Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Γεια σας κ από εμένα είπα να κάνω κ εγώ εγγραφή να μαζέψουμε κ άλλες εμπειρίες.

Κ εγώ ΠΗΤ 26/7 αγοράκι

Έκανα κ εγώ χθες Β επιπέδου κ μου βρήκαν λίγο αυξημένο το αμνιακό κ έχω λίγο αγχωθει αλλά μου είπαν ότι ίσως να έχω εμφανίσει ζάχαρο κύησης αλλιώς στον επανέλεγχο μάλλον θα έχει πέσει αλλιώς πάμε σε άλλα πράγματα αλλά μου είπε ότι δεν στέκουν κ να μην ανησυχώ αλλά μέχρι τη καμπύλη κ τον επανέλεγχο αγχώνομαι λιγάκι

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσήρθαν οι καινουργιες εγκυουλες μας!! Με το καλοοο!! Ελα τα αγοράκιανα γινόμαστε περισσότερα!! Χιχιιχ.. @kerasia93όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις.. @Τζινα38 ας μη σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο, προσπάθησε να κάνεις κατά γράμμα ότι σου λεει κ βλέπετε.. Μπορεί να γίνει κ έτσι τελικά άλλα κ να γίνει αν έχει πάρει τα κιλακια του θα ναι οκ νομίζω κ για να στο λέει ο γιατρός προφανώς είναι ασφαλές.. οπότε..Όλα καλά κορίτσι μου..

Λοιπόν απορία, θηλαστρο θα πάρετε;κ αν ναι  από τωρα;!;!;ή αν σας χρειαστει;;έχω αρχίσει σιγά σιγά κ καταλήγω Σ αυτά που θα αγοράσω κ όταν έφτασα στη λίστα εκεί δεν ήξερα τι να κάνω, γιατί απ τη μια λέω μπορεί κ να μη χρειαστεί απ την άλλη λέω αποκλείεται να μη χρειαστεί κάπου θα πρέπει να πάω κ αφού δεν μπορώ να αφήσω το στηθακι μου σπίτι κάτι θα πρέπει να γίνει!!Κ αν αγοράσω, σε ρι τιμη θα ναι ένα καλο;!;! Ας πούμε είδα ένα διπλό με 70ευρω(Είναι λίγα είναι πολλα για θηλαστρο;!;!ιδέα δεν εχω) θα ναι καλο ή τσάμπα λεφτα;!;

  • Μου αρέσει 2

sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emma9 είπε:

Καλωσήρθαν οι καινουργιες εγκυουλες μας!! Με το καλοοο!! Ελα τα αγοράκιανα γινόμαστε περισσότερα!! Χιχιιχ.. @kerasia93όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις.. @Τζινα38 ας μη σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο, προσπάθησε να κάνεις κατά γράμμα ότι σου λεει κ βλέπετε.. Μπορεί να γίνει κ έτσι τελικά άλλα κ να γίνει αν έχει πάρει τα κιλακια του θα ναι οκ νομίζω κ για να στο λέει ο γιατρός προφανώς είναι ασφαλές.. οπότε..Όλα καλά κορίτσι μου..

Λοιπόν απορία, θηλαστρο θα πάρετε;κ αν ναι  από τωρα;!;!;ή αν σας χρειαστει;;έχω αρχίσει σιγά σιγά κ καταλήγω Σ αυτά που θα αγοράσω κ όταν έφτασα στη λίστα εκεί δεν ήξερα τι να κάνω, γιατί απ τη μια λέω μπορεί κ να μη χρειαστεί απ την άλλη λέω αποκλείεται να μη χρειαστεί κάπου θα πρέπει να πάω κ αφού δεν μπορώ να αφήσω το στηθακι μου σπίτι κάτι θα πρέπει να γίνει!!Κ αν αγοράσω, σε ρι τιμη θα ναι ένα καλο;!;! Ας πούμε είδα ένα διπλό με 70ευρω(Είναι λίγα είναι πολλα για θηλαστρο;!;!ιδέα δεν εχω) θα ναι καλο ή τσάμπα λεφτα;!;

Δε θα πάρω θηλαστρο, αλλά αν χρειαστεί για κάποιο λόγο να αποθηκεύσω γάλα θα δανειστώ. Εγώ για μάρσιπο αγκαλιάς κοιτάζω τώρα και διαβάζω πληροφορίες... Σκέφτομαι να πάρω αυτόν τον υφασμάτινο με τους κρίκους (ring sling), μιας και θα χει ζεστη να είναι πιο δροσερό.

