Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήγα στον γιατρό χθές..το μωρό αναπτύσσεται κανονικά (φαίνεται στις μετρήσεις και μια εβδομάδα μεγαλύτερο!) Αλλά μου είπε ότι ο τράχηλος αν κ είναι 4 εκατοστά φαίνεται να ανοίγει και πρέπει να το δει κ ο γιατρός  στη β επιπέδου για να δούμε αν μικραίνει και μήπως χρειαστεί περίδεση...έχω αγχωθει παρά πολύ... νιώθω ότι έχω δεθεί τόσο πολύ με το μωρό που δεν μπορώ να διανοηθω ότι κάτι δεν θα πάει καλά..περίμενα πως και πως να την δω χθες και όχι απλά δεν το χάρηκα αλλά έφυγα και με κλάματα... δεν ξέρω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και φοβάμαι περισσότερο γιατί όλα είναι άγνωστα....η β επιπέδου είναι σε 2 εβδομάδες κ νομίζω ότι θα σκάσω από το άγχος μου μέχρι να περάσουν...

14 ώρες πρίν, Vila είπε:

Περιμένουμε νέα από το γιατρουλη! Καλορίζικα τα πρώτα σας ψώνια!! Τι καρότσι πήρατε?

Κοριτσάκι μου να ξεκουράζεσαι, διάβασα αυτό που ένιωσες, να προσέχεις! 

Τα καρότσια tutis τα κοιτούσα κι εγώ και ήταν μέσα στις επιλογές μας. Μου φάνηκαν πολύ ωραία και ποιοτικά από κοντά! 

Μενταγιόν ίδιο έχουμε ♥️

Με το καλό!!! Συχνοουρια μπόλικη χιχι! Για τα υπόλοιπα συμπτώματα μίλα με τον γιατρό σου για σιγουριά!

Καρότσι πήρα ένα 3σε 1 με πορτ μπεμπέ και το καθίσματακι του αυτοκινήτου, δε θυμάμαι μάρκα αλλά έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με το trilogy inglesina εκτός από το κλείσιμο, αλλά είναι πιο φθηνό λόγω του ότι δεν πληρώνεις τη μάρκα..το πήραμε 300 από 500 ευρώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Πήγα στον γιατρό χθές..το μωρό αναπτύσσεται κανονικά (φαίνεται στις μετρήσεις και μια εβδομάδα μεγαλύτερο!) Αλλά μου είπε ότι ο τράχηλος αν κ είναι 4 εκατοστά φαίνεται να ανοίγει και πρέπει να το δει κ ο γιατρός  στη β επιπέδου για να δούμε αν μικραίνει και μήπως χρειαστεί περίδεση...έχω αγχωθει παρά πολύ... νιώθω ότι έχω δεθεί τόσο πολύ με το μωρό που δεν μπορώ να διανοηθω ότι κάτι δεν θα πάει καλά..περίμενα πως και πως να την δω χθες και όχι απλά δεν το χάρηκα αλλά έφυγα και με κλάματα... δεν ξέρω είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και φοβάμαι περισσότερο γιατί όλα είναι άγνωστα....η β επιπέδου είναι σε 2 εβδομάδες κ νομίζω ότι θα σκάσω από το άγχος μου μέχρι να περάσουν...

Καρότσι πήρα ένα 3σε 1 με πορτ μπεμπέ και το καθίσματακι του αυτοκινήτου, δε θυμάμαι μάρκα αλλά έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με το trilogy inglesina εκτός από το κλείσιμο, αλλά είναι πιο φθηνό λόγω του ότι δεν πληρώνεις τη μάρκα..το πήραμε 300 από 500 ευρώ.

