Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, kastel είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. 

@Cometπεραστικά στο μπουμπούκι σου.. Εδώ πόνεσα εγώ που απλά το διάβασα. Ελπίζω να είναι καλύτερα. 

Καλησπερα κοριτσι μου.Καλα ειναι σχετικα,λιγο γκρινιαζει.Εγω δεν κοιμηθηκα καλα,με επιασε και πονοκεφαλος απο τη στενοχωρια.Τωρα ηρεμησα αρκετα

3 ώρες πρίν, Athina3 είπε:

@Comet Καλημεραααα! Περαστικά στο παιδάκι σου!! Ελπίζω να είστε κ οι δύο σήμερα καλύτερα!!

Καλησπερα. Ευχαριστω πολυ.Καλυτερα ειμαστε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/12/2019 at 8:11 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

Κοριτσια μ καλησπέρα σε όλες σας....καποιες με ξέρετε κάποιες όχι κ με κάποιες έχουμε γίνει φιλες....θα ξεκινήσω να σας πω κ γω  την ιστορία μ όσο πιο συνοπτικά μπορώ...ελπίζω μέσα από αυτό το μνμ να μπορέσω να βοηθήσω κάποια κοπέλα έστω κ στο ελάχιστο...για μένα θα ήταν ότι καλητερο μια κ ξέρω πολύ καλά τι περνάτε κ τι κάνετε όπως τα έκανα κ γω.

Είμαι 38 αυτήν την στιγμή....προσπαθούσα για παιδάκι πολλά πολλά χρόνια....εχω στο ιστορικό μ ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας  κ ωοοθηκης από 2δυμη κυηση ....μεγάλο χειρουργείο που δυστηχως έγινε από χασάπη κ εκεί άρχισε η κάτω βόλτα μ...

με τον καιρό ξαναβάλω μπρος για παιδάκι....πιανω κ παθαίνω μια παλλινδρομμη 8 βδομάδα....έτυχε μ λέει ο ντοκ...περνά ο καιρός παρα παρα πολυ τίποτα εγώ...κοντεψαμε 2 χρόνια κ έτσι απραγη...υποτίθεται ότι όλα μ ήταν οκ..μετά από σαλπιγγογραφια κάνω λαμπαροσκοπηση ( ρομποτική χειρουργική λέγεται) δηλ με μονο 3 ραμματα μιλρα απο αφαλο για να φτιάξω την άλλη μ σαλπιγγα κ να καθαρισω τος συμφησεις μμμ....τέλεια όλα περνά ο καιρός τσουπ ξανά έγκυος εγω ....βιοχημική....τυχαίο είπαν....να μη μ τα πολυλογώ 3 βιοχημικες απανωτές είχα ανα μήνα....κάτι άρχισε να μ βρωμάει....αποφασίζω ν σπάω σε εξωσωματικη.....με τα πολλά μαθαίνω ότι ποιότητα κ αποθεμα γιοκ σε ηλικία 36....να με φαν τα φίδια ήθελα....αλαλ δεν το έβαλα κάτω ποτέ...ηξερα ότι θα γίνω μάνα...μια διεργεση 7 αυγα 3 μειναν τα 2 3ημερας το 1 στον χαμό....λογο πρόβλημα ενδομητριου από τα πολλά χειρουργια αφήνω τον οργανισμό να ηρεμήση κ ξεκινά με φυσικούς κύκλους με τον ντοκ για να πάρω κ αλλά αυγα ...1....2....3....4....5....6 στην σειρά όλα κλουβια ...μ τα από την τελευταία βάζουμε τα κατεψυγμένα μ.πιανω με την πρώτη ....έφτασα σχεδόν 10 βδομαδες....το χάνω απόξεση καρυοτυπο κ όλα οκ ήταν...έτυχε ....δεν πειράζει λεω παμε πάλι...άλλη μαι διεργεση έκανα κ πήρα 1....βάζω το ένα με το άλλο που είχε μείνει τίποτα...όλο αυτό το διάστημα ήξερα ότι δεν είχα πολύ χρόνο ως προς τα δικά μ αυγα ....οσπου αποφάσισα την δοτρια στο πίτα φυτίλι...δεν με ένοιαζε παιδί ήθελα άλλωστε κ ποτέ δεν με προβλημάτισε τίποτα...δικό μ θα ήταν....

