Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, foroulina είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Αν εξαιρέσεις την πολυυυυ πηχτή μυξα καλά είναι.πολυ πράμα ρε παιδί μου!Και πάει στον λαιμό και του κάνει φλεματα και βήχα.

Κοιτάζω για μια ελαστική ζώνη στήριξης η οποία έχει 15 ευρώ. Μου γυάλισε γιατί την φοράς πάνω στην κοιλίτσα και από πάνω την μπλούζα...αν η μπλούζα σου είναι πχ κοντή η σηκώσεις τα χέρια δεν έχεις θέμα γιατί φαίνεται σαν να φοράς φανελάκι από μέσα.

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου?

Περαστικά σας κορίτσι μου!Αυτό το μπούκωμα και το συνάχι δυστυχώς είναι συμπτώματα που επιμένουν.Υπομονή και θα περάσει.Ωραία ιδέα η ελαστική ζώνη στήριξης, θα το ψάξω.Σίγουρα θα πάρω τον κορσέ για μετά για να επανέλθω γρηγορότερα.Πιστεύω να βοηθήσει αν και φυσικά η διατροφή και το γυμναστήριο θα κάνουν τη δουλειά.Εγώ είμαι καλά, την Τρίτη έχω γιατρό και δεν κρατιέμαι.Σήμερα θα φτιάξουμε με τον μικρό μου homemade pizza :-D και αργότερα οικογενειακώς θα βγούμε για βόλτα και καφέ!

 


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια τι κάνετε; καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.. Από προχθές και πιο συχνά χθες κ σήμερα έχω άλλοτε έντονα και άλλοτε πιο ήπια τσιμπηματα κάτω στην κοιλιά σαν ενοχλήσεις περιόδου συν τραβήγματα στη μέση.. Είμαι στα πρόθυρα να πάρω τηλ τον γιατρό αλλά δεν ξέρω γτ διαβάζω ότι είναι λογικά επειδή ανοίγουμε.. Απλά με αγχώνουν τα συνεχόμενα.. Συμβαίνει και σε σας; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Αν εξαιρέσεις την πολυυυυ πηχτή μυξα καλά είναι.πολυ πράμα ρε παιδί μου!Και πάει στον λαιμό και του κάνει φλεματα και βήχα.

Κοιτάζω για μια ελαστική ζώνη στήριξης η οποία έχει 15 ευρώ. Μου γυάλισε γιατί την φοράς πάνω στην κοιλίτσα και από πάνω την μπλούζα...αν η μπλούζα σου είναι πχ κοντή η σηκώσεις τα χέρια δεν έχεις θέμα γιατί φαίνεται σαν να φοράς φανελάκι από μέσα.

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου?

Είχα πάρει κάποτε τέτοια ζώνη αλλά τλκ δε την φόρεσα ποτέ, δεν ξέρω γιατί όμως. Θα την ξεθάψω τώρα που το λες αν κ θα αρχίσω τα τζιν εγκυμοσύνης οπότε πάλι δεν θα χρειαστεί μάλλον. Η μύξα όντως θα αργήσει να φυγει. Μόνο τώρα λόγω ίωσης έχει? Αν έχει καιρό, μήπως πρέπει να πάρει κάνει καμία θεραπεία με αντισταμινικα π.χ?ένας ωρυλα θα σας βοηθήσει. 

Just now, Arabella είπε:

Περαστικά σας κορίτσι μου!Αυτό το μπούκωμα και το συνάχι δυστυχώς είναι συμπτώματα που επιμένουν.Υπομονή και θα περάσει.Ωραία ιδέα η ελαστική ζώνη στήριξης, θα το ψάξω.Σίγουρα θα πάρω τον κορσέ για μετά για να επανέλθω γρηγορότερα.Πιστεύω να βοηθήσει αν και φυσικά η διατροφή και το γυμναστήριο θα κάνουν τη δουλειά.Εγώ είμαι καλά, την Τρίτη έχω γιατρό και δεν κρατιέμαι.Σήμερα θα φτιάξουμε με τον μικρό μου homemade pizza :-D και αργότερα οικογενειακώς θα βγούμε για βόλτα και καφέ!