 

@@gianna! @Hera! Καλως ήρθατε στη παρέα , με το καλό τα μωράκια σας!! Ετσι, να αυξανομαστε οι αγορομανες:grin:


BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Hera! + @Gianna! Καλώς ήρθατε! Με το καλό τα αγοράκια σας!!!!

Just now, @gianna! είπε:

Γεια σας κ από εμένα είπα να κάνω κ εγώ εγγραφή να μαζέψουμε κ άλλες εμπειρίες.

Κ εγώ ΠΗΤ 26/7 αγοράκι

Έκανα κ εγώ χθες Β επιπέδου κ μου βρήκαν λίγο αυξημένο το αμνιακό κ έχω λίγο αγχωθει αλλά μου είπαν ότι ίσως να έχω εμφανίσει ζάχαρο κύησης αλλιώς στον επανέλεγχο μάλλον θα έχει πέσει αλλιώς πάμε σε άλλα πράγματα αλλά μου είπε ότι δεν στέκουν κ να μην ανησυχώ αλλά μέχρι τη καμπύλη κ τον επανέλεγχο αγχώνομαι λιγάκι

Όλα καλά εύχομαι να πάνε.. Αφού το έχει δει ο γιατρός κ μάλιστα σου είπε να μην ανησυχείς μην αγχώνεσαι!

 

πρίν από 8 λεπτά , kerasia93 είπε:

Γεια σας μανουλες!τι κανετε;σημερα πηγα στην γιατρο μου..ειδε την β Επιπεδου!επι τοπου με εξτασε και η ιδια γιατι λεει μας ενδιαφερει με το δικο της μηχανημα να σουμε την αναπτυξη γιατι με αυτο κανουμε μετρησεις συνεχεια!μου ειπε πως οντως ενω εχει να με δει 2 εβδομαδες το μωρο αναπτυχθηκε κατα 1 εβδομαδα.θα επαναλαβω την εξεταση β επιπεδου την Τριτη στον γιατρο στην Θεσσαλονικη και θα δουμε τι θα μας πει και αυτος και θα κανουμε στην συνεχεια και αλλες εξετασεις!θα βλεπουμε το μωρο πλεον ανα 2 εβδομαδες και οχι ανα 4!θα εχουμε πιο στενη παρακολουθηση.βεβαια μου ειπε πως υπαρχει ενας λογος για την επιβραδυνση της αναπτυξης γιατι εχω αυξημενες αντιστασεις στις μητριαιες αρτηριες εχουμε δηλαδη 1 λογο.θα κανουμε ομως και καποιες αλλες εξετασεις και θα δουμε!αυτα..αγχωθηκα στην αρχη αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να ειμαι καλα μεχρι να παω και παλι για την εξεταση!!

Kerasia μου αφού συμφωνεί κ η γιατρός σου τότε θα κάνεις την επανεξέταση κ φυσικά ότι άλλο χρειαστεί! Όλα θα είναι μια χαρά. Είναι πολύ σημαντικό ότι εντοπίζονται τα μικρόθεματακια κ θα τα παρακολουθούμε. 

πρίν από 55 λεπτά , Vila είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!!! Σήμερα κατάφερα να πάω για λίγο περπάτημα εκτός πόλης βέβαια! Καναμε 3 χιλιομετρακια με τον αντρουλη μου αλλά τώρα είμαι κομμάτια, κουβερτουλα και καναπέ!