κ ναι βρήκαμε μια δοτρια με τον γιατρό μ...κ ναι έπιασα με την πρώτη κ ναι ειμαι έγκυος κ μάλιστα πολύ....ειμαι 5 μηνών πλέον κ περιμένω τον θησαυρό μ..το χρυσάφι μ τη κ κόρη μ....ποτέ δεν φοβήθηκα ποτέ δεν αναρωτήθηκα τι κ πως κ  ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα τ γιατρου μ....

Αυτή είναι η σύντομη ιστορία μ με πολλά ενδιάμεσα ανάμεσα....

Ευχαριστώ τις κοπέλες που ήταν δίπλα μ όλο αυτό το διάστημα...κ ευχαριστώ τον θεό κ τον γιατρο μ για αυτό το θαύμα που εχω  εχω μέσα μ....κ ευχαριστώ κ το φόρουμ γιατί μέσα από δω γνώρισα τις 4 αδερφές ψυχές μ...γνώρισα τις κολλητές μ κ μεγάλωσε  η οικογένεια μ...

Φιλάκια σε όλες κ να θυμάστε κοιταμαι μπροστά κ μόνο μπροστά...ηρθε η ωρα σας να γκρεμισετε κ σεις το δικό σας βουνό...να το πίστεψε τε...

ειμαι 19βδομάδες κ 3 μέρες ..

Φρινακι μου καλο ας σου ευχηθω κ απο εδω αν κ τα εχουμε πει εμεις!!! Με το καλο η ανηψια μου να ρθει στην ζωη σας κ να σας κανει παντα χαρουμενους οπως τωρα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Φρινακι μου καλο ας σου ευχηθω κ απο εδω αν κ τα εχουμε πει εμεις!!! Με το καλο η ανηψια μου να ρθει στην ζωη σας κ να σας κανει παντα χαρουμενους οπως τωρα!!!

σε αγαπώ κ εσένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Καλή Κυριακή να έχουμε. Πώς ειστε; εγώ καλά, πολύ ακινησία και ξάπλα αλλά καλά. 

@ciqa την Τρίτη έχεις την αμνιο; 

@Comet πως ειναι το αγοράκι σου; πονάει ; 

Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, kastel είπε:

Καλημέρα τσουπρες!! Σημερα το πρωι ένιωσα το μωρό με σιγουριά!!! Πρώτη φορά λέω ότι ξεκάθαρα ηταν το μωρό! Καλή αρχή να έχουμε όλες..!! 

Μόνο το δικό μ κρύβεται εκεί κάτω...αχαχαχχαχαχα Καλημέρα ααααααααααα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

@ZOIRITA20813 Τρίτη είμαι! Έχω σταματήσει salospir και Innohep. Αύριο πρέπει να ξεκινήσω αντιβίωση.

Μια αγωνία την έχω. Κυρίως για το μετά. Αν θα κάθομαι σε όση ακινησία χρειάζεται... για όσο χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ZOIRITA20813 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Καλή Κυριακή να έχουμε. Πώς ειστε; εγώ καλά, πολύ ακινησία και ξάπλα αλλά καλά. 

@ciqa την Τρίτη έχεις την αμνιο; 

@Comet πως ειναι το αγοράκι σου; πονάει ; 

Σας φιλώ 

Καλησπερα κοριτσακι μου.Καλα φαινεται.Παιζει οπως παντα και τρωει.Ειναι πολυ ευδιαθετος εκτος απο τις 2 φορες που του εβαλα αλοιφη.Τοτε δεν θελει και κλαιει.Μολις την βαζω σταματαει.Μονο σημερα το κανει αυτο.Παντως το δερματακι του φαινεται σαν να κανει κρουστα απο πανω,ισως να τον ποναει λιγο η να τον φαγουριζει,δεν ξερω.Αυριο το απογευμα θα τον ξαναδει η γιατρος,ελπιζω να μου πει πως παει καλα.

Just now, ciqa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@ZOIRITA20813 Τρίτη είμαι! Έχω σταματήσει salospir και Innohep. Αύριο πρέπει να ξεκινήσω αντιβίωση.

Μια αγωνία την έχω. Κυρίως για το μετά. Αν θα κάθομαι σε όση ακινησία χρειάζεται... για όσο χρειάζεται.

Αντε κοντευεις κι εσυ.Παντως εμενα δεν μου συστησαν πληρη ακινησια.Μονο να μην σηκωνω βαρη και να μην κανω δουλειες και να μην σκυβω για 1  ημερα.Εγω φυσικα προσεξα πολυ για 3 ημερες.

