Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Ελλάκι είπε:

Ολα τα super market πλεον ανοιγουν στις 7. Ακριβως στην ωρα που εφευγε κι ο συζυγος μου για δουλειά οποτε με αφησε απ εξω 7:15. Με την ησυχία μου διάλεγα δηλαδη! Είχε 4-5 άτομα μέσα.Ακόμα δεν εχω δοκιμασει κατι γιατι θελω να τα πλύνω πρώτα αλλα η κυρια διπλα μου με διαβεβαιωσε πως η ποιοτητα τους ειναι πολυ καλή ( δοκιμασμενα απο την κόρη της σε προηγουμενη εγκυμοσυνη)! Αν θελεις να πας μην το σκεφτεσαι και πολυ γιατι γινονται αναρπαστες αυτες οι προσφορες! 

Ααααα σωστά ανοίγουν στις 7! Θα πεταχτω αύριο αν είναι.  Με το μπεμπακι τώρα ούτως η άλλως έχει αλλάξει το ωράριο ύπνου και ξυπνάω πουρνο πουρνο χαχαχαχχααχ

  • Χαχα 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες!!! Ο μπέμπης είναι πολύ δραστήριος τον νιώθω πολύ έντονα πλέον τώρα στον 6ο μήνα!!!Ηρθε η στιγμή που σκέφτομαι όντως θα γίνω μαμά!!!!! Η κοιλίτσα έχει φουσκώσει, η μεσουλα τσιμπάει. Φυσικά μένουμε σπίτι μαγειρεύοντας, βλέποντας ταινίες και κάνοντας γενική σχεδόν κάθε μέρα χαχαχαχα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελλάκι είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! :)Τι ωραία φωτεινή μερα σήμερα! Πήγα που λέτε πρωι πρωι στο γερμανικο super market για να αποφυγω την πολυκοσμία και φυσικά να βρω και νουμεράκια στα βρεφικά! Για καλή μου τύχη ήταν εκεί μια κυρία που ψωνιζε για την εγκυμονούσα κόρη της και με βοήθησε μιας και είμαι παντελώς άσχετη με νουμεράκια! :P. Ήταν οι πρώτες μου αγορές για την μπεμπόνα μου και δεν σας κρύβω τις καταευχαριστήθηκα! Χαμογελούσα όλη την ωρα :xΠήρα εσωρουχάκια κοντομανικα κ μακρυμανικα για λιγο πιο μετα, μια καταπληκτικη πλεκτη ζακετουλα, κουβερτουλα αγκαλιας/μεταφορας, προστατευτικο στρώματος και φυσικα επωφεληθηκα κι εγω με μπλούζα και κολαν εγκυμοσυνης! Λίγο που είχα να βγω απ το σπίτι μια εβδομάδα, λίγο που αγόρασα τα πρώτα μωρουδιακά, ε, λίγο κι αυτος ο υπέροχος ήλιος, αναπτερώθηκε η διάθεσή μου!!:-D Καλημέρα σε όλες και καλή δύναμη με την καραντίνα!!

 

Καλημέρα!! Βρε μπας και ηταν η μαμα μου;;; χαχα

Εγώ έστειλα τη μαμά μου και πήρε ρουχακια,  και την πεθερά μου που πήρε 2 κολάν! Μου πηρε ένα medium  και ένα large , τα δοκίμασα και μπορώ να πω πως ειναι ανετη γραμμή, δλδ το medium μου είναι μια χαρά, και το large μου φαίνεται θα το φοραω στο σπιτι ειναι αρκετα ανετο και δε μου αρεσει και το εμπριμέ του σχέδιο.. μπορεί να πω στον άντρα μου να πάει το απόγευμα να μου πάρει αν βρει ένα medium ακόμα να έχω για έξω... 

