Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Καλημερα γλυκες μανουλιτσες... Απο το χαραμα στο ποδι σημερα.. παμε να παρουμε χρωματα για να βαψουμε το σπιτι μας ... :D

Ελενη και Μαριαλενα, τελεια τα μωρουλινια σας!!! Αχ, αντε να παμε κι εμεις στο γιατρο να μας μετρησει!! εχω αγωνια!!

Παω, με φωναζουν!! Φιλιαααααααα!!!!!!!!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα σε ολες!!!

καλες δουλιτσες και πρσπαθειστε να μην κουραζεστε πολυ και να μην εισπνεετε τα χρωματακια ειδικα τωρα που κανει τοοοοοοοοοοοση ζεστη.. παλι!!!

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλιτσες και τα μωρακια!!!!!!!!!

Επιστρεψαμε....περασα πολυ ωραια και μιλαω στον ενικο γιατι ο αντρουλης μου ψοφησε στην δουλεια....!

Ο μπεμπης μας εχει ζωηρεψει πααααααρα πολυ και την πεμπτη πιθανολογω θα παμε να τον δουμε πρωτα ο Θεος!!!!! Εχω μεγαλη αγωνια να τον δω και να μας πει ποσο εχει μεγαλωσει, γιατι ηδη αισθανομαι οτι στριμωχνεται!!!!!

Σας διαβασα στα πεταχτα και τα μισα τα εχω ξεχασει να φανταστειτε.....

Να πω μεγεια σε οσες ψωνισαν τα μωρουδιακα και απ'οτι προλαβα να διαβασω πανε ολα καλα με τα μπεμπουλινια σας!!!! Μπραβο κοριτσαρες μου πολυ χαιρομαι!!!!

Εμεις την εβδομαδα που ερχεται θα παμε να αγορασουμε τα χρωματα για το δωματιο του μπεμπακου μας!

Εχω ενα θεμα σοβαροτατο να μοιραστω μαζι σας και αν μπορειτε να με βοηθησετε με τις συμβουλες σας!!!!

Χθες που ηταν η πρωτη μερα στην δουλεια του αντρα μου μετα την αδεια του, εμαθε και τα μαντατα για τις κρατησεις που τους κανουν και εκτος αυτου για το μπουγιουρντι που θα ερθει και στο σπιτι! Εκτος αυτων ολων λογω οτι καθε 2 χρονια νομιζω ανεβαινει και ο βαθμος του, οφειλει να τον πληρωσει...ακουσον ακουσον! Δηλαδη αλλα 600 ευρω εκει για κατι που ουτε καν το ζηταει....τεσπα! Τα βαλαμε κατω και ειδαμε οτι ολα αυτα θα συμβουν την περιοδο που ηδη θα εχουμε τον μπεμπη και θα τρεχουν τα εξοδα και ειμαι σε ενα μεγαλο διλλημα....σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ρωτησω τον γιατρο μου αν υπαρχει δυνατοτητα να με ξεγεννησει σε δημοσιο νοσοκομειο και αν οχι να του ζητησω συγνωμη και να του πω οτι επειδη δεν τα βγαζουμε περα με αυτα και μ'αυτα, θα παω να γεννησω σε δημοσιο! Βεβαια αλλη εμπιστοσυνη εχω στον γιατρο μου και αλλη σε καποιον αλλο γιατρο που θα γνωρισω τωρα στο 3ο τριμηνο της εγκυμοσυνης....τι να κανω ομως αν δεν γινεται αλλιως? Σκεφτομαστε οτι αυτα τα λεφτα της γεννας θα τα εχουμε καβατζα γιατι με ενα μισθο και τοσα που θα μας παρουν πως θα αγοραζουμε εστω τις πανες του παιδιου????Γιατι για γαλα ευελπιστω να θηλασει...οχι για οικονομικους λογους αλλα για το καλο του πρωτα και εννοειται μετα για το οικονομικο!

