Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια 

Μια ερώτηση θα φτιάξει ποτέ ο θηλασμός να μην κρατάει 1 ώρα η κ1:30 είμαστε 2 μηνών κ κάτι και από την αρχή κρατάει τοση ώρα θα φτιάξει ποτέ;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κορίτσι μου, θα περασει, δ θα είναι έτσι για παντα

Θα αρχίσει το μωρακι σου να τρωει πιο αποτελεσματικά αλλα κ 3-4μ θα αρχίσει να του αποσπά την προσοχή το εξωτερικό περιβαλλον

Που κ που βέβαια μπορεί να σου κάνει κανέναν μαραθώνιο όπως σε αλμα

Μπορεις να βοηθήσεις την κατάσταση για να πινει πιο γρήγορα κάνοντας παράλληλα μαλαξεις στο στηθος(οχι αν έχεις έντονη ροή). Η αν γλαρωνει κ πιπιλα κ δ θέλεις να το βγάζεις ηπια από το στηθος, κ αν ξυπναει να το ξανά βαζεις φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Ναι κορίτσι μου, θα περασει, δ θα είναι έτσι για παντα

Θα αρχίσει το μωρακι σου να τρωει πιο αποτελεσματικά αλλα κ 3-4μ θα αρχίσει να του αποσπά την προσοχή το εξωτερικό περιβαλλον

Που κ που βέβαια μπορεί να σου κάνει κανέναν μαραθώνιο όπως σε αλμα

Μπορεις να βοηθήσεις την κατάσταση για να πινει πιο γρήγορα κάνοντας παράλληλα μαλαξεις στο στηθος(οχι αν έχεις έντονη ροή). Η αν γλαρωνει κ πιπιλα κ δ θέλεις να το βγάζεις ηπια από το στηθος, κ αν ξυπναει να το ξανά βαζεις φυσικα

κάνω μαλαξεις την τσιμπάω την πειράζω αλλά εκεί ακόμη στην μια ώρα ουφ.... Είναι πολύ κουραστικό..  μακάρι να αλλάξει ξέρω στα άλματα είναι κολλημένα απάνω μας έχω φτάσει και στο τρίωρο....για να δούμε γιατί όταν ακούω ότι αλλά μωράκια τρώνε στο 5λεπτο δεν μπορώ να το καταλάβω..   ευχαριστώ για την απάντηση θέλω να ελπίζω στον τρίτο μήνα θα είναι καλύτερα τα πράγματα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και η δικια μου ετσι ηταν σαν το μωρο σου. Σταδιακα το πηγε στο 40λεπτο κτλ κ τωρα θηλαζει στο 10λεπτο οταν ειναι ξυπνια. Μισοκοιμησμενη μπορει παλι να κανει κανενα μισαωρο αλλα δεν ειναι πολλα μεσα στη μερα. Παντως στην ηλικια σας ετσι κ εμεις ολη την ωρα ρουφουσε.


8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/3/2019 at 9:15 PM, Ευανθία88 said:

Καλησπέρα κορίτσια 

Μια ερώτηση θα φτιάξει ποτέ ο θηλασμός να μην κρατάει 1 ώρα η κ1:30 είμαστε 2 μηνών κ κάτι και από την αρχή κρατάει τοση ώρα θα φτιάξει ποτέ;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

2 μηνών αν έχει πάρει βάρος και σε συνεννόηση με την παιδίατρο σου μπορείς να του δώσεις κ πιπιλα.

Επειδή κ εγώ κάνω αποκλειστικό θηλασμό και το πέρασα να ειμαι 2 μηνες ολη μερα με ρο στηθος εξω καταλαβαίνω την κούραση σου.

Με την πιπίλα σε 15 μέρες έτρωγε ανά 3ωρο από 10 λεπτό στο κάθε στήθος και να κοιμάται το βράδυ 8ωρο. 

Μέχρι βέβαια να βρω την πιπίλα που του ταιριάζει (την air της avent) δοκίμασα ΌΛΕΣ τις μάρκες.

  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

2 μηνών αν έχει πάρει βάρος και σε συνεννόηση με την παιδίατρο σου μπορείς να του δώσεις κ πιπιλα.

Επειδή κ εγώ κάνω αποκλειστικό θηλασμό και το πέρασα να ειμαι 2 μηνες ολη μερα με ρο στηθος εξω καταλαβαίνω την κούραση σου.

Με την πιπίλα σε 15 μέρες έτρωγε ανά 3ωρο από 10 λεπτό στο κάθε στήθος και να κοιμάται το βράδυ 8ωρο. 

Μέχρι βέβαια να βρω την πιπίλα που του ταιριάζει (την air της avent) δοκίμασα ΌΛΕΣ τις μάρκες.

Εχω δοκιμάσει όλες τις μαρκες κ καμιά δεν παίρνει κ προσπάθησα πολύ καιρό αλλά τζιφος, κάνει σαν να θέλει να κάνει εμετό κάθε φορά που της βάζω πιπίλα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε λίγο μητρικό πάνω  στην αρχή και μόλις τη ρουφήξει κανε ότι την τράβας. Θέλει επιμονή.

Επίσης δοκίμασε να ξεγελάσεις το μωράκι σου όσο είναι στο στήθος να αντικαταστήσεις τη θήκη σου με πιπίλα. Και ο δικός μου τα ίδια έκανε άλλα ήταν η προγραμμα στο θηλασμό ή ξένο. Δεν άντεχα άλλο με το στήθος εξω...

Μπουκάλι παίρνει; Είναι σημαντικό να μάθει νωρίς γιατί αργότερα μπορεί να μην ξαναπιει γάλα ποτέ μόλις του κόψεις το στήθος. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2019 at 4:16 ΜΜ, Kpp83 είπε:

Βάλε λίγο μητρικό πάνω  στην αρχή και μόλις τη ρουφήξει κανε ότι την τράβας. Θέλει επιμονή.

Επίσης δοκίμασε να ξεγελάσεις το μωράκι σου όσο είναι στο στήθος να αντικαταστήσεις τη θήκη σου με πιπίλα. Και ο δικός μου τα ίδια έκανε άλλα ήταν η προγραμμα στο θηλασμό ή ξένο. Δεν άντεχα άλλο με το στήθος εξω...

Μπουκάλι παίρνει; Είναι σημαντικό να μάθει νωρίς γιατί αργότερα μπορεί να μην ξαναπιει γάλα ποτέ μόλις του κόψεις το στήθος. 

Το έχω κάνει και αυτό το κόλπο αλλά το κατάλαβε και την έφτυσε μπουκάλι παίρνει πιπίλα όχι τι να κάνουμε μάλλον δεν θα την πάρει ποτέ και θα είναι εγώ η πιπίλα της. Κ με την αλλαγή θηλής πιπίλας το πήρε χαμπάρι και την έφτυσε σαν να κάνει εμετό....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...