Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2020!!


Vila

Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , kerasia93 είπε:

Καλημερα κοριτσια χρονια πολλα!!!η Παναγια βοηθεια μας!!!

εγω κοριτσια για 2η εχω σκουπακι stick της bosch και ειναι 2 σε 1.ειναι και σκουπα και σκουπακι χειρος.την εχω συνεχεια στην μπριζα!και με διευκολυνει παρα πολυ πολλες φορες αντι να βγαζω την μεγαλη!!bosch readyy’y 2 in 1 λεγεται και ειναι ασυρματη!!δειτε το

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Kerasia για πες γιατί κ εγώ θα πάρω τέτοιο σκούπακι. Έβλεπα ένα Black and decker αλλά θα δω κ το δικό σου. Ισχύει ότι κάνει κ το χαλι ή είναι μόνο για λείες επιφάνειες? Νομίζω θα με βολέψει ειδικά τώρα με την κοιλιά η κ με το μωρό αργότερα όταν θα θέλει αγκαλιά. Εμείς στο σπίτι μας πρέπει μετά από κάθε γεύμα να σκουπισουμε! Λες κ δεν τρώνε σε τραπέζι κάνουν. Αγόρια! 

1 ώρα πρίν, Gianna! είπε:

Καλημέρα!!! Πώς είστε σήμερα? Πώς είναι τα γιγαντάκια σας?

Σήμερα βροχερός καιρός πιστεύω να μην κρατήσει πολλές μέρες. 

Από ποια περιοχή είσαι? Εδώ Θεσσαλονίκη είναι από την Κυριακή βροχερός ο καιρός σερί.. Νομίζω μέχρι αύριο. Καλά εσύ που έχεις κ αυλή αν έχει ήλιο δεν καταλαβαίνεις ούτε καραντίνα ούτε τπτ!!! Εδώ εγώ στο μπαλκόνι κ βολεύομαι. Έχουμε ανοιχτωσια βέβαια κ μας βλέπει ο ήλιος. 

Κορίτσια 2-3 μέρες τώρα την νιώθω πολύ αραιά την μπέμπα. Εντωμεταξυ δεν ετρωγα καθόλου καλά. Λίγο τσιμπουσα κάτι το πρωί, ύστερα μεσημεριανό κ μετά σχεδόν τπτ. Κάτι μπουκιτσες από δω κ από κει. Λέτε γι'αυτο? Αφού χθες το ξημερωματα έβλεπα ακόμα τηλεόραση κ έφαγα πατατάκια για να δω αν θα κουνηθεί. Αλλά την ένιωσα πάλι πολυυ ελαφρια

  • Μου αρέσει 2

b3Egp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια...χρόνια πολλα !!!να ξεπεράσουμε σαν λαός και αυτό το βάσανο και να μην έχουμε άλλους νεκρούς!! ...Εγώ έφαγα χθες δύο τρεις κουταλιές τις σούπας και ξεραθηκα όλη μέρα με τον αντρα μου κοιμομασταν όλο το μεσημέρι και το βράδυ ύπνο από τις δέκα μέχρι ξημερώματα. 

@"Gigi" και εγώ προχθές είχα μιάμιση μέρα που δεν την ένιωθα πολύ..κάτι άχνα και δεν ήμουν κ.σιγουρη και τρόμαξα να πω την αλήθεια.ουτε με γλυκό ούτε με αλμυρό η άτιμη. Χθες με την σκορδαλιά πήρε μπρος αυτό το παιδί θα γεννηθεί με τζατζίκι και σκορδαλιά στο χέρι μου φαίνεται.εχεις πρόσθιο πλακούντα μήπως;γιατί επηρεάζει τις κινήσεις δεν τις νιώθεις τόσο έντονες και συχνά σε σχέση με οπίσθιο. @kerasia93 θα δω το σκουπακι που λες γιατί και εγώ θέλω να είναι δοκιμασμένο μην πάω να πάρω στα κουτουρου

  • Μου αρέσει 1

bSdCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, "Gigi" είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Kerasia για πες γιατί κ εγώ θα πάρω τέτοιο σκούπακι. Έβλεπα ένα Black and decker αλλά θα δω κ το δικό σου. Ισχύει ότι κάνει κ το χαλι ή είναι μόνο για λείες επιφάνειες? Νομίζω θα με βολέψει ειδικά τώρα με την κοιλιά η κ με το μωρό αργότερα όταν θα θέλει αγκαλιά. Εμείς στο σπίτι μας πρέπει μετά από κάθε γεύμα να σκουπισουμε! Λες κ δεν τρώνε σε τραπέζι κάνουν. Αγόρια! 

