Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, _marjio είπε:

Τι να μας μαυρίζεις @FofiK μου εγώ έχω μαυρίσει μέρες τώρα..  Σήμερα ο Τσιοδρας ηταν έτοιμος να βαλει τα κλάματα.. δε ξερω που θα φτασουμε σε 20 μερες, τρέμω να φανταστώ 

Σε 20 μέρες θα είμαστε εκεί που είναι σήμερα οι Ιταλοί... 26/2 είχαμε το πρώτο κρούσμα, ενώ τις ίδιες μέρες στην Ιταλία οι νεκροί δεν ξεπερνούσαν τους 4-5... όλη η ευθύνη για την ταχύτατη διασπορά θα ανήκει αποκλειστικά σε όσους κάνουν τις βόλτες τους γιατί τελικά είναι τόσο μερακλήδες που δεν μπορούν να παλουκωθούν μέσα... έχουν άγνοια κινδύνου... η ανιψιά μου είχε το θράσος να μου πει ότι έρχεται σε επαφή μόνο με 3 ανθρώπους που πάει στο σπίτι τους κι αυτοί έχουν μόνο μεταξύ τους... και επίσης με τους 3 της οικογένειας της... σημειωτέον όμως ότι και ο ανιψιός μου και ο αδελφός μου κόβουν βόλτες έξω... δηλ. ακόμα κι αν όντως οι 3 βλάκες που τη βάζουν στο σπίτι τους δεν βγαίνουν έξω ούτε για να πάνε σούπερ μάρκετ είναι θέμα χρόνου να τους κολλήσει αυτή... και να έχω και τον αδελφό μου που πηγαίνει φαγητό στη μάνα μου... ενώ χθες πέρασε όλο το απόγευμα σε ένα ζαχαροπλαστείο με παρέα άλλους 3-4 φίλους... και να μου λέει η μάνα μου δεν ήρθαμε σε επαφή... βέβαια επειδή ο ιός δεν επιζεί πάνω σε σακούλες και τάπερ... 

κορίτσια εγώ προσωπικά βαρέθηκα να τους βρίζω και να φωνάζω... βαρέθηκα να με λένε υπερβολική... μπορεί στο fb να γράφουν για πλάκα ότι θα χωρίσουν μόλις τελειώσει η καραντίνα αλλά εγώ είμαι έτοιμη να πάψω να λέω ακόμα και "καλημέρα" στο σόι μου...

  • Λυπημένη/-ος 4

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Κ εδώ έχουμε αρκετό κόσμο κορίτσια.. Πραγματικά ανεύθυνοι. Δεν ξέρω τι να πω.

D3, k+μαγνήσιο τα παίρνεις σε ένα χάπι εννοείς? 

D3+k2 σε ένα χαπάκι και το μαγνήσιο που παίρνω ειναι σε σκονη!

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τα ενθαρυντικα σας λογια.. ευτυχως ειναι λιγο το διαστημα μεχρι να γεννησω (ελπιζω οχι προωρα ) μονο 14 βδομαδες οποτε θα κανω οτι λεει ο γιατρος μου και η αιματολογος που με παρακολουθει.!!μετραω και 2 φορες την ημερα μην τυχων ανεβασω πιεση που με την πιεση που εχω δεν εχει καμια σχεση με την πιεση που ειχα την τεταρτη το βραδυ στο ιατρειο του, τι να πω μπορει απο το αγχος που μου ειπε αυτα που μου ειπε να ανεβασα πιεση..ετσι λοιπον 14 βδομαδες  χωρις αλατι, πιτες, πιτσες γυρους, (γουρουνιες με λιγα λογια χαχαχαχα).. οπως ειπε και μια κοπελα- δεν θυμαμαι ποια- πρεπει να τα τρωω βραστα και ψητα και πολυ ρυζι πατατες μακαρονια, κακο βεβαια για το ζαχαρο μου αλλα το κανονισαμε και αυτο με την ενδοκρινολογο μου.. ευτυχως οταν πειναω μπορω να τρωω φρουτα και καπως μου κοβετε η πεινα μεχρι να ξανα φαω κατι.. εχω φαει πορτοκαλια και μπανανες απο την τεταρτη αφηστε..απλα θα ταραξω τον αντρα μου στο κοτοπουλο με πατατες ή ρυζι, γεμιστα κριθαρακι ή μακαρονια  εεε με λιγο μοσχαρακι που και που σουπιτσες  και ολα αναλατα διαιτα και αυτος μαζι μου χαχαχαχαχα..αυριο το μενου εχει λαχανοντολμαδες με μπολικο ρυζι και λιγοτερο κιμα πω πω και πως τρωγονται αναλατοι πφφφφφφφφφφφφ δεν πειραζει ομως ειναι για την μπουμπου..!!

