Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

Αναμένουμε στις 6 να βγουν για ανακοινώσεις.. Ακούγεται για απαγόρευση κυκλοφορίας, αφού λοιπόν τα θέλει ο κ@λος μας καλά να μας κάνουν... 

 

  • Μου αρέσει 3

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Τζινα38 είπε:

καλως ηρθες Αννιτακι.!! και την Μαιρη πρεπει να φερουμε εδω χαχαχαχαχα ποτε με το καλο??

τι βοηθεια θες με το τικερακι σου?

23 Αυγούστου με εχει αλλα τον γιο μ τον γεννησα 36κ4

Δεν ξερω να κανω τικερακια


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ τα ειπανε τα νεα κοριτσια δυσκολα ειμαστε!!εγω βρε κοριτσι την νιωθω που με κλωτσεει και σπρωχνει η μαιμουδιτσα!αλλες φπρες πιο εντονα και αλλες οχι τοσο.εσυ οως καταλαβαινετε οτι κουνιεται;εγω νομιζω μονο κλωτσαει


vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια αναμενόμενα τα μέτρα αφού δεν αντιλαμβάνονται την επικινδυνοτητα της κατάστασης που βρισκόμαστε. :shock::roll:

@V_babyδεν είσαι η μόνη κι εγώ ακόμα δεν έχω κάνει β επίπεδου, την Τρίτη που έρχεται ευτυχώς θα πάω κι ελπίζω να είναι όλα καλά.

@Gianna!κι εγώ 22 εβδομάδων είμαι +2 μέρες είμαι και πότε τον νιώθω και πότε όχι. Μόνο ξαπλωμένη βέβαια νιώθω κάτι σαν μικρά απαλά χτυπήματακια χαμηλά στην κοιλιά μου και στην αριστερή μεριά συνήθως, δεν ξέρω γιατί αυτό. Αλλά όχι συχνά και ανχώνουμε με αυτό.

Λίγο η κλεισούρα λίγο το ανγχώς με αυτά που έχουν γίνει και με το τι μέλη γενέσθαι και όλα αυτά που μας βορβανδιζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ, κορίτσια νομίζω μου μπαίνουν διάφορες ιδέες.... με ενοχλεί και ο λαιμός μου λίγο και κάπως έτσι αρχίζω να τρελαίνομαι.... :unsure::blink:νομίζω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Αφροδίτη......... Κ εγώ αγχώνομαι αλλά εντάξει μετά που το νιώθω λιγάκι ηρεμώ λογικά επειδή είναι κ ακόμα μικρά δε τα καταλαβαίνουμε έντονα. Εγώ δεξιά τον καταλαβαίνω πιο συχνά.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια αναμενόμενα τα μέτρα αφού δεν αντιλαμβάνονται την επικινδυνοτητα της κατάστασης που βρισκόμαστε. :shock::roll:

@V_babyδεν είσαι η μόνη κι εγώ ακόμα δεν έχω κάνει β επίπεδου, την Τρίτη που έρχεται ευτυχώς θα πάω κι ελπίζω να είναι όλα καλά.

@Gianna!κι εγώ 22 εβδομάδων είμαι +2 μέρες είμαι και πότε τον νιώθω και πότε όχι. Μόνο ξαπλωμένη βέβαια νιώθω κάτι σαν μικρά απαλά χτυπήματακια χαμηλά στην κοιλιά μου και στην αριστερή μεριά συνήθως, δεν ξέρω γιατί αυτό. Αλλά όχι συχνά και ανχώνουμε με αυτό.

Λίγο η κλεισούρα λίγο το ανγχώς με αυτά που έχουν γίνει και με το τι μέλη γενέσθαι και όλα αυτά που μας βορβανδιζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ, κορίτσια νομίζω μου μπαίνουν διάφορες ιδέες.... με ενοχλεί και ο λαιμός μου λίγο και κάπως έτσι αρχίζω να τρελαίνομαι.... :unsure::blink:νομίζω! 