@Ελλάκι πήγα κι εγώ πρωί πρωί που δεν είχε κόσμο και πήρα φανελάκια με κοντό μανίκι για τον μπεμπακο αλλά μπερδεύτηκα και πάλι με το νούμερο και δεν μπορούσα να αποφασίσω!.. πήρα τελικά 2-6 μηνών 62/68 εκατοστά έγραφε. Εσύ τι νούμερο πήρες? 

Κορίτσια πήρα και δύο κολάν medium μια χαρά μου φάνηκαν γιατί συνήθως έχω θέμα με το ύψος μου έρχονται κοντά.

@Τζινα38 μου καλύτερα που το είδατε για να το ξέρεις και να προσέξεις όσο γίνεται. Εγώ θα σου πω πως το σκέφτομαι..δεν με νοιάζει αν θα γεννήσω πρόωρα, αν θα είναι φυσιολογικός τοκετός ή καισαρική κτλ αρκεί να γεννηθεί καλά το μωράκι!Οπότε με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο αρκεί όλα να πάνε καλά κοριτσάκι μου, έχε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα θα πάνε μια χαρά!

@Hera! Καλώς μας ήρθες! Κάτσε εδώ παρεούλα να βοηθάμε η μία την άλλη ψυχολογικά όσο μπορούμε να περάσουν αυτές οι δύσκολες μέρες!! Με το καλό το αγοράκι σου!! Πότε έχεις Πητ? Όσο για τα ψώνια είχα τόση χαρά να πάω να τα κάνω στα μαγαζιά αλλά τελικά μάλλον όλα μέσω ίντερνετ θα γίνουν..

Vila μου με το καλό να χαρείτε τα καινούρια σας φορμακια! Αν κ δεν έχω δει τα μεγέθη νομίζω καλά έκανες κ τα πήρες 2-6. θα χρησιμοποιηθούν σίγουρα. 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Δε θα πάρω θηλαστρο, αλλά αν χρειαστεί για κάποιο λόγο να αποθηκεύσω γάλα θα δανειστώ. Εγώ για μάρσιπο αγκαλιάς κοιτάζω τώρα και διαβάζω πληροφορίες... Σκέφτομαι να πάρω αυτόν τον υφασμάτινο με τους κρίκους (ring sling), μιας και θα χει ζεστη να είναι πιο δροσερό.

Α έχεις να δανειστεί, εγώ δεν έχω ρε γαμωτο, τεσπα θα δω..αυτός ο μαρσιπος μου φαίνεται πάρα πολύ ωραίος απλά με φοβίζει αν είναι σιγουρα ασφαλής άλλα μετά λέω τόσες το χρησιμοποιούν οπότε.. 


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emma9 είπε:

Α έχεις να δανειστεί, εγώ δεν έχω ρε γαμωτο, τεσπα θα δω..αυτός ο μαρσιπος μου φαίνεται πάρα πολύ ωραίος απλά με φοβίζει αν είναι σιγουρα ασφαλής άλλα μετά λέω τόσες το χρησιμοποιούν οπότε.. 

Δεν έχω να δανειστώ, αλλά θυμάμαι την αδερφή μου που είχε νοικιάσει ένα πολύ καλό, ούτε για μήνα δε της χρειάστηκε. Κι εγώ κάτι αντίστοιχο λέω να κάνω αν χρειαστεί.

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

καλησπερα μανουλες καλοκαιριου τι κανετε?? εγω ειμαι λιγο αγχωμενη...εχθες ειχα υπερηχο και δυστηχως εχω πολλες πιθανοτητες για προεκλαμψια λογο ανεβασμενου ουρικου οξεος και στο αιμα και στα ουρα.. με εβαλε σε αυστητη διατροφη χωρις αλατι και λιπαρα.. σουπιτσες μου ειπε ανθοτυρο σαλατες και φρουτα απο δω και περα και φυσικα να μην παρω αλλα κιλα.!! το πιο πιθανο μου ειπε ειναι οτι αν συνεχισει να ανεβαινει και αν ανεβασω πιεαση (γιατι εχθες που με μετρησε ειχα 14 με 6) μολις κλεισω τον 7ο (σε 8 βδομαδες δηλαδη) θα γεννησω με καισαρικη...βεβαια αυτο ειναι το πιο ακραιο σεναριο πφφφ.. το μονο καθυσηχαστικο ειμαι οτι η μπεμπα ειναι πολυ κινητικη και αναπτυσετε κανονικα 560 γραμμαρια ηταν εχθες.!! ελπιζω να πανε ολα καλα και να φτασουμε μεχρι το τελος και να μην βγει προωρα

