Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, kerasia93 είπε:

Και θελω πολυ να παω για περπατημα αλλα δεν ξερω!!!γι αυτο και σημερα θα ξεκινησω γυμναστικη και γιογκα για εγκυους!!ειπα απο την αρζη της εβδομαδας αλλα δεν το εκανα σημερα ειναι η ευκαιρια

Ναιιι είναι πολύ βοηθητικα! Άκου το σώμα σου και μη ζοριστεις.. χαλαρά:-D

Κι εγώ θα ξεκινησω από αύριο!

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Link to comment
Share on other sites

@evi1996 κι εγώ έχω χαμηλό πλακούντα μου το είπε στη β επιπέδου.Συνηθως ανεβαίνει.Απο όσο ξέρω πρόβλημα είναι όταν είναι επιχείλιος η επιπωματικος,όταν ακουμπάει η καλύπτει δηλαδή τον τράχηλο 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Η @Μαρίαφi νομίζω έχει μέρες να μας γραψει; ή μου ξέφυγε κάποιο μήνυμα της;; 

Εγώ εδώ μαγείρεμα και συμμάζεμα.. περνάνε οι μέρες και τίποτα δε κάνουμε, πωπω πάλι μαυρίλα εγώ.. μη σας τα λεω

 

 


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα!

Η @Μαρίαφi νομίζω έχει μέρες να μας γραψει; ή μου ξέφυγε κάποιο μήνυμα της;; 

Εγώ εδώ μαγείρεμα και συμμάζεμα.. περνάνε οι μέρες και τίποτα δε κάνουμε, πωπω πάλι μαυρίλα εγώ.. μη σας τα λεω

 

 

Κ εγώ μια απ'τα ίδια. Δεν έχω καλή ψυχολογία τώρα εδώ κ 2 μέρες. Έχω βουλιάξει τον καναπέ καταρχήν. Όσα κ να κανουμε δεν περνάνε οι ώρες.συμμάζεμα, μαγείρεμα, παζλ, επιτραπεζια φουλ.καλα μόλις δω ψίχουλακι η χνουδακι έχω βγάλει σκούπα στο λεπτό σαν την τρελλη από την βαρεμάρα μου. Χθες αλλάξαμε το παιδικό δωμάτιο και τους καναπέδες λίγο να αλλάξει το μάτι :grin: δεν ξέρουμε κ τι θα γίνει.. Θα έχουμε λεφτά άραγε? Να το ρίχναμε στα ψώνια τουλάχιστον. 

Just now, evi1996 είπε:

τι κανετε κοριτσια??? γυρισα τωρα απο τον γυναικολογο και μου ειπε οτι εχω χαμηλο πλακουντα. μου ειπε βεβαια οτι μπορει και να ανεβει αλλα εχω αγχωθει λιγο....το εχει καμια??

Εγώ είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου χαμηλό πλακούντα. Μου είχε πει ο γιατρός να μη σκύβω κ να μη σηκώνω βάρος όσο γίνεται. Τλκ ανέβηκε όσο περνούσε ο καιρός κ γέννησα φυσιολογικά. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω σημερα Καθαρισα απολυμανα και εκανα μπιφτεκακια με πατατουλες τηγανιτες!!τις λυμπιστηκα ειχα πολυυυ καιρο να φαω!!και μετα κλασικα τηλεοραση και διαβασμα!και το απογευμα γυμναστικουλα

  • Μου αρέσει 2

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...πωπω από ψυχολογία και εγώ πεσμένη... Δεν περνάει η ώρα στο σπίτι με τίποτα ότι και αν κάνεις!!! Ξεχνιέμαι για λίγο με δουλειές διάβασμα δουλειές κτλ αλλά αν δεν έχεις να βγεις να πας μια βόλτα να περπατήσεις είναι άστα. Τέλος πάντων...θα περάσει και αυτό! Έχω γίνει ένα με τον καναπέ από το πρωί ...

Καλώς ήρθατε κορίτσια στην ομαδουλα με το καλό τα μπεμπακια σας!!! @@gianna! @Hera!  

Για σήμερα γεμιστό ρολό κοτόπουλο εγώ με πουρέ.

