Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Έλεν, καλή επιτυχία στο γιατρό αύριο και με σούπερ νέα!! Θα περιμένουμε να μας πεις πώς πήγε η επίσκεψη! :-)

Για τον αιματοκρίτη, τρως φακούλες; Εγώ έχω καθιερώσει κάθε εβδομάδα να φτιάχνω μια φορά φακές και συνήθως τρώω δύο μέρες συνεχόμενα. Κι εγώ 2 χάπια σίδηρο παίρνω αλλά νομίζω πως δεν τα παίρνω τόσο σωστά επειδή φοβάμαι να είμαι νηστική, με επηρεάζουν κατευθείαν στη δυσκοιλιότητα, που έχετε καταλάβει πόσο μεγάλο πρόβλημα έχω...!!!...

Για το μάρσιπο αγκαλιάς έχω διαβάσει κι εγώ.. Αν ξέρει κάποια περισσότερες λεπτομέρειες ας μας πει! Επίσης, αφήνω στην prosp και σε όσες γνωρίζουν, από θέμα εμπειρίας, να μας απαντήσουν για το ερώτημα γάλα και θηλασμός!

Ντινάκι, χαμός στην βόρεια Ελλάδα από τον καιρό ε; Άντε επιτέλους να δροσίζειιιιιι!!! :P

Prosp μου, κουράγιο με τις δουλειές και καλή δύναμη! Θα τελειώσουν, που θα πάει!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα μανουλες!!!!!

Πολυ κουραση σημερα! Σηκωθηκαμε 8:00 για να παμε τα αυτοκινητα στο συνεργειο. Μετα γυρισαμε σπιτι ετοιμασαμε το δωματιο για το βαψιμο, και 11:00 ξεκινησαν οι βαφες...

Εγινε τελειο, τοσο που λεω να κοιμηθω εκει αποψε...

Βαλαμε και ενα φωτιστικο τοιχου σε σχημα φεγγαρακι, και ενα ρολοι κουνελακι που ειχαμε παρει απο Ιταλια πριν ακομα μαθουμε για την εγκυμοσυνη!!! Ειμαστε σε καλο δρομο..

Με ολα αυτα δεν εκατσα καθολου ολη μερα, με αποτελεσμα να μην ακουσω καθολου σημερα το μωρο, ανησυχησα λιγο αλλα μολις ξαπλωσα τσουπ μου μιλησε!!! χαχαχα!!!

Ελενη εχω διαβασει στο parents οτι γαλακτοκομικα γενικα μπορεις να τρως, αλλα καποιες φορες το μωρο εμφανιζει αλλεργίες με αποτελεσμα να πρεπει να γινει διακοπη αυτων...

Διαβασα εχτες ενα αρθρο που ειχε παραθεσει μια μανουλα σε αλλο καφε σχετικα με το θηλασμο κ τη διατροφη και ηταν πολυ ενδιαφερον... Αν το βρω θα το βαλω...

Prosperous υπομονη με τα μαστορεματα, και ευχομαι να μη σας βρεξει γιατι θα ειναι σπασιμο νευρων..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή μου η αλήθεια είναι ότι όσπρια γενικά και γάλα τα αποφεύγω γιατί με πειράζουνε......στο έντερο...:oops::oops: Τώρα που θα καθίσω όμως με άδεια έχω σκοπό να τα βάλω στο διαιτολόγιό μου!! Στο σπίτι θα είμαι οπότε η τουαλέτα κοντά μου είναι....:rolleyes:

Αριστεά μου πάρα πολύ ωραία που ετοιμάζετε σιγά - σιγά το δωματιάκι!! Απ'ότι μου περιγράφεις, το φτιάχνετε τέλειο!! Ευχαριστώ πολύ και για το λινκ!!!:P

Γλυκιά μου Προσπ, καλές δουλειές χωρίς βροχές!! Ελπίζω να μη γίνει τέτοια γκαντεμιά τώρα!!