Λογικό είναι να αγχωθηκες βρε Τζίνα μου. Ευτυχώς το είδατε κ θα έχεις το νου σου για τα συμπτώματα γιατί νομίζω μπορεί αυτό να συμβεί πολύ ξαφνικά σε όλες μας κ να μην δώσουμε τη σημασία που πρέπει. Μήπως θα βοηθούσε να συμβουλευτείς κ ένα διατροφολόγο? Επίσης κάποιον ειδικό για την πίεση ίσως?? Δεν ξέρω υποθέσεις κάνω. 

Κ εγώ είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Να πάω στον γιατρό ή να περιμένω λίγες μέρες? Επέστρεψε την Κυριακή από Γερμανία. Βέβαια δε τον έχω πάρει καν τηλ να δω αν κάνει ιατρείο.

 

Just now, Emma9 είπε:

Καλωσήρθαν οι καινουργιες εγκυουλες μας!! Με το καλοοο!! Ελα τα αγοράκιανα γινόμαστε περισσότερα!! Χιχιιχ.. @kerasia93όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις.. @Τζινα38 ας μη σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο, προσπάθησε να κάνεις κατά γράμμα ότι σου λεει κ βλέπετε.. Μπορεί να γίνει κ έτσι τελικά άλλα κ να γίνει αν έχει πάρει τα κιλακια του θα ναι οκ νομίζω κ για να στο λέει ο γιατρός προφανώς είναι ασφαλές.. οπότε..Όλα καλά κορίτσι μου..

Λοιπόν απορία, θηλαστρο θα πάρετε;κ αν ναι  από τωρα;!;!;ή αν σας χρειαστει;;έχω αρχίσει σιγά σιγά κ καταλήγω Σ αυτά που θα αγοράσω κ όταν έφτασα στη λίστα εκεί δεν ήξερα τι να κάνω, γιατί απ τη μια λέω μπορεί κ να μη χρειαστεί απ την άλλη λέω αποκλείεται να μη χρειαστεί κάπου θα πρέπει να πάω κ αφού δεν μπορώ να αφήσω το στηθακι μου σπίτι κάτι θα πρέπει να γίνει!!Κ αν αγοράσω, σε ρι τιμη θα ναι ένα καλο;!;! Ας πούμε είδα ένα διπλό με 70ευρω(Είναι λίγα είναι πολλα για θηλαστρο;!;!ιδέα δεν εχω) θα ναι καλο ή τσάμπα λεφτα;!;

Οι οδηγίες για τις πρώτες 40 μέρες είναι να νοικιάσουμε νοσοκομειακο θήλαστρο ααααν το χρειαστούμε. Είναι καταλληλο για να μη δημιουργήσει πρόβλημα με την παραγωγή κ σου δίνουν κ οδηγίες όταν το πάρεις. Περίπου 50 ευρώ τον μήνα πριν 5 χρόνια νομίζω. Οπότε μπορείς για αρχή να δεις πως θα τα πας με τον θηλασμό κ αν διαπιστώσεις ότι θα σου χρειαστεί κ θήλαστρο αργότερα παίρνεις ένα. Εγώ έχω το mini Electric? Ούτε που θυμάμαι ακριβώς πως λεγεται. Πάντως είναι πολύ καλό κ πάνω κάτω στην τιμή που είπες. Το χρησιμοποίησα 1-2 φορές γιατί από τον 3ο μήνα ο μικρός μου ξαφνικά δεν έπινε το γάλα μου από μπιμπερό. Ήθελε μόνο στήθος. 

