Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Τζινα38 said:

με το καλο κοριτσι μου να δεχθεις το μπεμπακι σου

σ ευχαριστω πολυυυ!! κι εσυ ολα με το καλο!!

 

εχω τωρα τελευταια λευκα υγρα που εχουν μια μυρωδια..η γιατροσ μου ειπε θα μου κανει κολπικη καλλιεργεια την 16η εβδομαδα. αλλα εχω αγχωθει . ειχε ή εχει καμια?? ξερεται αν επηρεαζοει τον μωρο αν ειναι καποιο μικροβιο?? 

εχω τωρα τελευταια λευκα υγρα που εχουν μια μυρωδια..η γιατροσ μου ειπε θα μου κανει κολπικη καλλιεργεια την 16η εβδομαδα. αλλα εχω αγχωθει . ειχε ή εχει καμια?? ξερεται αν επηρεαζοει τον μωρο αν ειναι καποιο μικροβιο?? 

σ ευχαριστω πολυ κι εσενα ολα με το καλο!! οχι περιμενω τωρα την 16η εβδομαδα !! εσυ??

Επεξεργάστηκαν by evi1996
εχω τωρα τελευταια λευκα υγρα που εχουν μια μυρωδια..η γιατροσ μου ειπε θα μου κανει κολπικη καλλιεργεια την 16η εβδομαδα. αλλα εχω αγχωθει . ειχε ή εχει καμια?? ξερεται αν επηρεαζοει τον μωρο αν ειναι καποιο μικροβιο?? 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, evi1996 είπε:

σ ευχαριστω πολυυυ!! κι εσυ ολα με το καλο!!

 

εχω τωρα τελευταια λευκα υγρα που εχουν μια μυρωδια..η γιατροσ μου ειπε θα μου κανει κολπικη καλλιεργεια την 16η εβδομαδα. αλλα εχω αγχωθει . ειχε ή εχει καμια?? ξερεται αν επηρεαζοει τον μωρο αν ειναι καποιο μικροβιο?? 

εχω τωρα τελευταια λευκα υγρα που εχουν μια μυρωδια..η γιατροσ μου ειπε θα μου κανει κολπικη καλλιεργεια την 16η εβδομαδα. αλλα εχω αγχωθει . ειχε ή εχει καμια?? ξερεται αν επηρεαζοει τον μωρο αν ειναι καποιο μικροβιο?? 

σ ευχαριστω πολυ κι εσενα ολα με το καλο!! οχι περιμενω τωρα την 16η εβδομαδα !! εσυ??

Μην ανησυχείς θα σου δώσει λογικά κάποια κολπική αλοιφή να βάλεις ..ίσως είναι μύκητες είχα βγάλει και εγώ κάποια στιγμή και για οκτώ μερουλες μου δώσε μια αλοιφή με σωληνάριο κ έβαζα ενδοκολπικα και μου φύγανε. Δεν είναι τίποτα και ούτε επηρεάζουν το εμβρυακι σου απλά πρόσεχε την υγιεινή σου βάζε σερβιετακια και άλλαζε τα αν νιώθεις υγρασία και γενικα προσοχή όταν έξω τουαλέτα καλό να χεις χαρτομάντιλα δικά σου μην χρησιμοποιείς χαρτί υγείας ξένο.


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 said:

Μην ανησυχείς θα σου δώσει λογικά κάποια κολπική αλοιφή να βάλεις ..ίσως είναι μύκητες είχα βγάλει και εγώ κάποια στιγμή και για οκτώ μερουλες μου δώσε μια αλοιφή με σωληνάριο κ έβαζα ενδοκολπικα και μου φύγανε. Δεν είναι τίποτα και ούτε επηρεάζουν το εμβρυακι σου απλά πρόσεχε την υγιεινή σου βάζει σερβιετακια και άλλαζε τα αν νιώθεις υγρασία και γενικα προσοχή όταν έξω τουαλέτα καλό να χεις χαρτομάντιλα δικά σου μην χρησιμοποιείς χαρτί υγείας ξένο.

σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! η γιατρος μου ειπε μπορει να ειναι και κολπιτιδα....θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

γειασ σας κοριτσια ... εγω ειμαι στην 15η εβδομαδα με πιθανη ημερομηνια 13./8. ανυπομονω !!!!

Με το καλό το μωρούλι σου! Το πρώτο σου ειναι;;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, evi1996 είπε:

σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου! η γιατρος μου ειπε μπορει να ειναι και κολπιτιδα....θα δειξει...

Ναι ότι και να είναι μην αγχώνεσαι δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη ειδικά τόσο νωρίς.με μια αγωγουλα όλα θα φύγουν!!! 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, evi1996 είπε:

ναι το πρωτο και αγχωνομαι για τα παντα..

Λογικό!! Πολύ λογικο! Οποίο και να είναι νομίζω δε συνηθίζεται και το άγχος πάντα θα είναι εκεί!  Κανε την κολπικη καλλιέργεια που σου ειπε ο γιατρος και ισως χρειαστεί κάποια αγωγη ! Οτι και να είναι αντιμετωπίζεται!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλες μου!! 

Καλή εβδομάδα! Καλά μου είστε?

Λοιπόν σήμερα έκανα την καμπύλη σακχάρου και κάποιες άλλες εξετάσεις. Καλά η καμπύλη βασανιστήριο κανονικό έτσι?!! Ευτυχώς βγήκε καλή! Όσο για τις υπόλοιπες εξετάσεις μου έπεσε αρκετά η φεριτινη μου και ο αιματοκρίτης και θα πάω αύριο στο γιατρό να το δούμε μήπως μου δώσει και δεύτερο σίδηρο μέσα στη μέρα μου! 