Καληνύχτα σας!!! Σχολάω....!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου..:P

Μου εχουν πει , δε θυμαμαι αν εχω διαβασει κι ολας , οτι στο θηλασμο κανει πολυ καλο να πινουμε υγρα, αφθονο νερακι, και επισης, μια και θα ειναι και χειμωνας, να τρωμε και σουπιτσες.. ποσο τις λατρευω τις σουπιτσες.. ειδικα αμα ειναι και βελουτε... μιαμ μιαμ... :rolleyes:

Ελενη, μαρσιππο αγκαλιας μου εδωσε μια φιλη μου, αν δεν ειχα δανεικο, σιγουρα θα αγοραζα.. εδω λεει λεπτομερειες... http://beezybeebuzz.blogspot.com/2010/11/slingezee-slingezee.html

και εδω στο καφε μας http://parentscafe.gr/showthread.php?t=172&page=293

... και βιντεακι για το πως το φοραμε σωστα.. http://www.youtube.com/results?search_query=sling+ezee+&aq=f ;)

Προσεξε λιγακι και τον αιματοκριτη σου.. η καλυτερη ληψη του σιδηρου ειναι να ειμαστε νηστικες και να πινουμε κατι οξυ, είτε χυμο ειτε κατι ξινο , διοτι βοηθαει να απορροφηθει σωστα, και για μιση ωριτσα να μη φαμε τιποτα... τουλαχιστον εμενα ο γιατρος μου ετσι μου ειπε.. αν και εγω δεν πινω χυμο, στην αρχη το εκανα μονο.. μετα δεν ειχα ορεξη...:?:roll:

Ασε, Κυριακη, το χθεσινο με την καταιγιδα ηταν αποκαλυψη.. Πλημμυρισε ο τοπος.. αλλα τι απολαυστικο ηταν το δροσερο αερακι.. τι δροσερο δηλαδη.., κρυο.. χειμωνιατικο.. Σημερα με τη μαμα μου απολαυσαμε την πρωτη ζεστη σοκολατα, ειχε 17 βαθμους εξω και πηγαμε σε ενα καταπληκτικο καφε με υπεροχη θεα.. Αυριο επιστρεφουμε στο σπιτακι μας, αχ, ποσο μου ελειψε το κρεβατι μου... και τα μαξιλαρια μουυυ...:lol: αλλα πολυ χαρηκα που βρεθηκα με την οικογενεια μου... δεν εχουμε πολλες ευκαιριες, δυστυχως..

Αριστεα, μεγεια το δωματακι της μπεμπας....που και να ολοκληρωθει... εχω κι εγω την εντυπωση οτι δε θα ξεμυτιζω απο εκει μεσα... Το αλλο που ηθελα να σου πω ειναι οτι αυτη την εβδομαδα η κοιλια μου θαρρω εχει μεγαλωσει πολυ... και το μωρο μου σαν να μεγαλωσε και ολη την ωρα κουνιεται.... Συνεβη σε σενα κατι αντιστοιχο? Επισης, το νιωθω το παιδι πλεον πολυ ψηλα.. Πεντε δαχτυλα πανω απο τον αφαλο.. απιστευτο!!! Γι' αυτο σκαω απο το φαϊ πολυ γρηγορα, το στομαχι μου παραγκωνιοζεται...

Αν ησουν απασχολημενη σημερα και δεν το ενιωσες , μη στεναχωριεσαι, κι εγω οταν ειχα το νου μου αλλου, ενιωθα ακριβως το ιδιο...

Θα διαβασω τωρα αυτο που εβαλες για το θηλασμο...

Προσπ, καλη συνεχεια στις δουλιτσες...

Παω τωρα για αγκαλια στη μανουλα.. απο αυριο θα την εχω μακρια μου και παλι... :(

Πολλα φιλιααα!!!!!!!!!!

;)


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα μανολίτσες!!!!!!!:P:p

Ντινάκι το έχω ακούσει κι εγώ πως όταν παίρνουμε σίδηρο καλό είναι να πίνουμε και μία πορτοκαλαδίτσα γιατί το απορροφάει καλύτερα ο οργανισμός!!!!;) Τώρα που θα βγω σε άδεια, θα μπει και η πορτοκαλάδα στο διαιτολόγιό μου μαζί με τις φακές και το γάλα!!!!

Θα στίβω πορτοκάλια κι άλλες φορές θα πάιρνω έτοιμους χυμούς 100% φυσικούς!!!!;)

Ευχαριστώ και για τα λινκς με το μάρσιπο!! Πραγματικά φαίνεται πολύ πρακτικό και το παν είναι πως λέει ότι το μωρό είναι άνετο εκεί!!!!:D:D

Τουλάχιστον έτσι θα μπορώ να το θηλάζω και μπροστά σε άλλους, όχι εκτός σπιτιού, μιλάω για τους επισκέπτες που θα έχω, αλλά και να μαγειρεύω....;)

Σας φιλώ....θα μπω το βράδυ με τα νέα του υπερήχου μου!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φουσκιτσες...

