Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό; 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, ciqa είπε:

Ξέχασα να σου απαντήσω αναλυτικά! 

Λοιπόν οι οδηγίες που μου έδωσαν είναι να πάρω μια αντιβίωση το προηγούμενο βράδυ και μια το πρωί πριν την κάνω. 

Τις Innohep πρέπει να τις σταματήσω για 48 ώρες και το salospir για 72 ώρες. 

Ψέματα δε θέλω να σου πω... τρέμω μη συμβεί κάτι κακό ειδικά με το salospir που βγαίνει πολύ περισσότερες ώρες να το κόψω γιατί το παίρνω απόγευμα.

Εσένα τι οδηγίες σου έδωσαν; 

@Comet είχες πάρει αντιβίωση; Σου είχαν δώσει κάποιες παραπάνω πληροφορίες;

Δεν πηρα αντιβιωση,οχι.Αλλα εχουν περασει και 2 χρονια.Μηπως τωρα δινουν.Και μου ειπαν απλα για 24 ωρες να ξεκουραστω και μετα οπως πριν.Εγω φυσικα προσεξα πολυ για τρεις μερες.Οσο για τα χαπια δεν επαιρνα κατι που να επρεπε να κοψω.Απλα επειδη εχω ρεζους αρνητικο κι ο αντρας μου θετικο αμεσως μετα μου κανανε μια ενεση.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 hours ago, kastel said:

@Μαρία_Λ @ZOIRITA20813 δεν ξερω ρε σεις ετσι μου ειπε η κοπελα που εχει στην υποδοχη. Θα ρωτησω οταν παω να το παρω. Εμενα παντως μου ειπε καθε μερα πρεπει να το φοραω και ειδικα οταν ταξιδευω. Τι να σας πω... @Ξένημια χαρα εισαι στην Ελλαδιτσα, κ εγω περιμενω πως κ πως να ερθω στο χωριο μου!!:wub:

τον αλλο μηνα εχουμε την Β επιπεδου?

Καλημέρα! :) εγώ όπως έχετε καταλάβει είμαι πρωινή...

Θα ρωτήσω για το καλσόν γιατί πραγματικά είναι η πρώτη φορά που το ακούω να σου λένε να το φοράς κάθε μέρα. Στη δουλειά σου κάθεσαι με τις ώρες; Αν και πλέον δουλεύω σε γραφείο όλη την ώρα τρέχω από το ένα μίτινγκ στο άλλο οπότε δεν κάθομαι συνεχόμενα.

Β επιπέδου φαντάζομαι ότι θα μου την κλείσουν σήμερα (αν όλα πηγαίνουν καλά) αλλά κι εγώ για Γενάρη το κόβω. Εσύ πότε πας πάλι; Μην ξεχνάς ότι έρχονται γιορτές και συνήθως κλείνουν τα ιατρεία τους. Εγώ αν το μωράκι είναι καλά θα απαιτήσω κατά κάποιο τρόπο να με δει ξανά πριν τις γιορτές γιατί δεν θα αντέξω να περιμένω μέχρι του χρόνου για επόμενο ραντεβού...:oops:

Σας ζηλεύω που θα είστε όλες Ελλαδίτσα! Εμένα μου έστειλε η μαμα μου πακέτο και μέσα εκτός από τα χιλιάδες πράγματα που είχε για το γιο μου είχε και 2 κουτιά με μελομακάρονα. 1 κλασικά και 1 με σοκολάτα :grin: Αχ η μαμάκα μου, κάθισε να μου τα φτιάξει για να μην κουράζομαι. Ήδη βέβαια έχω αρχίσει την κατανάλωση! Εμείς στολίσαμε και δέντρο. Έβαλα τα κλάματα γιατί το στόλισε ο γιος μου. Πρώτη φορά που μπορεί και συμμετέχει ενεργά. Αν και έβαζε 5-6 στολίδια στο ίδιο κλαδί είναι το ωραιότερο δέντρο που έχει στολιστεί ποτέ στο σπίτι μας :wub: Εύχομαι και του χρόνου να είμαστε καλά όλες μας και να το στολίσουμε με το επιπλέον μέλος :)

Θα σας στείλω τα νέα μου μόλις γυρίσω από το γιατρό. Ελπίζω το μωράκι μου να είναι καλά.

