Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Έτσι μ με κ εμένα να το πάρω κ μιλάμε πάλι...μαγνήσιο δεν μ δίνει ακόμα ειμαι οκ μ λέει....κ τι κάνεις εσύ για το φούσκωμα????βρήκες τίποτα άλλο??? πχ τωρα κανε ο γούρ τότε η κοιλιά μ για φαΐ κ γω τίποτα ενώ πεινάω ταυτόχρονα ειμαι να σκάσω 

Και εγω με το ανθρακουχο εχω βρει λυση. Επισης καθε πρωι πινω χυμο κ τρωω φρουτα και δεν νιωθω τοσο φουσκωμα. Αλλα γενικα κ εγω δυσκολα χωνευω.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Rafaelatarzanδύσκολο να πείνας και να φοβάσαι το φούσκωμα! Εχω κ εγώ το ίδιο θέμα, όχι κάθε μέρα βέβαια. Το μόνο που με βοηθάει είναι να πίνω αμέσως μετά το γεύμα, ανθρακούχο νερό. 

αχ το έχω δοκιμάσει κ αυτό τίποτα δεν κάνει...πάει λεκάνη όλο....πφφφδεν πειράζει θα γίνω μοντέλο χαχαχαχαχα 

πρίν από 34 λεπτά , dim_mary είπε:

Και εγω με το ανθρακουχο εχω βρει λυση. Επισης καθε πρωι πινω χυμο κ τρωω φρουτα και δεν νιωθω τοσο φουσκωμα. Αλλα γενικα κ εγω δυσκολα χωνευω.... 

θα δοκιμάσω αυτό που λες για πρωινό.....συνήθως πινω καφε 

1 hour ago, Mar-micky είπε:

Εμένα με βοηθάνε λίγο οι χυμοί...φτιαχνω φυσικούς με ακτινίδια πορτοκαλί κ καρότο κ κάπως ξεφουσκωνω...σκεψου ότι η κοιλιά μου μοιάζει λες κ είναι στον 7ο κ ο γιατρός λέει ότι είναι από το φούσκωμα.. 

Και μια κουταλιά λάδι με χλιαρό νερό κάθε πρωί βοηθαει πολύ...Αλλά δεν μπορώ να το πάρω πάντα γιατί με ανακατευει...

κ μόνο που το πες έπαθα αναγούλα...αχαχαχαχχα όχι λάδι όχι παθαίνω ξινιλες..αχαχχαχα 

ευχαρορω κοριτσια μ για τις συμβουλές θα τις δοκιμάσω μπας κ δω φως στο τούνελ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 11:04 PM, Comet said:

Μπραβο κοριτσι μου, ωραια παει κι αυτο ,ξεκουρασου τωρα κι ολα καλα.Τραβαμε αγχος τωρα αλλα μετα να δειτε τι εχει να γινει.Ο μικρος μου σημερα εριξε καυτο καφε κι εκαψε το χερακι του,ημουν μπροστα και κατατρομαξα,κοντεψα να λιποθυμισω απο το φοβο μου,αυτος ουρλιαζε.Ετρεχα στους γιατρους,ολα καλα,μικρο εγκαυμα,βαζουμε αλοιφη και αντιφλεγμονωδη.Αυτος μες την τρελη χαρα τωρα.Τον κουβαλουσα με τις ωρες.Ξεχασα και εγκυμοσυνη και τα παντα.Ακομη ταχυκαρδια εχω:sad:

Περαστικά στο μικρούλη!!! Καλά εμείς πάθαμε το ίδιο πέρσυ τέτοιο καιρό. Δυστυχώς τον εριξε στο ποδαράκι του στη γάμπα. είχε σοβαρό έγκαυμα μιας και ήταν μόλις 1. Του είχαν βάλει ένα δίχτυ από ασήμι και πολλές κρέμες και γάζες και πηγαίναμε κάθε 2 μέρες για αλλαγή. Μετά από 10 μέρες του βάζαμε μια ειδική κρέμα 3 φορές την ημέρα για μερικούς μήνες. Τώρα ευτυχώς δεν φαίνεται τίποτα. Την τρομάρα που είχα πάθει!!! Δυστυχώς όσο προσεκτικός και να είσαι ατυχήματα συμβαίνουν...