Μη στεναχωριεσαι βρε κοριτσάκι μου. Κ εγώ θα είμαι υπό παρακολούθηση τραχήλου κ μάλιστα έχει σημειώσει στην κάρτα μου ο γιατρός να με εξετάσει στον 8ο κ κολπικά λόγω ιστορικού. Μόλις έμπαινα στο μήνα μου κ τις 2 φορες είχα ήδη διαστολή. Γέννησα 36 και 38 εβδομάδες. Τώρα στην β επιπέδου θα μου μετρήσουν πάλι τον τραχηλο.παντως ακόμα κ αν χρειαζόταν περιδεση μην αγχώνεσαι.. Αν κάνεις περιδεση φτάνεις μέχρι τέλους! Η φίλη μου έκανε αλλά νομίζω ήταν 2 εκατοστά αν θυμάμαι καλά ο τραχηλος κ γέννησε 39η εβδομάδα μόλις της έκοψαν ένα ραμα. Ίσα ίσα να χαίρεσαι που το είδε ο γιατρός σου κ θα το παρακολουθείτε.

  • Ευχαριστώ 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofou είπε:

Καλημέρααααα κοριτσια!! Θα γίνω κι εγώ μανούλα του Ιουλίου με πητ 8/7!! Πολλές είμαστε τελικά οι καλοκαιρινές!!! 

 

 

Καλώς μας ήρθες! Με το  καλο το μωρο σου!!! Κι άλλο κορίτσι; Πωπω χαμος θα γινει. Η αλήθεια είναι πως εχει μεγάλη επιτυχία το καφέ μας!

 @Annita tsoupani είχες μπει στο καφέ του Νοεμβρίου,  θυμάμαι!!! Εμείς έχουμε μείνει 10 μαμαδες από εκείνο το καφέ, έχουμε χτίσει μια απίστευτη φιλία,  είμαστε σε διάφορα σημεία της Ελλάδας αλλά και σε εξωτερικό! Είναι φοβερό το δέσιμο που μπορεί να φέρει μια γνωριμία μέσω φόρουμ.. 

 

Καλημέρα κιόλας!! Δεν είπα!

@"Gigi" χαίρομαι που το ξεπερασες, να περάσετε όμορφα στην εκδρομουλα σας! Εμείς δε πάμε πουθενά, θα βρεθούμε με οικογενειες φιλικές (η μια μάλιστα είναι από το καφέ Νοεμβρίου) για χαρταετό και πικ νικ έξω!!!

Σήμερα με πήραν για επιβεβαίωση του ραντεβού της β επιπέδου...Καλά λέω μετράμε αντίστροφα τις μερες ξεχνιέται τέτοιο ραντεβού;;;; βέβαια με πήρε να μου πει να έχω σοκολάτα 70γρ μαζί μου, να μη βάλω κρεμα ή λαδι στη κοιλιά 2 μέρες πριν, αυτά που μου είχαν πει και στην Αυχενική δλδ!!! Αχχχ ανυπομονώ..

@Μαρίαφi μου έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, αν ήταν κάτι πιο επείγον σίγουρα θα δρούσε άμεσα!! Να είσαι θετική και όλα θα πάνε καλά!!! Θυμάμαι είχες επιχειλιο πλακουντα; παίζει αυτό ρολο;; συγγνώμη αν κάνω λάθος δε θυμάμαι καλά.. 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fofou είπε:

Καλώς σας βρήκα !!! Κοριτσάκι περιμένουμε εμείς!! Εσείς ;;

Ε τώρα ρε κορίτσια πείτε μου.. Από τις 4 που έχουμε πητ 8/7 οι 3 περιμένετε κορίτσια !τα φεγγάρια έχουν δίκιο, το έχει η μέρα! :D:D

Εγώ Fofou  μου κάνω λίγη πλάκα γιατί έχω 2 γιους κ δεν έχουμε μάθει φύλο ακόμη αυτή τη φορά! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, _marjio είπε:

Καλώς μας ήρθες! Με το  καλο το μωρο σου!!! Κι άλλο κορίτσι; Πωπω χαμος θα γινει. Η αλήθεια είναι πως εχει μεγάλη επιτυχία το καφέ μας!

