Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, kerasia93 είπε:

Ναι ναι!απο την προηγουμενη φορα δηλαδη μου το ειπε η γιατρος μου και δεν με αγχωσαι μπορω να πω!παιζει ρολο και το οτι δεν τρωω εγω πολυ και δε βαζω κιλα η οχι;αυτο που με ανησυχε πιο πολυ σε ολα που μου ειπε αυτος ο γιατρος ειναι οτι μου ανεφερε για αμνιοπαρακεντηση.ενω ειμαι 26 χρονων,εχω κανει nipt που βγηκε αρνητικο καο με μετρησεις σε ρινικο οστο και αυχενικη διαφανεια που ηταν αψογες!!

Κορίτσι μου καλησπέρα. Πετάγομαι στο θέμα σας για να σου πω ότι κι εγώ είχα αγχωθεί με την ανάπτυξη του μωρού μου (έβγαινε μικρότερο), σε συνδυασμό με ότι πήρα 4 κίλα συνολικά (μέχρι σήμερα) κι εγώ είχα ανησυχήσει πολύ. Να σου πω ότι μέχρι την Τρίτη γεννάω και το μωρό πλέον είναι φυσιολογικότατο στα κιλά του, απλά πήρε βάρος κυρίως τις τελευταίες εβδομάδες. Μην αγχώνεσαι και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό σχετίζεται με την αμνιοπαρακέντιση. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αμνιοπαρακεντηση αμνιοπαρακεντηση ρεεε κάπου έλεος με όλους αυτούς.... Μόνο το χρήμα πια;; δε ντρέπονται λιγο;; πως κοιμούνται τα βράδια;;; δλδ να κάνεις αμνιο επειδή είναι μικρό μωρο;;; Αντε ρε από κει..

Πωπω δε μπορώ τρελαίνομαι...

Σας το έχω ξαναπεί... Αυτά θα τα συναντήσετε μετέπειτα στους παιδιατρους, είναι πολλά τα λεφτά για να νιαστουν αν το δικό μου ή το δικό σου μωρό θα θηλάσει.  Ο θηλασμός τους ποναει στη τσέπη, και φυσικά δεν είναι μόνο αυτό... να δείτε κάποιοι με ποοοοση ευκολία δίνουν φάρμακα,  έχετε μέλλον ακόμα αλλά να το έχετε στο μυαλό σας και να είστε υποψιασμενες!!

Ουφ φουντωσα πάλι!

Λοιπόν και επειδή φουντωσα θα κάνω και εγώ μια μακαρονάδα έτσι να ξεχαστώ χαχα βρε κορίτσια τώρα με τον εγκλεισμό όλο τρώω,  και εσείς ετσι;;;

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Αμνιοπαρακεντηση αμνιοπαρακεντηση ρεεε κάπου έλεος με όλους αυτούς.... Μόνο το χρήμα πια;; δε ντρέπονται λιγο;; πως κοιμούνται τα βράδια;;; δλδ να κάνεις αμνιο επειδή είναι μικρό μωρο;;; Αντε ρε από κει..

Πωπω δε μπορώ τρελαίνομαι...

Σας το έχω ξαναπεί... Αυτά θα τα συναντήσετε μετέπειτα στους παιδιατρους, είναι πολλά τα λεφτά για να νιαστουν αν το δικό μου ή το δικό σου μωρό θα θηλάσει.  Ο θηλασμός τους ποναει στη τσέπη, και φυσικά δεν είναι μόνο αυτό... να δείτε κάποιοι με ποοοοση ευκολία δίνουν φάρμακα,  έχετε μέλλον ακόμα αλλά να το έχετε στο μυαλό σας και να είστε υποψιασμενες!!

Ουφ φουντωσα πάλι!

Λοιπόν και επειδή φουντωσα θα κάνω και εγώ μια μακαρονάδα έτσι να ξεχαστώ χαχα βρε κορίτσια τώρα με τον εγκλεισμό όλο τρώω,  και εσείς ετσι;;;

Με τον πόνο μας παίζεις;;;μέσα σε μια εβδομάδα νιώθω έχω πάρει όσα από την αρχή.χαχαχαχα.δουλειες στο σπίτι και μαγειρική ...τι άλλο;; Ειδικά το βράδυ εμένα με πιάνει λιγούρα πωπωωωωω...έχω λυσαξει με τις ελιες τελευταία!!!