Ντινα καλη επιστροφη να εχετε...

Και γω μεχρι αυτο το σημειο το νοιωθω το μωρο,κ αν τεντωνει κ κανα ποδαρακι-χερακι παει ακομα πιο πανω...χαχα!! Εχουν μεγαλωσει αρκετα τωρα!! Αισθανομαι οτι καταλαμβανει ολο και πιο πολυ χωρο εκει μεσα... Αντε να δουμε που θα φτασουν οι κοιλιες μας..

Και 'γω κοριτσια το σιδηρο απο την αρχη τον πινω με 3 στημενα πορτοκαλακια!! Μου το 'χει πει κ μια ξαδερφη φαρμακοποιος, οτι απορροφαται καλυτερα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ηρθα Αθηνα το πρωι και κανουμε τα ας πουμε τελευταια χονδρα απο δουλειες (εχω κανα 3ωρο στο νερο μπροστα μου) ωστε Δευτερα η Τριτη να επιστρεψουμε κανονικα στη βαση μας..

σχετικα με το θηλασμο..

δεν υπαρχει πεπατημενη.. εχει αποδειχθει οτι προιοντα βοοιδων οπως και τα γαλακτομικα αλλα και καποια οσπρια και πρασινα λαχανικα ενοχοποιουνται για ενοχλησεις και αυξηση κολικων στα μωρα που θηλαζουν.. αλλα δεν ειναι κανονας..καθε μητερα οφειλει να διατρεφεται υγιεινα και κανονικα οπως και στην εγκυμοσυνη και να προσλαμβανει μεγαλες δοσεις υγρων ειδικα οταν παραλληλα θηλαζει το μωρο της.. μεσα σε αυτα και το γαλα φυσικα..ομως αν κατα την παρατηρηση διαπιστωσει οτι το μωρο εχει ενοχλησεις και δεν μενει ηρεμο ισως να πρεπει να φροντισει να μειωσει αυτες τις κατηγοριες (κατα την αποψη μου χωρις απαραιτητα να τις καταργησει)

αυτο που εχω διαβασει ειναι οτι μερικα αφεψηματα οπως το φασκομηλο αν θυμαμαι καλα (μη το δεσετε σχοινι κορδονι) ενοχοποιουνται για τη μειωση του μητρικου γαλακτος.. θα βρειτε σχετικες δημοσιευσεις στην ενοτητα θηλασμου του parents η σχετικες αναφορες στην μηχανη αναζητησης..εγω παντως τσαι και φασκομηλο και γενικοτερα αφεψηματα δεν ειχα πιει οσο θηλαζα.. και ετυχε η κορη μου να μην εχει ενοχλησεις λογω των διατροφικων μου συνηθειων.. σε αλλα παιδια και ειδικα αγοριων εχει συμβει συχνα..

σχετικα με το αν θα πρεπει να δινουμε kinderte η αλλο αφεψημα απευθειας στα μωρα μας..

ο μητρικος θηλασμος ειναι ο πιο καταπραυντικος και ενυδατικος για καθε μωρο και ειναι κανονας.. αντιθετα οι παιδιατροι στα πλαισια της ελλειψης ενημερωσης και της παραληροφορηρης συνιστουν πχ για τους κολικους να δινουν οι γονεις αφεψηματα φυσικα η ετοιμα..

να ξερετε οτι οι κολικοι υπαρχουν και στα θηλαζοντα και στα μη θηλαζοντα μωρα.. ΟΜΩΣ στα μη θηλαζοντα ειναι πιο εντονοι διοτι η καταποση απο μπιμπερο εχει ως συνεπεια καταποση αερα που εγκλωβιζεται στο μπιμπερο και ετσι εντεινονται (θα δειτε και στα καταστηματα οτι συχνα διαφημιζουν μπιμπερο η πιπιλες που βοηθουν στην μειωση των κολικων δηθεν).. ενω αντιθετα στον θηλασμο δεν υπαρχει αερας να καταποθει και επισης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υποχρεωτικο το μωρο να πρεπει να ρευτει.. θα δειτε και στη πραξη οτι μπορει να προσπαθειτε επι ωρα να το κανετε να ρευτει αλλα εκεινο να μη ρευεται.. δεν εχει καταπιει τοσο αερα ωστε να βαρυνει το στομαχι..

σχετικα με το μαρσιπο αγκαλιας..