  • Λυπημένη/-ος 1

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Περαστικά στο μικρούλη!!! Καλά εμείς πάθαμε το ίδιο πέρσυ τέτοιο καιρό. Δυστυχώς τον εριξε στο ποδαράκι του στη γάμπα. είχε σοβαρό έγκαυμα μιας και ήταν μόλις 1. Του είχαν βάλει ένα δίχτυ από ασήμι και πολλές κρέμες και γάζες και πηγαίναμε κάθε 2 μέρες για αλλαγή. Μετά από 10 μέρες του βάζαμε μια ειδική κρέμα 3 φορές την ημέρα για μερικούς μήνες. Τώρα ευτυχώς δεν φαίνεται τίποτα. Την τρομάρα που είχα πάθει!!! Δυστυχώς όσο προσεκτικός και να είσαι ατυχήματα συμβαίνουν...

Σε ευχαριστω κοριτσι μου,το ξερω,ειναι και ζωηρουλης και δεν τον προλαβαινεις.Σε μια ωρα εχω ραντεβου παλι με τον Παιδοχειρουργο.Ελπιζω να μου πει οτι παει καλα,εμενα μου φαινεται καλυτερα.Θα δουμε..

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2019 at 10:15 PM, Comet said:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου,τωρα κοιμηθηκε και λιγο εκατσα.Προσπαθω να ηρεμησω.Λογω των ορμονων το πηρα πιο βαρια και μου ρχεται να κλαψω.Δεν ηταν τοσο σοβαρο ευτυχως.

Παντως το μωρακι με τοσο τρεξιμο και αγχος που τραβαω με το μικρο δεν ξερω πως θα βγει...

Αχ γλυκιά μου να προσεχείς τον εαυτό σου. Φαντάζομαι ΤΙ λαχτάρα πήρες με τον μικρό...Να προσεχείς όμως κι εσύ. Εγκυουλα είσαι!!!! 

On 12/6/2019 at 9:35 PM, ZOIRITA20813 said:

Λοιπόν κορίτσια μου!!!!!!

Γύρισα από την εξέταση, η οποία δεν είναι τπτ τελικά....πονάς ίσα λίγο και νιώθεις κυρίως ένα σφίξιμο στην κοιλίτσα την ώρα που βάζουν την ένεση...τπτ άλλο! Όλα αποστειρωμένα ακόμα και τα γάντια του γιατρού ήταν,τα έβγαλαν από συσκευασία αποστειρωμένη.... νομίζω ότι πιο πολύ ήταν το άγχος μου και η στεναχώρια μου και τα κλάματα μου, παρά η εξέταση! Ο γιατρός εξαιρετικός, με πρόσεξε πολύ, με καθησύχασε πολύ, αφού γελούσα την ώρα εκείνη. Αντιβίωση για 4 μερες και ξάπλα!

Έχουμε αγοραρο!!!!

 

Τι χαρά που όλα πήγαν καλά!!! Να σου ζήσει το αγοράκι σου...Τώρα χαλάρωση κ ηρεμία :D 

  • Ευχαριστώ 1

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου ολες που με παρηγορησατε.:wub:Η γιατρος ειπε οτι παει πολυ καλα,σχεδον εκλεισε.Συνεχιζουμε την κρεμα και μειωνουμε σταδιακα τις δοσεις.Πολυ χαρηκα και ηρεμησα επιτελους:)

  • Μου αρέσει 7

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου ολες που με παρηγορησατε.:wub:Η γιατρος ειπε οτι παει πολυ καλα,σχεδον εκλεισε.Συνεχιζουμε την κρεμα και μειωνουμε σταδιακα τις δοσεις.Πολυ χαρηκα και ηρεμησα επιτελους:)