Προχθες ειχαμε παει σε κατι θειους του αντρα μου γυρνωντας απο το χωριο οι οποιοι εχουν μια κορη που δουλευει σε εταιρεια ιατρικων μηχανηματων και γεννησε στο Αττικο! Λογω της δουλειας της γνωριζει πολλους γιατρους και βασικα εχει γυναικολογο στο Αττικο οποτε μεσω της ξαδερφης του αντρα μου μπορει να ειναι πιο ευκολο να με δεχτει καποιος γιατρος τωρα! Αν και πιστευω οτι στο νοσοκομειο δεν εχει και το δικαιωμα ο γιατρος να μην σε αναλαβει. Δεν ξερω τι να κανω....ντρεπομαι κιολας πολυ να ξεστομισω κατι τετοιο στον γιατρο μου! Και ο αντρας μου ενω εχει αφησει την αποφαση σε μενα μου ειπε οταν το πω στον γιατρο να μην ειναι μπροστα γιατι ντρεπεται...γιατι εγω δεν ντρεπομαι? Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω...ειλικρινα δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

Αντε με το καλο τα βαψιματα για τη Ντινα και τη Ματινα!!!!!

Ματινα μου οι καιροι ειναι δυσκολοι, απ'οπου μπορουμε να κοψουμε το κανουμε γιατι τα λεφτα δε χαριζονται.. Πιστευω πως δε θα του εχει συμβει πρωτη φορα του γιατρου, αλιμονο.. Και τα εξοδα για μια γεννα σε ιδιωτικο νοσοκομειο δεν ειναι καθολου λιγα.... ΑΑΑΧΧ!!

Καν'το τωρα που εχεις περιθωριο μπροστα σου ωστε να βρεις ενα γιατρο που να σου κανει, γιατι μπορει να μην τον πετυχεις με τη μια.. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη σε δεχτει.

Για το Αττικο εχω ακουσει πολυ καλα λογια, ειχε γεννησει εκει μια φιλη!!!

Μην αγχωνεσαι παντως, εχει να σκεφτεις το οικονομικο σας συμφερον, και με ενα νεογεννητο θα θες να εχεις καποια λεφτα στην ακρη.....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

prosperous καλημερα και χρονια σου πολλα!!!

Να εισαι παντα καλα, και με το καλο να αγκαλιασεις το μπεμπη σου..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες!!!

Αντε με το καλο τα βαψιματα για τη Ντινα και τη Ματινα!!!!!

Ματινα μου οι καιροι ειναι δυσκολοι, απ'οπου μπορουμε να κοψουμε το κανουμε γιατι τα λεφτα δε χαριζονται.. Πιστευω πως δε θα του εχει συμβει πρωτη φορα του γιατρου, αλιμονο.. Και τα εξοδα για μια γεννα σε ιδιωτικο νοσοκομειο δεν ειναι καθολου λιγα.... ΑΑΑΧΧ!!

Καν'το τωρα που εχεις περιθωριο μπροστα σου ωστε να βρεις ενα γιατρο που να σου κανει, γιατι μπορει να μην τον πετυχεις με τη μια.. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη σε δεχτει.

Για το Αττικο εχω ακουσει πολυ καλα λογια, ειχε γεννησει εκει μια φιλη!!!

Μην αγχωνεσαι παντως, εχει να σκεφτεις το οικονομικο σας συμφερον, και με ενα νεογεννητο θα θες να εχεις καποια λεφτα στην ακρη.....

Καλημερα Αριστεα μου! Τι κανει το διαμαντι σου????