Πολλά φιλιά!!

Just now, Μαρία_Λ said:

Καλημέρα! :) εγώ όπως έχετε καταλάβει είμαι πρωινή...

Θα ρωτήσω για το καλσόν γιατί πραγματικά είναι η πρώτη φορά που το ακούω να σου λένε να το φοράς κάθε μέρα. Στη δουλειά σου κάθεσαι με τις ώρες; Αν και πλέον δουλεύω σε γραφείο όλη την ώρα τρέχω από το ένα μίτινγκ στο άλλο οπότε δεν κάθομαι συνεχόμενα.

Β επιπέδου φαντάζομαι ότι θα μου την κλείσουν σήμερα (αν όλα πηγαίνουν καλά) αλλά κι εγώ για Γενάρη το κόβω. Εσύ πότε πας πάλι; Μην ξεχνάς ότι έρχονται γιορτές και συνήθως κλείνουν τα ιατρεία τους. Εγώ αν το μωράκι είναι καλά θα απαιτήσω κατά κάποιο τρόπο να με δει ξανά πριν τις γιορτές γιατί δεν θα αντέξω να περιμένω μέχρι του χρόνου για επόμενο ραντεβού...:oops:

Σας ζηλεύω που θα είστε όλες Ελλαδίτσα! Εμένα μου έστειλε η μαμα μου πακέτο και μέσα εκτός από τα χιλιάδες πράγματα που είχε για το γιο μου είχε και 2 κουτιά με μελομακάρονα. 1 κλασικά και 1 με σοκολάτα :grin: Αχ η μαμάκα μου, κάθισε να μου τα φτιάξει για να μην κουράζομαι. Ήδη βέβαια έχω αρχίσει την κατανάλωση! Εμείς στολίσαμε και δέντρο. Έβαλα τα κλάματα γιατί το στόλισε ο γιος μου. Πρώτη φορά που μπορεί και συμμετέχει ενεργά. Αν και έβαζε 5-6 στολίδια στο ίδιο κλαδί είναι το ωραιότερο δέντρο που έχει στολιστεί ποτέ στο σπίτι μας :wub: Εύχομαι και του χρόνου να είμαστε καλά όλες μας και να το στολίσουμε με το επιπλέον μέλος :)

Θα σας στείλω τα νέα μου μόλις γυρίσω από το γιατρό. Ελπίζω το μωράκι μου να είναι καλά.

Πολλά φιλιά!!

@Ξένη μπορείτε να μας επισκεφτείτε με το μωράκι του χρόνου :) 

  • Μου αρέσει 5

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα! :) εγώ όπως έχετε καταλάβει είμαι πρωινή...

Θα ρωτήσω για το καλσόν γιατί πραγματικά είναι η πρώτη φορά που το ακούω να σου λένε να το φοράς κάθε μέρα. Στη δουλειά σου κάθεσαι με τις ώρες; Αν και πλέον δουλεύω σε γραφείο όλη την ώρα τρέχω από το ένα μίτινγκ στο άλλο οπότε δεν κάθομαι συνεχόμενα.

Β επιπέδου φαντάζομαι ότι θα μου την κλείσουν σήμερα (αν όλα πηγαίνουν καλά) αλλά κι εγώ για Γενάρη το κόβω. Εσύ πότε πας πάλι; Μην ξεχνάς ότι έρχονται γιορτές και συνήθως κλείνουν τα ιατρεία τους. Εγώ αν το μωράκι είναι καλά θα απαιτήσω κατά κάποιο τρόπο να με δει ξανά πριν τις γιορτές γιατί δεν θα αντέξω να περιμένω μέχρι του χρόνου για επόμενο ραντεβού...:oops:

Σας ζηλεύω που θα είστε όλες Ελλαδίτσα! Εμένα μου έστειλε η μαμα μου πακέτο και μέσα εκτός από τα χιλιάδες πράγματα που είχε για το γιο μου είχε και 2 κουτιά με μελομακάρονα. 1 κλασικά και 1 με σοκολάτα :grin: Αχ η μαμάκα μου, κάθισε να μου τα φτιάξει για να μην κουράζομαι. Ήδη βέβαια έχω αρχίσει την κατανάλωση! Εμείς στολίσαμε και δέντρο. Έβαλα τα κλάματα γιατί το στόλισε ο γιος μου. Πρώτη φορά που μπορεί και συμμετέχει ενεργά. Αν και έβαζε 5-6 στολίδια στο ίδιο κλαδί είναι το ωραιότερο δέντρο που έχει στολιστεί ποτέ στο σπίτι μας :wub: Εύχομαι και του χρόνου να είμαστε καλά όλες μας και να το στολίσουμε με το επιπλέον μέλος :)

Θα σας στείλω τα νέα μου μόλις γυρίσω από το γιατρό. Ελπίζω το μωράκι μου να είναι καλά.

Πολλά φιλιά!!

@Ξένη μπορείτε να μας επισκεφτείτε με το μωράκι του χρόνου :) 

Καλημέρα Μαρία.... Μακάρι,  από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί....να έχουμε τα μωρά μας του χρόνου,  μόνο αυτό θέλω και τίποτα άλλο.  Και αν δεν έρθουμε του χρόνου, θα σου στείλουμε εμείς και μελομακάρονα και κουραμπιέδες!!!

Και εγώ έχω αγωνία για αύριο, σε καταλαβαίνω....περιμενουμε νέα σου το απόγευμα. 

Εννοείται πριν τα Χριστούγεννα θα μας ξαναδούν οι γιατροί και εγώ θα του πω αυριο εκεί πριν τις 20 να με δει και μετά πάλι μέσα Γενάρη αν όλα είναι καλά να κάνουμε την Αυχενική. 

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

 

Σας ζηλεύω που θα είστε όλες Ελλαδίτσα! Εμένα μου έστειλε η μαμα μου πακέτο και μέσα εκτός από τα χιλιάδες πράγματα που είχε για το γιο μου είχε και 2 κουτιά με μελομακάρονα. 1 κλασικά και 1 με σοκολάτα :grin: Αχ η μαμάκα μου, κάθισε να μου τα φτιάξει για να μην κουράζομαι. Ήδη βέβαια έχω αρχίσει την κατανάλωση! Εμείς στολίσαμε και δέντρο. Έβαλα τα κλάματα γιατί το στόλισε ο γιος μου. Πρώτη φορά που μπορεί και συμμετέχει ενεργά. Αν και έβαζε 5-6 στολίδια στο ίδιο κλαδί είναι το ωραιότερο δέντρο που έχει στολιστεί ποτέ στο σπίτι μας :wub: Εύχομαι και του χρόνου να είμαστε καλά όλες μας και να το στολίσουμε με το επιπλέον μέλος :)

Θα σας στείλω τα νέα μου μόλις γυρίσω από το γιατρό. Ελπίζω το μωράκι μου να είναι καλά.

Τι ομορφο να βλεπεις το παιδακι να στολιζει! Τι χαρα απιστευτη! Εγω δεντρο δεν στολισα και δεν εχω σκοπο γιατι βαριεμαι απιστευτα! Εβαλα κατι μπιχλιμπιδια στο σαλονι και στη κουζινα..του χρονου βεβαια με το καλο  να ειμαστε 3 στο σπιτι και θα στολισω το δασος που εχει απεναντι απο το σπιτι μου!!!

Περιμενουμε νεα απο το μπεμπεκι, ολα να πανε καλα!

Καλημερα και στις υπολοιπες μανουλες!

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κούκλες!!!

@Ξένη τι να πω πια...χαρα στην υπομονή σου που κάθεσαι και τα ακούς... εγώ δεν εχω τοσο υπομονη και δεν ειμαι και τοσο καλη μαλλον...δλδ αν ειναι να τα χωσω, θα τα χωσω! οποιος κι αν ειναι μπροστα μου! 