Μπράβο αντε να ηρεμήσεις τώρα.. Φιλάκια και αγκαλιτσες και θα περάσει.!! 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Εγώ τελικά την άρπαξα για τα καλά. Την Παρασκευή κάθισα σπίτι αλλά δεν μπορούσα να λείψω άλλο από τη δουλειά. Ευτυχώς δεν έχω πυρετό αλλά κάποιες ήδη ξέρετε ότι όταν είσαι μάνα δεν είσαι άρωωστη ποτέ :lol: ευτυχώς ο μικρός τη γλίτωσε! Δεν τον κόλλησα και εύχομαι να συνεχίσει έτσι.

Πλέον νιώθω το μωρό κάθε μέρα και έχω ηρεμήσει αρκετά. Ο φόβος συνεχίζει να υπάρχει αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά :) Ετοιμάζεστε για τις γιορτές;;


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!! Τι κάνετε?? @Μαρία_Λ περαστικά..

 Εγώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί  τον μπομπιρακι μου!! Περιμένω με αγωνία!! Χθες βαση υπερήχου μπηκα στην 17 βδομαδα..

Τα βράδια κοιμάμαι με δυσκολία κλείνει η μύτη μου κ έχω έντονη ξεροστομια εδώ κ πολύ καρο!! 


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!! Τι κάνετε?? @Μαρία_Λ περαστικά..

 Εγώ ακόμα δεν έχω αισθανθεί  τον μπομπιρακι μου!! Περιμένω με αγωνία!! Χθες βαση υπερήχου μπηκα στην 17 βδομαδα..

Τα βράδια κοιμάμαι με δυσκολία κλείνει η μύτη μου κ έχω έντονη ξεροστομια εδώ κ πολύ καρο!! 

 

 

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;; Εγώ τελικά την άρπαξα για τα καλά. Την Παρασκευή κάθισα σπίτι αλλά δεν μπορούσα να λείψω άλλο από τη δουλειά. Ευτυχώς δεν έχω πυρετό αλλά κάποιες ήδη ξέρετε ότι όταν είσαι μάνα δεν είσαι άρωωστη ποτέ :lol: ευτυχώς ο μικρός τη γλίτωσε! Δεν τον κόλλησα και εύχομαι να συνεχίσει έτσι.

Πλέον νιώθω το μωρό κάθε μέρα και έχω ηρεμήσει αρκετά. Ο φόβος συνεχίζει να υπάρχει αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά :) Ετοιμάζεστε για τις γιορτές;;

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Μαρία περαστικά σου.. Ελπίζω να περάσει γρήγορα. 

Αθηνά αυτό με το στόμα είναι της εγκυμοσύνης;;;; το είχες ξανά; 

Εγώ χθες ένιωσα πολυυυυυυ έντονα τον μπέμπη κ επειδή είναι το πρώτο μου τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι!! Χαχαχα!! Δεν το περίμενα και σκιαχτηκα λίγο... Υπέροχο όμως, γελούσα μετά!! Κ εγω τον νιώθω εδώ και 3μερες κάθε μέρα έστω και λίγο. Ελπίζω να μην εξαφανιστεί πάλι. 


UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kastel είπε:

 

 

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Μαρία περαστικά σου.. Ελπίζω να περάσει γρήγορα. 

Αθηνά αυτό με το στόμα είναι της εγκυμοσύνης;;;; το είχες ξανά; 

Εγώ χθες ένιωσα πολυυυυυυ έντονα τον μπέμπη κ επειδή είναι το πρώτο μου τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι!! Χαχαχα!! Δεν το περίμενα και σκιαχτηκα λίγο... Υπέροχο όμως, γελούσα μετά!! Κ εγω τον νιώθω εδώ και 3μερες κάθε μέρα έστω και λίγο. Ελπίζω να μην εξαφανιστεί πάλι. 

Δε ξέρω αν είναι της εγκυμοσύνης αλλά είναι ανυπόφορο νιώθω ότι δε μπορώ να ανασανω..  