το πιο θετικο αυτες τις μερες ειναι οτι την ειδαμε 2 μερες γιατι εχθες ειχαμε και την επαναληψη της β επιπεδου.!! μπορεσαμε και ειδαμε το προσωπο της και μπορεσε να την βγαλει φωτο 3d και ειναι μια κουκλαααααααα.!!! 

  • Μου αρέσει 6

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 έτσι θετική σκέψη και θα φτάσεις μέχρι το τέρμα!! Παίζει και μεγάλο ρόλο  η ψυχολογία σου να είναι καλή πιστεύω! Όσο για τον άντρα σου προβλέπω να γίνει κορμάρα με τη διατροφή που θα του κάνεις!!! Λεμόνι μπορείς να βάζεις να νοστιμιζουν λίγο τα φαγητα;; 

Θυμάμαι και εγώ μια φορά στη πρώτη μου εγκυμοσύνη που μου πήρε πίεση μετά από κολπικη εξέταση (με το χερι) και ηταν ανεβασμένη..  με έβαλε να κάνω εξετάσεις αλλά τελικά τίποτα δεν ήταν, επειδή φοβήθηκα και πόνεσα μου ανέβηκε η πίεση..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως είστε σήμερα?

Ήθελα να σας ρωτήσω από κινήσεις των μωρών σας πως πάτε? Εγώ σήμερα μπήκα στην 22βδομαδα αλλά δεν έχω νιώσει ακόμα έντονη κλωτσιά κάτι μικρα χτυπήματα αν μπορώ να τα περιγράψω έτσι νιώθω. Είναι κάποια άλλη σε παρόμοια κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα. Πως είστε σήμερα?

Ήθελα να σας ρωτήσω από κινήσεις των μωρών σας πως πάτε? Εγώ σήμερα μπήκα στην 22βδομαδα αλλά δεν έχω νιώσει ακόμα έντονη κλωτσιά κάτι μικρα χτυπήματα αν μπορώ να τα περιγράψω έτσι νιώθω. Είναι κάποια άλλη σε παρόμοια κατάσταση?

Καλημέρα!

Έχει να κάνει και με τη θέση του πλακούντα. Αν είναι προσθιος, θα αργήσει λίγο να γίνει πιο έντονα αισθητή η κλωτσιά.

Εγώ νιώθω το μπέμπη άλλες φορές πιο απαλά άλλες φορές πιο δυνατά, αναλόγως και το που κάθεται. Κάποιες φορές νιώθω απλά ότι κινείται . Δεν έχω νιώσει πάντως πολύ δυνατή κλωτσιά του τύπου να με ξυπνήσει ας πούμε. Αλλά όσο περνάνε οι μέρες δυναμώνει και η ένταση:D

  • Μου αρέσει 2

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

@FofiK Από θέμα πλακούντα είμαστε εντάξει πίσω κ ψηλά ίσως να είναι η θέση του παράξενη κ να μην τον νιώθω έντονα αλλά πιστεύω από αυτή τη βδομάδα κ μετά που θα αρχίσει να παίρνει βάρος περισσότερο πιστεύω θα το νιώθω πιο έντονα το γιγαντακι μου κ αύριο που θα πάω στο γιατρό να μου γράψει φάρμακα θα του πω να κάνει κ ένα έλεγχο!

Link to comment
Share on other sites

@Gianna! ναιιι σίγουρα όσο μεγαλώνει θα τον νιώθεις και πιο πολύ, να σαι σίγουρη! Κι εμένα έτσι είχε ξεκινήσει, απαλά χτυπηματακια και σιγά σιγά πιο δυνατά!  Ααα θα το δεις κι όλας αύριο τι ωραία!!

 

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

@Gianna! ναιιι σίγουρα όσο μεγαλώνει θα τον νιώθεις και πιο πολύ, να σαι σίγουρη! Κι εμένα έτσι είχε ξεκινήσει, απαλά χτυπηματακια και σιγά σιγά πιο δυνατά!  Ααα θα το δεις κι όλας αύριο τι ωραία!!

 

Αν προλάβει ο γιατρός γιατί δε θα πάω στη δική μου γιατρό στο νοσοκομείο θα πάω σε ιδιώτη μόνο κ μόνο για τα φάρμακα κ μια εξέταση που πρέπει να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Αν προλάβει ο γιατρός γιατί δε θα πάω στη δική μου γιατρό στο νοσοκομείο θα πάω σε ιδιώτη μόνο κ μόνο για τα φάρμακα κ μια εξέταση που πρέπει να κάνω.