 @Annita tsoupani είχες μπει στο καφέ του Νοεμβρίου,  θυμάμαι!!! Εμείς έχουμε μείνει 10 μαμαδες από εκείνο το καφέ, έχουμε χτίσει μια απίστευτη φιλία,  είμαστε σε διάφορα σημεία της Ελλάδας αλλά και σε εξωτερικό! Είναι φοβερό το δέσιμο που μπορεί να φέρει μια γνωριμία μέσω φόρουμ.. 

 

Καλημέρα κιόλας!! Δεν είπα!

@"Gigi" χαίρομαι που το ξεπερασες, να περάσετε όμορφα στην εκδρομουλα σας! Εμείς δε πάμε πουθενά, θα βρεθούμε με οικογενειες φιλικές (η μια μάλιστα είναι από το καφέ Νοεμβρίου) για χαρταετό και πικ νικ έξω!!!

Σήμερα με πήραν για επιβεβαίωση του ραντεβού της β επιπέδου...Καλά λέω μετράμε αντίστροφα τις μερες ξεχνιέται τέτοιο ραντεβού;;;; βέβαια με πήρε να μου πει να έχω σοκολάτα 70γρ μαζί μου, να μη βάλω κρεμα ή λαδι στη κοιλιά 2 μέρες πριν, αυτά που μου είχαν πει και στην Αυχενική δλδ!!! Αχχχ ανυπομονώ..

@Μαρίαφi μου έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, αν ήταν κάτι πιο επείγον σίγουρα θα δρούσε άμεσα!! Να είσαι θετική και όλα θα πάνε καλά!!! Θυμάμαι είχες επιχειλιο πλακουντα; παίζει αυτό ρολο;; συγγνώμη αν κάνω λάθος δε θυμάμαι καλά.. 

Καλά θυμάσαι! Από ότι μου είπε ο πλακούντας ανέβηκε λίγο κ έγινε μέσος, οπότε δεν έχει σχέση!μακάρι να πάνε όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" said:

Ε τώρα ρε κορίτσια πείτε μου.. Από τις 4 που έχουμε πητ 8/7 οι 3 περιμένετε κορίτσια !τα φεγγάρια έχουν δίκιο, το έχει η μέρα! :D:D

Εγώ Fofou  μου κάνω λίγη πλάκα γιατί έχω 2 γιους κ δεν έχουμε μάθει φύλο ακόμη αυτή τη φορά! 

2 γιους ήδη ;;; Μπράβοοο, να τους χαίρεσαι !!!! Δυνατή μαμα !!

4 με ΠΗΤ 8/7 ????? Τι θα γίνει ;;; Συνεννοηθήκαμε ;;; Εσύ πώς και δεν έχεις μάθει ακόμη ; Δε θέλετε να μάθετε ακόμη ή κρύβεται το μπεμπάκι;;  

β επιπέδου δεν έκανες ακόμη να φανατστώ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίαφi είπε:

Καλά θυμάσαι! Από ότι μου είπε ο πλακούντας ανέβηκε λίγο κ έγινε μέσος, οπότε δεν έχει σχέση!μακάρι να πάνε όλα καλά..

Όλα καλά θα πάνε θα το δεις!! Απλά συμβαίνουν και διάφορα για να μην ησυχάζουμε ποτέ..  θετική σκέψη!!!!

  • Ευχαριστώ 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλώς μας ήρθες! Με το  καλο το μωρο σου!!! Κι άλλο κορίτσι; Πωπω χαμος θα γινει. Η αλήθεια είναι πως εχει μεγάλη επιτυχία το καφέ μας!

 @Annita tsoupani είχες μπει στο καφέ του Νοεμβρίου,  θυμάμαι!!! Εμείς έχουμε μείνει 10 μαμαδες από εκείνο το καφέ, έχουμε χτίσει μια απίστευτη φιλία,  είμαστε σε διάφορα σημεία της Ελλάδας αλλά και σε εξωτερικό! Είναι φοβερό το δέσιμο που μπορεί να φέρει μια γνωριμία μέσω φόρουμ.. 

