Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Για την καλλιέργεια κολπικού υγρού για β' αιμολυτικό στρεπτόκοκκο δεν το είχα ακόυσει, οπότε την επόμενη φορά θα ρωτήσω το γιατρό μου να μου πει σχετικά..

Αριστέα, μιας και ανέφερες από όσο θυμάμαι για το μπανάκι που θέλεις να πας να κοιτάξεις, σε τι ακριβώς προσανατολίζεσαι; Εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα μπανάκι που να κάνει για νεογέννητο και για τους επόμενους μήνες, πάνω σε βάση. Δεν ξέρω αν χρειάζονται κάτι ειδικά σφουγγάρια-βάσεις που κάθεται μέσα στο μπανάκι το μωρό, ή αν από μόνο του το μπανάκι έχει συγκεκριμένο πλαίσιο στο οποίο τοποθετείται το μωρό. Μπορεί να ισχύουν και τα δύο...αλλά πρέπει να πάω κι εγώ να ρωτήσω από κοντά. Για αργότερα, που θα έχει μεγαλώσει, σκέφτομαι ένα μπανάκι πιο μεγάλο που θα μπαίνει στην μπανιέρα μας. Απλά, τώρα για αρχή, λέω να πάρω μπανάκι με βάση. Πάντως, εμένα οι νιπτήρες και στα δύο μπάνια δεν είναι κατάλληλοι για το πρώτα πλυσίματα του μωρού μέχρι να πέσει ο ομφαλός και να δω τι θα κάνω.. Θα βολέψει το μπανάκι;;; :rolleyes::confused:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΟΛΕΣ σας για τις ευχες!! Με ενα πονο ευχομαι και καλη λευθερια να χουμε..

επισης ευχαριστω που μου θυμησατε το κοριτσακι της Λιας διοτι κατα την κουβεντουλα μας με τη Λια εχασα το επεισοδιο που η γυναικα μου εξηγουσε οτι εχει την ιδια μερα με εμενα..

ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΙΠΟΝ..Να ναι παντα γερο και τυχερο το κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ..

Ματινα ο δικος μου γιατρος σε κατι τετοια απαντα¨: δεν κανουμε κουμαντο στις τσεπες του κοσμου..

ειναι δικαιο να εισαι ειλικρινης απεναντι του και εκει θα αποφασισει και αυτος αν θα σεαναλαβει μεχρι πριν τη γεννα η οχι, οσο για τους γιατρους του δημοσιου, ψαξε βρες καποιον μεσω γνωστων και δεν νομιζω οτι δεν θα σε αναλαβει.. βεβαια να χεις υποψη οτι και του δημοσιου ζητουν χρηματα ειδικα αν ειναι μεγαλογιατροι.. η ταριφα ειναι το χιλιαρικο.. αλλοι δεν ζητουν και περνουν εκ των υστερων οτι τους δωσεις.. αλλοι (σπανια) δεν παιρνουν τιποτε.. αυτο θα πρεπει να το χεις ξεκαθαρισει ωστοσο εξ αρχης..

σιγουρα βεβαια θα κοστισει λιγοτερο απο ενα ιδιωτικο μαιευτηριο..

περι του μπανιου..

προσωπικα το χω ξαναγραψει για δυο -τρεις μηνες την επλενα στο νιπτηρα και ειχα για ασφαλεια την μαλακη βαση μην τυχον και μου πεσει και αργοτερα την εβαζα στη μπανιερα μεσα στην πλαστικη μπανιερα για μωρα που πηρα απο το jumbo 10 ευρω..

οτιδηποτε αλλο ηταν απλως ογκωδες και αβολο.. περι ορεξεως και χωρου βεβαια δεν μου πεφτει λογος.. ο καθενας οπως μπορει..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

prosperous σε ευχαριστω παρα πολυ για την λιστα ησουν πολυ αναλυτικη!!!!

οσο για τισ παντοφλεσ πριν λιγεσ μερεσ πηρα καινουργιεσ σαγιοναρεσ μαλλον θα κρατησω στην ακρη αυτες κ δε θα παρω αλλες!!

