Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Arabella είπε:

Κορίτσια μου γειά σας!Έρχομαι απο τον γιατρό!Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα!Το μωράκι μας είναι απόλυτα υγιές και όλες οι μετρήσεις σούπερ.Είναι μεγαλύτερο κατα 4 μέρες και ζυγίζει ήδη 280 γρ., ελέγξαμε τα πάντα και η εγκυμοσύνη εξελίσσεται μια χαρά.Ο τράχηλος παχύς με μήκος 5.21 και ο πλακούντας άριστος.Για μια ακόμη φορά το ένστικτό μου δεν με πρόδωσε!Είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, @Vila μου βάψε με ροζ σε παρακαλώ!Μου έγραψε επίσης μαγνήσιο γιατί πονάνε λίγο τα χέρια μου τα βράδια και με πιάνουν και κράμπες που και που Επίσης σε 5 εβδομάδες θα κάνω την εξέταση του σακχάρου, η οποία εδώ είναι μια ευχάριστη διαδικασία παραδόξως.

Σε ότι αφορά τα λευκά υγρά θέλω να σας πω οτι είναι φυσιολογικό, μάλιστα προστατεύουν απο μολύνσεις του κόλπου.

Μπράβο κορίτσι!!!!! Όλα τέλεια λοιπόν!!! :grin:

Τώρα πως γίνεται εκεί να είναι ευχάριστη διαδικασία η καμπύλη????? Την κάνουν με άλλο τρόπο?

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vila είπε:

Μπράβο κορίτσι!!!!! Όλα τέλεια λοιπόν!!! :grin:

Τώρα πως γίνεται εκεί να είναι ευχάριστη διαδικασία η καμπύλη????? Την κάνουν με άλλο τρόπο?

@Vila μου γλυκιά σ' ευχαριστώ!Στον γιο μου θυμάμαι μου είχαν δώσει να πιω ένα σκεύασμα γλυκό με γεύση πορτοκάλι, πεντανόστιμο.Μετά περίμενα λίγη ώρα με εξέτασαν και τελείωσα.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

πινακακι ΠΗΤ   :wub:

Γράφω όσες έχετε ανάφερει ημερομηνία και το φύλο του μωρού και περιμένω και από τις υπόλοιπες! 

@Vila 01/07 αγοράκι! ♥️

@Katerinasam 04/07

@_marjio 05/07 αγοράκι! ♥️

@Biky3 06/07 κοριτσάκι! ♥️

@"Gigi" 08/07

@Τζινα38 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Koalaki87 08/07 κοριτσάκι! ♥️

@Μαρίαφi 9/07 κοριτσάκι! ♥️

@foroulina 10/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasaki10 10/7

@Φραουλίνα 10/7 αγοράκι! ♥️

@Emma9 12/07 αγοράκι♥️

@FofiK 13/07

@Ioannababy 14/07 έκπληξη! ♥️

@Marva617/07

@Arabella 21/07 κοριτσάκι! ♥️

@Giwta1411 21/07

@Αντζελίνα 30 22/07 κοριτσάκι! ♥️

@ntoremi 24/07

@Αφροδίτη......... 24/07 αγοράκι! ♥️

@Εlen32 25/07 κοριτσάκι! ♥️

@kerasia93 26/07 κοριτσάκι! ♥️

@Tegan 26/07

@Mvasi 28/07 κοριτσάκι! ♥️

@Barbei 29/7 

@Ελλάκι 31/07 κοριτσάκι! ♥️

Με το καλό να τα πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!! ❤️

  • Μου αρέσει 3

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@Vila μου γλυκιά σ' ευχαριστώ!Στον γιο μου θυμάμαι μου είχαν δώσει να πιω ένα σκεύασμα γλυκό με γεύση πορτοκάλι, πεντανόστιμο.Μετά περίμενα λίγη ώρα με εξέτασαν και τελείωσα.

Aχ θα έρθω Γερμανία να κάνω την καμπύλη χαχαχαχαχαχ! Πόσο διαφορετικά τα πράγματα πάντως από χωρα σε χώρα.. άλλο σύστημα υγείας τελείως.μια οικογενειακή μας φίλη που μένει Λονδίνο μας είπε ότι με τους υπερήχους οι γιατροί είναι πιο χαλαροί δεν έχει τα σουρτα φέρτα της Ελλάδας γιατί έχουν την θεωρία ότι βλάπτει το έμβρυο και αν εξελίσεται μια εγκυμοσύνη ομαλά δεν υπάρχει λόγος να μπάινει η γυναίκα στο τρυπάκι αυτό!  Η ξενιτιά έχει και μερικά καλά!

  • Μου αρέσει 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Arabella μπράβο κοπέλα μου που πήγαν όλα καλά με την εξέταση σου!! Με το καλο το κοριτσάκι σας!!!

