχι από τώρα δεν φαίνεται μετά τον 6ο μήνα,  εγώ τουλάχιστον που είμαι άσπρη στο δέρμα είχα κάνει μια καφετί γραμμουλα από τον αφαλό και πάνω αλλά ήταν ανοιχτόχρωμη και αυτή. Φήμες Επίσης λένε ότι όταν έχεις αγόρι κάνεις αυτή τη γραμμή από το αφαλό και πάνω και όταν έχεις κορίτσι από χαμηλά (ξερερε που)μέχρι επάνω. Σε εμενα αυτο ίσχυε και σε μια ξαδερφη μου που ειχε κοριτσακι ηταν απο χαμηλα η γραμμη της.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Η γραμμή Όχι από τώρα δεν φαίνεται μετά τον 6ο μήνα,  εγώ τουλάχιστον που είμαι άσπρη στο δέρμα είχα κάνει μια καφετί γραμμουλα από τον αφαλό και πάνω αλλά ήταν ανοιχτόχρωμη και αυτή. Φήμες Επίσης λένε ότι όταν έχεις αγόρι κάνεις αυτή τη γραμμή από το αφαλό και πάνω και όταν έχεις κορίτσι από χαμηλά (ξερερε που)μέχρι επάνω. Σε εμενα αυτο ίσχυε και σε μια ξαδερφη μου που ειχε κοριτσακι ηταν απο χαμηλα η γραμμη της.

Καλησπερα κοριτσακια, δεν μπαινω συχνα γιατι εχω τον μικρο,πηγαμε και βολτα.Εγω στο μικρο δεν ειχα κανει γραμμη.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι κ μελαχρινη χαχα αφου εχω αγορακι κοιταω προς τα πανω χαχαχα. Ακομα δεν φαινεται τιποτα και απορουσα. Αλλα νταξει λυθηκε η απορια μου. Ευχαριστωωωω!! 

 

Πως βαζετε στικερ με τις εβδομαδες ? ;-):confused:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ είχε βάλει ένα κορίτσι οδηγίες πριν κάμποσες σελίδες! Θα ψάξω μήπως στο βρω!

On 6/11/2019 at 5:07 ΜΜ, kastel είπε:

να το φτιαξω δεν μπορω αλλααααα μπορω να δωσω οδηγιες! Πηγαινεις στο σαι της lilypie και επιλεγεις το τικερακι σου. Το φτιαχνεις οπως εσυ θελεις... μετα πρεπει να διαλεξεις την επιλογη "forum" και μετα το "PseudoHTML, UBBCode and BB Code". Τελος κανεις αντιγραφη τον συνδεσμο που θα σου δωσει και επικολληση στην υπογραφη σου εδω στο φορουμ! Αντε να ξερουμε ποσο ειναι η καθεμια, ειμαστε πολλες!  :D

@dim_mary Το βρήκα! Αν τα κάνεις όπως λέει η @kastel θα βγει μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

@dim_mary καλύτερα που δεν έχεις μαύρη γραμμή! Είναι χάλια!  Νομίζω ότι είναι μαύρο χνούδι! 

Χίλιες φορές χωρίς αυτό! 

@kastel 18 cm νομίζω παραείναι μεγάλο! Βέβαια γιατί όχι! Εμένα δε μου είπε μήκος μόνο βάρος. Αν θυμάμαι καλά κάνουν ένα κύκλο στην κοιλιά του μωρού και στο κεφαλάκι του και το υπολογίζει αυτόματα ο υπέρηχος. Λίγο να πάει πιο έξω και σου βγαίνει άλλο τόσο το μωρό!

Εγώ για Β επιπέδου έκλεισα πολύ νωρίς τελικά... με έβαλε για 8 Ιανουαρίου... λέει σύμφωνα με την αυχενική πάει... Υπολόγιζα ότι θα την έκανα γύρω στις 15/1. Αλλά ότι πει ο γιατρός.

Λες να εκανε καμία χαζομάρα η γιατρός; περιμένω να μου πούνε τι σημαίνει. Σε ευχαριστώ αυτό δεν το ήξερα!!! 

Just now, dim_mary είπε:

Εγω ειμαι κ μελαχρινη χαχα αφου εχω αγορακι κοιταω προς τα πανω χαχαχα. Ακομα δεν φαινεται τιποτα και απορουσα. Αλλα νταξει λυθηκε η απορια μου. Ευχαριστωωωω!! 

 

Πως βαζετε στικερ με τις εβδομαδες ? ;-):confused:

Εύκολο είναι!! Αντε να το κάνεις κ εσύ! 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...