κ εγω λιστα εχω φτιαξει κ τσεκαρω οτι αγοραζω!!!εχω ακομη πραγματα οπως σεντονια που μονο αυτο που ειναι μαζι με την προικα της κουνιασ εχω παρει κ ενα λαμπατερ θελω γιατι δεν εχω κ τωρα με τα ξενυχτια του μωρου θα χρειαστει!!!

ματινα μην κολασ κατσε κ μιλα στο γιατρο σου πιστευω θα καταλαβει!!πεσ του οτι δεν μπορεισ να ανταπεξελθεισ στα εξοδα κ ζητα του αν μπορεισ να σου σηστησει κανεναν γνωστο του αν εχει σε δημοσιο!

Μαριαλενα μου τωρα ειδα το μηνυμα σου! Ολα καλα με το μωρακι σου ε?Μπραβο κοριτσακι μου πολυ χαιρομαι!

Σαφως και θα καταλαβει αλλα το θεμα δεν ειναι μονο πως θα το παρει ο γιατρος αλλα οτι στο τελος της εγκυμοσυνης παω να βρω καινουριο γιατρο και δεν ειναι καθολου ευκολο απο θεμα εμπιστοσυνης! Παντως οσο σκεφτομαι οτι με αυτη την κινηση μου θα εξασφαλισω το μελλον του μωρου για οσο καιρο φτασουν αυτα τα λεφτα δεν το διαπραγματευομαι!

Link to comment
Share on other sites

308145-HappyBirthday57.gif

Να ζήσεις Prosperous και χρόνια πολλά

σε δυο μήνες θα γίνεις και πάλι μαμά!!!!!!!:P:p:p

Λιάκι να χαίρεσαι κι εσύ την κορούλα σου!! Πολύχρονη να είναι και πάντα γερή!!!!:D:D:D

Ντινάκι και Ματινάκι καλά βαψίματα!!!!:P:p

Κυριακή μου εγώ τα έπιπλα του μωρού δεν τα πήρα από το ΗΡΑ αλλά από το motherbaby...;) Όσο για το μπανάκι, εγώ είναι κάτι που το αφήνω για μετά τη γέννα γιατί δεν ξέρω τι και πως θα μου χρειαστεί!! Ας έρθει με το καλό ο μπέμπης κι αν δω ότι δεν μπορώ να βρω έναν καλό τρόπο να τον κάνω μπανάκι, θα στείλω τον μπαμπά του να του πάρει ένα με βάση!!!:D

Και τώρα έρχομαι στο Ματινάκι μας!!! Κοριτσάκι κι εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο θα γεννήσω γι'αυτό και μία με βλέπει ο γιατρός μου έξω κι έχω πάει μέχρι τώρα 2 φορές σε γιατρό του νοσοκομείου!! Την επόμενη Παρασκευή έχω πάλι ραντεβού εκεί...

Κι εγώ καθαρά για οικονομικούς λόγους το κάνω....είναι πολλά τα έξοδα που έρχονται, ο χειμώνας δύσκολος που μπορεί να έχει και απρόοπτα, έχουμε και τη βάφτιση που πρέπει να κανονίσουμε, οπότε αν τα βάλουμε όλα αυτά κάτω καταλήγουμε στο δημόσιο για γέννα όπου κι εκεί θα δώσουμε κάτι από χρήματα για να έρθει ο συγκεκριμένος γιατρός του νοσοκομείου που θέλουμε αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα λεφτά της κλινικής!!!

Ούτε κι εμείς το είπαμε ακόμα στο γιατρό μας και δε φαντάζεσαι πως νιώθω...την επόμενη φορά πρέπει οπωσδήποτε να του το πούμε αλλά σε αντίθεση με σένα εγώ αυτό το ανέθεσα στον άντρα μου ο οποίος μου είπε πως θα βγω εγώ έξω και θα του μιλήσει εκείνος χωρίς να είμαι μπροστά!!!

Μακάρι να μπορούσε να έρθει να με ξεγενήσει στο νοσοκομείο αυτός αλλά δε γίνεται οπότε....θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα πάω σε άλλον του νοσοκομείου!!! Πάντως ξέρω ήδη δύο κορίτσια που κάνανε στον ίδιο γιατρό σε όλες τις εγκυμοσύνες τους, το ίδιο με μένα.....ξέρουνε πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα οπότε θα το καταλάβουνε....