@dim_mary καλως ήρθες στην παρέ μας! με το καλό το μωράκι σας ! 

@froso91 ούτε εμένα μου απαγόρεψε κάτι, βέβαια για τα μαλλιά τα βάφω με φυσική βαφή 1 φορά κάθε 1 1/2 με 2 μήνες ... ούτε για νύχια μου είπε τπτ ...μου απαγόρεψε αλκοολ και τσιγάρο , ταξίδια σε δρόμους που δεν ειναι καλά ασφαλτοστρωμένοι (άρα θα έχει σκαμπανεβάσματα με το αυτοκίνητο και δεν θέλει) , μου είπε να πάρω όσο τον δυνατόν λιγότερα κιλά (ευτυχώς απο τα 7 που πήρα το πρώτο τρίμηνο έχασα τα 2 ) και γενικά να προσέχω . 

@Μαρία_Λ αναμένουμε νεότερά σου σήμερα ...πολύ ωραία εικόνα να στολίζει ο μικρός το δεντράκι... του χρόνου θα στολίζει το ένα και το άλλο θα βλέπει ... 

@ciqa δεν μου έχει δώσει ακόμα οδηγίες ,άλλωστε ειναι για την επόμενη εβδομάδα, οπότε έχω χρόνο να τον ρωτήσω. Θα τον πάρω σίγουρα αυτήν την εβδομάδα να μου πει την ώρα που θα κάνω την αμνιο και μετά θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες. Επίσης μην φοβάσαι καθόλου, απο ότι εχω πλεον διαβάσει και μαθει, ειναι μια εξέταση ρουτίνας ,πρέπει να προσέχεις αρκετά μετά την εξέταση αλλά μέχρι εκεί. εγώ σταμάτησα να κάνω κακές σκέψεις γιατί θα πέσω πολύ ψυχολογικά και φοβάμαι οτι θα δημιουργήσω μόνη μου το πρόβλημα. δεν σε έχω ξεχάσει για τον γενετιστή που με ρώτησες. θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σου πω ποιος ειναι μηπως στείλεις εκεί τα αποτελέσματα. 

κόρίτσια ώρες ώρες με φαγουρίζει τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν αντέχεται....εννοείται οτι την ξύνω ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει και φοβάμαι ότι θα την ματώσω καμια φορά. Εσείς έχετε κάτι παρόμοιο; τι βάζετε στην κοιλίτσα σας;

αχ ανυπομονείτε κι εσεις για τα επόμενα Χριστούγεννα που θα έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά και το μόνο που θα ζητάμε είναι να τα έχει ο Θεός καλά; 

σα; φιλώ 

 

  • Μου αρέσει 4

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

καλημέρα κούκλες!!!

@Ξένη τι να πω πια...χαρα στην υπομονή σου που κάθεσαι και τα ακούς... εγώ δεν εχω τοσο υπομονη και δεν ειμαι και τοσο καλη μαλλον...δλδ αν ειναι να τα χωσω, θα τα χωσω! οποιος κι αν ειναι μπροστα μου! 

@dim_mary καλως ήρθες στην παρέ μας! με το καλό το μωράκι σας ! 

@froso91 ούτε εμένα μου απαγόρεψε κάτι, βέβαια για τα μαλλιά τα βάφω με φυσική βαφή 1 φορά κάθε 1 1/2 με 2 μήνες ... ούτε για νύχια μου είπε τπτ ...μου απαγόρεψε αλκοολ και τσιγάρο , ταξίδια σε δρόμους που δεν ειναι καλά ασφαλτοστρωμένοι (άρα θα έχει σκαμπανεβάσματα με το αυτοκίνητο και δεν θέλει) , μου είπε να πάρω όσο τον δυνατόν λιγότερα κιλά (ευτυχώς απο τα 7 που πήρα το πρώτο τρίμηνο έχασα τα 2 ) και γενικά να προσέχω . 

@Μαρία_Λ αναμένουμε νεότερά σου σήμερα ...πολύ ωραία εικόνα να στολίζει ο μικρός το δεντράκι... του χρόνου θα στολίζει το ένα και το άλλο θα βλέπει ... 

