Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Athina3 said:

Δε ξέρω αν είναι της εγκυμοσύνης αλλά είναι ανυπόφορο νιώθω ότι δε μπορώ να ανασανω..  

Είναι πολύ ωραίες ;υτες οι γλυκές κλωτσιτσες . Ανυπομονώ να τον νιώσω κ εγώ μου έχει λείψει!! 

Τι αλλά νέα εσείς κορίτσια? Εγω σπιτι ησυχα

Αθηνά μου το θέμα με τη μύτη είναι της εγκυμοσύνης. Παράγουμε μεγάλη ποσότητα βλέννας και δυστυχώς βουλώνει και η μύτη. Στο γιο μου προς το τέλος της εγκυμοσύνης έβσρικα το μαξιλάρι με αίματα κάθε εβδομάδα. Επειδή κλείνει η μύτη, λόγω της γηρότητας κτλ κτλ. Υπομονή :)

Σπίτι ήσυχα φαντάζομαι όταν είσαι μόνη :lol: αλλιώς τρέλα! Εγώ περιμένω λίγο τις γιορτές να περάσω περισσότερο χρόνο με το ζουζούνι μου :) 


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Αθηνά μου το θέμα με τη μύτη είναι της εγκυμοσύνης. Παράγουμε μεγάλη ποσότητα βλέννας και δυστυχώς βουλώνει και η μύτη. Στο γιο μου προς το τέλος της εγκυμοσύνης έβσρικα το μαξιλάρι με αίματα κάθε εβδομάδα. Επειδή κλείνει η μύτη, λόγω της γηρότητας κτλ κτλ. Υπομονή :)

Σπίτι ήσυχα φαντάζομαι όταν είσαι μόνη :lol: αλλιώς τρέλα! Εγώ περιμένω λίγο τις γιορτές να περάσω περισσότερο χρόνο με το ζουζούνι μου :) 

Αυτό θα φύγει όταν γεννησουμε? Μπορώ να πάρω κάτι για αυτό να με βοηθησει? Με δυσκολεύει πολυ.. στον Θάνο δε το ΧΑ αυτό!! 

Όντως όταν γυρνάει ο μικρός είναι κ μια περιπέτεια χαίρομαι που κάθομαι κ τον χαίρομαι παραπάνω!! Είναι 27 μηνών τώρα κ είναι συνεχώς με ένα όκι(όχι) κ ένα παράπονο για όταν δε γίνεται το δικό του.. θέλει πολύ υπομονή!!


KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Athina3 said:

Αυτό θα φύγει όταν γεννησουμε? Μπορώ να πάρω κάτι για αυτό να με βοηθησει? Με δυσκολεύει πολυ.. στον Θάνο δε το ΧΑ αυτό!! 

Όντως όταν γυρνάει ο μικρός είναι κ μια περιπέτεια χαίρομαι που κάθομαι κ τον χαίρομαι παραπάνω!! Είναι 27 μηνών τώρα κ είναι συνεχώς με ένα όκι(όχι) κ ένα παράπονο για όταν δε γίνεται το δικό του.. θέλει πολύ υπομονή!!

Ναι θα φύγει. Μπορείς ίσως να βάλεις υγραντήρα στο δωμάτιο το βράδυ. Ή ένα μπολ με νερό στο καλοριφέρ. Για να υπάρχει υγρασία. Ίσως είναι και πολύ ξηρό το περιβάλλον που κοιμάσαι.

Εμένα είναι 23 μηνών και είναι ένας σίφουνας. Αν ξυπνήσει στις 6 είναι θαύμα. Μάλλον γι' αυτό δεν έχω βάλει γραμμάριο :lol: πόση ενέργεια έχει! Να' ναι καλά βέβαια! Το βρίσκω υγιές :) καλό κουράγιο και καλή απόλαυση! Τόσο που τον βλέπω κάθε μέρα δεν τον χορταίνω.


cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από την μαία. Ακούσαμε την καρδούλα του μικρού κ συγκινήθηκα!!! Είχα πολύ καιρό να το ακούσω. Ακόμη δεν το έχω νιώσει παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Μας είπε οτι οι παλμοί του είναι 144. Τι σημαίνει αυτό; Μπορεί να έχω κοριτσάκι; Ξέρετε δεν μου έχουν πει ακόμη. Θα το μάθω μια και καλή στην β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Αλλά έχω μια κρυφή αγωνία για το φύλο.