 

Καλημέρα κιόλας!! Δεν είπα!

@"Gigi" χαίρομαι που το ξεπερασες, να περάσετε όμορφα στην εκδρομουλα σας! Εμείς δε πάμε πουθενά, θα βρεθούμε με οικογενειες φιλικές (η μια μάλιστα είναι από το καφέ Νοεμβρίου) για χαρταετό και πικ νικ έξω!!!

Σήμερα με πήραν για επιβεβαίωση του ραντεβού της β επιπέδου...Καλά λέω μετράμε αντίστροφα τις μερες ξεχνιέται τέτοιο ραντεβού;;;; βέβαια με πήρε να μου πει να έχω σοκολάτα 70γρ μαζί μου, να μη βάλω κρεμα ή λαδι στη κοιλιά 2 μέρες πριν, αυτά που μου είχαν πει και στην Αυχενική δλδ!!! Αχχχ ανυπομονώ..

@Μαρίαφi μου έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, αν ήταν κάτι πιο επείγον σίγουρα θα δρούσε άμεσα!! Να είσαι θετική και όλα θα πάνε καλά!!! Θυμάμαι είχες επιχειλιο πλακουντα; παίζει αυτό ρολο;; συγγνώμη αν κάνω λάθος δε θυμάμαι καλά.. 

Τι μνήμη έχεις βρε marjio μου! Τόσα χρόνια πριν κ θυμήθηκες την κοπέλα! Ισχύει αυτό με τις φιλίες ειδικά όταν πρόκειται για μαμαδοομαδες! Να περάσετε κ εσείς τέλεια!! Μακάρι να μας κάνει κ καλό καιρό! Εμείς καθαρά Δευτέρα θα βγούμε αργά το μεσημέρι για χαρταετό κ φαγητό γιατί δυστυχως δουλεύει ο άντρας μου. 

Γιατί δεν επιτρέπεται να βαζουμε κρέμα, λάδι στην κοιλια 2 μέρες πριν? Ποτε δε μου το είπαν κ συνήθως βάζω λίγη κρέμα σε όλο το σώμα μετά το ντουζ κ πριν τον γιατρό. Δεν το ήξερα. 

Just now, Fofou είπε:

2 γιους ήδη ;;; Μπράβοοο, να τους χαίρεσαι !!!! Δυνατή μαμα !!

4 με ΠΗΤ 8/7 ????? Τι θα γίνει ;;; Συνεννοηθήκαμε ;;; Εσύ πώς και δεν έχεις μάθει ακόμη ; Δε θέλετε να μάθετε ακόμη ή κρύβεται το μπεμπάκι;;  

β επιπέδου δεν έκανες ακόμη να φανατστώ!!

 

Δεν μπορούσε να δει φύλο ο γιατρός καθαρά. Αλλά πιστεύω φοβάται την ανακοίνωση στον άντρα μου χαχα

Β επιπεδου εχω 10/3

  • Χαχα 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, _marjio said:

Καλώς μας ήρθες! Με το  καλο το μωρο σου!!! Κι άλλο κορίτσι; Πωπω χαμος θα γινει. Η αλήθεια είναι πως εχει μεγάλη επιτυχία το καφέ μας!

 @Annita tsoupani είχες μπει στο καφέ του Νοεμβρίου,  θυμάμαι!!! Εμείς έχουμε μείνει 10 μαμαδες από εκείνο το καφέ, έχουμε χτίσει μια απίστευτη φιλία,  είμαστε σε διάφορα σημεία της Ελλάδας αλλά και σε εξωτερικό! Είναι φοβερό το δέσιμο που μπορεί να φέρει μια γνωριμία μέσω φόρουμ.. 