@ciqa δεν μου έχει δώσει ακόμα οδηγίες ,άλλωστε ειναι για την επόμενη εβδομάδα, οπότε έχω χρόνο να τον ρωτήσω. Θα τον πάρω σίγουρα αυτήν την εβδομάδα να μου πει την ώρα που θα κάνω την αμνιο και μετά θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες. Επίσης μην φοβάσαι καθόλου, απο ότι εχω πλεον διαβάσει και μαθει, ειναι μια εξέταση ρουτίνας ,πρέπει να προσέχεις αρκετά μετά την εξέταση αλλά μέχρι εκεί. εγώ σταμάτησα να κάνω κακές σκέψεις γιατί θα πέσω πολύ ψυχολογικά και φοβάμαι οτι θα δημιουργήσω μόνη μου το πρόβλημα. δεν σε έχω ξεχάσει για τον γενετιστή που με ρώτησες. θα ρωτήσω τον γιατρό μου και θα σου πω ποιος ειναι μηπως στείλεις εκεί τα αποτελέσματα. 

κόρίτσια ώρες ώρες με φαγουρίζει τόσο πολύ η κοιλιά μου που δεν αντέχεται....εννοείται οτι την ξύνω ενώ ξέρω ότι δεν πρέπει και φοβάμαι ότι θα την ματώσω καμια φορά. Εσείς έχετε κάτι παρόμοιο; τι βάζετε στην κοιλίτσα σας;

αχ ανυπομονείτε κι εσεις για τα επόμενα Χριστούγεννα που θα έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά και το μόνο που θα ζητάμε είναι να τα έχει ο Θεός καλά; 

σα; φιλώ 

 

Καλημέρα, μερικές φορές δεν έχω άλλη επιλογή,  απλά πρέπει να κλείσω αυτιά. Εδώ η νύφη μου είπε ότι ο Θεός ξερει τι κάνει όταν εμείς χάσαμε το μωρό, όσο και να θύμωσα,  έπρεπε εγώ να πέσω στο επίπεδο της,  γέννησε μετά από λίγους μήνες,  τι έπρεπε να ευχηθώ το κακό της?όταν συγχωρείς κάποια πράγματα ο Θεός βλέπει και είτε σε αυτή τη ζωή είτε στην επόμενη ο καθένας θα πάρει ότι του αξίζει. 

Τώρα στα δικά μας....εγω όσες κρέμες και να έβαλα πέρυσι έκανα ραγάδες στην κοιλιά, που όσο ήμουν έγκυος δεν φαινόταν τίποτα, όταν όμως ξεφούσκωσε η κοιλιά να οι ραγάδες....Τώρα με φαγουριζει η κοιλιά αλλά παρατήρησα ότι με φαγουριζει στα σημεία που έχω τις ραγάδες. Βάζω bio oil καμία φορά....


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα, μερικές φορές δεν έχω άλλη επιλογή,  απλά πρέπει να κλείσω αυτιά. Εδώ η νύφη μου είπε ότι ο Θεός ξερει τι κάνει όταν εμείς χάσαμε το μωρό, όσο και να θύμωσα,  έπρεπε εγώ να πέσω στο επίπεδο της,  γέννησε μετά από λίγους μήνες,  τι έπρεπε να ευχηθώ το κακό της?όταν συγχωρείς κάποια πράγματα ο Θεός βλέπει και είτε σε αυτή τη ζωή είτε στην επόμενη ο καθένας θα πάρει ότι του αξίζει. 

Τώρα στα δικά μας....εγω όσες κρέμες και να έβαλα πέρυσι έκανα ραγάδες στην κοιλιά, που όσο ήμουν έγκυος δεν φαινόταν τίποτα, όταν όμως ξεφούσκωσε η κοιλιά να οι ραγάδες....Τώρα με φαγουριζει η κοιλιά αλλά παρατήρησα ότι με φαγουριζει στα σημεία που έχω τις ραγάδες. Βάζω bio oil καμία φορά....