Εγώ θέλω να συνεχίσω να τον έχω για γυναικολόγο μου και μετά τη γέννα γι'αυτό κολλάω να κάνω κάτι τέτοιο...άσε που τον έμαθα κιόλας και ώρες ώρες μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα αλλά πρέπει να σκεφτούμε την τσέπη μας και το αύριο που δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσσει!!

Οπότε μην κολλάς....δεν είσαι η μόνη που κάνει κάτι τέτοιο!! Εξάλλου την εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του την έχεις δείξει μέχρι τώρα!!!;) Μίλησέ του και είμαι σίγουρη πως θα σε καταλάβει απόλυτα!!!!

Καλό σας μεσημέρι κοριτσάκια μου!! Πάω να τελειώσω κάτι δουλίτσες που έχω ακόμα, να στεγνώσω τα μαλλάκια μου και να κάνω μαμ!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ματινάκι, τι κάνεις;; Διαβάζω για τον προβληματισμό σου και σίγουρα δεν είναι μικρός.. Να πράξεις όπως είναι καλύτερα για την οικογένειά σου, διότι ήδη οι εποχές μας έχουν γίνει πολύ δύσκολες και σίγουρα αυτό που σκεφτόμαστε και θέλουμε είναι να εξασφαλίσουμε ένα μέλλον πιο άνετο για την οικογένειά σας, ακόμη κι αν πρέπει να κάνουμε οικονομία σε ζητήματα όπως είναι τα χρήματα για μια ιδιωτική κλινική.. Είναι πάρα πολλά τα λεφτά και το μωράκι θα έχει πολλές ανάγκες, όταν με το καλό γεννηθεί και όσο περνάει ο καιρός και περισσότερες. Να μιλήσεις ανοιχτά στο γιατρό σου, που θα καταλάβει φυσικά την κατάσταση και ζήτησέ του να σου προτείνει αν ξέρει κάποιον καλό γιατρό που εμπιστεύεται. Σε ξέρει τόσο καλά και σίγουρα θέλει όλα να πάνε καλά, και θα πάνε! Ψάξε από νωρίς για τον γιατρό που θα είναι ικανοποιητικός σε αυτά που χρειάζεσαι και σκέψου μονάχα ότι αυτή η απόφαση που δεν είναι και εύκολη, έχει γίνει για το καλό του μωρού, για να χτίσεται από τώρα ένα καλύτερο αύριο για το μπέμπη σας! Όλα καλά θα πάνε! :-)

Κυριακη μου τι κανεις??????Ολα καλα με το μωρακι ειδες τελικα που ανησυχουσες τζαμπα????? Και ολα καλα θα πανε μεχρι τελους!!!!!

Οσον αφορα το θεμα μου κι εγω αυτο αποφασισα! Θα παω στο δημοσιο για να εχω το κεφαλι μου ησυχο απο θεμα χρηματων για τις αναγκες του μωρου μεταγενεστερα γιατι η αληθεια ειναι οτι τα εξοδα για κουνιες προικες και καροτσι τα εχουν κανει οι παππουδες...δεν εχουμε πληρωσει ακομα κατι αλλο εκος απο την διακοσμηση του δωματιου,κουρτινα και ρουχαλακια που θα παρουμε! Προχθες μου ειπε η πεθερα μου οτι θα κατεβει μια μερα απο το χωριο για να του παρει κι αλλα πραγματακια που χρειαζονται οπως και η μαμα μου το ιδιο! Οποτε τα εξοδα μας θα ειναι λιγα οσον αφορα τα πρωτα ψωνια του μωρου!Σεντονια σας ειπα οτι εχω 2 τοπια υφασμα σιελ??? Τα ειχα και για πεταμα να φανταστειτε και μολις σκεφτηκα οτι γινονται καλλιστα σεντονια για τον μπεμπη τρελαθηκα απο την χαρα μου!!!!!