Για εξω;;;; αχαχαχαχαχα   Αχχχ ποιό έξω βρε παιδιαααα;;

 

Καλημέρα σε όλες..  τόσο ωραία και ηλιόλουστη μέρα, εμένα με έχει πιάσει ψυχοπλακωμα, πολύ αβέβαιο μέλλον μπροστά μου και δε μπορώ έτσι..  άραγε σε 3 μήνες θα έχουν ηρεμήσει τα πράγματα;; έχω μεγάλη ανησυχία -_-

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πάω να πάρω κορίτσια.. Με έχει πιάσει η βαρεμάρα με τόσο κλείσιμο δε θέλω να πάω ούτε ως τα σκουπίδια.πρωι κ απόγευματακι πίνω καφέ στον ήλιο στο μπαλκόνι!ελληνικό κιόλας σαν τις γιαγιουλες νιώθω. Έξω από την πόρτα μόνο ο άντρας μου περνάει πλέον. Ακόμη δεν δουλεύει εντωμεταξύ έχει αδεια 2 εβδομάδες τώρα όλη μέρα μέσα μαζι είμαστε κ του έβγαλαν μέχρι στιγμης κ τις μισές από τις μέρες που θα δούλευε τον υπόλοιπο μήνα  οπότε τον βλέπω κι αυτόν εσώκλειστο έτσι όπως παει. Καλύτερα.. Να μην έχουμε κ το άγχος.εντωμεταξυ πάλι καλά θα το ρίξουν όλοι στο φαΐ κ το καλοκαίρι δεν θα είμαστε οι μόνες χοντρές :D

  • Χαχα 6

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δε βγαίνω, γι αυτο και πηγαν οι γιαγιαδες μιας και πανε ουτως ή άλλως στο μάρκετ. Ο δικος μου ο αντρας δουλεύει αλλά λόγω πεσμένης δουλειάς θα πάρει μια μικρή άδεια την άλλη εβδομάδα.

Πάντως δε βλέπω αισιοδοξία ρε παιδι μου... ουφ καθόλου καλό δε μου κάνει το μέσα :(

Αργεί και το ραντεβού με το γιατρό, σε 12 μέρες είναι, να πάμε να δούμε τι θα μας πει και αυτός για το πώς βλέπει τα πράγματα.

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα μανουλες καλοκαιριου τι κανετε?? εγω ειμαι λιγο αγχωμενη...εχθες ειχα υπερηχο και δυστηχως εχω πολλες πιθανοτητες για προεκλαμψια λογο ανεβασμενου ουρικου οξεος και στο αιμα και στα ουρα.. με εβαλε σε αυστητη διατροφη χωρις αλατι και λιπαρα.. σουπιτσες μου ειπε ανθοτυρο σαλατες και φρουτα απο δω και περα και φυσικα να μην παρω αλλα κιλα.!! το πιο πιθανο μου ειπε ειναι οτι αν συνεχισει να ανεβαινει και αν ανεβασω πιεαση (γιατι εχθες που με μετρησε ειχα 14 με 6) μολις κλεισω τον 7ο (σε 8 βδομαδες δηλαδη) θα γεννησω με καισαρικη...βεβαια αυτο ειναι το πιο ακραιο σεναριο πφφφ.. το μονο καθυσηχαστικο ειμαι οτι η μπεμπα ειναι πολυ κινητικη και αναπτυσετε κανονικα 560 γραμμαρια ηταν εχθες.!! ελπιζω να πανε ολα καλα και να φτασουμε μεχρι το τελος και να μην βγει προωρα


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα ρούχα κορίτσια. Και εγώ έστειλα τον άντρα μου και μου πήρε 1 (των 2) πακέτο κορμακια για νεογέννητο και μια ζακετουλα πιο μεγάλο νούμερο για αργότερα. Και μου πήρε και ένα κολάν το γκρι και μου φάνηκαν όλα πολύ ωραία και ποιοτικά! Μόνο το κολάν μου φάνηκε πως ήταν λίγο μεγάλο γιατί το πήρα σε large. Δεν το δοκίμασα ακομα για να το πλύνω. Και εμένα οι πρώτες μου αγορές ήταν. Όσο για το μωρακι ήταν πολύ θετικό που δεν κόλλησε!!! 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα μανουλες καλοκαιριου τι κανετε?? εγω ειμαι λιγο αγχωμενη...εχθες ειχα υπερηχο και δυστηχως εχω πολλες πιθανοτητες για προεκλαμψια λογο ανεβασμενου ουρικου οξεος και στο αιμα και στα ουρα.. με εβαλε σε αυστητη διατροφη χωρις αλατι και λιπαρα.. σουπιτσες μου ειπε ανθοτυρο σαλατες και φρουτα απο δω και περα και φυσικα να μην παρω αλλα κιλα.!! το πιο πιθανο μου ειπε ειναι οτι αν συνεχισει να ανεβαινει και αν ανεβασω πιεαση (γιατι εχθες που με μετρησε ειχα 14 με 6) μολις κλεισω τον 7ο (σε 8 βδομαδες δηλαδη) θα γεννησω με καισαρικη...βεβαια αυτο ειναι το πιο ακραιο σεναριο πφφφ.. το μονο καθυσηχαστικο ειμαι οτι η μπεμπα ειναι πολυ κινητικη και αναπτυσετε κανονικα 560 γραμμαρια ηταν εχθες.!! ελπιζω να πανε ολα καλα και να φτασουμε μεχρι το τελος και να μην βγει προωρα