  • Μου αρέσει 2

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έκανα μπουτάκια κοτοπουλο με πατάτες στο φούρνο, μελιτζάνες με σάλτσα και φέτα στο φούρνο επίσης και τώρα περιμένω να φουσκώσει η ζύμη να κάνω ντονατς.... Δεν υπαρχει σωτηρία σας λεω θα γίνουμε 100 κιλά.. 

  • Χαχα 8

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

@Athinaa μου ναι, βρήκα πολλά νουμεράκια (οχι το 54-62)όμως πήγα 7:15 το πρωι της πρώτης μέρας της προσφορας! Αυτα γινονται ανάρπαστα πολύ γρήγορα και δεν τα ανανεώνουν για την επόμενη ημέρα.Οποιος προλάβει είναι δηλαδη! Πάντως αν όντως τα μεγέθη αφορούν 2-3 μήνες απόσταση τότε θα σε καλύψουν είτε τα μικρά είτε τα μεγάλα.Επίσης ειχε 2 επιλογές στα φορμάκια: κούμπωμα στο πλαϊ ή κούμπωμα μόνο κάτω στο πιπι.Οτι σε βολεύει διαλέγεις! Στείλτον αλλη μια τον συζυγο σου ίσως να βρεί κάτι! Το πολύ πολύ να σου κάνει βιντεοκλήση για να τον καθοδηγήσεις!!:tongue: 


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

@Athinaa μου ναι, βρήκα όλα τα νουμεράκια όμως πήγα 7:15 το πρωι της πρώτης μέρας της προσφορας! Αυτα γινονται ανάρπαστα πολύ γρήγορα και δεν τα ανανεώνουν για την επόμενη ημέρα.Οποιος προλάβει είναι δηλαδη! Επίσης ειχε 2 επιλογές στα φορμάκια: κούμπωμα στο πλαϊ ή κούμπωμα μόνο κάτω στο πιπι.Οτι σε βολεύει διαλέγεις! Στείλτον αλλη μια τον συζυγο σου ίσως να βρεί κάτι! Το πολύ πολύ να σου κάνει βιντεοκλήση για να τον καθοδηγήσεις!!:tongue: 

κορμάκια εννοείς με το "φορμάκια" έτσι; γιατί φορμάκια μου είπε δεν είδε καθόλου... επίσης μου είπε για κοντομάνικα και μακρυμάνικα και του είπα και πήρε μόνο κοντομάνικα... για το κούμπωμα δεν ήξερα, οπότε δεν του είπα τίποτα... οπότε λες ότι υπήρχαν κορμάκια κοντομάνικα με κούμπωμα μόνο από κάτω;;; οκ, θα τον ξαναστείλω μήπως και έχει μείνει τίποτα... και προφανώς αφού η απλή κλήση δεν αρκεί θα του κάνω βίντεοκλήση...

εγώ ξετρελάθηκα με τα ζακετάκια... έχουν και αφτάκια... αχαχαχαχαχααχ...

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Athinaa είπε:

κορμάκια εννοείς με το "φορμάκια" έτσι; γιατί φορμάκια μου είπε δεν είδε καθόλου... επίσης μου είπε για κοντομάνικα και μακρυμάνικα και του είπα και πήρε μόνο κοντομάνικα... για το κούμπωμα δεν ήξερα, οπότε δεν του είπα τίποτα... οπότε λες ότι υπήρχαν κορμάκια κοντομάνικα με κούμπωμα μόνο από κάτω;;; οκ, θα τον ξαναστείλω μήπως και έχει μείνει τίποτα... και προφανώς αφού η απλή κλήση δεν αρκεί θα του κάνω βίντεοκλήση...

εγώ ξετρελάθηκα με τα ζακετάκια... έχουν και αφτάκια... αχαχαχαχαχααχ...