Για να επανελθω λοιπον στο θεμα μου...θα συζητησω με τον γιατρο για το τι μπορει να κανει στο συνολο στην τιμη απο σκοντο και αν δουμε οτι ακομα δεν μας παιρνει θα του πω οτι δεν μπορουμε να ανταπεξελθουμε και θα παμε σε δημοσιο! Τελος το πηρα αποφαση!

Αυτα!!!! Φιλια πολλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ..

Ματινα ο δικος μου γιατρος σε κατι τετοια απαντα¨: δεν κανουμε κουμαντο στις τσεπες του κοσμου..

ειναι δικαιο να εισαι ειλικρινης απεναντι του και εκει θα αποφασισει και αυτος αν θα σεαναλαβει μεχρι πριν τη γεννα η οχι, οσο για τους γιατρους του δημοσιου, ψαξε βρες καποιον μεσω γνωστων και δεν νομιζω οτι δεν θα σε αναλαβει.. βεβαια να χεις υποψη οτι και του δημοσιου ζητουν χρηματα ειδικα αν ειναι μεγαλογιατροι.. η ταριφα ειναι το χιλιαρικο.. αλλοι δεν ζητουν και περνουν εκ των υστερων οτι τους δωσεις.. αλλοι (σπανια) δεν παιρνουν τιποτε.. αυτο θα πρεπει να το χεις ξεκαθαρισει ωστοσο εξ αρχης..

σιγουρα βεβαια θα κοστισει λιγοτερο απο ενα ιδιωτικο μαιευτηριο..

περι του μπανιου..

προσωπικα το χω ξαναγραψει για δυο -τρεις μηνες την επλενα στο νιπτηρα και ειχα για ασφαλεια την μαλακη βαση μην τυχον και μου πεσει και αργοτερα την εβαζα στη μπανιερα μεσα στην πλαστικη μπανιερα για μωρα που πηρα απο το jumbo 10 ευρω..

οτιδηποτε αλλο ηταν απλως ογκωδες και αβολο.. περι ορεξεως και χωρου βεβαια δεν μου πεφτει λογος.. ο καθενας οπως μπορει..

Προσπακι μου γλυκο τι κανεις???? Εχουμε γενεθλιακια σημερα ε???? Πολυχρονη και παλι, καλη λευτερια!!!!!!!!!

Η ξαδερφη του αντρα μου που γεννησε στο Αττικο πληρωσε 500 ευρω τον γιατρο και οχι επειδη το ζητησε αυτος αλλα του τα εδωσε απο μονη της!Το θεμα ειναι οτι και να σου ζητησει ακομα και 1000 ευρω ειναι προτιμοτερο απο 3500 χιλιαρικα ετσι δεν ειναι??? Τωρα θα μου πεις αφου γεννας σε δημοσιο γιατι να σου ζητησει? Τι να πω....απο οπου μπορουμε να γλιτωσουμε και οσα μπορουμε να γλιτωσουμε ειναι ανασα!!!!!!

Οσο για το μπανακι κι εγω στην αρχη θα τον πλενω στον νιπτηρα με καποιο προστατευτικο απο κατω για σιγουρια! Για μετα μου εδωσε μια φιλη μου ενα μπανακι πλαστικο που εφαρμοζει πανω στην μπανιερα και ειναι πιο ψηλα ετσι ωστε να μην σκυβω και τοσο χαμηλα μεσα στην μπανιερα...θεωρω οτι θα ειναι βολικο...απλα ειναι μεγαλο αλλα θεωρω οτι εχω χωρο οποτε ολα οκ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι και Ματινάκι καλά βαψίματα!!!!:P:p

Και τώρα έρχομαι στο Ματινάκι μας!!! Κοριτσάκι κι εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο θα γεννήσω γι'αυτό και μία με βλέπει ο γιατρός μου έξω κι έχω πάει μέχρι τώρα 2 φορές σε γιατρό του νοσοκομείου!! Την επόμενη Παρασκευή έχω πάλι ραντεβού εκεί...