Εδώ κάποιοι γιατροί επιτρέπουν να πιεις lucozade αντί για γλυκόζη, επίσης δε δίνουν όλοι την 3ωρη καμπύλη.  Και εγώ δεν ειχα κανει την 3ωρη ευτυχώς! 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Koalaki87 αυτό με τους υπερήχους ισχύει και στη Γερμανία.Το ταμείο εδώ πληρώνει και συστήνει τρείς σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι η προστασία του εμβρύου.Εγώ έχω άλλον έναν στο 3ο τρίμηνο.

@_marjio κι εγώ περίπου 1 ώρα θα περιμένω.Δεν ξέρω πως λέγεται το σκεύασμα, όταν την κάνω θα σας πω, αλλά είναι σαν χυμός η γεύση του.

  • Μου αρέσει 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

@Koalaki87 αυτό με τους υπερήχους ισχύει και στη Γερμανία.Το ταμείο εδώ πληρώνει και συστήνει τρείς σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Ο λόγος που γίνεται αυτό είναι η προστασία του εμβρύου.Εγώ έχω άλλον έναν στο 3ο τρίμηνο.

Καλύτερα να μην αγχώνουμε όλες τις μέλλουσες μανούλες, που οι περισσότερες τουλάχιστον κάνουν υπέρηχο κάθε μήνα ή και συχνότερα. Δεν υπάρχει καμία τεκμηρίωση ότι οι υπέρηχοι μπορεί να βλάψουν το έμβρυο. Και γενικά κάθε κορίτσι μπορεί να ενημερωθεί κι από το γιατρό της γι αυτό. Το λέω πολύ φιλικά, γιατί είναι κρίμα κάποια να αισθανθεί ότι κάνει κάτι λάθος κάνοντας υπέρηχο. Με το καλό τα μωρά μας όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλύτερα να μην αγχώνουμε όλες τις μέλλουσες μανούλες, που οι περισσότερες τουλάχιστον κάνουν υπέρηχο κάθε μήνα ή και συχνότερα. Δεν υπάρχει καμία τεκμηρίωση ότι οι υπέρηχοι μπορεί να βλάψουν το έμβρυο. Και γενικά κάθε κορίτσι μπορεί να ενημερωθεί κι από το γιατρό της γι αυτό. Το λέω πολύ φιλικά, γιατί είναι κρίμα κάποια να αισθανθεί ότι κάνει κάτι λάθος κάνοντας υπέρηχο. Με το καλό τα μωρά μας όλες μας!

Δεν είχα καμία πρόθεση να τρομάξω καμία μέλλουσα μανούλα, απλώς μεταφέρω τι ισχύει στη χώρα που μένω με αφορμή παρόμοια πληροφορία που έδωσε άλλη κοπέλα για την Αγγλία.Επίσης γνωρίζω οτι το ίδιο συμβαίνει και στις ΗΠΑ, δεν πρόκειται για κάποιο μυστικό.Νομίζω οι πληροφορίες είναι τόσο διάχυτες στο ίντερνετ και τόσο προσβάσιμες που αν μη τι άλλο κάθε κοπέλα μπορεί να πέσει πάνω τους και δεν κινδυνεύει να αγχωθεί απο την κατάθεση της δικής μου εμπειρίας σε αυτό εδώ το φόρουμ.Εγώ έχω κάνει ήδη 2 επιπλέον υπερήχους, που σημαίνει οτι ίσως βλέπω με λίγη δυσπιστία την τοποθέτηση αυτή περί "επικινδυνότητας" των υπερήχων.Αυτά.Με το καλό όλες να πάρουμε τα μωράκια μας στις αγκαλιές μας!

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Καλύτερα να μην αγχώνουμε όλες τις μέλλουσες μανούλες, που οι περισσότερες τουλάχιστον κάνουν υπέρηχο κάθε μήνα ή και συχνότερα. Δεν υπάρχει καμία τεκμηρίωση ότι οι υπέρηχοι μπορεί να βλάψουν το έμβρυο. Και γενικά κάθε κορίτσι μπορεί να ενημερωθεί κι από το γιατρό της γι αυτό. Το λέω πολύ φιλικά, γιατί είναι κρίμα κάποια να αισθανθεί ότι κάνει κάτι λάθος κάνοντας υπέρηχο. Με το καλό τα μωρά μας όλες μας!

Εννοείται δεν είχα και εγώ πρόθεση να τρομάξω κάποια αφού και εγώ η ίδια κάνω κάθε μήνα υπέρηχο όπως μου ορίζει ο γιατρός μου...απλά ίσως να μην διάβασες καλά τι έγραψα χωρίς να εκφράσω τι και αν είναι λαθος.στο μόνο που εγκρίνω είναι στην καμπύλη ζαχάρου με γεύση χυμο πορτοκαλι...χχαχαχ.αναφέρθηκα στην διαφορά που χει κάθε χώρα με το θέμα της πορείας της εγκυμοσυνης και των γιατρών και η διαφορά που υπάρχει στο εξωτερικό με την Ελλάδα σε σχέση με τους υπερήχους και πως το χειρίζονται οι δικοί μας γιατροί και πως σε κάποιες άλλες χώρες!