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :wink: Κορίτσια. Το mag2 περνώ πρωί μεσημέρι και βράδυ, αλλά δεν έχω κράμπες στην κοιλιά αλλά στις γάμπες, από τις οποίες ξυπνάω κατά τη διάρκεια της νύχτας και από τον πόνο δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ. Τις κράμπες ή (συσπάσεις) που λέτε στην κοιλιά με πόνο στην κοιλιά και στη μέση και σαν πέτρωμα τις είχα πάθει κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου που έπαθα αποκόλληση. @_marjioκορίτσι μου κάνω αντιπυκτικες πρωί και βράδυ.

Όσο για το φούσκωμα και το ξεφούσκωμα της κοιλίτσας κορίτσια τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ. Άσε που το πρώτο τρίμηνο είχα μεγαλύτερη κοιλιά από τώρα. Αλλά έχει να κάνει με τις κενώσεις και της ορμόνες μας.όταν είχα δυσκοιλιότητα η κοιλιά μου ηταν τούμπανο. Αυτό τον καιρό έχω ακριβώς το αντίθετο (πρέπει σύντομα να επισκεφθώ το γαστρεντορολογο) και οι κοιλιά μου είναι η μισή από ότι ήταν. 

Κορίτσια εγώ αντί για τον κλασικό σίδηρο περνώ κάτι βιταμίνες τις pregnacare που έχουν σίδηρο και φιλικό και άλλες βιταμίνες. Και πάω πολύ καλά με αυτές στις εξετάσεις μου, και είναι χαπάκι δεν δυσκολεύομαι να το πίνω καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vila είπε:

Γειά σας φίλες μου!! 

Καλή εβδομάδα! Καλά μου είστε?

Λοιπόν σήμερα έκανα την καμπύλη σακχάρου και κάποιες άλλες εξετάσεις. Καλά η καμπύλη βασανιστήριο κανονικό έτσι?!! Ευτυχώς βγήκε καλή! Όσο για τις υπόλοιπες εξετάσεις μου έπεσε αρκετά η φεριτινη μου και ο αιματοκρίτης και θα πάω αύριο στο γιατρό να το δούμε μήπως μου δώσει και δεύτερο σίδηρο μέσα στη μέρα μου! 

Ποια είναι η διαδικασία;; Ισχύει που λένε ότι σου δίνουν ένα υγρό που δεν πίνεται;;; Πωπω!!! Μέχρι πόσο πρέπει να είναι το ζάχαρο σου για να βγει η καμπύλη καλή;κοντοσυγωνει η ώρα και αγχώνομαι νιώθω θα κάνω εμετό με το υγρό αυτό γιατί όταν πίνω κάτι η φάω που δεν μου κάθεται καλά μετά θέλω να κάνω εμετό 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Vila μπράβο για την καμπύλη. Ναι είναι βάσανο εγώ την έκανα και πριν μείνω έγκυος άστα..... 

@Koalaki87μην ανησυχείς πίνετε θέλει λίγο προσπάθεια αλλά πίνετε. Είναι η έτοιμο διάλυμα γλυκόζης η σου δίνουν σε ποτήρι γλυκόζη διαλυμένη με νερό (σαν ζάχαρο νερό) και το πίνεις και μετά κάθεσαι για 3 ώρες στο μικροβιολογικο και σου περνούν αίμα στα 30 λεπτά στην 1 ώρα και στις 2 ώρες για να δουν πως τη διαχειρίζεται ο οργανισμός σου. Στις περισσότερες γυναίκες βγαίνουν μια χαρά. Θέλουν να δουν αν ανέβει πολύ η αν κάνεις υπογλυκαιμία. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , evi1996 είπε:

ναι το πρωτο και αγχωνομαι για τα παντα..

Λογικό.. Όλα καλά θα είναι, μπορεί να ναι καλά μικροβιακι άλλα τπτ το σημαντικό!!

Just now, Koalaki87 είπε:

Ποια είναι η διαδικασία;; Ισχύει που λένε ότι σου δίνουν ένα υγρό που δεν πίνεται;;; Πωπω!!! Μέχρι πόσο πρέπει να είναι το ζάχαρο σου για να βγει η καμπύλη καλή;κοντοσυγωνει η ώρα και αγχώνομαι νιώθω θα κάνω εμετό με το υγρό αυτό γιατί όταν πίνω κάτι η φάω που δεν μου κάθεται καλά μετά θέλω να κάνω εμετό 

Βρε κορίτσια κ μένα τα ίδια μου λέγανε, αλλά τελικά τη  έκανα κ δεν μου φάνηκε τόσο τραγική πέρα απ τη βαρεμάρα 2ωρων..Κ σκεφτείτε ότι δεν τρελαίνομαι για γλύκα!! Ίσως επειδή ήπια γλυκόζη που χε κ λεμόνι λίγο μέσα.. 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω καμπύλη... ίου και μπλιαξ, στη δεύτερη εγκυμοσύνη νόμιζα θα μείνω στον τόπο.. αναγουλιασα τόσο πολυ και ήμουν και μόνη μου και κυλιομουν στους καναπέδες του Ρέα (πήγα εκεί γιατί είχε άπλα και καναπέ να είμαι άνετα) Ελπίζω αυτή τη φορά να μην πάθω τα ίδια αλλά το σίγουρο είναι πως δε θα πάω μόνη..

Just now, Annita tsoupani είπε:

Κοριτσια μου ειμαι κ εγω στην 15 βδομαδα με πητ 23 Αυγούστου στο 2 μου μωρό!!

Με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!!!! Πώς πας μέχρι τωρα; έχεις καλή εγκυμοσύνη;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...