Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Just now, Τζινα38 είπε:

εγω ενιωσα την μπεμπα σχετικα νωρις..17η βδομαδα ενιωσα τα πρωτα γαργαληρα και 19η ενιωσα κανονικη κλωτσια ετσι οπως το περιγραφεις μικρα χτυπηματα αλλα οχι καθε μερα και οχι συχνα.. απο την 22η και μετα δεν σταματαει ολη μερα.. θα αρχισει εκει που δεν το περιμενεις.

Το περιμένω πως κ πως κ εγώ κ ο άντρας μου. Ναι τα μικρά χτυπήματα δε τα νιώθω συχνά αναλόγα πως κάθομαι κ μπορεί κ να κλοτσαει σε στιγμές που κάνω κάτι κ δε το καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gianna! είπε:

Το περιμένω πως κ πως κ εγώ κ ο άντρας μου. Ναι τα μικρά χτυπήματα δε τα νιώθω συχνά αναλόγα πως κάθομαι κ μπορεί κ να κλοτσαει σε στιγμές που κάνω κάτι κ δε το καταλαβαίνω

ναι αυτο ειναι σιγουρο οτι μπορει να μην τα νιωθεις αν κανεις κατι..συνηθως οταν ειμαι ξαπλωμενη, οταν καθομαι και καμια φορα οταν οδηγαω την νιωθω.! δοκομασε να φας μπανανα η κατι ξυνο.. πχ οταν τρωω πορτοκαλια η σαλατα με πολυ λεμονι αρχιζει και κουνιεται και  κανει παρτυ χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

ναι αυτο ειναι σιγουρο οτι μπορει να μην τα νιωθεις αν κανεις κατι..συνηθως οταν ειμαι ξαπλωμενη, οταν καθομαι και καμια φορα οταν οδηγαω την νιωθω.! δοκομασε να φας μπανανα η κατι ξυνο.. πχ οταν τρωω πορτοκαλια η σαλατα με πολυ λεμονι αρχιζει και κουνιεται και  κανει παρτυ χαχαχαχαχα

Θα κάνω δόκιμες γεύσεων να δω τι του αρέσει μπορεί να είναι κ δύσκολος. Κ εγώ συνήθως όταν είμαι ξαπλωμένη τον καταλαβαίνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Δεν έχω κέφι ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ..  Από αύριο κάθεται και ο αντρας μου επιτελους, κλείνει το ξενοδοχείο που δουλεύει! 

Έχω αρχίσει να μετραω τις μερες να πάμε στο γιατρό, έχω τόσες ανησυχίες να συζητήσουμε αλλά κυρίως να δουμε το λουκουμάκι ❤

  • Μου αρέσει 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τα ενθαρυντικα σας λογια.. ευτυχως ειναι λιγο το διαστημα μεχρι να γεννησω (ελπιζω οχι προωρα ) μονο 14 βδομαδες οποτε θα κανω οτι λεει ο γιατρος μου και η αιματολογος που με παρακολουθει.!!μετραω και 2 φορες την ημερα μην τυχων ανεβασω πιεση που με την πιεση που εχω δεν εχει καμια σχεση με την πιεση που ειχα την τεταρτη το βραδυ στο ιατρειο του, τι να πω μπορει απο το αγχος που μου ειπε αυτα που μου ειπε να ανεβασα πιεση..ετσι λοιπον 14 βδομαδες  χωρις αλατι, πιτες, πιτσες γυρους, (γουρουνιες με λιγα λογια χαχαχαχα).. οπως ειπε και μια κοπελα- δεν θυμαμαι ποια- πρεπει να τα τρωω βραστα και ψητα και πολυ ρυζι πατατες μακαρονια, κακο βεβαια για το ζαχαρο μου αλλα το κανονισαμε και αυτο με την ενδοκρινολογο μου.. ευτυχως οταν πειναω μπορω να τρωω φρουτα και καπως μου κοβετε η πεινα μεχρι να ξανα φαω κατι.. εχω φαει πορτοκαλια και μπανανες απο την τεταρτη αφηστε..απλα θα ταραξω τον αντρα μου στο κοτοπουλο με πατατες ή ρυζι, γεμιστα κριθαρακι ή μακαρονια  εεε με λιγο μοσχαρακι που και που σουπιτσες  και ολα αναλατα διαιτα και αυτος μαζι μου χαχαχαχαχα..αυριο το μενου εχει λαχανοντολμαδες με μπολικο ρυζι και λιγοτερο κιμα πω πω και πως τρωγονται αναλατοι πφφφφφφφφφφφφ δεν πειραζει ομως ειναι για την μπουμπου..!!