Just now, foroulina είπε:

Αραμπελιτσα μου μπράβο κοπέλα μου!!

Επανέρχομαι να σας πω εντυπώσεις για την ζώνη στήριξης και το μενταγιον...απλά τέλεια!τα συστήνω!

Το μενταγιόν που φτάνει στην κοιλίτσα η στο στομάχι;;; Όταν δλδ περπατάς κάνει τον ήχο αυτό που λέμε για τα μωράκια;αν αξίζει να το πάρω γιατί το σκεφτόμουν και εγώ..

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Arabella είπε:

Κορίτσια μου γειά σας!Έρχομαι απο τον γιατρό!Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα!Το μωράκι μας είναι απόλυτα υγιές και όλες οι μετρήσεις σούπερ.Είναι μεγαλύτερο κατα 4 μέρες και ζυγίζει ήδη 280 γρ., ελέγξαμε τα πάντα και η εγκυμοσύνη εξελίσσεται μια χαρά.Ο τράχηλος παχύς με μήκος 5.21 και ο πλακούντας άριστος.Για μια ακόμη φορά το ένστικτό μου δεν με πρόδωσε!Είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, @Vila μου βάψε με ροζ σε παρακαλώ!Μου έγραψε επίσης μαγνήσιο γιατί πονάνε λίγο τα χέρια μου τα βράδια και με πιάνουν και κράμπες που και που Επίσης σε 5 εβδομάδες θα κάνω την εξέταση του σακχάρου, η οποία εδώ είναι μια ευχάριστη διαδικασία παραδόξως.

Σε ότι αφορά τα λευκά υγρά θέλω να σας πω οτι είναι φυσιολογικό, μάλιστα προστατεύουν απο μολύνσεις του κόλπου.

Μπράβο μπραβοοο!! Άντε με το καλο να έρθει η ζουζουνα σας!!! Κ στα δικά μας λοιπόν.. Κ γω σε μια βδομάδα ακριβώς την έχω κ ανυπομονώ!!


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Εννοείται δεν είχα και εγώ πρόθεση να τρομάξω κάποια αφού και εγώ η ίδια κάνω κάθε μήνα υπέρηχο όπως μου ορίζει ο γιατρός μου...απλά ίσως να μην διάβασες καλά τι έγραψα χωρίς να εκφράσω τι και αν είναι λαθος.στο μόνο που εγκρίνω είναι στην καμπύλη ζαχάρου με γεύση χυμο πορτοκαλι...χχαχαχ.αναφέρθηκα στην διαφορά που χει κάθε χώρα με το θέμα της πορείας της εγκυμοσυνης και των γιατρών και η διαφορά που υπάρχει στο εξωτερικό με την Ελλάδα σε σχέση με τους υπερήχους και πως το χειρίζονται οι δικοί μας γιατροί και πως σε κάποιες άλλες χώρες!

Το μενταγιόν που φτάνει στην κοιλίτσα η στο στομάχι;;; Όταν δλδ περπατάς κάνει τον ήχο αυτό που λέμε για τα μωράκια;αν αξίζει να το πάρω γιατί το σκεφτόμουν και εγώ..

Φτάνει κάτω χαμηλά...Ναι!κάνει ωραίο ήχο!πάρτο αξίζει!και είναι είναι και πολύ όμορφο!Μπες στο moms.gr

  • Ευχαριστώ 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Φτάνει κάτω χαμηλά...Ναι!κάνει ωραίο ήχο!πάρτο αξίζει!και είναι είναι και πολύ όμορφο!Μπες στο moms.gr

Μου το έφεραν δώρο τα ανίψια μου !!! Όμορφο είναι και κάνει όντως ωραίο ήχο.

Ποίο σχεδιακι πήρες??

 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@foroulina, @"Gigi" και @Emma9 σας ευχαριστώ κορίτσια μου και εύχομαι και σε εσάς τέλεια αποτελέσματα οσονούπω.

@foroulina το μενταγιόν δεν ξέρω αν υπάρχει εδώ.Πάντως προσεχώς θα αρχίσω να της βάζω κλασική μουσική!Θα ακούσει πολύ Μπετόβεν.Για τη ζώνη αναμένω εντυπώσεις.

@"Gigi" τι ωραία αίσθηση ε; Απο τώρα και στο εξής θα τα νιώθουμε συνέχεια!

@Emma9 τίποτα δεν έμεινε, σε λίγες μέρες θα δεις τον μπεμπούλη.Να έχεις καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...