Το ξερω Αριστεα μου οτι θα πρεπει να κοιταξω το συμφερον μας οικονομικα και μαλλον αυτο θα κανω γιατι δεν γινεται αλλιως! Θα κοκκινισω θα πρασινισω αλλα τι να κανουμε? Μιση ντροπη δικη μου και μιση δικη του γιατι οταν του ειπαμε οτι για επαρχια ειναι ακριβη η κλινικη δεν μας ειπε και τιποτα του τυπου οτι θα μιλησει να μας κανουν καλυτερη τιμη λογω κρισης!!! Αυτο το παρατηρησε και ο αντρας μου και μου το ειχε πει τοτε....βεβαια λες αφου εμπιστευομαι τον γιατρο χαλαλι, παιδι θα γεννησω και θελω να πανε ολα καλα! Τι να πω...στο ραντεβου την εβδομαδα που ερχεται θα του το πω τουλαχιστον να προλαβω να παω να δω τον γιατρο της ξαδερφης του αντρα μου και αν δεν μου αρεσει να βρω αλλον!!!!!!

Ουφ...πως μας καταντησανε!!!!!Τι να κανουμε? Οπως βαρουν τα τουμπανα θα χορευουμε δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Ματινακι καλα ειναι η μικρη μου, κανει κωλοτουμπες εκει μεσα!!

Και ποσο σας ειχε πει αν επιτρεπεται ο γιατρος; Και η κλινικη;;

Εχει γενεθλια η prosperous σημερααααα!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ! Τωρα που το θυμήθηκα εχει επισης γενεθλια η κορουλα της Λιας!!!

Να σου ζησει Λιακι!!! Να την καμαρωσετε και νυφουλα! Υγεια να εχει και τυχη στη ζωη της!!!!!!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

prosperous σε ευχαριστω παρα πολυ για την λιστα ησουν πολυ αναλυτικη!!!!

οσο για τισ παντοφλεσ πριν λιγεσ μερεσ πηρα καινουργιεσ σαγιοναρεσ μαλλον θα κρατησω στην ακρη αυτες κ δε θα παρω αλλες!!

κ εγω λιστα εχω φτιαξει κ τσεκαρω οτι αγοραζω!!!εχω ακομη πραγματα οπως σεντονια που μονο αυτο που ειναι μαζι με την προικα της κουνιασ εχω παρει κ ενα λαμπατερ θελω γιατι δεν εχω κ τωρα με τα ξενυχτια του μωρου θα χρειαστει!!!

ματινα μην κολασ κατσε κ μιλα στο γιατρο σου πιστευω θα καταλαβει!!πεσ του οτι δεν μπορεισ να ανταπεξελθεισ στα εξοδα κ ζητα του αν μπορεισ να σου σηστησει κανεναν γνωστο του αν εχει σε δημοσιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ματινακι καλα ειναι η μικρη μου, κανει κωλοτουμπες εκει μεσα!!

Και ποσο σας ειχε πει αν επιτρεπεται ο γιατρος; Και η κλινικη;;

Εχει γενεθλια η prosperous σημερααααα!!!

Συγνωμη Αριστεα μου που καθυστερησα να απαντησω...μιλουσα στο τηλ...!

Πριν 3 μηνες περιπου που τον ρωτησαμε μας ειπε η πιο οικονομικη λυση ειναι σε τρικλινο με φυσιολογικο τοκετο 3100 και με καισαρικη 3500! Δεν μας ειπε ξεχωριστα ποσο η κλινικη και ποσο η αμοιβη του,συνολο εκανε αμεσως!

Α μαλιστα γενεθλιακια η προσπ μας ε?????

Παω να της ευχηθω!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Καταρχάς, Prosperous, ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ!!!! Και καλή λευθεριά, με έναν πόνο, να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη σου!! Εύχομαι η ζωή σας να είναι γεμάτη από χαρές και να χαίρεσαι πάντα την οικογένειά σου!! :-)

Λία, να χαίρεσαι την κορούλα σου!!! Happy birthday στο όμορφο τριανταφυλλάκι σου, να την δεις πάντα όπως επιθυμείς και να είναι πάντα ευτυχισμένη!! :-)