 

Arabella  μου έχεις κάποια που έχει δοκιμάσει κορσέ? Θα είναι κ καλοκαίρι κ θα σκάσουμε αλλά κ εγώ παρ'ολο που το σώμα μου επανήλθε πλήρως κ τις 2 φορές γρήγορα τώρα αγχώνομαι λίγο. Μεγαλώνουμε κιόλας.. :-D γυμναστική δεν προβλέπεται, οπότε μπορεί να πάρω κ εγώ. Κ εμείς για βολτίτσα ψηνομαστε μετά το φαγητό γιατί έχει πολύ ωραία μέρα! 

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.. Από προχθές και πιο συχνά χθες κ σήμερα έχω άλλοτε έντονα και άλλοτε πιο ήπια τσιμπηματα κάτω στην κοιλιά σαν ενοχλήσεις περιόδου συν τραβήγματα στη μέση.. Είμαι στα πρόθυρα να πάρω τηλ τον γιατρό αλλά δεν ξέρω γτ διαβάζω ότι είναι λογικά επειδή ανοίγουμε.. Απλά με αγχώνουν τα συνεχόμενα.. Συμβαίνει και σε σας; 

Δεν ένιωσα ποτέ τσιμπηματακια, πονακια κλπ αλλά τα υπόλοιπα κορίτσια που έχουν ρωτήσει γιατρό είπαν ότι είναι φυσιολογικά από ότι θυμάμαι Αντζελίνα μου. Θα το δεις αν συνεχιστούν κ σε αγχώνει θα τον πάρεις για να ηρεμήσεις. Πιστεύω πως δεν είναι τπτ όμως. 

Κορίτσια  από την μέρα που γυρίσαμε από τον γιατρό νιώθω πολύ συχνα το μωρό επιτελους κ είμαι μες την τρελλη χαρά! Εγώ πάλι 2 μέρες τώρα έχω συνέχεια ταχυπαλμια.

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Arabella άντε θα περάσουν γρήγορα οι μέρες!αααα ωραίο μου ακούγεται το πρόγραμμα!εγώ πριν λίγο σιδερωσα και τώρα έχω μια βαρεμάρα...

@Αντζελίνα 30 είχα και και εγώ τα πονακια που λες....Και διάβασα ότι ανοίγει η μήτρα κτλ.για να ησυχάσεις πάρε τον γιατρό σου ένα τηλ.

Καλά αν σας πω τι έπαθα εχτες....έκανα μπάνιο και ξυριστηκα...έλα μου ντε που εκεί κάτω δεν βλέπω ποια πολύ καλά...καινούργια η ξυριστικη...Και κοπηκα. Δεν το πηρα χαμπάρι.σκουπιζομαι και βλέπω αίμα...ωχ Παναγία μου λέω...ευτυχώς που μου έκοψε και λέω μάλλον κοπηκα.

Ααα να σας πω και κάτι ευχάριστο...μου στέλνει μια γνωστή...μου λέει τι κανεις;να σε ρωτήσω...πως είναι να έχεις αγοράκι???της λέω έχεις ευχάριστα?Ναι μου λέει αγοράκι!Και της λέω και εγώ μετά...Να σε ρωτήσω και εγώ κάτι...πως είναι να έχεις κοριτσάκι??(γιατί έχει κοριτσακι) και μου λέει έχεις και εσύ ευχάριστα???

Χαχαχα πόσα γέλασα!και χάρηκα μαζί!

  • Μου αρέσει 5
  • Χαχα 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , foroulina είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!

Αν εξαιρέσεις την πολυυυυ πηχτή μυξα καλά είναι.πολυ πράμα ρε παιδί μου!Και πάει στον λαιμό και του κάνει φλεματα και βήχα.

Κοιτάζω για μια ελαστική ζώνη στήριξης η οποία έχει 15 ευρώ. Μου γυάλισε γιατί την φοράς πάνω στην κοιλίτσα και από πάνω την μπλούζα...αν η μπλούζα σου είναι πχ κοντή η σηκώσεις τα χέρια δεν έχεις θέμα γιατί φαίνεται σαν να φοράς φανελάκι από μέσα.

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου?