Είναι πολύ ωραίες ;υτες οι γλυκές κλωτσιτσες . Ανυπομονώ να τον νιώσω κ εγώ μου έχει λείψει!! 

Τι αλλά νέα εσείς κορίτσια? Εγω σπιτι ησυχα

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 είπε:

Δε ξέρω αν είναι της εγκυμοσύνης αλλά είναι ανυπόφορο νιώθω ότι δε μπορώ να ανασανω..  

Είναι πολύ ωραίες ;υτες οι γλυκές κλωτσιτσες . Ανυπομονώ να τον νιώσω κ εγώ μου έχει λείψει!! 

Τι αλλά νέα εσείς κορίτσια? Εγω σπιτι ησυχα

σ ξερεναιτε το στομα αυτό εννοείς??? αν ναι κ εγώ έτσι είμαι...πίνω πινω νερό κ αθτο εκεί το χαβα τ....καλημερααααααααααααα...κ γω σπίτι πολύ κρύο όχι έξω είμαι τζάκι με τον σκύλο μ....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα  ! Μαρία περαστικά. 

Να σας πω εγώ τι έπαθα Κορίτσια.... την Κυριακή το μεσημέρι άρχισε να με πονάει η κοιλιά μου αλλά από την αριστερή μεριά(ψιλιαστηκα για έντερο αλλά δεν ήμουν και σίγουρη) . Μέχρι το βράδυ είχε γίνει ανυπόφορο, ερχόταν και έφευγε ο πόνος, λέω κάνω συσπάσεις.  Παίρνω τον γιατρό, του εξηγώ που είναι ο πόνος μου λέει εντερο είναι , βάλε ένα υποθετο , του ειπα εχω νανπαω τουαλετα αρκετες μερες. 

Βάζω υποθετο  πίνω και buscopan , με άφησε για λίγο και απο την 1 τα ξημερώματα προς Δευτέρα ως τις 11 το πρωί με πέθανε στον πόνο. Λέω πάει το έχασα τι παιδί και κάνω συσπάσεις. Φεύγω με τον άντρα μου πάμε στον γιατρο, ο μπομπιρας στην θεση του κυριος (ευτυχως) !!! Τελικα επαθα κολικο εντερου , ισως και το υποθετο να επιδεινωσε την κατασταση. 

Λέω έχασα 10 χρόνια από την ζωή μου , μόλις τον δω όμως θα τα ξανακερδισω. 

Κορίτσια μιλάμε για πόνο, όχι αστεία. Ευτυχώς με τα buscopan σήμερα είμαι αρκετά καλα, συνέρχομαι.  

Από εδώ και πέρα ότι παίρνω θα βλέπω και τις παρενέργειες πάντως.

Κατα τα άλλα πολυ κρυο σημερα , εγω ακομα σπιτι , Πεμπτη θα ξαναπαω για δουλεια. 

Σας φιλω γλυκά 


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα  ! Μαρία περαστικά. 

Να σας πω εγώ τι έπαθα Κορίτσια.... την Κυριακή το μεσημέρι άρχισε να με πονάει η κοιλιά μου αλλά από την αριστερή μεριά(ψιλιαστηκα για έντερο αλλά δεν ήμουν και σίγουρη) . Μέχρι το βράδυ είχε γίνει ανυπόφορο, ερχόταν και έφευγε ο πόνος, λέω κάνω συσπάσεις.  Παίρνω τον γιατρό, του εξηγώ που είναι ο πόνος μου λέει εντερο είναι , βάλε ένα υποθετο , του ειπα εχω νανπαω τουαλετα αρκετες μερες. 

Βάζω υποθετο  πίνω και buscopan , με άφησε για λίγο και απο την 1 τα ξημερώματα προς Δευτέρα ως τις 11 το πρωί με πέθανε στον πόνο. Λέω πάει το έχασα τι παιδί και κάνω συσπάσεις. Φεύγω με τον άντρα μου πάμε στον γιατρο, ο μπομπιρας στην θεση του κυριος (ευτυχως) !!! Τελικα επαθα κολικο εντερου , ισως και το υποθετο να επιδεινωσε την κατασταση. 