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ σήμερα αποφάσισα να ανέβω στην ζυγαριά κ έκλεισα τα μάτια στην αρχή! :D τλκ όλα καλά 600γρ πάνω αυτό τον μήνα αλλά πρωί πρωί φυσικά πριν καν φάω πρωινό, οπότε θα φάω λίγο παραπάνω τώρα στον 7ο κ με το δίκιο μου χαχα θα κάνω κ ένα κεκακι τώρα. Κορίτσια όσες είστε εκτός δουλειάς τώρα στην εγκυμοσύνη λόγω επαπειλουμενης τι θα κάνετε αυτό τον μήνα? Αλλάζει κάτι? Είπαν ότι οι εγκυμονουσες βγαίνουν υποχρεωτικά σε άδεια έτσι κι αλλιώς. Έστειλα email εγώ στη δουλειά γιατί τηλέφωνα δεν απαντούν αλλά κ παλι αργούν συνήθως να απαντήσουν. 

  • Μου αρέσει 1

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αντζελίνα 30 είπε:

Καθε μωράκι είναι διαφορετικο.. Εμένα στις 21 εβδομάδες που έκανα β επιπέδου ήταν 371 γραμμάρια και μου είπε ότι είναι μέσα στα όρια.. Δεν μ ανεφερε κάτι.. Κάποιοι όντως κερδοσκοπούν.. 

30 γραμμαρια διαφορα!!θα με τρελανει ρε παιδια ολα για τα λεφτα ελεος!!!

Αχχ κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες!!! @_marjio εχεις απολυτο δικιο!!εγω εχω καταλαβει οτι οι γυναικολογοι ειναι η χειροτερη φαρα και εχουν ορκιστει κιολας!!τι να πω. @“Gigi” και εγω κεκακι θα κανω τωρααααα και για βραδυ δεν ξερω τι θα φαμε!!! Αποφασισα να πραγγειλω και το καροτσι μας

Παράθεση

 

Παράθεση

 

 


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Κ εγώ σήμερα αποφάσισα να ανέβω στην ζυγαριά κ έκλεισα τα μάτια στην αρχή! :D τλκ όλα καλά 600γρ πάνω αυτό τον μήνα αλλά πρωί πρωί φυσικά πριν καν φάω πρωινό, οπότε θα φάω λίγο παραπάνω τώρα στον 7ο κ με το δίκιο μου χαχα θα κάνω κ ένα κεκακι τώρα. Κορίτσια όσες είστε εκτός δουλειάς τώρα στην εγκυμοσύνη λόγω επαπειλουμενης τι θα κάνετε αυτό τον μήνα? Αλλάζει κάτι? Είπαν ότι οι εγκυμονουσες βγαίνουν υποχρεωτικά σε άδεια έτσι κι αλλιώς. Έστειλα email εγώ στη δουλειά γιατί τηλέφωνα δεν απαντούν αλλά κ παλι αργούν συνήθως να απαντήσουν. 

Δεν αναφέραν κάτι όταν έστειλα τη νέα άδεια στη δουλειά αυτή την Τετάρτη.. Ίσως ισχύει γι αυτές που δουλεύουν ακόμη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Αμνιοπαρακεντηση αμνιοπαρακεντηση ρεεε κάπου έλεος με όλους αυτούς.... Μόνο το χρήμα πια;; δε ντρέπονται λιγο;; πως κοιμούνται τα βράδια;;; δλδ να κάνεις αμνιο επειδή είναι μικρό μωρο;;; Αντε ρε από κει..

Πωπω δε μπορώ τρελαίνομαι...

Σας το έχω ξαναπεί... Αυτά θα τα συναντήσετε μετέπειτα στους παιδιατρους, είναι πολλά τα λεφτά για να νιαστουν αν το δικό μου ή το δικό σου μωρό θα θηλάσει.  Ο θηλασμός τους ποναει στη τσέπη, και φυσικά δεν είναι μόνο αυτό... να δείτε κάποιοι με ποοοοση ευκολία δίνουν φάρμακα,  έχετε μέλλον ακόμα αλλά να το έχετε στο μυαλό σας και να είστε υποψιασμενες!!

Ουφ φουντωσα πάλι!