  • Μου αρέσει 3

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila καθότι πρωταρα, εψαξα στο ιντερνετ μετρησεις για βρεφικό μεγεθολόγιο πριν παω και βρηκα πως για κοριτσια που εψαχνα εγω ηταν 1-3 μηνων :54-62 και για 3-6 μηνών:62-68. Μου το επιβεβαίωσε και η κυρια που ψωνιζε δίπλα μου το πρωί, οποτε μια χαρά θα είμαστε!! Μεγειά!:tongue:

  • Ευχαριστώ 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

@kerasia93 Εντάξει, συχνή παρακολούθηση λοιπόν και όλα θα πάνε καλά! Σημασία έχει να δίνει ο γιατρός την προσοχή που χρειάζεται και να τον εμπιστεύεσαι και εσύ φυσικά!

@@gianna! καλώς μας ήρθες,  με το καλο το αγοράκι σου!! Καμπύλη πότε σου ειπαν να κάνεις;

@"Gigi" της medela το mini electric σωστά το λες!! Είναι μια χαρά για περιστασιακή χρήση και μετά τις 40 μέρες.. οπότε @Emma9 πριν τις 40 αν χρειαστεί θα πρέπει να νοικιάσεις ένα νοσοκομειακό. Εμένα κορίτσια το στήθος μου δε συνεργάστηκε πότε με θήλαστρο χαχα περισσότερο έβγαζα με το χερι, ευτυχώς δε χρειάστηκε μιας και είχα τα αυτοκολλητακια μαζί μου τους πρώτους μήνες, μετά το 7μηνο που έτρωγαν κιόλας φαγάκι αν χρειαζόταν έλειπα περισσότερο από κοντά τους ❤

 

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Ελλάκι είπε:

@Vila καθότι πρωταρα, εψαξα στο ιντερνετ μετρησεις για βρεφικό μεγεθολόγιο πριν παω και βρηκα πως για κοριτσια που εψαχνα εγω ηταν 1-3 μηνων :54-62 και για 3-6 μηνών:62-68. Μου το επιβεβαίωσε και η κυρια που ψωνιζε δίπλα μου το πρωί, οποτε μια χαρά θα είμαστε!! Μεγειά!:tongue:

είχε και μέγεθος 1-3 μηνών 54-62 εκ;;; γιατί ο άντρας μου βρήκε μόνο 0-2 μηνών 50-56 εκ και 2-6 μηνών 62-68 εκ... αν τα βρήκες εσύ πες μου για να τον ξαναστείλω... ωστόσο αναρωτιέμαι αν θα είναι όντως βολικά... είχαν αυτό το περίεργο κούμπωμα και στο πλάι και από μέσα και επίσης μπροστά ήταν διπλό το ύφασμα... δεν θα είναι πολύ ζεστό;;

τα ζακετάκια πολύ ωραία, όπως και οι κουβερτούλες αγκαλιάς... 

@Τζινα38 προς το παρόν μιλάνε για πιθανότητες... αυτό είναι καλό... κόψε εντελώς το αλάτι, όλα βραστά και ψητά, μέτρα την πίεση 2 φορές τη μέρα, πάντα ίδια ώρα, και έλεγχε  συνέχεια τους αστραγάλους και το πρόσωπο σου -κυρίως τη μύτη σου- για πρηξίματα.. σε μένα διαγνώστηκε η προεκλαμψία στην 36η εβδομάδα και με τις εξετάσεις γέννησα τελικά την 37, αλλά πρέπει να είχα κανένα μήνα ήδη... άρα υπάρχει παράθυρο ασφαλείας... 