Εσας κορίτσια πόσους παλμούς σας είπαν; Έτσι για να δω λίγο πως πάνε τα νούμερα σε κοριτσάκια κ αγοράκια :P:D

  • Μου αρέσει 3

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από την μαία. Ακούσαμε την καρδούλα του μικρού κ συγκινήθηκα!!! Είχα πολύ καιρό να το ακούσω. Ακόμη δεν το έχω νιώσει παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Μας είπε οτι οι παλμοί του είναι 144. Τι σημαίνει αυτό; Μπορεί να έχω κοριτσάκι; Ξέρετε δεν μου έχουν πει ακόμη. Θα το μάθω μια και καλή στην β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Αλλά έχω μια κρυφή αγωνία για το φύλο.

Εσας κορίτσια πόσους παλμούς σας είπαν; Έτσι για να δω λίγο πως πάνε τα νούμερα σε κοριτσάκια κ αγοράκια :P:D

Εμείς είχαμε 170 περίπου με αγοράκι....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ZOIRITA20813 said:

Εμείς είχαμε 170 περίπου με αγοράκι....

Αλήθεια; Κ γιατί λένε ότι πάνω από 140 παλμούς είναι κορίτσι χαχαχαχα Ξεπέρασες τα προγνωστικά!!! Να είναι γερό το αγοράκι σου!!!!!


 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από την μαία. Ακούσαμε την καρδούλα του μικρού κ συγκινήθηκα!!! Είχα πολύ καιρό να το ακούσω. Ακόμη δεν το έχω νιώσει παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Μας είπε οτι οι παλμοί του είναι 144. Τι σημαίνει αυτό; Μπορεί να έχω κοριτσάκι; Ξέρετε δεν μου έχουν πει ακόμη. Θα το μάθω μια και καλή στην β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Αλλά έχω μια κρυφή αγωνία για το φύλο.

Εσας κορίτσια πόσους παλμούς σας είπαν; Έτσι για να δω λίγο πως πάνε τα νούμερα σε κοριτσάκια κ αγοράκια :P:D

160 πι δικοί μας κ είναι κορίτσι....αν κ δεν τ πιστεύω αυτά...με το καλό να υποδέχτεις το αστέρι σ...εγώ το φύλο το Έμαθα 2 βδομάδες πριν την β επιπέδου...άτιμα μωρά δεν κάθονται..αχαχαχχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysa_ said:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από την μαία. Ακούσαμε την καρδούλα του μικρού κ συγκινήθηκα!!! Είχα πολύ καιρό να το ακούσω. Ακόμη δεν το έχω νιώσει παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Μας είπε οτι οι παλμοί του είναι 144. Τι σημαίνει αυτό; Μπορεί να έχω κοριτσάκι; Ξέρετε δεν μου έχουν πει ακόμη. Θα το μάθω μια και καλή στην β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Αλλά έχω μια κρυφή αγωνία για το φύλο.

Εσας κορίτσια πόσους παλμούς σας είπαν; Έτσι για να δω λίγο πως πάνε τα νούμερα σε κοριτσάκια κ αγοράκια :P:D

Καλησπέρα! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Αυτό με τους παλμούς επιβεβαιώνω ότι είναι μύθος!! Λένε ότι τα κορίτσια έχουν περισσότερους παλμούς. Εγώ όταν κάθε φορά μέχρι τώρα μου λέει 166-170 και είναι αγοράκι :) 

  • Μου αρέσει 2

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chrysa_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από την μαία. Ακούσαμε την καρδούλα του μικρού κ συγκινήθηκα!!! Είχα πολύ καιρό να το ακούσω. Ακόμη δεν το έχω νιώσει παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Μας είπε οτι οι παλμοί του είναι 144. Τι σημαίνει αυτό; Μπορεί να έχω κοριτσάκι; Ξέρετε δεν μου έχουν πει ακόμη. Θα το μάθω μια και καλή στην β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Αλλά έχω μια κρυφή αγωνία για το φύλο.

Εσας κορίτσια πόσους παλμούς σας είπαν; Έτσι για να δω λίγο πως πάνε τα νούμερα σε κοριτσάκια κ αγοράκια :P:D

Εγω το φυλλο το εμαθα απο την αυχενικη. Αγορακι κ μεχρι τωρα εχει 168 παλμους!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Chrysa_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα από την μαία. Ακούσαμε την καρδούλα του μικρού κ συγκινήθηκα!!! Είχα πολύ καιρό να το ακούσω. Ακόμη δεν το έχω νιώσει παρόλο που είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Μας είπε οτι οι παλμοί του είναι 144. Τι σημαίνει αυτό; Μπορεί να έχω κοριτσάκι; Ξέρετε δεν μου έχουν πει ακόμη. Θα το μάθω μια και καλή στην β επιπέδου στις 10 Ιανουαρίου. Αλλά έχω μια κρυφή αγωνία για το φύλο.