Καλησπέρα σου! Ολα καλα θα πανε.. απλά όντως να είσαι προσεκτική με τη διατροφή, κάνει μεγάλη διαφορά. Καθόλου αλάτι, τηγανιτά κ ότι σου είπε ο γιατρός..  λογικά εάν σου ανεβαίνει αρκετά η πίεση θα σου δώσει κάποιο αντιυπερτασικο. 

 

Καλησπέρα κ από μένα κορίτσια! Με το καλό κ εμείς τον Ιούλιο θα υποδεχτούμε το πρώτο μας παιδάκι! Αγοράκι! 

Μέχρι στιγμής η εγκυμοσύνη μου κυλάει όμορφα Αλλά με τρομερό άγχος κ τώρα λόγω καταστάσεων ακόμα περισσότερο.  Ευτυχώς βρήκα το φόρουμ κ εσάς!

Πώς το διαχειρίζεστε εσείς όλο αυτό? Και στα πρακτικά εννοώ. Εμένα μόλις με ειδοποίησαν πως ο γιατρός μου πρέπει να μπει καραντίνα κ με παρέπεμψαν σε άλλον. 

Έχετε αρχίσει τα ψώνια? Ήθελα να αρχίσω να ψωνίζω τον επόμενο μήνα Αλλά απ ότι φαίνεται θα πρέπει να επισπευσουμε... ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με το ηλεκτρονικό εμπόριο γτ νομίζω πως όλα ηλεκτρονικά θα πρέπει να τα αγοράσουμε....

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα μανουλες καλοκαιριου τι κανετε?? εγω ειμαι λιγο αγχωμενη...εχθες ειχα υπερηχο και δυστηχως εχω πολλες πιθανοτητες για προεκλαμψια λογο ανεβασμενου ουρικου οξεος και στο αιμα και στα ουρα.. με εβαλε σε αυστητη διατροφη χωρις αλατι και λιπαρα.. σουπιτσες μου ειπε ανθοτυρο σαλατες και φρουτα απο δω και περα και φυσικα να μην παρω αλλα κιλα.!! το πιο πιθανο μου ειπε ειναι οτι αν συνεχισει να ανεβαινει και αν ανεβασω πιεαση (γιατι εχθες που με μετρησε ειχα 14 με 6) μολις κλεισω τον 7ο (σε 8 βδομαδες δηλαδη) θα γεννησω με καισαρικη...βεβαια αυτο ειναι το πιο ακραιο σεναριο πφφφ.. το μονο καθυσηχαστικο ειμαι οτι η μπεμπα ειναι πολυ κινητικη και αναπτυσετε κανονικα 560 γραμμαρια ηταν εχθες.!! ελπιζω να πανε ολα καλα και να φτασουμε μεχρι το τελος και να μην βγει προωρα

Ελα βρε κορίτσι μου.. εντάξει ξέρεις το χειρότερο σενάριο ποιο είναι, εσύ θα κάνεις αυτά που σου λεει, και θα πανε όλα καλά! Είναι σημαντικό να μείνει όσο περισσότερο γίνεται το μωρούλι μέσα στη κοιλίτσα γι αυτο θα ακολουθήσεις πιστά τις εντολές!!! 

@Hera! καλώς μας ήρθες, μαζεύονται σιγά σιγά τα αγοράκια της παρέας μας!!! Με το καλο να τον πάρεις αγκαλίτσα. Εκτός από άγχος δε μπορώ να κάνω και τίποτα, υπομονή να δούμε που θα πάει αυτή η υπόθεση. Εμείς από ψώνια ευτυχώς μόνο ρούχα θέλουμε, και απ ότι βλέπω μέσω ίντερνετ θα γίνουν αυτές οι αγορές..