ολοι οι μαρσιποι η ring sling η mei tai ειναι μια χαρα και κανουν τη δουλεια τους αρκει το μωρο να εχει μπει σε αυτα απο αρκετα μικρη ηλικια διοτι ακομη και στους 3 μηνες μπορει να παρουσιασουν εκνευρισμο η αγχος κατα την τοποθετηση και μεταφορα.. το βασικο ειναι το ποσο πρακτικο θα εινια για τον καθε γονιο και επισης ποσο αντεχει το σωμα του να κουβαλαει τα κιλα του μωρου ασχετα το ποσο μικρο η μεγαλο ειναι..

τελος να πω οτι χαιρομαι για ολες τις μανουλες της παρεας μας που φτιαχνετε δωματια και ασχολειστε με τα μωρουδιακα και να ευχηθω με το καλο να ρθει η ωρα που θα τα χαρειτε με το μωρακι σας μεσα!!!

φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φουσκιτσες...

Ντινα καλη επιστροφη να εχετε...

Και γω μεχρι αυτο το σημειο το νοιωθω το μωρο,κ αν τεντωνει κ κανα ποδαρακι-χερακι παει ακομα πιο πανω...χαχα!! Εχουν μεγαλωσει αρκετα τωρα!! Αισθανομαι οτι καταλαμβανει ολο και πιο πολυ χωρο εκει μεσα... Αντε να δουμε που θα φτασουν οι κοιλιες μας..

/QUOTE]

εγω προσωπικα σε βαθμο να μην μπορω να σκυψω η να γονατισω.. εχει ξεσαλωσει το μπεμπε..!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά και ενθαρρυντικά σας λόγια. Αν και καινούργια αισθάνομαι ήδη μέλος της παρέας.

Αριστέα διάβασα το άρθρο που μας πρότεινες. Σ'ευχαριστώ το βρίσκω εξαιρετικό γι' αυτό και το παραθέτω ξανά.

http://thilasmos.w0ordpress.com/2011/09/05/%CE%B4%CE%B9

Σχετικά με το θηλασμό, αν μου επιτρέπετε, λόγω πείρας νομίζω πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και συγκυρίες. Από την φυσική, σωματική και ψυχική κατάσταση της μητέρας στη δεδομένη χρονική στιγμή, το μωράκι, γιατί κανένα μωρό δεν είναι το ίδιο με κάποιο άλλο,το άμεσο και το γενικότερο κοινωνικό περιβάλλον και όχι μόνο δημιουργούν ιδιαίτερες συνθήκες ώστε κάθε μανούλα με το δικό της τρόπο θα δώσει, αν είναι δυνατό και εφικτό, αυτό το ανεκτίμητο δώρο στο παιδί της. Σίγουρα οφείλουμε να είμαστε ενήμερες για τους γενικότερους κανόνες ώστε να προσφέρουμε το καλύτερο για τα μωράκια μας όμως το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου είναι να μην αγχωνόμαστε για να πετύχουμε τον "τέλειο" θηλασμό. Η φύση έχει προνοήσει για εμάς τα θηλαστικά. Ας την ακολουθήσουμε προσαρμόζοντας η κάθε μία τις ιδιαίτερες ανάγκες μας ώστε να έχουμε ηρεμία και ισορροπία. Αυτό κατά τη γνώμη μου προέχει. Νομίζω ότι αυτό ισχύει και για άλλα θέματα... Οι προσωπικές ανάγκες και πεποιθήσεις του κάθε γονιού μαζί με την γνώση και την ενημέρωση είναι η πυξίδα για το μεγάλωμα των παιδιών μας. Εξάλλου γι' αυτό είμαστε και τόσο διαφορετικές μεταξύ μας, λόγω διαφορετικής ανατροφής.... και αυτό είναι το ενδιαφέρον της ζωής γενικότερα!!


NQt5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια.

Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά και ενθαρρυντικά σας λόγια. Αν και καινούργια αισθάνομαι ήδη μέλος της παρέας.