Κοριτσάκι πού θα γεννήσεις με το καλο; άσε με τα νοσοκομεία και τα ραντεβού εχει γίνει ενας χαμός... Εγώ στο Έλενα καλώς εχόντων των πραγμάτων.


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, FofiK είπε:

Κοριτσάκι πού θα γεννήσεις με το καλο; άσε με τα νοσοκομεία και τα ραντεβού εχει γίνει ενας χαμός... Εγώ στο Έλενα καλώς εχόντων των πραγμάτων.

Εγώ μένω Κρήτη στο πανεπιστημιακό του Ηρακλείου πρώτα ο Θεός. Κ φοβάμαι με όλη τη κατάσταση βλέπω να γεννάμε μόνες μας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Εγώ μένω Κρήτη στο πανεπιστημιακό του Ηρακλείου πρώτα ο Θεός. Κ φοβάμαι με όλη τη κατάσταση βλέπω να γεννάνε μόνες μας.

Θέλω να πιστεύω πως μέχρι να γεννησουμε , κι αν και ο κόσμος βάλει μυαλό επιτέλους, θα χει εξομαλυνθεί κάπως η κατάσταση. Απλά το κακό θα είναι πως δε θα μπορούν να το χαρούν το μωρό και οι δικοί μας άνθρωποι γιατί θα πρέπει να προσέχουμε παααρα πολύ...Τι να κάνουμε υπομονή και πολύ προσοχή.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, _marjio είπε:

@Τζινα38 έτσι θετική σκέψη και θα φτάσεις μέχρι το τέρμα!! Παίζει και μεγάλο ρόλο  η ψυχολογία σου να είναι καλή πιστεύω! Όσο για τον άντρα σου προβλέπω να γίνει κορμάρα με τη διατροφή που θα του κάνεις!!! Λεμόνι μπορείς να βάζεις να νοστιμιζουν λίγο τα φαγητα;; 

Θυμάμαι και εγώ μια φορά στη πρώτη μου εγκυμοσύνη που μου πήρε πίεση μετά από κολπικη εξέταση (με το χερι) και ηταν ανεβασμένη..  με έβαλε να κάνω εξετάσεις αλλά τελικά τίποτα δεν ήταν, επειδή φοβήθηκα και πόνεσα μου ανέβηκε η πίεση..

καλημερα κοριτσι μου.. ετσι πρεπει θετικη σκεψη γιατι αλλιως και με τον εκλρισμο παει θα λαλησω χαχαχχαχα.. ευτυχως επιτρεπεται και το λεμονι και το ξιδι και ειδικα το λεμονι ειναι διαλυτης του ουρικου και μπορω να τρωω ανετα και πολυ, οσο για τον αντρα μου ασε εχει βαλει και αυτος κιλα τωρα που καθετε οποτε ειναι ευκαιρια να τα χασει

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Θέλω να πιστεύω πως μέχρι να γεννησουμε , κι αν και ο κόσμος βάλει μυαλό επιτέλους, θα χει εξομαλυνθεί κάπως η κατάσταση. Απλά το κακό θα είναι πως δε θα μπορούν να το χαρούν το μωρό και οι δικοί μας άνθρωποι γιατί θα πρέπει να προσέχουμε παααρα πολύ...Τι να κάνουμε υπομονή και πολύ προσοχή.

Να πάνε όλα καλά μέχρι τότε κ θα βρουν χρόνο να τα χαρούν όλοι τα μωράκια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα. Πως είστε σήμερα?

Ήθελα να σας ρωτήσω από κινήσεις των μωρών σας πως πάτε? Εγώ σήμερα μπήκα στην 22βδομαδα αλλά δεν έχω νιώσει ακόμα έντονη κλωτσιά κάτι μικρα χτυπήματα αν μπορώ να τα περιγράψω έτσι νιώθω. Είναι κάποια άλλη σε παρόμοια κατάσταση?

εγω ενιωσα την μπεμπα σχετικα νωρις..17η βδομαδα ενιωσα τα πρωτα γαργαληρα και 19η ενιωσα κανονικη κλωτσια ετσι οπως το περιγραφεις μικρα χτυπηματα αλλα οχι καθε μερα και οχι συχνα.. απο την 22η και μετα δεν σταματαει ολη μερα.. θα αρχισει εκει που δεν το περιμενεις.!

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...