Εσας κορίτσια πόσους παλμούς σας είπαν; Έτσι για να δω λίγο πως πάνε τα νούμερα σε κοριτσάκια κ αγοράκια :P:D

Τι καλα! Με το καλο το ζουζουνι σου!! Γερο να ειναι..Ειναι νωρις για να το νιωσεις απο οτι ειδα στο τικερακι σου αλλα οι υπολοιπες δευτερομανουλες το ενιωσαν σχετικα νωρις!Για τους παλμους δεν εχω ιδεα, εμας μας ειπς τελευταια φορα 160 και ειναι αγορι. 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Chrysa_ είπε:

Αλήθεια; Κ γιατί λένε ότι πάνω από 140 παλμούς είναι κορίτσι χαχαχαχα Ξεπέρασες τα προγνωστικά!!! Να είναι γερό το αγοράκι σου!!!!!

158 αγορακι

  • Μου αρέσει 2

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ said:

Καλησπέρα! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά! Αυτό με τους παλμούς επιβεβαιώνω ότι είναι μύθος!! Λένε ότι τα κορίτσια έχουν περισσότερους παλμούς. Εγώ όταν κάθε φορά μέχρι τώρα μου λέει 166-170 και είναι αγοράκι :) 

Χαχαχα Προφανώς κ είναι μύθος!!! Από ότι βλέπω με τους ίδιους παλμούς περιμένουμε κ κοριτσάκια κ αγοράκια στην παρέα. Γερά να είναι τα μωράκια μας κ ότι μας στείλει ο Θεουλης :D

1 hour ago, Rafaelatarzan said:

160 πι δικοί μας κ είναι κορίτσι....αν κ δεν τ πιστεύω αυτά...με το καλό να υποδέχτεις το αστέρι σ...εγώ το φύλο το Έμαθα 2 βδομάδες πριν την β επιπέδου...άτιμα μωρά δεν κάθονται..αχαχαχχαχαχα 

Χαχαχα Να είναι γερό το κοριτσάκι σου!!! Εδώ Αγγλία δεν το λένε το φύλο μόνο στην β επιπέδου που μπορεί να φανεί καλύτερα κ είναι πιο σίγουροι οι γιατροί για το φύλο. 

Just now, dim_mary said:

Εγω το φυλλο το εμαθα απο την αυχενικη. Αγορακι κ μεχρι τωρα εχει 168 παλμους!! 

Φαινόταν ξεκάθαρα στην αυχενική..Τι ωραία! Στο πρώτο μου που ήταν αγοράκι το είχα μάθει στην αυχενική. Να είναι γερό το αγοράκι σου!!!! :D

Just now, kastel said:

Τι καλα! Με το καλο το ζουζουνι σου!! Γερο να ειναι..Ειναι νωρις για να το νιωσεις απο οτι ειδα στο τικερακι σου αλλα οι υπολοιπες δευτερομανουλες το ενιωσαν σχετικα νωρις!Για τους παλμους δεν εχω ιδεα, εμας μας ειπς τελευταια φορα 160 και ειναι αγορι. 

Σε ευχαριστώ!!! Η αλήθεια είναι ότι πριν από καμμία εβδομάδα είχα νιώσει ένα σαν γαργαλητό αριστερά κ μου πέρασε από το μυαλό ότι ισως είναι το μωράκι. Αλλά έκτοτε δεν το ξανά ένιωσα. Η μαία σήμερα μου είπε ότι από την 16η μέχρι την 20η θα το νιώσω. Ανυπομονω!!! Πέρασαν κ δέκα χρόνια από την πρώτη μου εγκυμοσύνη...ανυπομονώ να το ξανά νιώσω!!! Σου εύχομαι ένα γερό αγοράκι να έχεις :-P

Just now, Athina3 said:

158 αγορακι

Να είναι γερό το αγοράκι σου!!! :razz: Πάντως οι περισσότερες κοπέλες εδώ μέσα αγοράκια περιμένουν χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

 ZJ32.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια....Μια χαρά ειμαι, παχαινω,  φουσκωνω,  όλα μαζί....Δεν μπαίνω συχνά,  μπαίνω μόνο καμία φορά και διαβάζω τα νέα σας...

Βλέπω όλες αρχίσατε να νιώθετε τα μωρά,  εγώ μια φορά στο τόσο το νιώθω,  κάποιες φορές κάθε μέρα κάποιες φορές με ανησυχεί και κάνει να εμφανιστεί κάνα δυο μέρες...προσπαθώ να μένω χαλαρή...

Αυτό με τους παλμούς είναι μύθος πιστεύω και εγώ, τώρα έχω κορίτσι και πέρυσι αγόρι,  τους ίδιους παλμούς είχαν, τώρα έχει 156 περίπου και πέρυσι 150, από την Αυχενική που έκανα σύγκριση.  

@Comet περαστικά στο παιδάκι σου!!!

  • Μου αρέσει 4

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...