Εγω πηγα προχθες φαρμακειο να παρω τα συμπληρωματα και καλοκοιτουσα το οξυμετρο!μου λεει η κοπελα ατο φαρμακειο δεν το χρειαζεσαι Εσυ.αστο λεω γιατι αν μπω στην διαδικασια να μετραω το οξυγονο καηκαμε!!θα αποτρελαθω τελειως

  • Χαχα 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αφροδίτη......... είπε:

Καλησπέρα κορίτσια αναμενόμενα τα μέτρα αφού δεν αντιλαμβάνονται την επικινδυνοτητα της κατάστασης που βρισκόμαστε. :shock::roll:

@V_babyδεν είσαι η μόνη κι εγώ ακόμα δεν έχω κάνει β επίπεδου, την Τρίτη που έρχεται ευτυχώς θα πάω κι ελπίζω να είναι όλα καλά.

@Gianna!κι εγώ 22 εβδομάδων είμαι +2 μέρες είμαι και πότε τον νιώθω και πότε όχι. Μόνο ξαπλωμένη βέβαια νιώθω κάτι σαν μικρά απαλά χτυπήματακια χαμηλά στην κοιλιά μου και στην αριστερή μεριά συνήθως, δεν ξέρω γιατί αυτό. Αλλά όχι συχνά και ανχώνουμε με αυτό.

Λίγο η κλεισούρα λίγο το ανγχώς με αυτά που έχουν γίνει και με το τι μέλη γενέσθαι και όλα αυτά που μας βορβανδιζουν από το πρωί μέχρι το βράδυ, κορίτσια νομίζω μου μπαίνουν διάφορες ιδέες.... με ενοχλεί και ο λαιμός μου λίγο και κάπως έτσι αρχίζω να τρελαίνομαι.... :unsure::blink:νομίζω! 

Α και εσυ;;; Ωραία, να έχω μια συμπαράσταση ρε παιδί μου!! και εγώ η' τρίτη η' τεταρτη θα πάω πρώτα ο Θεός... Οπότε θα έχουμε μαλλον μαζί νέα! Όλα καλά να ειναι, κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

23 Αυγούστου με εχει αλλα τον γιο μ τον γεννησα 36κ4

Δεν ξερω να κανω τικερακια

3 τικερακια εχεις, τα εκανες πριν καιρο???

μπαινεις σε αυτη την σελιδα http://lilypie.com/  επιλεγεις Pregnancy πατας μια απο τις δυο επιλογες που σου βγαζει (εγω μετα επελεξα day and weeks)  και ακολουθεις τα βηματα μολις τα κανεις ολα σε δειχνει το τικερακι σου και επιλεγεις image UR κανει αντιγραφη το λινκ που θα σου βγαλει

μετα πας ρυθμισεις λογαριασμου και αριστερα καπου εχει την επιλογη υπογραφη κανεις επικοληση το λινγγ και σ βγαζει το τικερακι

ελπιζω να σε βοηθησα,!


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε κορίτσια να κάνετε και εσείς την εξέταση να έχετε καλά αποτελέσματα για τα μωρουλια σας!!

Α και μη ξεχάσετε τη φόρμα εξόδου.. ρε τι πάθαμε...

Εγώ σκέφτομαι πως θα αναγκαστώ να πάω μόνη στο γιατρό δυστυχώς, ο αντρας μου θα πρέπει να μείνει με τα παιδιά μιας και δεν γίνεται να πάνε στη γιαγια ή να έρθει εκείνη εδώ, ούτε μαζί μπορούμε να τα πάρουμε..  πολύ με θλίβει που λόγω των καταστάσεων δε μπορώ να χαρώ έναν υπέρηχο με τον άντρα μου και να συζητήσουμε μαζί ότι μας απασχολεί :(

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!!! Μακάρι να είναι όλα καλα, πραγματικά!!! Ναι εσείς ειδικά που έχετε ήδη και αλλά παιδάκια είναι ακόμα πιο δύσκολο στη μετακινηση και πόσο μάλλον με αυτές τις συνθήκες. Και εγώ στεναχωριέμαι γιατί ο άντρας μου έχει να δει το μωρό από την αυχενική γιατί τη μια φορά δούλευε και την άλλη ήρθε αλλά τον έστειλε ο γιατρός να δει την ομάδα αίματος μου και τον καθυστέρησαν και δεν πρόλαβε να δει τίποτα!! Και τώρα φοβάμαι μήπως δεν μπορέσει να μπει μεσα!!! Και όσο να' ναι θες να τον έχεις δίπλα σου μήπως σου πει κάτι περίεργο ο γιατρός, γιατί και β' επιπέδου!! Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά!!! 


Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω κορίτσια ναι έχουμε και τις υπεύθυνες δηλώσεις τώρα, και εγώ πρέπει να πάω εκτός νόμου έχω 2 ώρες δρόμο για την Β επιπέδου, σήμερα το βράδυ από το άγχος μου δεν ξέρω ανέβηκε το σακχαρω μου 174:blink::blink::blink:μου ήρθε συγκοπή. Περπατούσα 40 λεπτά γύρω γύρω το τετράγωνο μετά μήπως και βοηθήσει γιατί από αύριο έτσι κι αλλιώς θα το κόψω κι αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Πω πω κορίτσια ναι έχουμε και τις υπεύθυνες δηλώσεις τώρα, και εγώ πρέπει να πάω εκτός νόμου έχω 2 ώρες δρόμο για την Β επιπέδου, σήμερα το βράδυ από το άγχος μου δεν ξέρω ανέβηκε το σακχαρω μου 174:blink::blink::blink:μου ήρθε συγκοπή. Περπατούσα 40 λεπτά γύρω γύρω το τετράγωνο μετά μήπως και βοηθήσει γιατί από αύριο έτσι κι αλλιώς θα το κόψω κι αυτό. 

Μην αγχώνεσαι!!! Δεν είναι κάτι τρομερό η δήλωση... Θέλω να πιστεύω δηλαδή..στελνεις ένα μήνυμα με την επιλογή 1 και τα στοιχεία σου και αυτό είναι απ'οσο νομιζω..και ταυτότητα...το θέμα είναι ότι άκουσα ότι σε κάποια νοσοκομεία η' κλινικές δεν αφήνουν τον συνοδό να μπει στην εξέταση..δεν ξέρω αν ισχύει!!!μακάρι όχι!!! Τώρα την κλεισούρα δυστυχώς θα την υποστούμε όλοι...να σκέφτεσαι ότι όλοι πάνω κάτω στο ίδιο καζάνι βράζουμε!! Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο!!! Μόνο υπομονή και ... Αισιοδοξία!!! :)

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, V_baby είπε:

Α και εσυ;;; Ωραία, να έχω μια συμπαράσταση ρε παιδί μου!! και εγώ η' τρίτη η' τεταρτη θα πάω πρώτα ο Θεός... Οπότε θα έχουμε μαλλον μαζί νέα! Όλα καλά να ειναι, κορίτσι μου!!!

Κορίτσια εγω την Πέμπτη εχω την β' επιπέδου! Κοντά είμαστε! Καλά αποτελέσματα εύχομαι!Άντε δεν κρατιέμαι να την δω την μπεμπόνα μου! 

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αφροδίτη......... είπε:

Πω πω κορίτσια ναι έχουμε και τις υπεύθυνες δηλώσεις τώρα, και εγώ πρέπει να πάω εκτός νόμου έχω 2 ώρες δρόμο για την Β επιπέδου, σήμερα το βράδυ από το άγχος μου δεν ξέρω ανέβηκε το σακχαρω μου 174:blink::blink::blink:μου ήρθε συγκοπή. Περπατούσα 40 λεπτά γύρω γύρω το τετράγωνο μετά μήπως και βοηθήσει γιατί από αύριο έτσι κι αλλιώς θα το κόψω κι αυτό. 

Μπορεί να πάρεις άδεια για σωματική άσκηση κοντά στο σπίτι σου και να περπατήσεις αν βοηθάει.. Αφού υπάρχει αυτή η επιλογή.. Όλα καλά θα πάνε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν δεν μπορεί να έρθει ο μπαμπάς μαζί ή δεν τον αφήσουν να μπει να απαιτήσετε να επιτρέψουν βίντεοκλήση... σε μας δεν επέτρεψαν βίντεο πριν από μία εβδομάδα γιατί λέει απαγορεύεται, αλλά τότε δεν υπήρχε απαγόρευση κυκλοφορίας ή έκτακτα μέτρα... βέβαια ο εμβρυομητρικός μας είπε ότι στο τέλος, μπορεί να αφαιρέσει το όνομα μου από την οθόνη και να τραβήξουμε, απλώς η πολιτική του κέντρου ήταν αυτή... αφού έβαλαν την τεχνολογία τόσο πολύ μέσα στη ζωή μας δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούμε να τη χρησιμοποιήσουμε και προς όφελος μας... 

  • Ευχαριστώ 1

cZfsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...