σιγουρα δεν μπορεις να ευχηθεις να παθει κακο καποιος...αλοιμονο! ωστοσο οταν σου ειπε αυτο το κακο πραγμα, οτι ο Θεος ξερει τι κανει ,εννοωντας για την απωλεια του μωρου σας, εγω θα την στολιζα καταλληλως!  

  • Μου αρέσει 1

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ξένη κ στη φιλη μου ελεγαν οτι η φυση ξερει τι κανει μονο που οοολες οι εξετασεις εδειξαν οτι ηταν ενα απολυτως υγιες μωρο!! Οποτε αρχισαν να το βουλωνουν σιγα σιγα.

@ZOIRITA20813εγω δνεε χω φαγουρα καθολου και δεν το εχω ξανακουσει. Προκαλειται απο καποια αντιδραση του δερματος? Εγω βαζω αμυγδαλελαιο αλλα συντομα θα παρω και μια κρεμα ειδικη για τις ραγαδες αν και ξερω οτι αν ειναι να κανεις, θα κανεις.


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα, μερικές φορές δεν έχω άλλη επιλογή,  απλά πρέπει να κλείσω αυτιά. Εδώ η νύφη μου είπε ότι ο Θεός ξερει τι κάνει όταν εμείς χάσαμε το μωρό, όσο και να θύμωσα,  έπρεπε εγώ να πέσω στο επίπεδο της,  γέννησε μετά από λίγους μήνες,  τι έπρεπε να ευχηθώ το κακό της?όταν συγχωρείς κάποια πράγματα ο Θεός βλέπει και είτε σε αυτή τη ζωή είτε στην επόμενη ο καθένας θα πάρει ότι του αξίζει. 

Τώρα στα δικά μας....εγω όσες κρέμες και να έβαλα πέρυσι έκανα ραγάδες στην κοιλιά, που όσο ήμουν έγκυος δεν φαινόταν τίποτα, όταν όμως ξεφούσκωσε η κοιλιά να οι ραγάδες....Τώρα με φαγουριζει η κοιλιά αλλά παρατήρησα ότι με φαγουριζει στα σημεία που έχω τις ραγάδες. Βάζω bio oil καμία φορά....

@Ξένη συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Κι εγώ έτσι λέω για τη "γλυκιά" μου πεθερά. Κάνω υπομονή και δεν δίνω σημασία γιατί πιστεύω ότι θα πάρει όταν έρθει η ώρα αυτό που αξίζει.

 

Για κρέμες ξέχασα πριν να γράψω. Εγώ και στο γιο μου και τώρα βάζω κάθε βράδυ λάδι καρύδας, στην κοιλιά και το στήθος. Πολύ πιο φθηνό από τα προϊόντα που κυκλοφορούν και είναι πλούσιο σε βιταίνη Ε. Αγοράζω βιολογικό από το σούπερ μάρκετ. Απλά θέλει προσοχή γιατί λεκιάζει. Να φοράτε πιτζάμες που δεν θέλετε να καταστραφούν. Εγώ φοράω τις σχεδόν διαλυμένες από την προηγούμενη εγκυμοσύνη :lol: Θα δείτε μετά και με το θηλασμό πώς θα λερώνονται οπότε καλύτερα να έχετε κάποιες που μετά θα πετάξετε ή θα κρατήσετε για επόμενη εγκυμοσύνη.

Αν και λένε ότι οφείλεται και στα γονίδια, πήρα 18 κιλά και δεν έκανα καμία απολύτως ραγάδα. Οπότε το συνιστώ :) 

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πόσα νέα διάβασα! Να γράφουμε, να παίρνουμε θάρρος!!!

Σήμερα πήγα για υπέρηχο όλα καλά με το μωράκι, ηρέμησα λίγο! 150 γραμμάρια είπε είναι!

Για κιλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... με ζύγισε και αναστέναξε η ζυγαριά. Πάμε μετά να μετρήσουμε πίεση... 18 είχε πάει από το άγχος!

Χθες βράδυ που ήμουν χαλαρή ήταν 11.5. Πρέπει να πάω ξανά καρδιολόγο να είμαι σίγουρη.