Ναι ναι τα κορμακια εννοω!! :tongue:Είχε ενα πακετακι με εξαδες και τα αλλα με τις δυαδες που πήραμε.Να σου πω την αληθεια δεν προσεξα στην εξαδα απο που κλεινουν ομως στις δυαδες των κοντομανικων, ειμαι σιγουρη πως ειχε και στο πλαϊ αλλα και μονο απο κατω. Ζακετακι εχω παρει μονο ενα το ροζ και το χω ερωτευτει!!! :x Εν τω μεταξυ μπες στο ηλεκτρονικο φυλλαδιο του σουπερμαρκετ της εβδομαδας για να τα δεις κι εσυ να τα δειξεις και στον συζυγο σου για να κατατοπιστει!!Εύχομαι να προλάβεις!!:wink:

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

@ελλακι και @Athinaa έχω την εντύπωση πως αυτά τα κορμάκια που έχουν από κάτω κούμπωμα είναι και πιο μεγάλα τα νούμερα τους... Νομίζω για νεογέννητο (ίσως και το πιο μεγάλο) είναι μόνο με το κούμπωμα δίπλα γιατί υποτίθεται πως βολεύει καλύτερα για να μην χρειάζεται να περάσεις το κεφαλάκι από μέσα. Αλλά δεν είμαι σίγουρη...καλυτερα να το δείτε για να μην σας παρω στο λαιμό μου...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2020 at 10:30 ΜΜ, kerasia93 είπε:

Γεια σας μανουλες!τι κανετε;σημερα πηγα στην γιατρο μου..ειδε την β Επιπεδου!επι τοπου με εξτασε και η ιδια γιατι λεει μας ενδιαφερει με το δικο της μηχανημα να σουμε την αναπτυξη γιατι με αυτο κανουμε μετρησεις συνεχεια!μου ειπε πως οντως ενω εχει να με δει 2 εβδομαδες το μωρο αναπτυχθηκε κατα 1 εβδομαδα.θα επαναλαβω την εξεταση β επιπεδου την Τριτη στον γιατρο στην Θεσσαλονικη και θα δουμε τι θα μας πει και αυτος και θα κανουμε στην συνεχεια και αλλες εξετασεις!θα βλεπουμε το μωρο πλεον ανα 2 εβδομαδες και οχι ανα 4!θα εχουμε πιο στενη παρακολουθηση.βεβαια μου ειπε πως υπαρχει ενας λογος για την επιβραδυνση της αναπτυξης γιατι εχω αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες εχουμε δηλαδη 1 λογο.θα κανουμε ομως και καποιες αλλες εξετασεις και θα δουμε!αυτα..αγχωθηκα στην αρχη αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να ειμαι καλα μεχρι να παω και παλι για την εξεταση!!

@kerasia93 σημασία έχει η καλή διάθεση!κι εγώ αν εχεις παρακολουθήσει έκανα ξανά την β επιπέδου,με μια λάθος μέτρηση του πρωτου γιατρού που μας εκανε με το ρινικό οστό και μας κοψοχόλιασε αλλα ολα καλά και καμία σχεση στην δευτερη εξέταση!έχε πίστη ,σκεψου θετικά κσι όλα θα πάνε καλά!όπως και να νιωθουμε το μωρακι μας το καταλαβαίνει αυτό να θυμάσαι..περιμενουμε νέα σου!

Κορίτσια μου Καλησπέρα!λιγο αργούτσικα αλλά να ..με απασχολεί τελευταία ποια είναι η καταλληλη σταση ύπνου τώρα που είμαστε εγκυούλες!διαβάζω διαφορα στο διαδικτυο και όλοι καταλήγουν ότι στην αριστερή θεση είναι η καλύτερη λογω καλής κυκλοφορίας αιματος και οξυγόνου του εμβρύου  .εσείς αντεχετε σε μια στάση όλη νυχτα ;;;εγώ έχω αρχίσει και πιανομαι ,με τσιμπάει και λίγο η μέση και καμία φορά πιάνω τον εαυτό μου να είναι ανάσκελα.. που ψιθλοαντεδίκνυται για το έμβρυο ...εσείς τι κάνετε ;;πολύ θα ήθελα να σας ακούσω! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

@kerasia93 σημασία έχει η καλή διάθεση!κι εγώ αν εχεις παρακολουθήσει έκανα ξανά την β επιπέδου,με μια λάθος μέτρηση του πρωτου γιατρού που μας εκανε με το ρινικό οστό και μας κοψοχόλιασε αλλα ολα καλά και καμία σχεση στην δευτερη εξέταση!έχε πίστη ,σκεψου θετικά κσι όλα θα πάνε καλά!όπως και να νιωθουμε το μωρακι μας το καταλαβαίνει αυτό να θυμάσαι..περιμενουμε νέα σου!