Λέω έχασα 10 χρόνια από την ζωή μου , μόλις τον δω όμως θα τα ξανακερδισω. 

Κορίτσια μιλάμε για πόνο, όχι αστεία. Ευτυχώς με τα buscopan σήμερα είμαι αρκετά καλα, συνέρχομαι.  

Από εδώ και πέρα ότι παίρνω θα βλέπω και τις παρενέργειες πάντως.

Κατα τα άλλα πολυ κρυο σημερα , εγω ακομα σπιτι , Πεμπτη θα ξαναπαω για δουλεια. 

Σας φιλω γλυκά 

Καλημέρα τι μου θύμησες το ΧΑ πάθει στον γιο μου θυμάμαι υπέφερα από τον πόνο δεν άντεχα καθόλου!!

Συνέχεια ξερενετε το στόμα μου κ η μύτη μου το βράδυ είναι ανυπόφορο!!

Εγώ έχω πάρει αναρρωτική κ δε πάω για δουλειά αρχίζω να βαριέμαι λίγο αλλά σίγουρα δε θα την πάλευα στη δουλειά.. είμαι νοσηλεύτρια σε ψυχιατρική κλινική κ έχει πολύ τρέξιμο.. τώρα κάθομαι σπίτι κ το πρωί που λείπει ο μικρός σχολείο χαλαρώνω μετά τρέχατε ποδαράκια μου!! Εσείς πως περνάτε?


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα  ! Μαρία περαστικά. 

Να σας πω εγώ τι έπαθα Κορίτσια.... την Κυριακή το μεσημέρι άρχισε να με πονάει η κοιλιά μου αλλά από την αριστερή μεριά(ψιλιαστηκα για έντερο αλλά δεν ήμουν και σίγουρη) . Μέχρι το βράδυ είχε γίνει ανυπόφορο, ερχόταν και έφευγε ο πόνος, λέω κάνω συσπάσεις.  Παίρνω τον γιατρό, του εξηγώ που είναι ο πόνος μου λέει εντερο είναι , βάλε ένα υποθετο , του ειπα εχω νανπαω τουαλετα αρκετες μερες. 

Βάζω υποθετο  πίνω και buscopan , με άφησε για λίγο και απο την 1 τα ξημερώματα προς Δευτέρα ως τις 11 το πρωί με πέθανε στον πόνο. Λέω πάει το έχασα τι παιδί και κάνω συσπάσεις. Φεύγω με τον άντρα μου πάμε στον γιατρο, ο μπομπιρας στην θεση του κυριος (ευτυχως) !!! Τελικα επαθα κολικο εντερου , ισως και το υποθετο να επιδεινωσε την κατασταση. 

Λέω έχασα 10 χρόνια από την ζωή μου , μόλις τον δω όμως θα τα ξανακερδισω. 

Κορίτσια μιλάμε για πόνο, όχι αστεία. Ευτυχώς με τα buscopan σήμερα είμαι αρκετά καλα, συνέρχομαι.  

Από εδώ και πέρα ότι παίρνω θα βλέπω και τις παρενέργειες πάντως.

Κατα τα άλλα πολυ κρυο σημερα , εγω ακομα σπιτι , Πεμπτη θα ξαναπαω για δουλεια. 

Σας φιλω γλυκά 

Αυτο με τον κολικο εντερου το χα παθει κι εγω.Μην αφηνεις τοσες μερες να πας τουαλετα.Μπορεις να παιρνεις duphalac καθε μερα (εκτος αν εχεις σακχαρο) ωστε να μην φτασεις παλι σε αυτο το σημειο.Τα buscopan βοηθανε πολυ στον πονο αλλα και το υποθετο ηταν καλη λυση,αν πηγαινες τουαλετα θα ηρεμουσες.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...