@Ξένη κανένας Θεός δε θέλει να χάνονται μωρά είναι ντροπή να λένε τέτοια πράγματα...

Να κλείσουμε όλες τα αυτιά μας και θα πάνε όλα καλά με τα μωράκια μας!

@ZOIRITA20813 εμένα το δέρμα έχει ξεφλουδίσει όπως το Σεπτέμβρη μετά το μαύρισμα αλλά ευτυχώς δε με φαγουρίζει.

Όταν μάθεις για το γενετιστή πες μου! Ίσως αξίζει να το πάω εκεί.

@Μαρία_Λ δεν έβαζα λάδι καρύδας αλλά έχω ακούσει ότι είναι καταπληκτικό για το δέρμα!

Ακόμα και στο πρόσωπο σε ρυτίδες!!! Δεν έχω βάλει αλλά αξίζει η προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πόσα νέα διάβασα! Να γράφουμε, να παίρνουμε θάρρος!!!

Σήμερα πήγα για υπέρηχο όλα καλά με το μωράκι, ηρέμησα λίγο! 150 γραμμάρια είπε είναι!

Για κιλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... με ζύγισε και αναστέναξε η ζυγαριά. Πάμε μετά να μετρήσουμε πίεση... 18 είχε πάει από το άγχος!

Χθες βράδυ που ήμουν χαλαρή ήταν 11.5. Πρέπει να πάω ξανά καρδιολόγο να είμαι σίγουρη.

@Ξένη κανένας Θεός δε θέλει να χάνονται μωρά είναι ντροπή να λένε τέτοια πράγματα...

Να κλείσουμε όλες τα αυτιά μας και θα πάνε όλα καλά με τα μωράκια μας!

@ZOIRITA20813 εμένα το δέρμα έχει ξεφλουδίσει όπως το Σεπτέμβρη μετά το μαύρισμα αλλά ευτυχώς δε με φαγουρίζει.

Όταν μάθεις για το γενετιστή πες μου! Ίσως αξίζει να το πάω εκεί.

@Μαρία_Λ δεν έβαζα λάδι καρύδας αλλά έχω ακούσει ότι είναι καταπληκτικό για το δέρμα!

Ακόμα και στο πρόσωπο σε ρυτίδες!!! Δεν έχω βάλει αλλά αξίζει η προσπάθεια!

Τι ομορφα νεα!!! Ολα καλα να σου πανε.. ποσο χαιρμαι που εχουμε ολες καλα νεα δεν φανταζεστε!

Οχι καλε καρυδα στο προσωπο, φραζει τους πορους :) στο σωμα ειναι οντως εκπληκτικο.

Ξερεις φυλλο με σιγουρια?

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι κοριτσια !!!! Εγω ειμαι 15εβδ+5. Αγχωμενη αρκετα ειμαι. Μεχρι να αρχισω να το αισθανομαι. Δεν μπορω κ να ξεχωρισω. Ολο λεω το ενιωσα και μετα λεω μπαααα το εντερο θα ηταν χαχαχα. Ειχα κ μια μικρη αποκολληση την προηγουμενη βδομαδα αλλα ολα καλα. Τωρα την πεμπτη θα το ξαναδουμε !!!! 

Καλη εγκυμοσυνη σε ολες !!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πόσα νέα διάβασα! Να γράφουμε, να παίρνουμε θάρρος!!!

Σήμερα πήγα για υπέρηχο όλα καλά με το μωράκι, ηρέμησα λίγο! 150 γραμμάρια είπε είναι!

Για κιλά ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... με ζύγισε και αναστέναξε η ζυγαριά. Πάμε μετά να μετρήσουμε πίεση... 18 είχε πάει από το άγχος!

Χθες βράδυ που ήμουν χαλαρή ήταν 11.5. Πρέπει να πάω ξανά καρδιολόγο να είμαι σίγουρη.

@Ξένη κανένας Θεός δε θέλει να χάνονται μωρά είναι ντροπή να λένε τέτοια πράγματα...