Κι εγώ καθαρά για οικονομικούς λόγους το κάνω....είναι πολλά τα έξοδα που έρχονται, ο χειμώνας δύσκολος που μπορεί να έχει και απρόοπτα, έχουμε και τη βάφτιση που πρέπει να κανονίσουμε, οπότε αν τα βάλουμε όλα αυτά κάτω καταλήγουμε στο δημόσιο για γέννα όπου κι εκεί θα δώσουμε κάτι από χρήματα για να έρθει ο συγκεκριμένος γιατρός του νοσοκομείου που θέλουμε αλλά δεν έχει καμία σχέση με τα λεφτά της κλινικής!!!

Ούτε κι εμείς το είπαμε ακόμα στο γιατρό μας και δε φαντάζεσαι πως νιώθω...την επόμενη φορά πρέπει οπωσδήποτε να του το πούμε αλλά σε αντίθεση με σένα εγώ αυτό το ανέθεσα στον άντρα μου ο οποίος μου είπε πως θα βγω εγώ έξω και θα του μιλήσει εκείνος χωρίς να είμαι μπροστά!!!

Μακάρι να μπορούσε να έρθει να με ξεγενήσει στο νοσοκομείο αυτός αλλά δε γίνεται οπότε....θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα πάω σε άλλον του νοσοκομείου!!! Πάντως ξέρω ήδη δύο κορίτσια που κάνανε στον ίδιο γιατρό σε όλες τις εγκυμοσύνες τους, το ίδιο με μένα.....ξέρουνε πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα οπότε θα το καταλάβουνε....

Εγώ θέλω να συνεχίσω να τον έχω για γυναικολόγο μου και μετά τη γέννα γι'αυτό κολλάω να κάνω κάτι τέτοιο...άσε που τον έμαθα κιόλας και ώρες ώρες μου'ρχεται να βάλω τα κλάματα αλλά πρέπει να σκεφτούμε την τσέπη μας και το αύριο που δεν ξέρουμε τι μας επιφυλάσσει!!

Οπότε μην κολλάς....δεν είσαι η μόνη που κάνει κάτι τέτοιο!! Εξάλλου την εμπιστοσύνη στο πρόσωπό του την έχεις δείξει μέχρι τώρα!!!;) Μίλησέ του και είμαι σίγουρη πως θα σε καταλάβει απόλυτα!!!!

Ελενακι μου καλο τι κανεις????? Ευχαριστω για τις ευχες....ευχομαι να βγει καλο αποτελεσμα με τα χρωματα και τα σχεδια που εχουμε επιλεξει για το δωματιο του μπουμπουκου μας!

Οσον αφορα το θεμα γεννας, δεν ηξερα οτι κι εσυ θα το κανεις ετσι...αχ δεν μπορεις να φανταστεις ποσο δυσκολο μου ερχεται να του το πω...αλλα αν το σκεφτομαι ετσι δεν θα εχω την πυγμη που χρειαζεται οποτε μια και εξω για να τελειωνουμε! Αλλωστε εμεις τραβαμε το οικονομικο ζορι και θα ντραπουμε κιολας να διευκολυνουμε την ζωη του παιδιου μας? Το πηρα πατριωτικα τωρα! Και οσο και να μας ζητησουν στο δημοσιο δεν νομιζω να συγκρινεται με το ποσο που ζητανε στις ιδιωτικες κλινικες!

Απλα θα δω και τι θα μου πει για σκοντο αλλα και παλι δεν νομιζω οτι θα ειναι στα πλαισια που μπορουμε να ανταπεξελθουμε....μας επεσαν ολα μαζεμενα και με εναν μισθο ειναι δραμα η κατασταση...βεβαια με νοιαζει περισσοτερο να εχουμε την υγεια μας αλλα και το μωρο εχει αναγκες οποτε κατι πρεπει να κανουμε για να εξασφαλισουμε μια καποια ας την πω "ανεση" για το μωρο οσον αφορα τα απαραιτητα!!!!!!!!

Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι εμπιστοσυνη δεν εχω ευκολα σε γιατρους!Και μαλιστα σε αυτη την φαση......

Φιλακια!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου θελω να σας ευχαριστησω ολες για τις αμεσες συμβουλευτικες σας απαντησεις στον προβληματισμο μου! Με βοηθησατε παρα πολυ και ηδη νιωθω λες και το εχω πει στον γιατρο και εχει λυθει το θεμα...πηρα μεγαλο κουραγιο για να το ξεστομισω χωρις να ντραπω!!!!