αχ για πες για την ζωνη.. ψαχνω και εγω γιατι εχω θεμα με την μεση και με ειπε ο γιατρος μου οτι θα με βοηθησει πολυ μια ζωνη βεβαια αυτες που εχω δει ειναι με νουμερα και δεν ξερω τι νουμερο να παρω.!μπορεις να με στειλεις το σαιτ που την ειδες??

περαστικα και στο αγορακι σου


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, "Gigi" είπε:

 

Arabella  μου έχεις κάποια που έχει δοκιμάσει κορσέ? Θα είναι κ καλοκαίρι κ θα σκάσουμε αλλά κ εγώ παρ'ολο που το σώμα μου επανήλθε πλήρως κ τις 2 φορές γρήγορα τώρα αγχώνομαι λίγο. Μεγαλώνουμε κιόλας.. :-D γυμναστική δεν προβλέπεται, οπότε μπορεί να πάρω κ εγώ. Κ εμείς για βολτίτσα ψηνομαστε μετά το φαγητό γιατί έχει πολύ ωραία μέρα! 

 

@"Gigi" έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές στο amazon. Βοηθάει για να επανέλθει πιο γρήγορα η κοιλίτσα μετά τη γέννα.Θα πάρω κάποια τέτοιου τύπου ζώνη ή κορσέ που θα είναι άνετη και θα μπορώ να τη φοράω και στο γυμναστήριο.Δύο μήνες μετά τη γέννα θα ξεκινήσω πάλι να γυμνάζομαι και οπότε θα την χρησιμοποιώ συνδυαστικά.Επίσης σκέφτομαι οτι θα φαινόμαστε και πιο κομψές μέσα στα ρούχα μας μέχρι να μαζέψει πάλι η μήτρα και κατά συνέπεια και η κοιλίτσα :cool:.

 


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.. Από προχθές και πιο συχνά χθες κ σήμερα έχω άλλοτε έντονα και άλλοτε πιο ήπια τσιμπηματα κάτω στην κοιλιά σαν ενοχλήσεις περιόδου συν τραβήγματα στη μέση.. Είμαι στα πρόθυρα να πάρω τηλ τον γιατρό αλλά δεν ξέρω γτ διαβάζω ότι είναι λογικά επειδή ανοίγουμε.. Απλά με αγχώνουν τα συνεχόμενα.. Συμβαίνει και σε σας; 

αυτα που λες τα εχω και εγω εδω και 3 μερες.. ο γιατρος μου μου ειπε οτι εινια μυικα τραβηγματα γιατι μεγαλωνει η μητρα και ανεβαινει περιπου στο υψος του αφαλου..ρωτα βεβαια και τον γιατρο σου


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 στο bebemaison την είδα και έχει 15 ευρω...Δεν είναι αυτές οι πανάκριβες που δενεις μόνο από κάτω.ειναι σαν φανελάκι φαντάσου.

Εγώ από κορσέ έχω πάρει από την Zetacurves αλλά όχι μετά την γέννα.την πήρα πολλά χρόνια μετα

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλό σαββατοκύριακο να έχουμε.. Από προχθές και πιο συχνά χθες κ σήμερα έχω άλλοτε έντονα και άλλοτε πιο ήπια τσιμπηματα κάτω στην κοιλιά σαν ενοχλήσεις περιόδου συν τραβήγματα στη μέση.. Είμαι στα πρόθυρα να πάρω τηλ τον γιατρό αλλά δεν ξέρω γτ διαβάζω ότι είναι λογικά επειδή ανοίγουμε.. Απλά με αγχώνουν τα συνεχόμενα.. Συμβαίνει και σε σας; 

Σε εμένα ναι! Αλλά ο γιατρός μου έχει πει ότι είναι από το μεγάλωμα της μήτρας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάρες..

Σήμερα φουλ το πρόγραμμα, πρωί μπάσκετ τα παιδιά,  μετά φαγητό και σιδέρωμα κάπου στο ενδιάμεσο, μετα πήγαμε να πάρουμε ένα δωράκι που έχει η κόρη μου ένα πάρτυ αύριο.. Ε και τώρα επιτέλους ξαπλωσα στο καναπέ!