Από ποια περιοχή είσαι? Εδώ Θεσσαλονίκη είναι από την Κυριακή βροχερός ο καιρός σερί.. Νομίζω μέχρι αύριο. Καλά εσύ που έχεις κ αυλή αν έχει ήλιο δεν καταλαβαίνεις ούτε καραντίνα ούτε τπτ!!! Εδώ εγώ στο μπαλκόνι κ βολεύομαι. Έχουμε ανοιχτωσια βέβαια κ μας βλέπει ο ήλιος. 

Κορίτσια 2-3 μέρες τώρα την νιώθω πολύ αραιά την μπέμπα. Εντωμεταξυ δεν ετρωγα καθόλου καλά. Λίγο τσιμπουσα κάτι το πρωί, ύστερα μεσημεριανό κ μετά σχεδόν τπτ. Κάτι μπουκιτσες από δω κ από κει. Λέτε γι'αυτο? Αφού χθες το ξημερωματα έβλεπα ακόμα τηλεόραση κ έφαγα πατατάκια για να δω αν θα κουνηθεί. Αλλά την ένιωσα πάλι πολυυ ελαφρια

Ναι ναι κανει και για το χαλι δεν ειναι μονο για λειες επειφανειες.βολευει παρα πολυ που ειναι 2 σε 1 τσακ μπαμ σκουπιζεις!!εγω να σας πω την αληθεια με αυτο σκουπιζω καθε μερα και με την μεγαλη σκουπα 1 φορα την βδομαδα!ειναι ελαφρυ δεν σε δυσκολευει και ευκολο στο καθαρισμα!ο καδος βγαινει πολυ ευκολα αδειαζεις και τελος.και το φιλτρο που εχει πλενεται.επισης η κεφαλη του ειναι ευκαμπτη και γυρναει αναλογα με την γωνια.και απο το πλαι της κεφαλης επισης βγαινει το ρολο εκει που μαζευει τριχες και το καθαριζεις και αυτο ευκολα!!!εμενα με εχει καταβολεψει παντως.εχει και εξαρτημα που μπαινει στην κεφαλη απο το σκουπακι χειρος που ειναι στενο και καθαριζω τα αυλακια απο τις μπαλκονοπορτες!!@Koalaki87

  • Μου αρέσει 1

vEsSp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Κειμενο απο μια μαια.

 

Η Οδηγία της Ελληνικής Μαιευτικής Γυναικολογικής Εταιρείας για την κύηση, το θηλασμό και τον κορωνοΐό. (Προσοχή! Σε μαιευτήριο που έκανα χτες τοκετό, 25/3, δεν ακολουθούν ΚΑΜΙΑ σύσταση και απομακρύνουν το μωρό από τη μητέρα του, ενώ όπως μου είπε και η προισταμένη, ΔΕΝ δέχονται μητέρες με κορωνοΐό - τις στέλνουν στο Αττικόν που είναι νοσοκομείο αναφοράς, με τη διαφορά ότι μπορεί ο γιατρός και η μαία τους να τις συνοδεύουν εκεί! Ενώ σε άλλο νοσοκομείο των Β. Προαστίων, υπάρχει ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα για τέτοια περιστατικά!)

