Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μονάδες χοριακης και κυηση


Recommended Posts

Καλημέρα είμαι μια μαμά 2 παιδιών και τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα ημερολογιακά αλλά 6η εμβρυϊκά . Στις πρώτες μου εγκυμοσύνες δεν είχα κανένα πρόβλημα . Τώρα μετά το πρώτο υπέρηχο μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακες  , στο ίδιο εργαστήριο και την ίδια ώρα . Τις έκανα και μονάδες ειναι: 20/9 2009, 23/9 3430 και 25/9 3975. Τι λέτε ,έχει συμβεί σε καμία? Με αυτή την αργή αύξηση της χοριακης υπάρχει πιθανότητα να συνεχιστεί η κύηση ή πάω για παλινδρομη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσι μου! Αρχικά εφόσον έκανες υπέρηχο για ποιο λόγο να μπλέκεσαι με χοριακες!??? Είδατε σάκο???? Εμβρυικα στοιχεία? Άκου από ένα σημείο κ μετά η χοριακη αργεί πολύ να ανέβει... Δεν θυμάμαι μετά από τις πόσες μονάδες... Όμως θεωρώ πως είναι περιττό άγχος οι χοριακες εφόσον έκανες υπέρηχο!!! Τι είδατε στον υπέρηχο?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Linaki.24 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Αρχικά εφόσον έκανες υπέρηχο για ποιο λόγο να μπλέκεσαι με χοριακες!??? Είδατε σάκο???? Εμβρυικα στοιχεία? Άκου από ένα σημείο κ μετά η χοριακη αργεί πολύ να ανέβει... Δεν θυμάμαι μετά από τις πόσες μονάδες... Όμως θεωρώ πως είναι περιττό άγχος οι χοριακες εφόσον έκανες υπέρηχο!!! Τι είδατε στον υπέρηχο?? 

6 ώρες πρίν, Μαμα3 είπε:

Καλημέρα είμαι μια μαμά 2 παιδιών και τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα ημερολογιακά αλλά 6η εμβρυϊκά . Στις πρώτες μου εγκυμοσύνες δεν είχα κανένα πρόβλημα . Τώρα μετά το πρώτο υπέρηχο μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακες  , στο ίδιο εργαστήριο και την ίδια ώρα . Τις έκανα και μονάδες ειναι: 20/9 2009, 23/9 3430 και 25/9 3975. Τι λέτε ,έχει συμβεί σε καμία? Με αυτή την αργή αύξηση της χοριακης υπάρχει πιθανότητα να συνεχιστεί η κύηση ή πάω για παλινδρομη?

 

Είδαμε σάκο πριν 1 εβδομάδα αλλά χωρίς εμβρυϊκα στοιχεία. Μου είπε ότι μπορεί να έχει γίνει αργή σύλληψη λόγω ότι δεν έχω σταθερό κύκλο και να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαμα3 είπε:

 

Είδαμε σάκο πριν 1 εβδομάδα αλλά χωρίς εμβρυϊκα στοιχεία. Μου είπε ότι μπορεί να έχει γίνει αργή σύλληψη λόγω ότι δεν έχω σταθερό κύκλο και να περιμένουμε.

κανονικα επρεπε να εχει ανεβει λιγο παραπανω η χοριακη η τελευταια  μαλλον δεν ειναι τοσο αισιοδοξα τα πραγματα οποια εβδομαδα κ να εισαι οτι τιμη κ να εχει η τελευταια χοριακη σου ειναι σχεδον στασιμη.  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/9/2019 at 10:09 ΠΜ, Μαμα3 είπε:

Καλημέρα είμαι μια μαμά 2 παιδιών και τώρα είμαι στην 8η εβδομάδα ημερολογιακά αλλά 6η εμβρυϊκά . Στις πρώτες μου εγκυμοσύνες δεν είχα κανένα πρόβλημα . Τώρα μετά το πρώτο υπέρηχο μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακες  , στο ίδιο εργαστήριο και την ίδια ώρα . Τις έκανα και μονάδες ειναι: 20/9 2009, 23/9 3430 και 25/9 3975. Τι λέτε ,έχει συμβεί σε καμία? Με αυτή την αργή αύξηση της χοριακης υπάρχει πιθανότητα να συνεχιστεί η κύηση ή πάω για παλινδρομη?

Καλημέρα και με το καλό εύχομαι.... Και εγώ πάνω κάτω τν ίδια κατάσταση βιωνω... Πήγα χθες κ μου λέει ενώ ημερολόγιακα είσαι 6 εβδομάδων φαίνεται να είσαι 5 εβδομάδων κ 2 μέρες... Το μονο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή ως τον επόμενο υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...