Λοιπόν και επειδή φουντωσα θα κάνω και εγώ μια μακαρονάδα έτσι να ξεχαστώ χαχα βρε κορίτσια τώρα με τον εγκλεισμό όλο τρώω,  και εσείς ετσι;;;

Εγω παλι πριν μεινω εγκυος ετρωγα πιο πολυ!! Χαχά

Εντομεταξυ κοριτσια ξεχασα να σας πω οτι μου βρηκε αυξημενες αντιστασεις  στις μητριαιες αρτηριες που αυτο ειναι σημαντικο και δεν μου τονσχολιασε καν..απλα τορνχει κατω γραμμενο..


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasia93 είπε:

Εγω παλι πριν μεινω εγκυος ετρωγα πιο πολυ!! Χαχά

Εντομεταξυ κοριτσια ξεχασα να σας πω οτι μου βρηκε αυξημενες αντιστασεις  στις μητριαιες αρτηριες που αυτο ειναι σημαντικο και δεν μου τονσχολιασε καν..απλα τορνχει κατω γραμμενο..

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Δεν ξέρω τι είναι! Κορίτσια σταματήστε να μιλάτε για φαγητό γιατι με την κλεισούρα θα κατάστραφούμε!!!! :grin:

Just now, Αντζελίνα 30 είπε:

Δεν αναφέραν κάτι όταν έστειλα τη νέα άδεια στη δουλειά αυτή την Τετάρτη.. Ίσως ισχύει γι αυτές που δουλεύουν ακόμη.. 

Λέω μπας κ αποφύγουμε το ΙΚΑ..θα μου απαντήσουν κ μένα κ θα σας πω. 


b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει. Δεν ξέρω τι είναι! Κορίτσια σταματήστε να μιλάτε για φαγητό γιατι με την κλεισούρα θα κατάστραφούμε!!!! :grin:

Λέω μπας κ αποφύγουμε το ΙΚΑ..θα μου απαντήσουν κ μένα κ θα σας πω. 

Απο οτι διαβασα αυτο δειχνει ενδεχομενη εμφανιση προεκλαμψιας στη συνεχεια της εγκυμοσυνης!αλλα θα μου τα εξηγησει καλυτερα η γιατρος μου και θα σας πω.για την ωρα που μετραω την πιεση μου ειναι καλη και παιρνω ηδη σαλοσπιρ!!

Just now, kerasia93 είπε:

Απο οτι διαβασα αυτο δειχνει ενδεχομενη εμφανιση προεκλαμψιας στη συνεχεια της εγκυμοσυνης!αλλα θα μου τα εξηγησει καλυτερα η γιατρος μου και θα σας πω.για την ωρα που μετραω την πιεση μου ειναι καλη και παιρνω ηδη σαλοσπιρ!!

Εμεις βλεπουμε και καθημερινα μαστερσεφ και εκει ειναι που ανοιγει η ορεξη!!!


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το είδατε στην τηλ; Γυναίκα θετική στο Κοροναιο γέννησε αγοράκι σήμερα στο Αττικόν.εχουν πάρει δείγμα από το βρέφος για να δούνε αν νοσεί και αυτό και αύριο το πρωί θα έχουν τα αποτελέσματα!!

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Koalaki87 είπε:

Κορίτσια το είδατε στην τηλ; Γυναίκα θετική στο Κοροναιο γέννησε αγοράκι σήμερα στο Αττικόν.εχουν πάρει δείγμα από το βρέφος για να δούνε αν νοσεί και αυτό και αύριο το πρωί θα έχουν τα αποτελέσματα!!

Το είδα ναι!! Θα κανουν εξετασεις και ισως εχουμε και αλλα δεδομενα σχετικα με την εγκυμοσυνη και τον ιο.. περιμενουμε να δούμε!! Το μωράκι το έχουν απομακρύνει από τη μαμά του για την ωρα <_<