COVID-19 ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΜΟΣ
Φαίνεται ότι ο ιός δε μεταδίδεται ούτε μέσω του θηλασμού, οπότε εάν αυτό επιθυμεί η
μητέρα μπορεί να το πράξει. Έχουν εξεταστεί τόσο δείγματα αμνιακού υγρού όσο και
γάλακτος από πάσχουσες μητέρες και ο ιός δεν έχει ανιχνευθεί. Είναι γνωστή η σημασία του
θηλασμού και της επαφής της μητέρας με το νεογνό της, ωστόσο η επαφή αυτή πρέπει να
είναι περιορισμένη (διαφορετικά δωμάτια) και όταν συμβαίνει να λαμβάνονται όλα τα
απαραίτητα μέτρα με τη μητέρα να έχει πλύνει καλά τα χέρια της, να φοράει μάσκα και να
αποφεύγει να βήχει όταν έχει κοντά της το νεογνό, καθώς ο βασικός κίνδυνος είναι η
μετάδοση μέσω της στενής επαφής. Μία πολύ καλή εναλλακτική λύση είναι η αντλία
θηλασμού, πριν τη χρήση της οποίας η μητέρα πρέπει να πλένει πολύ καλά τα χέρια της και η
αντλία να καθαρίζεται προσεκτικά ύστερα από κάθε χρήση. Ιδανικά θα μπορούσε το γάλα να
δίδεται στο νεογνό από άλλο υγιές άτομο. Ωστόσο είναι αποδεκτή και η επιστημονική άποψη 
ότι τα μωρά πρέπει για 14 μέρες να μην έρχονται σε επαφή με τις θετικές στον SARS-CoV-2
μητέρες τους, κάτι που εφαρμόστηκε στην Κίνα. Η τελική απόφαση πρέπει να λαμβάνεται από
κοινού σε συνεννόηση με τη μητέρα και να εξατομικεύεται ανάλογα με τη βαρύτητα της
νόσου. Υπάρχει και η σύσταση τα νεογνά νοσούντων μητέρων να αντιμετωπίζονται ως πιθανά
κρούσματα και να νοσηλεύονται απομονωμένα.

 

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!σας διαβάζω συχνά, ασχετα που δεν συμμετέχω! χαίρομαι που όλες είσαστε καλά και τα μπεμπουλίνια σας ακόμα καλύτερα!λόγω της κατάστασης έπρεπε να είμαι παραπάνω ώρες στην δουλειά σαν πρώτης γραμμής επάγγελμα, αλλά πλέον μπήκα μόνη μου σε διαδικασία εγκλεισμού!Δυστυχώς βιώνουμε δύσκολες μέρες και καταστάσεις, αλλά με υπομονή και αισιοδοξία όλα θα πάνε καλά!εγω έκανα την Τρίτη και την Β επιπέδου και είναι όλα καλά!Την μικρή πλέον την αισθάνομαι κανονικά και κάνει πάρτυ όταν τρώω μισή μπουκίτσα χαλβά με κακάο:roll: 

@foroulina εάν θέλεις κάποια ενημέρωση για το Ο ρεζους αρνητικό,πες μου!Επίσης και εάν δυσκολευτείς να βρεις τις ενέσεις...έχω 1 επιπλέον των δικών μου!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!σας διαβάζω συχνά, ασχετα που δεν συμμετέχω! χαίρομαι που όλες είσαστε καλά και τα μπεμπουλίνια σας ακόμα καλύτερα!λόγω της κατάστασης έπρεπε να είμαι παραπάνω ώρες στην δουλειά σαν πρώτης γραμμής επάγγελμα, αλλά πλέον μπήκα μόνη μου σε διαδικασία εγκλεισμού!Δυστυχώς βιώνουμε δύσκολες μέρες και καταστάσεις, αλλά με υπομονή και αισιοδοξία όλα θα πάνε καλά!εγω έκανα την Τρίτη και την Β επιπέδου και είναι όλα καλά!Την μικρή πλέον την αισθάνομαι κανονικά και κάνει πάρτυ όταν τρώω μισή μπουκίτσα χαλβά με κακάο:roll: 

@foroulina εάν θέλεις κάποια ενημέρωση για το Ο ρεζους αρνητικό,πες μου!Επίσης και εάν δυσκολευτείς να βρεις τις ενέσεις...έχω 1 επιπλέον των δικών μου!

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μου είπε να βρω την ένεση rhupylac.θα πάω αύριο στο φαρμακείο να δω.λες να είναι σε έλλειψη?


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, foroulina είπε:

Κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μου είπε να βρω την ένεση rhupylac.θα πάω αύριο στο φαρμακείο να δω.λες να είναι σε έλλειψη?

Δυστυχώς είναι σε μια συνεχόμενη γενικευμένη έλλειψη!εγώ τις εχω στο ψυγείο μου από τον Νοέμβριο που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου,(έχω κάνει ήδη μια γιατί είδα λίγο αίμα στο εσώρουχο)Δυστυχώς ξέρω την κατάσταση με τα φάρμακα στην Ελλάδα!εάν χρειαστεί πες μου να σου βρω και εάν είσαι επαρχία θα στην στείλω ή πες μου το φαρμακείο που πας σε προσωπικό μήνυμα να στην στείλω εκεί!Υπάρχουν λύσεις,μην αγχωθείς εάν δεν την βρεις!:x

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mvasi είπε:

Δυστυχώς είναι σε μια συνεχόμενη γενικευμένη έλλειψη!εγώ τις εχω στο ψυγείο μου από τον Νοέμβριο που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου,(έχω κάνει ήδη μια γιατί είδα λίγο αίμα στο εσώρουχο)Δυστυχώς ξέρω την κατάσταση με τα φάρμακα στην Ελλάδα!εάν χρειαστεί πες μου να σου βρω και εάν είσαι επαρχία θα στην στείλω ή πες μου το φαρμακείο που πας σε προσωπικό μήνυμα να στην στείλω εκεί!Υπάρχουν λύσεις,μην αγχωθείς εάν δεν την βρεις!:x

Αχ κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ παααααρα πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε??? να ρωτησω οσες περνετε, αν περνετε Ω3 καθε ποτε τα πινετε??? μου το εδωσε η αιματολογος γιατι βοηθαει στο ουρικο οξυ αλλα δεν μου ειπε ποτε να το πινω.!! παιρνω τον γιατρο μου και δεν το βρισκω


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@foroulinaΑλλοίμονο,μην ευχαριστείς!:)

@Τζινα38 η οδηγία είναι μαζί με το μεσημεριανό φαγητό ή μετά το τέλος του μεσημεριανού γενικά!αλλά ο κάθε γιατρός με βάση τον λόγο έχει άλλη άποψη!οπότε λίγο υπομονή να σου απαντήσει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέο μέλος Και ανήκω και εγώ στις μανούλες Ιουλίου! Επειδή όλο αυτό με την καραντίνα με έχει αγχώσει όσον αφορά στην προετοιμασία του δωματίου και τα απαραίτητα για το μωρο, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσας ή κάποια γνωστή σας έχει αγοράσει καρότσι της εταιρίας Joolz και τις εντυπώσεις! Μου άρεσε πολύ από τις περιγραφες που διάβασα αλλά δεν βρίσκω κριτικες στο ιντερνετ!Αν έχετε να προτείνετε και κάποιο άλλο καρότσι θα με βοηθούσατε πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλωσήρθατε καινούργιες μανούλες!!! Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα.. πωπω κορίτσια σήμερα σηκώθηκα σε μαύρο χαλί, δεν έχω καθοοοολου όρεξη, κ αισθάνομαι κ λίγο αδύναμη οπότε απλά έχω λιώσει στονκαναπε με τη κουβέρτα.. πάντως κ μένα πριν 2-3 μέρες ο ζουζουνος μου ήταν ήσυχος για 2 μέρες.. εμφανιζόταν άλλα έδινε "αδύναμες" κλωτσιές κ γενικως ηταν ποκυ νωχελικος..Από χθες βέβαια επανήλθε.. τι να πω μπορεί κ αυτά απ τη πολύ ξεκούραση να χαλαρωσαμε τι να πω..χιχιχι..


sw2jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Αχ θα με βάλετε και εμένα σε έρευνα για τέτοιο σκουπακι που λέτε... πειρασμός είμαστε εδώ μέσα!

Εγώ έχω ήδη δει μια ταινία για σήμερα, σηκώθηκα αργά έκανα ένα φαΐ και μετά ξάπλωσα και είδα την ταινία! 

Ο μικρός μου είναι αρκετά κινητικός, μετά το φαγητό κάνει πάρτυ εκεί μέσα, ευτυχώς το βράδυ ηρεμεί όταν κοιμάμαι!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Just now, _marjio είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Αχ θα με βάλετε και εμένα σε έρευνα για τέτοιο σκουπακι που λέτε... πειρασμός είμαστε εδώ μέσα!

Εγώ έχω ήδη δει μια ταινία για σήμερα, σηκώθηκα αργά έκανα ένα φαΐ και μετά ξάπλωσα και είδα την ταινία! 

Ο μικρός μου είναι αρκετά κινητικός, μετά το φαγητό κάνει πάρτυ εκεί μέσα, ευτυχώς το βράδυ ηρεμεί όταν κοιμάμαι!!

Κ εμένα σήμερα είναι πολύ κινητικός ο μπόμπιρας κ εγώ για το βράδυ θα πάω ευτυχώς μάλλον σαν κ εμένα κοιμάται ή δεν τον καταλαβαίνω εγώ αλλά σε λίγο καιρό που θα μεγαλώσουν κ άλλο πιστεύω δε θα μας αφήνουν ούτε το βράδυ να κοιμόμαστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...