Ολα καλα θα πανε..;)

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακι μου.Καλα φαινεται.Παιζει οπως παντα και τρωει.Ειναι πολυ ευδιαθετος εκτος απο τις 2 φορες που του εβαλα αλοιφη.Τοτε δεν θελει και κλαιει.Μολις την βαζω σταματαει.Μονο σημερα το κανει αυτο.Παντως το δερματακι του φαινεται σαν να κανει κρουστα απο πανω,ισως να τον ποναει λιγο η να τον φαγουριζει,δεν ξερω.Αυριο το απογευμα θα τον ξαναδει η γιατρος,ελπιζω να μου πει πως παει καλα.

Αντε κοντευεις κι εσυ.Παντως εμενα δεν μου συστησαν πληρη ακινησια.Μονο να μην σηκωνω βαρη και να μην κανω δουλειες και να μην σκυβω για 1  ημερα.Εγω φυσικα προσεξα πολυ για 3 ημερες.

Ολα καλα θα πανε..;)

Πονάει μάλλον επειδή το αγγίζεις όταν βάζεις την κρέμα. Όλα καλά θα είναι, ευτυχώς που είναι ανθεκτικό παιδάκι. 

Μακάρι η άμνιο να πάει σε όλες μας καλά! θα σας ενημερώσω όταν την κάνω και για τις συστάσεις του γιατρού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μ γνωρίζει καμία το opti fibre.την φυτικές ίνες σε σκόνη???? το χει πάρει καμία να μ πει αν σώθηκε από φούσκωμα....κάνω εμετό κάθε μέρα το φαΐ μ όλο....κ δεν είναι αναγουλες αυτο...δν μπορώ να χωνέψω ακόμα κ το νερό....τραγικό....χαχαχαχαχαχ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

κοριτσια μ γνωρίζει καμία το opti fibre.την φυτικές ίνες σε σκόνη???? το χει πάρει καμία να μ πει αν σώθηκε από φούσκωμα....κάνω εμετό κάθε μέρα το φαΐ μ όλο....κ δεν είναι αναγουλες αυτο...δν μπορώ να χωνέψω ακόμα κ το νερό....τραγικό....χαχαχαχαχαχ 

Καλησπέρα κορίτσι μου... εμένα μ το έδωσε ο γιατρός....το δοκίμασα για 20μερες αλλά δεν ειδα σωτηρία...μου είπε ότι περίπου στις μισές πιάνει...Κ τώρα με ξεκίνησε μαγνήσιο γιατί λέει ότι σε κάποιες βοηθαει κ στο φούσκωμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mar-micky είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου... εμένα μ το έδωσε ο γιατρός....το δοκίμασα για 20μερες αλλά δεν ειδα σωτηρία...μου είπε ότι περίπου στις μισές πιάνει...Κ τώρα με ξεκίνησε μαγνήσιο γιατί λέει ότι σε κάποιες βοηθαει κ στο φούσκωμα...

Έτσι μ με κ εμένα να το πάρω κ μιλάμε πάλι...μαγνήσιο δεν μ δίνει ακόμα ειμαι οκ μ λέει....κ τι κάνεις εσύ για το φούσκωμα????βρήκες τίποτα άλλο??? πχ τωρα κανε ο γούρ τότε η κοιλιά μ για φαΐ κ γω τίποτα ενώ πεινάω ταυτόχρονα ειμαι να σκάσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Rafaelatarzanδύσκολο να πείνας και να φοβάσαι το φούσκωμα! Εχω κ εγώ το ίδιο θέμα, όχι κάθε μέρα βέβαια. Το μόνο που με βοηθάει είναι να πίνω αμέσως μετά το γεύμα, ανθρακούχο νερό. 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Έτσι μ με κ εμένα να το πάρω κ μιλάμε πάλι...μαγνήσιο δεν μ δίνει ακόμα ειμαι οκ μ λέει....κ τι κάνεις εσύ για το φούσκωμα????βρήκες τίποτα άλλο??? πχ τωρα κανε ο γούρ τότε η κοιλιά μ για φαΐ κ γω τίποτα ενώ πεινάω ταυτόχρονα ειμαι να σκάσω 

Εμένα με βοηθάνε λίγο οι χυμοί...φτιαχνω φυσικούς με ακτινίδια πορτοκαλί κ καρότο κ κάπως ξεφουσκωνω...σκεψου ότι η κοιλιά μου μοιάζει λες κ είναι στον 7ο κ ο γιατρός λέει ότι είναι από το φούσκωμα.. 

Και μια κουταλιά λάδι με χλιαρό νερό κάθε πρωί βοηθαει πολύ...Αλλά δεν μπορώ να το πάρω πάντα γιατί με ανακατευει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...