Να κλείσουμε όλες τα αυτιά μας και θα πάνε όλα καλά με τα μωράκια μας!

@ZOIRITA20813 εμένα το δέρμα έχει ξεφλουδίσει όπως το Σεπτέμβρη μετά το μαύρισμα αλλά ευτυχώς δε με φαγουρίζει.

Όταν μάθεις για το γενετιστή πες μου! Ίσως αξίζει να το πάω εκεί.

@Μαρία_Λ δεν έβαζα λάδι καρύδας αλλά έχω ακούσει ότι είναι καταπληκτικό για το δέρμα!

Ακόμα και στο πρόσωπο σε ρυτίδες!!! Δεν έχω βάλει αλλά αξίζει η προσπάθεια!

Άντε μπράβο...ωραία νέα και μεγάλο μωρό...Εγώ διάβαζα ότι είναι γύρω στα 80γρ. Αυτή τη βδομάδα.  Αύριο έχω και εγώ ραντεβού.  Θα σου πω τι θα μου πει και εμένα για καρδιολόγο.

Just now, dim_mary είπε:

Γεια σας και παλι κοριτσια !!!! Εγω ειμαι 15εβδ+5. Αγχωμενη αρκετα ειμαι. Μεχρι να αρχισω να το αισθανομαι. Δεν μπορω κ να ξεχωρισω. Ολο λεω το ενιωσα και μετα λεω μπαααα το εντερο θα ηταν χαχαχα. Ειχα κ μια μικρη αποκολληση την προηγουμενη βδομαδα αλλα ολα καλα. Τωρα την πεμπτη θα το ξαναδουμε !!!! 

Καλη εγκυμοσυνη σε ολες !!! 

Σε καταλαβαίνουμε, το ίδιο είμαστε όλες μέχρι να νιώσουμε τα μωρά μας. Και εγώ νιώθω κάτι σαν μικρά χτυπηματακια αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωρό,  υπομονή λίγες εβδομάδες ακόμα...Την αποκόλληση πως την κατάλαβες? Είδες αίμα?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα κιλά που πήρα πήγαν στο μωρό!

Πάντως κορίτσια ηρέμησα λίγο που το άκουσα! Κάθε βδομάδα με βλέπω να πηγαίνω! :-D

Τώρα για τα 150γρμ με τον υπέρηχο λίγο να πήγε δίπλα η γραμμή και βγήκε άλλο τόσο!

@kastel λάδι καρύδας παντού! Δεν το έχω δοκιμάσει! Αλλά για να το λες μάλλον πρέπει να το αποφύγουμε στο πρόσωπο!

@dim_mary μην ανησυχείς όλες θα ακούσουμε τα μωρά μας σε λίγες μέρες!!! Για την αποκόλληση πρόσεχε μην κουράζεσαι και όλα θα είναι καλά!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Άντε μπράβο...ωραία νέα και μεγάλο μωρό...Εγώ διάβαζα ότι είναι γύρω στα 80γρ. Αυτή τη βδομάδα.  Αύριο έχω και εγώ ραντεβού.  Θα σου πω τι θα μου πει και εμένα για καρδιολόγο.

Σε καταλαβαίνουμε, το ίδιο είμαστε όλες μέχρι να νιώσουμε τα μωρά μας. Και εγώ νιώθω κάτι σαν μικρά χτυπηματακια αλλά δεν ξέρω αν είναι το μωρό,  υπομονή λίγες εβδομάδες ακόμα...Την αποκόλληση πως την κατάλαβες? Είδες αίμα?

Ναιι. Ξυπνησα το πρωι πηγα τουαλετα κ ειδα λιγο αιμα. Στα ουρα κ στο χαρτι. Οποτε εφυγα απευθειας για νοσοκομειο. Φανηκε μια μικρη αποκολληση, αλλα το μωρο μια χαρα ηταν !! Την υπολοιπη μερα δεν ειχα αιμα , καφε συνεχιστηκε για 2 μερες κ μετα τιποτα. Φυσικα παιρνω προγεστερονη χαπια κ κολπικη κρεμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...