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, _marjio είπε:

Καλημέρα!! Βρε μπας και ηταν η μαμα μου;;; χαχα

Εγώ έστειλα τη μαμά μου και πήρε ρουχακια,  και την πεθερά μου που πήρε 2 κολάν! Μου πηρε ένα medium  και ένα large , τα δοκίμασα και μπορώ να πω πως ειναι ανετη γραμμή, δλδ το medium μου είναι μια χαρά, και το large μου φαίνεται θα το φοραω στο σπιτι ειναι αρκετα ανετο και δε μου αρεσει και το εμπριμέ του σχέδιο.. μπορεί να πω στον άντρα μου να πάει το απόγευμα να μου πάρει αν βρει ένα medium ακόμα να έχω για έξω... 

Για εξω;;;; αχαχαχαχαχα   Αχχχ ποιό έξω βρε παιδιαααα;;

 

Καλημέρα σε όλες..  τόσο ωραία και ηλιόλουστη μέρα, εμένα με έχει πιάσει ψυχοπλακωμα, πολύ αβέβαιο μέλλον μπροστά μου και δε μπορώ έτσι..  άραγε σε 3 μήνες θα έχουν ηρεμήσει τα πράγματα;; έχω μεγάλη ανησυχία -_-

Χαχαχαχα λες;; Αν και βλέπω στο τικερακι σου πως δεν είμαστε στον ίδιο μήνα και η κυρία εκεί μου 'πε πως είναι στον 5ο και η κόρη της! Με τα νουμερα των ρούχων τους εγω παντα δυσκολεύμαι γιατι απευθύνονται σε γεροδεμένες Γερμανίδες κι εγω ειμαι λιγο πιο κοντούλα οποτε ενω φοράω Large τωρα στην εγκυμοσυνη, το δικό τους Μedium ειναι υπεράνετο!Με το καλό να τα χαρούμε και μην απογοητεύεσαι! Θα τα φορέσουμε οταν θα ερθει η ώρα!:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Τζινα38 είπε:

καλησπερα μανουλες καλοκαιριου τι κανετε?? εγω ειμαι λιγο αγχωμενη...εχθες ειχα υπερηχο και δυστηχως εχω πολλες πιθανοτητες για προεκλαμψια λογο ανεβασμενου ουρικου οξεος και στο αιμα και στα ουρα.. με εβαλε σε αυστητη διατροφη χωρις αλατι και λιπαρα.. σουπιτσες μου ειπε ανθοτυρο σαλατες και φρουτα απο δω και περα και φυσικα να μην παρω αλλα κιλα.!! το πιο πιθανο μου ειπε ειναι οτι αν συνεχισει να ανεβαινει και αν ανεβασω πιεαση (γιατι εχθες που με μετρησε ειχα 14 με 6) μολις κλεισω τον 7ο (σε 8 βδομαδες δηλαδη) θα γεννησω με καισαρικη...βεβαια αυτο ειναι το πιο ακραιο σεναριο πφφφ.. το μονο καθυσηχαστικο ειμαι οτι η μπεμπα ειναι πολυ κινητικη και αναπτυσετε κανονικα 560 γραμμαρια ηταν εχθες.!! ελπιζω να πανε ολα καλα και να φτασουμε μεχρι το τελος και να μην βγει προωρα

@Τζινα38 μην μου αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!Αφού υπεύθυνα σου είπαν οτι υπάρχει αυτή η πιθανότητα τουλαχιστον σκέψου το θετικό της υπόθεσης ότι ψυχολογικά θα εισαι προετοιμασμένη και για μια τετοια κατάσταση πρόωρου τοκετού.Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και όλα καλά θα πάνε!τώρα όσο για την διατροφή τι να σου πω βρε κοριτσι μου γλυκό λιγο υπομονούλα κάνε και θα περάσει...κι αν λιγουρεύεσαι κάτι σε μικρη ποσότητα να το δοκιμάσεις μην το στερηθείς..!!!

  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Hera! καλώς ήρθες στην ομαδούλα μας!Με το καλό το μωράκι σου!