Δεν σας κρυβω οτι οταν τα εγραφα ολα αυτα το πρωι εκλαιγα απο την στενοχωρια μου που θα αναγκαστω να κανω κατι αλλο απ'αυτο που ειχα επιλεξει αρχικα επειδη μου το επιβαλλουν καποιοι που αυτοι τρωνε με χρυσα κουταλια ακομα! Αλλοι ανθρωποι ειναι σε χειροτερη κατασταση απο μενα αλλα δεν μπορω να πατησω πανω στον πονο του αλλου για να νιωσω εγω καλυτερα! Μακαρι να φτιαξουν τα πραγματα και να γινουμε οπως πριν!!!!!!!

Σας χαιρετω προς το παρον και θα τα ξαναπουμε συντομα!!!!!

Και παλι σας ευχαριστω!

000202B2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ματινα θα δεις που οταν θα το εχεις πει στο γιατρο μετα θα λες..ε σιγα και τι εγινε;;

Ολα καλα θα πανε, και καλο γιατρο θα βρεις, και λεφτα θα γλυτωσεις..

Κυριακη καλα εισαι;;; Δεν εχω καταληξει ακομα σε μπανακι, εχω δει διαφορα, αλλα πραγματικα δεν ξερω τι θα εξυπηρετει...

Το απογευμα θα παω στα τζαμπο να ψωνισω με τη βαφτιστηρα μου και θα ριξω και κει μια ματια!!

Πηγα τελικα σημερα το πρωι με την πεθερα μου που ηθελε να ψωνισει για το μωρο, και μπορω να πω οτι βρηκαμε καποιες προσφορες και καλουτσικες τιμες. Σε mothercare & marks-spencer... Υπαρχουν παλια σχεδια που τα εχουν 5? και 11? τα 5κομματια ή ακομα κ 7κομματια..Μια χαρα δηλαδη!Αλλα ειναι αν θα τα πετυχεις!

Ψωνισαμε λοιπον καποια φορμακια με μακρυ μανικακι κ εξω το ποδαρακι, καποια αλλα ολοσωμα. Βρηκα και μια αλλαξιερα να βαλω πανω στη συρταριερα που ειχα ηδη, και επισης ηθελε να παρουμε κ ενα σετ για το λικνο(παντα,σεντονακι,κουβερλι) να πω οχι;;;

Σουτιεν θηλασμου (το'χω ξαναγραψει) πολυ ωραια ειχε στο mothercare σετ των 2 ειχε 34? αν θυμαμαι καλα, αλλα δεν πηρα γιατι το στηθος μου δεν εχει μεγαλωσει καθολου, οποτε λεω μην πρηστεί αποτομα και μου μεινουν τα σουτιεν αμανατι...

Αυτα απο μενα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηelen, Ματινα και λοιπες.. σας ευχαριστω για τις ευχες!!!!

και εγω Ματινα στην αρχη στη σκεψη να αλλαξω γιατρο εκλαιγα απο την ανασφαλεια μου.. δεν μου περισσευουν τα χρηματα αλλα με το ιστορικο μου προτιμησαμε να παμε στην πεπατημενη οδο..

ουφ.. εσκασα απο το φαγητο και τη τουρτιτσα και παω να τους κανω παρεα στη παραλια..

καλο υπολοιπο!

Link to comment
Share on other sites

Prosperous χρόνια πολλα και καλά σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.. Να χαιρεσαι την οικογενεια σου και με το καλο ναρθει το μωρακι σας...

Λια, να χαιρεσαι την κορουλα σου... Να ειναι παντα υγιης και χαμογελαστη και να εχει μια ομορφη ζωη.. Να σαι κι εσυ και η οικογενεια σου καλα να βλεπεις τα μωρα σου να τα χαιρεσαι να τα βλεπεις να μεγαλωνουν και να ευημερουν.

Και ενα τραγουδακι και για τις δυο..

(Βρε κοριτσια, πως βαζετε τοσο ωραιες εικονιτσες?? κι εγω θελω... :tongue:

Οταν βαζω εικονιτσα απο το πισι μου τη βγαζει στο τελος της αναρτησης.. :-()

Οσο για το βιοφυσικο προφιλ, ακομη δεν εχω ακουσει κατι σχετικο απο το γιατρο, θα σας ενημερωσω..