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! :)Τι ωραία φωτεινή μερα σήμερα! Πήγα που λέτε πρωι πρωι στο γερμανικο super market για να αποφυγω την πολυκοσμία και φυσικά να βρω και νουμεράκια στα βρεφικά! Για καλή μου τύχη ήταν εκεί μια κυρία που ψωνιζε για την εγκυμονούσα κόρη της και με βοήθησε μιας και είμαι παντελώς άσχετη με νουμεράκια! :P. Ήταν οι πρώτες μου αγορές για την μπεμπόνα μου και δεν σας κρύβω τις καταευχαριστήθηκα! Χαμογελούσα όλη την ωρα :xΠήρα εσωρουχάκια κοντομανικα κ μακρυμανικα για λιγο πιο μετα, μια καταπληκτικη πλεκτη ζακετουλα, κουβερτουλα αγκαλιας/μεταφορας, προστατευτικο στρώματος και φυσικα επωφεληθηκα κι εγω με μπλούζα και κολαν εγκυμοσυνης! Λίγο που είχα να βγω απ το σπίτι μια εβδομάδα, λίγο που αγόρασα τα πρώτα μωρουδιακά, ε, λίγο κι αυτος ο υπέροχος ήλιος, αναπτερώθηκε η διάθεσή μου!!:-D Καλημέρα σε όλες και καλή δύναμη με την καραντίνα!!

 

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλάκι είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! :)Τι ωραία φωτεινή μερα σήμερα! Πήγα που λέτε πρωι πρωι στο γερμανικο super market για να αποφυγω την πολυκοσμία και φυσικά να βρω και νουμεράκια στα βρεφικά! Για καλή μου τύχη ήταν εκεί μια κυρία που ψωνιζε για την εγκυμονούσα κόρη της και με βοήθησε μιας και είμαι παντελώς άσχετη με νουμεράκια! :P. Ήταν οι πρώτες μου αγορές για την μπεμπόνα μου και δεν σας κρύβω τις καταευχαριστήθηκα! Χαμογελούσα όλη την ωρα :xΠήρα εσωρουχάκια κοντομανικα κ μακρυμανικα για λιγο πιο μετα, μια καταπληκτικη πλεκτη ζακετουλα, κουβερτουλα αγκαλιας/μεταφορας, προστατευτικο στρώματος και φυσικα επωφεληθηκα κι εγω με μπλούζα και κολαν εγκυμοσυνης! Λίγο που είχα να βγω απ το σπίτι μια εβδομάδα, λίγο που αγόρασα τα πρώτα μωρουδιακά, ε, λίγο κι αυτος ο υπέροχος ήλιος, αναπτερώθηκε η διάθεσή μου!!:-D Καλημέρα σε όλες και καλή δύναμη με την καραντίνα!!

 

Ααααα τι ωραία!! Μπρααβο!! Να μας πεις για τα κολάν αν ήταν οκ γιατί κι εγώ θέλω να πάρω, τίποτα δε μου κάνει.. πάλι καλά δουλεύω από το σπίτι χαχαχχααχαχ

Κι εγώ ήθελα να πάω αλλά φοβάμαι ρε γαμωτο. Τι ώρα πηγες; Ήταν οκ από κόσμο;

Και βρήκες και νουμερακια, πάλι καλά!

Να μου πείς, όλοι παίρνουν χαρτί υγείας αυτό το καιρό σιγά μη πάρουν ρούχα:D

  • Χαχα 1

BA68p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, FofiK είπε:

Ααααα τι ωραία!! Μπρααβο!! Να μας πεις για τα κολάν αν ήταν οκ γιατί κι εγώ θέλω να πάρω, τίποτα δε μου κάνει.. πάλι καλά δουλεύω από το σπίτι χαχαχχααχαχ

Κι εγώ ήθελα να πάω αλλά φοβάμαι ρε γαμωτο. Τι ώρα πηγες; Ήταν οκ από κόσμο;

Και βρήκες και νουμερακια, πάλι καλά!

Να μου πείς, όλοι παίρνουν χαρτί υγείας αυτό το καιρό σιγά μη πάρουν ρούχα:D

Ολα τα super market πλεον ανοιγουν στις 7. Ακριβως στην ωρα που εφευγε κι ο συζυγος μου για δουλειά οποτε με αφησε απ εξω 7:15. Με την ησυχία μου διάλεγα δηλαδη! Είχε 4-5 άτομα μέσα.Ακόμα δεν εχω δοκιμασει κατι γιατι θελω να τα πλύνω πρώτα αλλα η κυρια διπλα μου με διαβεβαιωσε πως η ποιοτητα τους ειναι πολυ καλή ( δοκιμασμενα απο την κόρη της σε προηγουμενη εγκυμοσυνη)! Αν θελεις να πας μην το σκεφτεσαι και πολυ γιατι γινονται αναρπαστες αυτες οι προσφορες! 

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...