το πιο θετικο αυτες τις μερες ειναι οτι την ειδαμε 2 μερες γιατι εχθες ειχαμε και την επαναληψη της β επιπεδου.!! μπορεσαμε και ειδαμε το προσωπο της και μπορεσε να την βγαλει φωτο 3d και ειναι μια κουκλαααααααα.!!! 

Καλημέρα κορίτσια!!

Έτσι κι αλλιώς Τζίνα μου τα κόψαμε όλοι τα γυρακια κλπ οποτε συμπαράσταση!!μοντέλο θα γεννήσεις.. Να λέμε και τα θετικά!! Αφου έχεις κάποιες επιλογές που σου αρέσουν, πάλι καλά. Τουλάχιστον να μην πεινάς. Το αλάτι δεν είναι τπτ.. εγώ προσωπικά το είχα συνηθίσει αμέσως όταν το κόψαμε λόγω υπέρτασης του άντρα μου. Γενικά έκανα αποχή από πολλές ομάδες τροφίμων ταυτόχρονα παλαιοτερα κ νομίζω ότι δεν είναι κ τόσο τραγικό τλκ. Όλα στο μυαλό είναι. Όπως λες ευτυχώς έμεινε λίγο!! Κουράγιο! τι ωραία που είδατε προσωπάκιιι.. Κ εμείς με την όρεξη μείναμε στην β επιπέδου. 

 

Just now, Gianna! είπε:

Καλημέρα. Πως είστε σήμερα?

Ήθελα να σας ρωτήσω από κινήσεις των μωρών σας πως πάτε? Εγώ σήμερα μπήκα στην 22βδομαδα αλλά δεν έχω νιώσει ακόμα έντονη κλωτσιά κάτι μικρα χτυπήματα αν μπορώ να τα περιγράψω έτσι νιώθω. Είναι κάποια άλλη σε παρόμοια κατάσταση?

Κ εγώ έχει 2 εβδομάδες περίπου που νιώθω έντονες κινήσεις κ μάλιστα αυτές τις μέρες φαίνονται κ πάνω από την κοιλιά! Δηλ στην εβδομάδα σου περίπου. Υπομονή λίγες μέρες! 

Just now, FofiK είπε:

Θέλω να πιστεύω πως μέχρι να γεννησουμε , κι αν και ο κόσμος βάλει μυαλό επιτέλους, θα χει εξομαλυνθεί κάπως η κατάσταση. Απλά το κακό θα είναι πως δε θα μπορούν να το χαρούν το μωρό και οι δικοί μας άνθρωποι γιατί θα πρέπει να προσέχουμε παααρα πολύ...Τι να κάνουμε υπομονή και πολύ προσοχή.

Δίκιο έχεις κορίτσι μου.. Είτε είναι οικογένεια μας είτε είναι άγνωστοι, δεν δικαιολογουνται με τπτ όλοι αυτοί.κ μένα από αύριο ο άντρας μου ξεκινάει δουλειά μετά από 2-3 βδομάδες που είχε άδεια κ έχω αγχωθει αρκετά. Καλά είχαμε ηρεμήσει ως τώρα. Εγώ προσωπικά θα χαρώ να σταματήσει η κυκλοφορία, να κλείσουν κ οι αεροπορικές εταιρείες να τελειώνουμε. 

Just now, _marjio είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Δεν έχω κέφι ούτε από το κρεβάτι να σηκωθώ..  Από αύριο κάθεται και ο αντρας μου επιτελους, κλείνει το ξενοδοχείο που δουλεύει! 

Έχω αρχίσει να μετραω τις μερες να πάμε στο γιατρό, έχω τόσες ανησυχίες να συζητήσουμε αλλά κυρίως να δουμε το λουκουμάκι ❤

Εσένα σταματάει, εμένα ξεκινάει. Αύριο θα πάρω κ εγώ γιατρό να κλείσω ραντεβού κ ανυπομονώ επίσης!!!! 

Just now, Gianna! είπε:

Θα κάνω δόκιμες γεύσεων να δω τι του αρέσει μπορεί να είναι κ δύσκολος. Κ εγώ συνήθως όταν είμαι ξαπλωμένη τον καταλαβαίνω.

