Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Σοφια τωρα ειδα το τικερακι σου.... Τι ωραιο ονομα εχετε διαλεξει για το κοριτσακι σας!!!! Λυδια.... Πολυ μ'αρεσει!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αριστέα σε ευχαριστώ. Ύστερα από πολύ ψάξιμο διαλέξαμε το "Λυδία". Ευτυχώς που συμφωνούσαμε και οι δύο.

Να ρωτήσω βρε κορίτσια...Μετά το β' επιπέδου πότε κάντε ξανά υπέρηχο?? Πριν το Doppler κάνατε και άλλο υπέρηχο??

Σοφία


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ!!

Σοφία, καλωσήρθες στην παρέα μας και με το καλο να κρατήσεις αγκαλιά τη μπεμπούλα σου, να είναι υγιής και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!! Μια καλή μου φίλη γέννησε πριν λίγο καιρό το δεύτερο μωράκι της, κοριτσάκι, και έχει ήδη μια κόρη στα 16! Η φίλη μου είναι 41!

Ντινάκι, με γεια τις αγορές!!! Και σε μας έλειψες!! Καλά να περάσεις με τους δικούς σου και ξεκουράσου όσο μπορείς! Όταν με το καλό επιστρέψεις θα αρχίσετε κι εσείς τις εργασίες και οι μετακινήσεις τότε θα είναι αρκετά περιορισμένες, κρίνοντας από τον εαυτό μου..!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σοφια ειχα κανει τη Β'επιπεδου στις 3/8 μετα με ξαναειδε ο γιατρος στις 17/8 για υπερηχο, και εχτες που πηγαμε καναμε και ντοπλερ αλλα αλλοι γιατροι το κανουν πιο μετα....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Αριστέα σε ευχαριστώ. Ύστερα από πολύ ψάξιμο διαλέξαμε το "Λυδία". Ευτυχώς που συμφωνούσαμε και οι δύο.

Να ρωτήσω βρε κορίτσια...Μετά το β' επιπέδου πότε κάντε ξανά υπέρηχο?? Πριν το Doppler κάνατε και άλλο υπέρηχο??

Σοφία

Σοφία, εγώ μετά την β-επιπέδου που την είχα κάνει στις 4 Ιουλίου, με είχε δει ο γιατρός μου ξανά στις 18/7, μετά λόγω διακοπών με είδε ξανά σε ένα μήνα περίπου και τώρα που είμαι στην 32η έκανα ξανά υπέρηχο και θα κάνω το doppler σε 2 εβδ, στην 34η δηλ. Σε γενικές γραμμές, μετά τη β-επιπέδου, αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για πιο συχνές επισκέψεις, γίνονται υπέρηχοι σε μηνιαία βάση, δηλ. βγαίνουν περίπου 2 υπέρηχοι (ίσως και 3) μέχρι να γίνει ο doppler. Σε μια πολύ καλή μου φίλη, η γιατρός της την έβλεπε πιο συχνά χωρίς να υπήρχε πρόβλημα απλά έτσι το είχαν καθιερώσει, και πήγαινε κάθε 2 εβδομάδες, οπότε είχε κάνει και περισσότερους υπέρηχους μέχρι να γίνει το doppler.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι πολύ όμορφο το Λυδία...!!!!!! :-)

Ένα φιλικό μας ζευγάρι αποφάσισαν να πουν τη μπεμπούλα, που γεννήθηκε πριν λίγο καιρό, Μελίτα!!! Κι αυτό μου αρέσει πολύ!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη καλησπερα!!!

Τελικα εχτες με πηρε ο υπνος κατα τις 2.30.... Με αποτελεσμα να ξυπνησω στις 11.00!!!!!!!

Καλησπέρα Αριστέα μου! Εμένα με πήρε ο ύπνος κατά τις 1.30, πάλι καλά γιατί με έβλεπα για πιο αργά, και τελικά κοιμήθηκα πιο καλά σε σχέση με τα άλλα βράδια! Ήμουν φαίνεται και κουρασμένη! Απλά το πρωί όσο και να νυστάζω, στις 9.30 έχω να ξυπνήσω για να κάνω την ενεσούλα..! Πήγα και στο ΙΚΑ σήμερα να γράψω τα φάρμακα που παίρνω και έσκασα από τη ζέστη... απαπαπαπα....!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ασε, η αληθεια ειναι οτι κανει πολυ ζεστη παλι... Εγω δε βγηκα, αλλα ειχα να σιδερωσω πολλα ρουχα κ εκανα σαουνα μεσα στο σπιτι...

Ποτε θα φυγει αυτο το καλοκαιρι;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για την πληροφόρηση. Εγώ έκανα β' επιπέδου στις 2/8. Άρα θα κάνω και υπέρηχο τώρα. Απλά δεν έχω συνεννοηθεί με το γιατρό.

Σας χαιρετώ γιατί με καλούν οι οικογενειακές υποχρεώσεις!!