 

Καλημέρα κιόλας!! Δεν είπα!

@"Gigi" χαίρομαι που το ξεπερασες, να περάσετε όμορφα στην εκδρομουλα σας! Εμείς δε πάμε πουθενά, θα βρεθούμε με οικογενειες φιλικές (η μια μάλιστα είναι από το καφέ Νοεμβρίου) για χαρταετό και πικ νικ έξω!!!

Σήμερα με πήραν για επιβεβαίωση του ραντεβού της β επιπέδου...Καλά λέω μετράμε αντίστροφα τις μερες ξεχνιέται τέτοιο ραντεβού;;;; βέβαια με πήρε να μου πει να έχω σοκολάτα 70γρ μαζί μου, να μη βάλω κρεμα ή λαδι στη κοιλιά 2 μέρες πριν, αυτά που μου είχαν πει και στην Αυχενική δλδ!!! Αχχχ ανυπομονώ..

@Μαρίαφi μου έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, αν ήταν κάτι πιο επείγον σίγουρα θα δρούσε άμεσα!! Να είσαι θετική και όλα θα πάνε καλά!!! Θυμάμαι είχες επιχειλιο πλακουντα; παίζει αυτό ρολο;; συγγνώμη αν κάνω λάθος δε θυμάμαι καλά.. 

Καλως σας βρήκα !! Με το καλό τα καλοκαιρινά μας μωράκια !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@"Gigi" ειδες μνημονικο; θυμάμαι τα παλιά αλλά τι εφαγα χθες δε θυμαμαι :oops:

Μου είπε η κοπέλα πως ο γιατρός θέλει τη κοιλίτσα χωρίς κρέμες για να έχει καλύτερη ευκρίνεια ο υπέρηχος..Τι να σου πω και εγω πρώτη φορά το άκουσα!!

Εντωμεταξύ κρέμα δε βάζω, έχω ένα λάδι αβοκάντο που ειναι σούπερ ενυδατικο και βάζω μετά το μπάνιο και αν το θυμηθώ,  στις 2 εγκυμοσύνες μου δεν έκανα ραγάδες ούτε κρέμασε η κοιλιά λες να κάνω τωρα;;;;; 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

@marjio εισαι η μαργαριτα?εγω ειμαι απο κυπρο

Αριστέα!! Από του Νοεμβρίου το καφέ είμαι όχι από του Δεκεμβρίου !! Εγώ πάντως σε θυμήθηκα! Μαργαρίτα στο Νοέμβρη δεν είχαμε.

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

@"Gigi" ειδες μνημονικο; θυμάμαι τα παλιά αλλά τι εφαγα χθες δε θυμαμαι :oops:

Μου είπε η κοπέλα πως ο γιατρός θέλει τη κοιλίτσα χωρίς κρέμες για να έχει καλύτερη ευκρίνεια ο υπέρηχος..Τι να σου πω και εγω πρώτη φορά το άκουσα!!

Εντωμεταξύ κρέμα δε βάζω, έχω ένα λάδι αβοκάντο που ειναι σούπερ ενυδατικο και βάζω μετά το μπάνιο και αν το θυμηθώ,  στις 2 εγκυμοσύνες μου δεν έκανα ραγάδες ούτε κρέμασε η κοιλιά λες να κάνω τωρα;;;;; 

Κ εγώ σπάνια βάζω. Αυτό το αβοκάντο κάνει δουλειά? Να πάρω. Δεν με έχει βοηθήσει κανένα προϊόν ιδιαίτερα γιαυτό κ δεν ασχολουμαι. Αν έβλεπα διαφορά θα έβαζα συνέχεια νομίζω. Κ εχω δοκιμασει πολλα αλλά δεν πίνω κ νερό βέβαια. Πιστεύω παντως θα επανελθουμε όπως στις 2 πρώτες εγκυμοσυνες. Μάλλον είμαστε από τις τυχερές κ είναι καλό το δέρμα μας. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...