Καλά εννοείται κ μένα σε γενικές γραμμές την νιώθω μόλις φάω κάτι οτιδήποτε.. Δεν έχει προτιμήσεις :grin: κυρίως όμως όταν φάω κάτι κ κάτσω να χαλαρώσω. Αλλιώς δεν την καταλαβαίνω. Κ επίσης πάντα το βράδυ γίνεται χαμός. Μόλις ξαπλώσω ξυπνάει για τα καλά! 

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έτσι κι αλλιώς Τζίνα μου τα κόψαμε όλοι τα γυρακια κλπ οποτε συμπαράσταση!!μοντέλο θα γεννήσεις.. Να λέμε και τα θετικά!! Αφου έχεις κάποιες επιλογές που σου αρέσουν, πάλι καλά. Τουλάχιστον να μην πεινάς. Το αλάτι δεν είναι τπτ.. εγώ προσωπικά το είχα συνηθίσει αμέσως όταν το κόψαμε λόγω υπέρτασης του άντρα μου. Γενικά έκανα αποχή από πολλές ομάδες τροφίμων ταυτόχρονα παλαιοτερα κ νομίζω ότι δεν είναι κ τόσο τραγικό τλκ. Όλα στο μυαλό είναι. Όπως λες ευτυχώς έμεινε λίγο!! Κουράγιο! τι ωραία που είδατε προσωπάκιιι.. Κ εμείς με την όρεξη μείναμε στην β επιπέδου. 

 

Κ εγώ έχει 2 εβδομάδες περίπου που νιώθω έντονες κινήσεις κ μάλιστα αυτές τις μέρες φαίνονται κ πάνω από την κοιλιά! Δηλ στην εβδομάδα σου περίπου. Υπομονή λίγες μέρες! 

Δίκιο έχεις κορίτσι μου.. Είτε είναι οικογένεια μας είτε είναι άγνωστοι, δεν δικαιολογουνται με τπτ όλοι αυτοί.κ μένα από αύριο ο άντρας μου ξεκινάει δουλειά μετά από 2-3 βδομάδες που είχε άδεια κ έχω αγχωθει αρκετά. Καλά είχαμε ηρεμήσει ως τώρα. Εγώ προσωπικά θα χαρώ να σταματήσει η κυκλοφορία, να κλείσουν κ οι αεροπορικές εταιρείες να τελειώνουμε. 

αυτο ακριβως ειναι ολα στο μυαλο.. την πρωτη μερα πεινουσα καθε μιση ωρα εχω εχθες εφαγα οπως ετρωγα και τις προηγουμενες μερες σε μικροτερες ομως ποσοτητες χωρις να πεινασω.. αντε μωρε ολα καλα θα πανε θα γεννησω και θα βγω και με λιγοτερα κιλα απο τα κιλα που ειχα πριν μεινω εγκυος χαχαχαχα

 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έτσι κι αλλιώς Τζίνα μου τα κόψαμε όλοι τα γυρακια κλπ οποτε συμπαράσταση!!μοντέλο θα γεννήσεις.. Να λέμε και τα θετικά!! Αφου έχεις κάποιες επιλογές που σου αρέσουν, πάλι καλά. Τουλάχιστον να μην πεινάς. Το αλάτι δεν είναι τπτ.. εγώ προσωπικά το είχα συνηθίσει αμέσως όταν το κόψαμε λόγω υπέρτασης του άντρα μου. Γενικά έκανα αποχή από πολλές ομάδες τροφίμων ταυτόχρονα παλαιοτερα κ νομίζω ότι δεν είναι κ τόσο τραγικό τλκ. Όλα στο μυαλό είναι. Όπως λες ευτυχώς έμεινε λίγο!! Κουράγιο! τι ωραία που είδατε προσωπάκιιι.. Κ εμείς με την όρεξη μείναμε στην β επιπέδου. 

 

Κ εγώ έχει 2 εβδομάδες περίπου που νιώθω έντονες κινήσεις κ μάλιστα αυτές τις μέρες φαίνονται κ πάνω από την κοιλιά! Δηλ στην εβδομάδα σου περίπου. Υπομονή λίγες μέρες! 