Σοφία


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κι εγώ αυτό περιμένω, να πέσει επιτέλους η θερμοκρασία και να μείνει εκεί!! Δεν λέω να έρθει απότομα το φθινόπωρο, αλλά τουλάχιστον να φύγουν αυτές οι καταραμένες ζέστες!!!! :tongue: Πάντως, εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου το φθινόπωρο, το αντίθετο μ' αρέσει κιόλας! :D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπηκα να πω μια καληνυχτα και να καλοσωρισω και το Σοφακι μας στην παρεουλα!!

Σοφια με το καλο φιλη μας..ολα να πανε καλα μεχρι το τελος~~τωρα πια θα εχεις και βοηθεια απο τα παιδακια σου,,πολυ χαιρομαι ειλικριναι οταν βλεπω εγκυουλες στην δικη σου ηλικια..νομιζω πως εχουν το ποιο ευτυχισμενο προσωπο απο καθε αλλη εγκυουλα!!

Μη μιλατε για ζεστη..μη μιλατε για υπνο..δεν αντεχω...χθες πηγα να κοιμηθω στις 2 και τυραννιομουνα 1 ωρα με το να πηγαινω αριστερα δεξια..δεν μπορουσα να βολευτω...καποια στιγμη με πηρε υπνος και ξυπναω ουρλιαζοντας..ενιωσα πως ηταν καποιος πανω απο το κεφαλι μου,,σαν σκια κατι τετοιο,,αντε να κοιμηθω μετα...σταυροκοπιομουνα ποση ωρα,,,να σου κ η μικρη ξυπνησε και την πηραμε στο κρεβατι μας λογω του οτι φοβομουνα να την αφησω μονη!!

Ντοπλερ εγω δεν ξερω αν θα κανω,,πρεπει να το πω στον γιατρο μου γιατι στην μικρη δεν καναμε..σε μια εβδομαδα θα με δει κ θα ξερω!!!

μιλαμε τετοια ωρα καθε βραδυ το μπεμπε στριφογυριζει στην κοιλιτσα,,καταλαβαινω πως δεν εχει χωρο πολυ...πριν μια εβδομαδα εκανε κωλοτουμπες,,τωρα απλα χτυπηματακια αριστερα δεξια!!!

Τελος,,α ρωτησω και την Δημητρα κατι που σκεφτομουνα το πρωι(μην γελασεις)...υπαρχει πιθανοτητα η μικρη μου να ζηλεψει την μπεμπα οταν θα βλεπει να τρωει απο το στηθος???Σημερα της εβαζα κατι βιντεακια που ηταν μωρο και θηλαζε και πηγε να κανει την κινηση να φαει απο το στηθος,,χαχαχαχα...λες να ζητησει??τι κανουμε τοτε??δεν νομιζω πως την θηλαζουμε εε?μην τρελαθω χαχαχαχα

φιλακια κοριτσακια παω να ξαπλωσω!!!Ονειρα γλυκα!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

εχω βουλιαξει με τις εργατοδουλειες που εχουμε στο εξοχικο και δεν προλαβα να μπω καθολου.. το κακο ειναι οτι βλεπω τον καιρο να χαλαει και ειναι η μονη περιοδος που δεν θελω να βρεξει γιατι ριχνω σκυροδεμα στην οροφη...

τεσπα..

dina και εχω ετσι.. οι αστραγαλοι δεν φαινονται.. στη κορη μου τετοιο θεμα δεν ειχα παντως

Λια τα ποσοστα να ζηλεψει το οτι θα θηλασεις ειναι υπαρκτα και ισως μεγαλα αλλα πιστευω (λεω εγω διοτι δεν το χω ζησει ακομη) οτι με πολυ μπλα μπλα καπως θα συνηθιστει..

βασικα εγω σκεφτομαι να την εχω εν μερει συμμετοχη στη διαδικασια πχ οταν θηλαζω να του κραταει το χερακι, να λεμε παραμυθι η τραγουδια και τετοια..επισης εμφανιζομαι με το στηθος γυμνο πιο συχνα μπροστα της ωστε να συνηθιζει την θεα καθως μεχρι πριν λιγου μηνες οταν εβλεπε το στηθος ενθουσιαζοταν κα ηθελε να το αγγιξει και στη συζητηση οτι το μωρακι θα θηλαζει εβλεπα αντιδραση..ετσι τωρα εχει συνηθισει τη θεα του στηθους και μαλιστα λεει "η μαμα ετοιμαζει γαλατακι για το μωρακι..οχι δικο μου..εγω ειμαι μεγαλη πινω της αγελαδας"

αυτα βεβαια συμβαινουν τωρα που δεν ειναι ακομη το μωρο σε real time αναμεσα μας..

μην ανησυχεις.. θα ανταλλαξουμε εμπειριες συντομα..χαχα!!

κατα τ'αλλα ο μπεμπης κλωτσαει αι στριφογυριζει τρελλα σε σημειο να με ενοχλει με μικροπονακια αλλα πρεπει να συνηθισω..

kyriak ναι την αλλη Παρασκευη 16/9 εχω ραντεβου..αντε να δουμε!!!