Αριστέα διάβασα το άρθρο που μας πρότεινες. Σ'ευχαριστώ το βρίσκω εξαιρετικό γι' αυτό και το παραθέτω ξανά.

http://thilasmos.w0ordpress.com/2011/09/05/%CE%B4%CE%B9

Σχετικά με το θηλασμό, αν μου επιτρέπετε, λόγω πείρας νομίζω πως κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και συγκυρίες. Από την φυσική, σωματική και ψυχική κατάσταση της μητέρας στη δεδομένη χρονική στιγμή, το μωράκι, γιατί κανένα μωρό δεν είναι το ίδιο με κάποιο άλλο,το άμεσο και το γενικότερο κοινωνικό περιβάλλον και όχι μόνο δημιουργούν ιδιαίτερες συνθήκες ώστε κάθε μανούλα με το δικό της τρόπο θα δώσει, αν είναι δυνατό και εφικτό, αυτό το ανεκτίμητο δώρο στο παιδί της. Σίγουρα οφείλουμε να είμαστε ενήμερες για τους γενικότερους κανόνες ώστε να προσφέρουμε το καλύτερο για τα μωράκια μας όμως το σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου είναι να μην αγχωνόμαστε για να πετύχουμε τον "τέλειο" θηλασμό. Η φύση έχει προνοήσει για εμάς τα θηλαστικά. Ας την ακολουθήσουμε προσαρμόζοντας η κάθε μία τις ιδιαίτερες ανάγκες μας ώστε να έχουμε ηρεμία και ισορροπία. Αυτό κατά τη γνώμη μου προέχει. Νομίζω ότι αυτό ισχύει και για άλλα θέματα... Οι προσωπικές ανάγκες και πεποιθήσεις του κάθε γονιού μαζί με την γνώση και την ενημέρωση είναι η πυξίδα για το μεγάλωμα των παιδιών μας. Εξάλλου γι' αυτό είμαστε και τόσο διαφορετικές μεταξύ μας, λόγω διαφορετικής ανατροφής.... και αυτό είναι το ενδιαφέρον της ζωής γενικότερα!!

παρα πολυ σωστα και καλα τα γραφεις μαμα Σοφια (εχεις την ιδια ηλικια με τον ανδρα μου επισης..;):D) και επαυξανω..

καθε αποπειρα διακοπης του θηλασμου ας ειναι κατω απο τη γνωση και την αποφαση της μητερας επειδη το επιλεγει με επιχειρηματα και οχι επειδη καποιος η καποιοι η κατι την αποπροσανατολισε..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή Παρασκευή μανούλες!!!:P

Έκανα χθες υπέρηχο!!! Ο μπέμπης έφτασε 1737 γραμμάρια από 1000 που ήτανε την προηγούμενη φορά!!!:D Έχει γυρίσει με το κεφαλάκι προς τα κάτω και γενικά όλα φαίνονται καλά!!!!! Επόμενος υπέρηχος σε 4 εβδομάδες (6/10)...;) Μας είπε ο γιατρός ότι ο μικρός είναι πολύ φάτσα γιατί κάθε φορά που πήγαινε να το βγάλει φώτο, ενώ ήτανε καλά γυρισμένο, ξαφνικά έβαζε τα χεράκια μπροστά στο πρόσωπο και γυρνούσε....χαχαχα το πονηρούλι...τελικά μας άφησε και τον τραβήξαμε λίγες!! Ο γιατρός είπε ότι μου μοιάζει...φυσικά αυτό είναι κάτι που δε μ'ενδιαφέρει...το σίγουρο είναι πως από τη μέση και κάτω έχει μοιάσει τον μπαμπά του...χαχαχα...:rolleyes:

Πιστεύω πως χθες κάναμε αυτό το ξακουστό ντόπλερ γιατί έτσι γράφει το χαρτί που μου έδωσε ο γιατρός....δεν θυμάμαι πως ακριβώς το γράφει....όταν πάω σπίτι, αν θυμηθώ θα σας το γράψω!!!;)

Το άλλο είναι πως πήγε σήμερα ο άντρας μου να μου γράψει φάρμακα, εξετάσεις και την άδεια τοκετού στο ΙΚΑ κι έχουνε απεργία η οποία δεν ξέρουνε μέχρι πότε θα συνεχιστεί!!!!:mad::x:x:x Γκρρρρρρρρρρ μιλάμε..........:mad::x:x Τα πήρα πολύ άσχημα....τέσπα, επειδή είχα ένα θεματάκι μήπως η άδεια τοκετού ξεκινάει 2-3 μέρες πιο αργά απ'ότι έχω υπολογίσει, έλεγα μήπως ερχόμουνα κανά 2 μέρες για δουλειά ακόμα αλλά αφού έχουν έτσι τα πράγματα, δεν μιλάω καθόλου, με λίγα λόγια κάνω τον κινέζο κι από Δευτέρα αδειεύω!!!;) Εξάλλου 2 μέρες το χρόνο πάντα άφηνα από την άδειά μου και δεν τις έπαιρνα οπότε αν βάλουμε όλα τα χρόνια κάτω......μμμμμμ.....μου χρωστάνε πολύ περισσότερες μέρες!!!!;)