Κορίτσια μου Καλησπέρα!λιγο αργούτσικα αλλά να ..με απασχολεί τελευταία ποια είναι η καταλληλη σταση ύπνου τώρα που είμαστε εγκυούλες!διαβάζω διαφορα στο διαδικτυο και όλοι καταλήγουν ότι στην αριστερή θεση είναι η καλύτερη λογω καλής κυκλοφορίας αιματος και οξυγόνου του εμβρύου  .εσείς αντεχετε σε μια στάση όλη νυχτα ;;;εγώ έχω αρχίσει και πιανομαι ,με τσιμπάει και λίγο η μέση και καμία φορά πιάνω τον εαυτό μου να είναι ανάσκελα.. που ψιθλοαντεδίκνυται για το έμβρυο ...εσείς τι κάνετε ;;πολύ θα ήθελα να σας ακούσω! 

Και εγώ έχω διαβάσει για την αριστερή πλευρά...εγώ ευτυχώς δεν μπορούσα ποτέ να κοιμηθώ μπρούμυτα οπότε δεν μου λείπει...η θέση μου ήταν πάντα ανάσκελα και η εμβρυϊκή στα πλάγια...ξεκινάω να κοιμηθώ πάντα αριστερά η όταν ξαπλώνω στο καναπέ να είμαι από την αριστερή μεριά αλλά σίγουρα και εγώ το γυρνάω κάποια στιγμή γιατί μετά υποφέρει η μέση μου και κάθομαι και ανάσκελα κ από την δεξιά μεριά. Όταν το παίρνω χαμπάρι στον ύπνο μου ότι είμαι διαφορετικά προσπαθώ να ξανάρθω στην αριστερη πάλι. Όσο μπορώ δλδ το εφαρμόζω... Έχω πάρει το μαξιλάρι θηλασμού το μεγάλο που το αγκαλιάζω και η αλήθεια είναι ότι με αυτό βολευομαι παρά πολύ σε σχέση με πριν και με βοηθάει στον υπνο.ανασκελα δεν κάνει;;; Εγώ κάθομαι και ανάσκελα γιατί έτσι ειδικά νιώθω την μπουμπού μου!

  • Ευχαριστώ 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ioannababy είπε:

@kerasia93 σημασία έχει η καλή διάθεση!κι εγώ αν εχεις παρακολουθήσει έκανα ξανά την β επιπέδου,με μια λάθος μέτρηση του πρωτου γιατρού που μας εκανε με το ρινικό οστό και μας κοψοχόλιασε αλλα ολα καλά και καμία σχεση στην δευτερη εξέταση!έχε πίστη ,σκεψου θετικά κσι όλα θα πάνε καλά!όπως και να νιωθουμε το μωρακι μας το καταλαβαίνει αυτό να θυμάσαι..περιμενουμε νέα σου!

Κορίτσια μου Καλησπέρα!λιγο αργούτσικα αλλά να ..με απασχολεί τελευταία ποια είναι η καταλληλη σταση ύπνου τώρα που είμαστε εγκυούλες!διαβάζω διαφορα στο διαδικτυο και όλοι καταλήγουν ότι στην αριστερή θεση είναι η καλύτερη λογω καλής κυκλοφορίας αιματος και οξυγόνου του εμβρύου  .εσείς αντεχετε σε μια στάση όλη νυχτα ;;;εγώ έχω αρχίσει και πιανομαι ,με τσιμπάει και λίγο η μέση και καμία φορά πιάνω τον εαυτό μου να είναι ανάσκελα.. που ψιθλοαντεδίκνυται για το έμβρυο ...εσείς τι κάνετε ;;πολύ θα ήθελα να σας ακούσω! 

Ρώτησα κι εγώ τον γιατρό μου και μου πε στην αριστερή πλευρά να κοιμάμαι. Σε καμία περίπτωση μπρούμυτα εννοείται! Μπορώ είπε για να ξεπιάνομαι να γυρίζω και δεξιά κι ακομη λιγότερο ανάσκελα αλλά τον περισσότερο χρόνο να τον περνάω στα αριστερά. Το ανάσκελα μου ειπε να το αποφυγω τελειως οταν μπω στο τριτο τρίμηνο. Πάντως ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης θα σε βοηθήσει πολύ! Θα ανακουφίσεις και την μέση σου!

  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...