Ματινακι, δεν θα τα πω για να νιωσεις ωραια, απλα θα σου πω τα δικα μου καμωματα.. Τοσο εγω οσο και ο αντρας μου προς το παρον ειμαστε ανεργοι.. Μεχρι και τον Ιουνιο δουλευα ως αναπληρωτρια καθηγητρια σε σχολειο... Φετος, λογω περικοπων, ο κλαδος μου με μια εγκυκλιο εξοστρακιζεται απο την εκπαιδευση.. το αποτελεσμα... ενω εγω θεωρουσα στην αρχη της εγκυμοσυνης μου οτι , πρωτα ο Θεος, θα γεννησω Νοεμβρη, θα επαιρνα την αδεια που δικαιουμαι και μετα θα πηγαινα κατα το Φλεβαρη στο σχολειο μου... ταυτοχρονα, ως εγκυμονουσα θα με πληρωνανε κι ολας τα λεφτα που δικαιουμαι...απο ο,τι αποδεικτηκε πλανιομουν πλανην οικτραν... Προς το παρον, εχω το επιδομα ανεργιας και ο,τι λεφτα ειχαμε βαλει στην ακρη... Λογω κρισης, καποια ιδιαιτερα που ειχα μου ειπαν πως δε θα μπορεσουν να συνεχισουν, διοτι και αυτοι με τη σειρα τους ειχανε περικοπες στο μισθο τους... Κι εγω θα γεννησω σε νοσοκομειο , και εχω 2 γιατρους οπως εχω ηδη ξαναπει.. Αφου εχει δεχτει πληγμα η δουλεια μου , κι εγω θα πρεπει να πω στο γιατρο μου τα ιδια πραγματα.. δεν εχω λεφτα για μεγαλεια ιδιωτικων κλινικων... μια χαρα ξεγεννας και σε νοσοκομειο... και σε τελικη.. αμα γινει κατι, θεος φυλαξοι, στο νοσοκομειο θα παω.. Ο αντρας μου ειναι φιλολογος , οποτε αντιλαμβανεστε τα χαλια του δικου του κλαδου.. Βρισκομαστε σε συνεχη αγωνα.. τί κι αν ειμαστε επιτυχοντες ΑΣΕΠ, τί κι αν ειμαστε χιλιες φορες πιο αξιοι απο τους καθηγητες που διδασκουν τωρα στα σχολεια, τους εζησα απο κοντα και εφριξα... :(

Ματινακι και Ελενη , καταληγουμε στο οτι δεν υπαρχει αλλη λυση.. Και πιστεψτε με, δεν ειμαστε ουτε οι πρωτες ουτε οι τελευταιες... Απο αλλες τεσσερις μανουλες εχω ακουσει ακριβως το ιδιο...ντρεπονται να πουνε στο γιατρο τους για το νοσοκομειο.. ειναι κατι που πρεπει να γινει , και φυσικα ουτε ειμαστε οι μονες που μας απασχολει το οικονομικο.. στην ιδια χωρα ζουμε..τα ιδια προβληματα εχουμε.. ας ελπισουμε να πανε ολα καλα, και να εχουν τα παιδακια μας ενα καλυτερο μελλον...

Ουφ.. Ας το ελαφρυνω λιγουλακι..

Για μπανακι, εγω θελω να παρω ενα που εχει θεση για το μωρο, να μη γλιστραει.. http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=150

Αυριο αρχιζει το διημερο διακοπων με τις φιλες μου.. Ξεκιναμε στις 9 το πρωι και ακομη δεν εχω κανει τη βαλιτσα μου.. εκανα δουλειες στο σπιτι...μετα το διημερακι αυτο, τελος.. τα κεφαλια μεσα και εις αναμονη του μωρου μας... ;)

Κατα τ' αλλα , σημερα πηραμε χρωματα για ολο το σπιτι... το παιδικο θα το κανω σε αποχρωσεις φυστικι και κιτρινο, εχει και γαλαζια στοιχεια το ενα φυλλο της ντουλαπας... αμα τη ωρα θα σας ανεβασω φωτο να το δειτε...