Δίκιο έχεις κορίτσι μου.. Είτε είναι οικογένεια μας είτε είναι άγνωστοι, δεν δικαιολογουνται με τπτ όλοι αυτοί.κ μένα από αύριο ο άντρας μου ξεκινάει δουλειά μετά από 2-3 βδομάδες που είχε άδεια κ έχω αγχωθει αρκετά. Καλά είχαμε ηρεμήσει ως τώρα. Εγώ προσωπικά θα χαρώ να σταματήσει η κυκλοφορία, να κλείσουν κ οι αεροπορικές εταιρείες να τελειώνουμε. 

Εσένα σταματάει, εμένα ξεκινάει. Αύριο θα πάρω κ εγώ γιατρό να κλείσω ραντεβού κ ανυπομονώ επίσης!!!! 

Καλά εννοείται κ μένα σε γενικές γραμμές την νιώθω μόλις φάω κάτι οτιδήποτε.. Δεν έχει προτιμήσεις :grin: κυρίως όμως όταν φάω κάτι κ κάτσω να χαλαρώσω. Αλλιώς δεν την καταλαβαίνω. Κ επίσης πάντα το βράδυ γίνεται χαμός. Μόλις ξαπλώσω ξυπνάει για τα καλά! 

Ανυπομονώ. Πιστεύω από αυτές τις μέρες κ μετά θα αρχίσουν τα πάρτυ μέσα επειδή είναι κ το πρώτο παιδί ίσως να μην είμαι εξοικειωμένη σε κλωτσιές 

Link to comment
Share on other sites

 Κοριτσια μου εγω ειμαι μανουλα αυγουστου 18 βδομαδων ειμαι εδω γιατι στις μανουλες αυγουστου δεν μιλανε!Ειμαι απο κυπρο κ ειμαι περιορισμένη κ εγω σπιτι αχ να περασει αυτο με τον ιο!

Περιμένω την β επιπεδου σε 3 βδομαδες κ Ανυπομονώ!

Οποια μπορει να με βοηθησει λιγο με το τικερακι μ ειμαι 18 βδομαδων κ περιμένω το κοριτσάκι μου εχω κ ενα γιο 8 ετων!

  • Μου αρέσει 3

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

 Κοριτσια μου εγω ειμαι μανουλα αυγουστου 18 βδομαδων ειμαι εδω γιατι στις μανουλες αυγουστου δεν μιλανε!Ειμαι απο κυπρο κ ειμαι περιορισμένη κ εγω σπιτι αχ να περασει αυτο με τον ιο!

Περιμένω την β επιπεδου σε 3 βδομαδες κ Ανυπομονώ!

Οποια μπορει να με βοηθησει λιγο με το τικερακι μ ειμαι 18 βδομαδων κ περιμένω το κοριτσάκι μου εχω κ ενα γιο 8 ετων!

καλως ηρθες Αννιτακι.!! και την Μαιρη πρεπει να φερουμε εδω χαχαχαχαχα ποτε με το καλο??

τι βοηθεια θες με το τικερακι σου?


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!! @Annita tsoupani Πολυ καλα εκανες!!με το καλο σου ευχομαι το μωρακι σου.εγω σημερα κοριτσια εκανα κοτοπουλο με πατατουλες στο φουρνο και κεικακι!!μιαμ μιαμ 

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια..καλή Κυριακή να έχουμε!!!  

@Annita tsoupani με το καλό το μωράκι σου!!!! Καλά έκανες και ήρθες σε μας.Καλώς ήρθες στη παρεϊτσα...δεν έχετε ανοίξει ομαδουλα για μανουλες Αυγουστου; @Gianna! Και εγώ κλωτσιτσες δεν έχω νιώσει να τρανταχτώ...είναι μικρά ακόμα... Τώρα 400-500γραμ τι να νιώσουμε.. εγώ απλά την νιώθω να στριφογυρίζει και να κάνει πάρτυ μέσα και μερικές φορές σαν να με βαράει προς τα κάτω προς το πιπί...αφού λέω καμιά μέρα θα την δω να βγαίνει μόνη της σε λίγο καιρό. Εμένα είναι και άτιμη...το βράδυ πιο πολύ κάνει εμφάνιση .την μέρα είναι διακριτικη. Μην αγχώνεσαι έχουμε ακόμα λίγες βδομαδουκες μέχρι να νιώθουμε για τα καλά τις κλωτσιές και τις μπουνιες.

@Τζινα38 θα το συνηθίσεις να ξέρεις το νέο τρόπο μαγειρέματος και κάτσε μην το κάνεις και μετά την γέννα χαχαχαχα.Για τα μωράκια μας χαλάλι όλα...κομενα όλα αρκεί να ειναι καλά!!! 