Ο γυναικολόγος για τον επόμενο μήνα, μου έδωσε τις καθιερωμένες εξετάσεις (γεν.αίματος - γεν.ούρων) κι άλλη μία....καλλιέργεια κολπικού υγρού για β' αιμολυτικό στρεπτόκοκκο....Είναι ένα μικρόβιο που καμιά φορά έχουνε τα έμβρυα αλλά αντιμετωπίζεται με αντιβίωση!! Ελπίζω πάντως να βγει καθαρή η εξέταση!!!;)

Αυτά...φιλάκια πολλά σε όλα τα κοιλάκια - μωράκια!!!!:D:D

Υ.Γ.: Σήμερα κατέθεσα το ποσό των επίπλων στην τράπεζα και πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί να μου τα στείλουνε!! Σε μία εβδομάδα θα τα έχω μου είπανε αλλά εγώ πιστεύω πως θα πάρει λίγο παραπάνω αλλά δε με πειράζει, χρόνο έχουμε....;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!!!τι κανετε?!

ειδα κ εγω το μπεμπη μου εμαινα ειναι 1600!!!εμασ μασ εκανε μουτρακια ειχα σουφροσει τα χιλακια κ στηριζε το σαγονι του πανω στο χερακι του!!ετσι μασ τον εβγαλε φοτο τελεια ηταν!!εχει γυρισει κ μενα με το κεφαλι κατω γιατι την προυγουμενη φορα ηταν σε ισχιακη θεση!εγω ντοπλερ εχω κανει πολυ πριν τωρα μου εβαλε στισ 23 του μηνα να κανω βιοφυσικο προφιλ!!!δε ξερω τι ειναι θα διαβασω ομως στο βιβλιο του!!

εκλεισα κ εγω κουνια στο ηρα κ μου ειπαν οτι σε 15 εργασιμεσ θα την εχουμε ελπιζω οταν αναιβω να την εχουν!!κοιταξα κ για καροτσι κ ενα που μου αρεσει ειναι στα 400 κ δεν θα χρειαστω με αυτο αλλο μεγαλωνοντας!!πως σασ ακουγετε η τιμη??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες!!!!τι κανετε?!

ειδα κ εγω το μπεμπη μου εμαινα ειναι 1600!!!εμασ μασ εκανε μουτρακια ειχα σουφροσει τα χιλακια κ στηριζε το σαγονι του πανω στο χερακι του!!ετσι μασ τον εβγαλε φοτο τελεια ηταν!!εχει γυρισει κ μενα με το κεφαλι κατω γιατι την προυγουμενη φορα ηταν σε ισχιακη θεση!εγω ντοπλερ εχω κανει πολυ πριν τωρα μου εβαλε στισ 23 του μηνα να κανω βιοφυσικο προφιλ!!!δε ξερω τι ειναι θα διαβασω ομως στο βιβλιο του!!

εκλεισα κ εγω κουνια στο ηρα κ μου ειπαν οτι σε 15 εργασιμεσ θα την εχουμε ελπιζω οταν αναιβω να την εχουν!!κοιταξα κ για καροτσι κ ενα που μου αρεσει ειναι στα 400 κ δεν θα χρειαστω με αυτο αλλο μεγαλωνοντας!!πως σασ ακουγετε η τιμη??

Καλημέρα Μαριαλενάκι και μπεμπάκι!!!

Μια χαρά μεγάλωσε κι εσένα το μωρούλι σου!! Τι ωραία στάση που ο μπέμπης σου στη φώτο!!!:P:p Μοντελάκι....τον πάει τον φακό!!!! χιχιχι....:D

Εγώ δεν ξέρω τι είναι το βιοφυσικό προφίλ!! Μα πόσα υπάρχουνε τελικά????:rolleyes:

Με το καλό να παραλάβεις και την κούνια!!!!!:P

Μια χαρά είναι η τιμή για το καρότσι....κι αφού σου άρεσε κι έχει όλα όσα θέλεις να το πάρεις!!

Εμάς το πολυκαρότσι στοίχισε 240 ευρώ...αλλά δεν είναι κάποια γνωστή μάρκα γι'αυτό είναι τόσο φθηνό....την Τρίτη θα πάμε να το πάρουμε!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...