@Τζινα38 κορίτσι μου προσάρμοσε την διατροφή σου σύμφωνα με τις υποδείξεις του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά.Ξέρω οτι είναι δύσκολο αλλά θα τα καταφέρεις.

Κορίτσια κι εδώ χαμός γίνεται με τα νέα μέτρα!Σήμερα 5η ημέρα εγκλεισμού στο σπίτι και αναρωτιέμαι για πόσο ακόμη θα την παλέψουμε.Έχω και έναν ζωηρούλη 4χρονο και η κατάσταση γίνεται δυσκολότερη.Μέσα σε όλα αυτά οι κλωτσιές της μπέμπας είναι ότι καλύτερο μου συμβαίνει αυτό το διάστημα.

  • Μου αρέσει 2

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!! Σήμερα κατάφερα να πάω για λίγο περπάτημα εκτός πόλης βέβαια! Καναμε 3 χιλιομετρακια με τον αντρουλη μου αλλά τώρα είμαι κομμάτια, κουβερτουλα και καναπέ!

@Ελλάκι πήγα κι εγώ πρωί πρωί που δεν είχε κόσμο και πήρα φανελάκια με κοντό μανίκι για τον μπεμπακο αλλά μπερδεύτηκα και πάλι με το νούμερο και δεν μπορούσα να αποφασίσω!.. πήρα τελικά 2-6 μηνών 62/68 εκατοστά έγραφε. Εσύ τι νούμερο πήρες? 

Κορίτσια πήρα και δύο κολάν medium μια χαρά μου φάνηκαν γιατί συνήθως έχω θέμα με το ύψος μου έρχονται κοντά.

@Τζινα38 μου καλύτερα που το είδατε για να το ξέρεις και να προσέξεις όσο γίνεται. Εγώ θα σου πω πως το σκέφτομαι..δεν με νοιάζει αν θα γεννήσω πρόωρα, αν θα είναι φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική κτλ αρκεί να γεννηθεί καλά το μωράκι!Οπότε με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο αρκεί όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου, έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα θα πάνε μια χαρά!

@Hera! Καλώς μας ήρθες! Κάτσε εδώ παρεούλα να βοηθάμε η μία την άλλη ψυχολογικά όσο μπορούμε να περάσουν αυτές οι δύσκολες μέρες!! Με το καλό το αγοράκι σου!! Πότε έχεις Πητ? Όσο για τα ψώνια είχα τόση χαρά να πάω να τα κάνω στα μαγαζιά αλλά τελικά μάλλον όλα μέσω ίντερνετ θα γίνουν..

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!τι κανετε;σημερα πηγα στην γιατρο μου..ειδε την β Επιπεδου!επι τοπου με εξτασε και η ιδια γιατι λεει μας ενδιαφερει με το δικο της μηχανημα να σουμε την αναπτυξη γιατι με αυτο κανουμε μετρησεις συνεχεια!μου ειπε πως οντως ενω εχει να με δει 2 εβδομαδες το μωρο αναπτυχθηκε κατα 1 εβδομαδα.θα επαναλαβω την εξεταση β επιπεδου την Τριτη στον γιατρο στην Θεσσαλονικη και θα δουμε τι θα μας πει και αυτος και θα κανουμε στην συνεχεια και αλλες εξετασεις!θα βλεπουμε το μωρο πλεον ανα 2 εβδομαδες και οχι ανα 4!θα εχουμε πιο στενη παρακολουθηση.βεβαια μου ειπε πως υπαρχει ενας λογος για την επιβραδυνση της αναπτυξης γιατι εχω αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες εχουμε δηλαδη 1 λογο.θα κανουμε ομως και καποιες αλλες εξετασεις και θα δουμε!αυτα..αγχωθηκα στην αρχη αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να ειμαι καλα μεχρι να παω και παλι για την εξεταση!!

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@kerasia93 Όλα καλά να πάνε με το μωρό σου, εύχομαι!!! Να μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς και αγχώνεσαι και να σκέφτεσαι πως είναι θετικό ότι θα το βλέπεις πιο συχνά και θα βλέπεις ότι όλα πάνε καλά!!! Καλύτερα να δεις κάτι εγκαίρως και να το παρακολουθείς, παρά να το αγνοείς και να είναι μετά αργά!!! Να σκέφτεσαι θετικά!!! :) :)


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...