Σήμερα γιουβετσι μοσχαράκι φτιάχνω στην γάστρα. Αχ κορίτσια βλέπω από Δευτέρα τα μέτρα να γίνονται ισχυρότερα...μακάρι να ξημερώσει Δευτέρα χωρις άλλους νεκρούς κ κρούσματα. 

 


bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Koalaki87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..καλή Κυριακή να έχουμε!!!  

@Annita tsoupani με το καλό το μωράκι σου!!!! Καλά έκανες και ήρθες σε μας.Καλώς ήρθες στη παρεϊτσα...δεν έχετε ανοίξει ομαδουλα για μανουλες Αυγουστου; @Gianna! Και εγώ κλωτσιτσες δεν έχω νιώσει να τρανταχτώ...είναι μικρά ακόμα... Τώρα 400-500γραμ τι να νιώσουμε.. εγώ απλά την νιώθω να στριφογυρίζει και να κάνει πάρτυ μέσα και μερικές φορές σαν να με βαράει προς τα κάτω προς το πιπί...αφού λέω καμιά μέρα θα την δω να βγαίνει μόνη της σε λίγο καιρό. Εμένα είναι και άτιμη...το βράδυ πιο πολύ κάνει εμφάνιση .την μέρα είναι διακριτικη. Μην αγχώνεσαι έχουμε ακόμα λίγες βδομαδουκες μέχρι να νιώθουμε για τα καλά τις κλωτσιές και τις μπουνιες.

@Τζινα38 θα το συνηθίσεις να ξέρεις το νέο τρόπο μαγειρέματος και κάτσε μην το κάνεις και μετά την γέννα χαχαχαχα.Για τα μωράκια μας χαλάλι όλα...κομενα όλα αρκεί να ειναι καλά!!! 

Σήμερα γιουβετσι μοσχαράκι φτιάχνω στην γάστρα. Αχ κορίτσια βλέπω από Δευτέρα τα μέτρα να γίνονται ισχυρότερα...μακάρι να ξημερώσει Δευτέρα με άλλους νεκρούς κ κρούσματα. 

 

@Koalaki87 έτσι πιστεύω κ εγώ κάτσε να πάρουν μερικά γραμμάρια περισσότερο κ θα τα καταλαβαίνουμε κανονικά. Ναι όταν καθόμαστε ήρεμες αρχίζουν τα δικά τους.

Link to comment
Share on other sites

Σας Ευχαριστω κοριτσια που με δεκτηκατε!τικερακι δεν ξερω να κανω πριν 8 χρονια μ το εκαναν!

Εγω γιατρο β επιπεδου εχω μετα απο 3 βδομάδες στις 21 βδομάδες!

Καποτε νιωθω τραβηγμα στον κολπο αλλα ο γιατρος λεει ειναι νορμαλ επίσης θελω πιπι συχνα!

Ανυπομονώ να περασει ο καιρος να την πάρω αγκαλίτσα!!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@Annita tsoupanii καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Και εγώ δεν έχω κάνει ακόμα β' επιπέδου και μάλλον είμαι η τελευταία της παρέας, οπότε θα μου κάνεις συμπαράσταση για λίγες μέρες που υπολείπονται... :) μετράω τις ώρες γιατί έχω πάνω από μήνα να δω το μωράκι και ανυπομονώ!

Μάλλον θα ανακοινωθεί καθολική απαγόρευση κυκλοφορίας... Ίσως να είναι και καλύτερα γιατί δεν βλέπω να συμμορφώνονται κάποιοι... :???: Είναι δύσκολα αλλά θα τα καταφέρουμε!

Πάντως, έλεγα τι ωραία είναι να γέννας άνοιξη κλπ κλπ και τελικά τώρα δοξάζω τον Θεό που γενναμε Ιούλη μήπως τότε είναι καλύτερα τα πράγματα!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις διάβασα ότι μέσα στις επόμενες ώρες θα ανακοινωθεί μάλλον ολική απαγορεύση κυκλοφορίας κ ότι με μηνύματα σε ένα πενταψηφιο θα λέμε που θα πηγαίνουμε κ το ονοματεπώνυμο μας. Αυτό βέβαια θα το δούμε σε λίγο που θα κάνουν ανακοινώσεις αν ισχύει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...