  • Μου αρέσει 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@_marjio καλημερα. Μου είπε να την κάνω από της 5 ως 9 του μήνα κ να με ξαναδεί στις 10 του μήνα να δούμε πως έχει πάει ελπίζω να έχει μειωθεί ή στη χειρότερη περίπτωση να είναι από το ζάχαρο δε θέλω να σκέφτομαι κάτι άλλο. Εγώ κ το ραντεβού μου με τη γιατρό μου στις 7 αλλά θα πάω νωρίτερα να μου γράψει τη καμπύλη κ να συζητήσουμε πάνω σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

@Τζινα38 μην ανησυχείς κ εμένα η αυχενική με συνδιασμό με την αίματος κάτι με μια αρτηρία αν θυμάμαι καλα έδειξε ότι ίσως εμφανίσω προεκλαμψία πίνω ασπιρινακι κ μετράω τη πίεση μου κάθε μέρα( όταν δε το ξεχνάω). Για όλα υπάρχει μια θεραπεία γι'αυτό είναι καλό να ξέρουμε τι γίνεται για οτιδήποτε κ να το παρακολουθούμε. Όλα καλά θα πάνε κ θα έχουμε τα γιγαντακια μας αγκαλιά κ θα τα ξεχάσουμε όλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα γλυκες μανουλες!!!μολις ξυπνησα :D σας ευχαριστω ολες πολυ για την στηριξη!!!τι ωραια μερα εχει παλι εξω βρε κοριτσια και μεις μεσα κλεισμενες!! @Τζινα38 μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε αρκει να το προσεχεις και να κανεις αυτα πυ σου ειπε η γιατρος!και γω φαινεται οτι προκειται να εμφανισω προεκλαμψια μεχρι στιγμη παιρνω σαλοσπιρ και μετραω πιεση!!!

εγω κοριτσια εδω και λιγες μερες κατω δεξια νιωθω κατι σαν σουβλιτσες τσιμπηματα οπως οταν εχουμε περιοδο  στις σαλπιγγες,ωπθηκες.εχεις καμια κατι τετοιο;

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@kerasia93  είναι κάποιες μέρες που νιώθω πόνο εκεί, άλλες μέρες νιώθω πόνο αλλού, αναλογως και πού αράζει ο μπέμπης:grin: όταν κοιμάται τον νιώθω να κουρνιάζει στα πιο απίθανα σημεία, λες και δεν έχει χώρο να απλωθεί χαχαχαχαχαχααχ

Δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό πάντως.

Εμένα κορίτσια το μόνο μου παράπονο είναι ότι δε μπορώ να πάω για περπάτημα. Μόλις περπατήσω λίγο αμέσως νιώθω μια πίεση χαμηλά και ένα σφίξιμο σα να γίνεται γροθιά η κοιλιά εκεί, και δυσανασχετω. Θα κάνω μια απόπειρα μηπως με τη γιόγκα δε με πιάνει. Μου λείπει το περπάτημα, αλλά πρέπει να προσέχω.

 

 

  • Μου αρέσει 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@kerasia93  είναι κάποιες μέρες που νιώθω πόνο εκεί, άλλες μέρες νιώθω πόνο αλλού, αναλογως και πού αράζει ο μπέμπης:grin: όταν κοιμάται τον νιώθω να κουρνιάζει στα πιο απίθανα σημεία, λες και δεν έχει χώρο να απλωθεί χαχαχαχαχαχααχ

Δε νομίζω να είναι κάτι ανησυχητικό πάντως.

Εμένα κορίτσια το μόνο μου παράπονο είναι ότι δε μπορώ να πάω για περπάτημα. Μόλις περπατήσω λίγο αμέσως νιώθω μια πίεση χαμηλά και ένα σφίξιμο σα να γίνεται γροθιά η κοιλιά εκεί, και δυσανασχετω. Θα κάνω μια απόπειρα μηπως με τη γιόγκα δε με πιάνει. Μου λείπει το περπάτημα, αλλά πρέπει να προσέχω.

 

 

Και θελω πολυ να παω για περπατημα αλλα δεν ξερω!!!γι αυτο και σημερα θα ξεκινησω γυμναστικη και γιογκα για εγκυους!!ειπα απο την αρζη της εβδομαδας αλλα δεν το εκανα σημερα ειναι η ευκαιρια

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...