εγω παντως μετα την β επιεπδου ειχα δυο ραντεβου για υπερηχο στο γραφειο του και τωρα παμε για doppler (δεν το κανουν ολοι οι γιατροι παντως)

αυτα απο εμενα.. θα τα πουμε μαλλον αυριο παλι!!

sofia.. μαμα της παρεας καλως ορισες, να χαιρεσε τα καμαρια σου και με το καλο το επομενο.. θα δεις μαλλον οπως μου ελεγε και η μανα μου αλλα και αλλη μια κυρια που γνωρισα οταν γεννησα τη μικρη μου οτι μετα απο τοσα χρονια ειναι σα να κανεις πρωτη φορα παιδι..

οντως το καλο ειναι πως ειναι αρκετα μεγαλα τα παιδια για να χεις υποστηριξη και βοηθεια..ελπιζω δηλαδη..εγω ειμαι 33 ετων, εχω μια αδελφη 28 ετων και εναν αδελφο 18 ετων.. δηλαδη η αδελφη μου ηταν 10 οταν γεννηθηκε ο αδελφος μου.. εκεινη δεν επαψε ποτε να τον ζηλευει και να το δειχνει.. ειναι και στο παιδι δηλαδη.. ευχομαι να ειναι μονο καλα μαζι με τη μικρουλα που περιμενετε..και οντως το Λυδια ειναι καλη επιλογη.. ολα με το καλο να σας ερθουν !!!

φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.. :D

Σοφια, το Λυδια ειναι καταπληκτικο ονομα, κι εγω αν ειχα κοριτσι ετσι θα το ονοματιζα..;)

Το συννεφοκαμα σε συνδυασμο με το χτεσινο μπουρινι-μπορα ήταν απιστευτα.. Δεν μπορουσα να παρω ανασα στην αρχη .. Μετα που φυσουσε μια χαρα μπορεσα να κοιμηθω..

Για doppler εχω ραντεβου στις 11/10.. Νομιζα ειναι στις υποχρεωτικες εξετασεις.. Τωρα προεχει σε εμενα να κλεισω ραντεβου με τη γιατρο στο νοσοκομειο για να δουμε το μωρο μας και να αξιολογησει και αυτη το παιδακι μου και την πορεια μου.. να μου γραψει και εξετασουλες αιματος και ουρων και να πω ΙΚΑ να τις κανω..

Παω να ετοιμαστω τωρα να παω με τη μαμα μου επισκεψη στο βαφτιστικο μου που περασε στο Πανεπιστημιο.. Περνουσα μπροστα απο τη Φιλοσοφικη οταν ημουν Θεσ/νικη και μου φαινοταν ενας αιωνας πριν οι σπουδες μου... Περναει ο ατιμος ο καιρος..

Φιλια σε ολες τις μανουλες και τα παιδακια !!!! :D


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή και Αριστέα τέλεια τα νέα από τα μπεμπάκια σας!!!!!!!!!:P:p Είδες Κυριακή που όλα είναι μια χαρά με το μπεμπίνι σου????:D

Αριστέα με γεια το καροτσάκι σας!!!!:D

Εμείς θα πάμε να το παραλάβουμε την Τρίτη που μας έρχεται!!!!:D

Σοφάκι καλωσήρθες στην παρέα μας!!! Με το καλό να έρθει στη ζωή σας το μωράκι σας!!! Τέλειο μου ακούγεται όλο αυτό!! Φαντάζομαι πως θα το έχετε το μωρό όλοι σας κι όπως είπανε και οι προλαλήσασες θα έχεις και βοήθεια!!!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!:P

Πήρα τις εξετάσεις αίματος και ούρων χθες...Όλα καλά εκτός από τον αιματοκρίτη που και με δύο χάπια που παίρνω, έπεσε στο 29,7....:?

Τέσπα, αύριο το απόγευμα έχω κι εγώ υπέρηχο και θα δω τι θα μου πει ο γιατρός!!!

Εγώ ντόπλερ δεν ξέρω πότε θα κάνω αν κι ο γιατρός μου έχει πει πως κάθε φορά που πηγαίνω εξετάζει διάφορα που θα εξετάσει στο ντόπλερ!!!;)

Και μία ερώτηση....'Οχι που θα σας άφηνα έτσι...:tongue::tongue:

Τελικά όσο θηλάζουμε πρέπει να πίνουμε γάλα ή όχι?? Αλλού διαβάζω ότι πρέπει κι αλλού όχι...Γενικά πρέπει να αποφεύγουμε κάποιες τροφές όπως όσπρια τα οποία μπορεί να φέρουνε κολικούς στο μωράκι????

Κάπου διάβασα πως τρως απ'όλα κι αν δεις ότι κάτι πειράζει το μωρό, το σταματάς....:confused:

Επίσης διάβασα και για μάρσιπο αγκαλιάς που μπορείς να θηλάζεις το μωρό και ταυτόχρονα να κάνεις κι άλλα πράγματα...είναι βολικό??? Το έχει δοκιμάσει καμία ήδη μανούλα???

Αυτά!!! Σας φιλώ όλες στις κοιλίτσες σας!!

Αύριο ή μεθαύριο θα μπω να σας γράψω τα νέα του υπερήχου μου!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...