Ματινάκι, τι κάνεις;; Διαβάζω για τον προβληματισμό σου και σίγουρα δεν είναι μικρός.. Να πράξεις όπως είναι καλύτερα για την οικογένειά σου, διότι ήδη οι εποχές μας έχουν γίνει πολύ δύσκολες και σίγουρα αυτό που σκεφτόμαστε και θέλουμε είναι να εξασφαλίσουμε ένα μέλλον πιο άνετο για την οικογένειά σας, ακόμη κι αν πρέπει να κάνουμε οικονομία σε ζητήματα όπως είναι τα χρήματα για μια ιδιωτική κλινική.. Είναι πάρα πολλά τα λεφτά και το μωράκι θα έχει πολλές ανάγκες, όταν με το καλό γεννηθεί και όσο περνάει ο καιρός και περισσότερες. Να μιλήσεις ανοιχτά στο γιατρό σου, που θα καταλάβει φυσικά την κατάσταση και ζήτησέ του να σου προτείνει αν ξέρει κάποιον καλό γιατρό που εμπιστεύεται. Σε ξέρει τόσο καλά και σίγουρα θέλει όλα να πάνε καλά, και θα πάνε! Ψάξε από νωρίς για τον γιατρό που θα είναι ικανοποιητικός σε αυτά που χρειάζεσαι και σκέψου μονάχα ότι αυτή η απόφαση που δεν είναι και εύκολη, έχει γίνει για το καλό του μωρού, για να χτίσεται από τώρα ένα καλύτερο αύριο για το μπέμπη σας! Όλα καλά θα πάνε! :-)

Μαριαλένα και Έλεν, μια χαρά τα μωράκια σας!!!! Είναι τέλεια τα νέα σας και είναι τόσο ωραίο που μεγαλώνουν και ετοιμάζονται για τη μέρα που θα τα κρατήσετε στην αγκαλιά σας! Μπράβο που όλα είναι καλά!!! :-)

Έλεν, κι εγώ την προίκα (τα πραγματάκια της κούνιας και κάποια άλλα) από το ΗΡΑ τα έχω παραγγείλει και μάλλον θα πάμε το άλλο Σάββατο να τα πάρουμε!! Έχει πολύ ωραία πράγματα, αλλά οι τιμές θα έλεγα είναι τσιμπημένες... Εμείς από όλα τα πράγματα του μωρού, μόνο το καρότσι έχουμε ήδη παραλάβει...! Το άλλο Σάββατο θα παραλάβουμε και το κάθισμα αυτοκινήτου! Τα έπιπλα ακόμη δεν θα ζητήσουμε να μας τα φέρουν, αν και μπορούν να είναι έτοιμα, επειδή πρώτα πρέπει να ετοιμαστούν οι τοίχοι στο δωμάτιο. Θα μας τους ζωγραφίσει ο κουνιάδος μου!! Και ανυπομονώ πολύ γι αυτό! Πήγαμε και στο ΙΚΕΑ, όπως είχε προτείνει και η Ματίνα, και είδαμε ορισμένα πράγματα, πήραμε κάποια, κάποια άλλα τα αφήσαμε για να πάμε ξανά, και τώρα είναι ταλαιπωρία να ξανατρέχουμε και το μετάνιωσα που δεν τα πήρα όλα όσα ήθελα με τη μία φορά.... Έχω κάνει κι εγώ λίστα με τα πράγματα του μωρού και μας βοήθησε πολύ και η Prosperous για το φαρμακείο του μωρού! Μόνο για τα ρουχαλάκια του μωρού δεν έχω κοιτάξει ακόμη αλλά ευελπιστώ ότι μέσα στην εβδομάδα θα καταφέρω να πάω! Αν δεν κάνει τόση ζέστη... (έλεος πια)

Έχω κάποιες απορίες για τα πραγματάκια, θα τις συγκεντρώσω να σας ρωτήσω κάποια στιγμή!

Αριστέα, για την βάφλα μου έκανες μεγάλη ζημιά...!!!! χαχαχαχα!!! Πόσο θα θελα να είχα τώρα μία!!!!!!!!!!!!!! Αααααχ....!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...