Κορσέ ενώ έχω έναν που μου έδωσε η αδελφή μου μια που τον δοκίμασα και που είπα σκάω πεθαίνω και δε τον ξαναβαλα.. 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας αγάπες!

Κι εμείς σήμερα στο πόδι όλη μέρα, είχαμε γάμο και ήταν σχετικά κοντινός οπότε καταλαβαίνετε.. πτώμα είμαι! Φόρεσα τη γόβα μου και απορώ πως τα κατάφερα να περπατήσω σαν άνθρωπος χαχαχα!!

@Αντζελίνα 30 μου μην ανησυχείς πιστεύω είναι φυσιολογικα αυτά που αισθάνεσαι..

Κορίτσια για τις ζώνες και κορσέδες που λέτε δεν έχω καθόλου ιδέα τι παίζει! Θέλω τα φώτα σας όσες δοκιμάσετε!!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα σε γιατρό για μια 2η γνώμη. Δεν θέλησε καθόλου να δει την εξέταση του Α τεστ είδε την αυχενική διαφάνεια και μου είπε πως δεν το ενδιαφέρει το συγκεκριμένο α τεστ γιατί η αυχενική είναι πολύ καλή και αυτός δεν την ζητάει αυτήν την εξέταση, και δεν ξέρει και κανέναν άλλο που να την κάνει. είδα και τον μικρό μου κούναγε ποδαράκια και χεράκια και την μια παλάμη με ανοιχτά τα δαχτυλάκια του... Χαχαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 7
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγα σήμερα σε γιατρό για μια 2η γνώμη. Δεν θέλησε καθόλου να δει την εξέταση του Α τεστ είδε την αυχενική διαφάνεια και μου είπε πως δεν το ενδιαφέρει το συγκεκριμένο α τεστ γιατί η αυχενική είναι πολύ καλή και αυτός δεν την ζητάει αυτήν την εξέταση, και δεν ξέρει και κανέναν άλλο που να την κάνει. είδα και τον μικρό μου κούναγε ποδαράκια και χεράκια και την μια παλάμη με ανοιχτά τα δαχτυλάκια του... Χαχαχαχαχαχα

Χαίρομαι πολύ κορίτσι μου!Να ηρεμήσεις τώρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.Έχεις ένα γερό μωράκι και αυτό είναι το σημαντικότερο.Σε ότι αφορά την προσπάθεια του γιατρού να σε κατευθύνει να κάνεις την άλλη εξέταση, θα πω για μια ακόμη φορά οτι δυστυχώς συμβαίνει και το κίνητρο είναι καθαρά οικονομικό.

 

Καλημέρα σε όλες τις φουσκωμένες κοιλίτσες!

  • Μου αρέσει 4

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια!! Τι κάνετε? Αφροδίτη μου πολυ ευχάριστα νέα! Πολύ χάρηκα. Χαλάρωσε τώρα κ απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου! Α στο καλό τζάμπα μας συγχιζουν.

Κορίτσια ψάχνουμε σπίτι εδώ κ 2 χρόνια κ δε βρίσκουμε τπτ. Είχαμε δει ένα από κοντά κ το είχαμε υπόψη μας. εμένα μου άρεσε από την αρχή πολύ αλλά είχε ενδοιασμούς ο άντρας μου κ μόλις αποφασίσαμε να δώσουμε το οκ, μπήκα να το  ξαναδω πριν λίγο κ να πάρω αύριο τηλ κ γράφει μόλις ενοικιαστηκε. Προχθές το βλέπαμε πάλι. Συγχιστηκα..δε φαντάζεστε πόσο. Τα χω βάλει με τον άντρα μου τώρα.βγηκα στο μπαλκόνι να πιω καφέ να ηρεμήσω! 

Τέλος πάντων πάμε παρακατω! Σήμερα υπέροχος ο καιρός εδω. Θα πάω τα μικρά να δουν τον μπαμπά τους που παίζει μπάσκετ κ καλά αγωνα(ερασιτεχνικά) θα κάνουμε κερκίδα  :D κ μετά στην παιδική χαρά με έναν συμμαθητή.μωρέ αν ήξερα τα σημερινά δε θα τους πήγαινα στον αγώνα αλλά τέλος πάντων:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...