Εχω απο το πρωι εναν απαισιο πονοκεφαλο, ειναι και η ζεστη αποπνικτικη...

Σας φιλω.. να ειστε καλα, τα λεμε την Τριτη...


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Ντινα καλα να περασεις με τις φιλεναδες το 2ημερο!!!

Οσο για τις δυσκολιες που παρουσιαζονται μη στεναχωριεσαι.... θα ερθουν καλυτεροι καιροι....

Και 'μεις μη νομιζεις αν δεν εβαζε η μανα μου τα μισα εξοδα για τη γεννα(θα δωσει το 1500 του γιατρου) δε νομιζω να συνεχιζα στο γιατρο μου, θα εβρισκα αλλον!! Αλλα ειπαμε λογω εμπιστοσυνης πολλα χρονια τωρα και λογω μαμας........παραμενουμε!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνες μου σας ευχαριστω πολυ που μας θυμηθηκατε!!!

Εχετε μια αγκαλιτσα απο την μπουμπου μου και ενα φιλακι στην καθε κοιλιτσα!!!

εχω ιντερνετ επιτελους μπορω να μπαινω γρηγορα....εχασα παλι τους κωδικους μου απο φεις..εβαλα δυσκολους και τους ξεχασα πριν λιγο πηγα να μπω κ δεν τους θυμομουνα..παω να δω το μαιλ που μου στειλανε για επαναφορα και ξεχασα κ τους κωδικους απο το μαιλ γιατι εχω καιρο να μπω,,,ελεος....φταιει το οτι ειμαι ξανθια η οτι αφησα να μεγαλωσει πολυ η ριζα????χαχαχα


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ματινακι γλυκο μην αγχωνεσαι και μην ντρεπεσαι καθολου για αυτα που θελεις να ζητησεις απο τον γιατρο σου,,,να εισαι σιγουρη πως ειναι συνηθησμενος σε αυτες τις ερωτησεις πλεον..ξερω πολλες κοπελες που ζητησανε κατι τετοιο απο τον γιατρο τους..οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους μας οχι μονο για σενα!!

Την Μικρη μου την γεννησα στο Ιασω το 2009 και μας καλυψε η ασφαλεια του αντρα μου..ο γιατρος μας πηρε 1500 ευρω(μονο αυτα πληρωσαμε)της κλινικης 3000 ευρω μετα απο 20 μερες τα πειραμε πισω!!

Τωρα της μπεμπουλας δεν μας καλυπτει η ασφαλεια για πολλους λογους...αρα και εγω ειμαι ετοιμη για συζητηση με τον γιατρο μου για μια οικονομικη λυση..δεν εχω ιδεα αν ξεγεναει και σε αλλη κλινικη..αν ξεγενναει λητω η οπουδηποτε πιο οικονομικα θα του το ζητησω,,αν παλι οχι θα πρεπει να βρουμε μια ποιο οικονομικη λυση για να γεννησω Ιασω,,,τεσπα..αυτα θα τα πω στο επομενο ραντεβου,,και φυσικα δεν θα ντραπω καθολου, καλως κακως ετσι εχουν τα πραγματα για ολους!!

ααααα και δεν ξαναπληρωνω ξεχωριστα μαια..400 ευρουλακια μου πηρε..εγω παλι δεν το ηξερα και την 2 μερα που ηρθε να με δει πως τα παω με τον θηλασμο της εδωσα 50 δωρο,σκεφτομενη πως θα πληρωθει απο τον γιατρο μου,,,και την επομενη μου πεταει το νεο πως πληρωνεται ξεχωριστα,,,,αυτο να το ρωτησετε στον γιατρο σας απο τωρα!!

μην ντρεπεσαι για τπτ..ακομη και η φιλη μου που δεν εχει προβλημα οικονομικο,εκανε παζαρια και τους κατεβασε 500 ο γιατρος απο την δικια του ταριφα αρκει να την ξεγενησσει στο Ρεα...μαλλον απο εκει παιρνει καλυτερο ποσοστο απο λητω η ιασω.


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...